Jump to content

Ateist papaz kiliseden atılmadı

Recommended Posts

: Şüphesiz, inananlar (Müslümanlar) ile Yahudiler, Hıristiyanlar ve Sâbiîlerden (her bir grubun kendi şeriatında) “Allah’a ve ahiret gününe inanan ve salih ameller işleyenler için Rableri katında mükâfat vardır; onlar korkuya uğramayacaklar, mahzun da olmayacaklardır” (diye hükmedilmiştir).

çok doğru, Kuran gelmeden önce İsa devrindeki hristiyanlar İncil'deki emirleri uygulamışlarsa cennete girer.

İncil gelmeden önce Musa devrindeki Yahudiler Tevrat'taki emirleri yerine getirmişse onlar da cennete girer.

Ayrıca queen uslubunu düzelt.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 54
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

neyi tartıştığımızı anlamıyorsan neden tartışmaya orta yerinden giriyorsun? allah yoktur diyorum işte. daha ne diyeyim? normal insan bizi anlar da sen normal olmadığın için anlayabileceğini sanmıyorum.

uçuk şeylerden bahseden ben miyim siz misiniz? peygamberiniz ayı 2 ye böler, kendine aşık bir binek hayvanıyla oralara buralara seyahat eder, sabah namazına geç kalır nerde kaldın diye soran cemaate allahla tokalaşıyordum der ama uçuk şeyler söyleyen ben olurum öyle mi?

birde bu forum sana ağır geliyor olabilir yaşına uygun tartışmaları seçmeni tavsiye ederim. (en azından zeka yaşına) bir daha sana cevap yazacağımı sanmıyorum bu iletimden ne ders çıkardın çıkardın.

hadi bakalım 2 sayfa yatık A yap şimdi yarın öğretmenin kızmasın ;)

Bu iletini şimdi gördüm.

Hemen düzelteyim dedim bazı şeyleri.

Evet senin bu tanımladığın Allah ile benimki aynı Allah değil.

Sen rivayetlerin Allahını anlatıyorsun, oysa ben kuranın Allahına inanıyorum. :)

Selam...

Sitelerde Paylaş

""Sen rivayetlerin Allahını anlatıyorsun, oysa ben kuranın Allahına inanıyorum"""

Berguzar, hadislerin Allah'ıyla Kuran'ın Allah'ı arasındaki fark nedir?

Cübbeli,

Ben rivayetlerin peygamberinede inanmıyorum, kuranın bütün peygamberlerine inanıyorum ve aralarında hiç ayırım yapmıyorum.

Onların arasındaki farkıda soruyor musun :)

Sitelerde Paylaş

Cübbeli,

Ben rivayetlerin peygamberinede inanmıyorum, kuranın bütün peygamberlerine inanıyorum ve aralarında hiç ayırım yapmıyorum.

Onların arasındaki farkıda soruyor musun :)

Hadislerdeki Allah nasıl, Kuran'daki Allah nasıl? Senin gözüne çarpan en büyük fark nedir?

Sitelerde Paylaş

Hristiyanların içinde Hz. Muhammed'in peygamberliğini kabul eden var mı?

imanın şartlarında hz muhammedin peygamberliğini kabul etmek şartı yoktur

kafandan uydurma bırak kelime oyununu orada bahsedilen muhammede özel olarak inanma şartı değil

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

: Şüphesiz, inananlar (Müslümanlar) ile Yahudiler, Hıristiyanlar ve Sâbiîlerden (her bir grubun kendi şeriatında) “Allah’a ve ahiret gününe inanan ve salih ameller işleyenler için Rableri katında mükâfat vardır; onlar korkuya uğramayacaklar, mahzun da olmayacaklardır” (diye hükmedilmiştir).

çok doğru, Kuran gelmeden önce İsa devrindeki hristiyanlar İncil'deki emirleri uygulamışlarsa cennete girer.

İncil gelmeden önce Musa devrindeki Yahudiler Tevrat'taki emirleri yerine getirmişse onlar da cennete girer.

Ayrıca queen uslubunu düzelt.

demagojik biri başkasına akıl vermesin bir zahmet

kuranda kitap ehli kendilerine verilen kitaplarla hüküm versin denir bilirsin

demek ki kuran geldiği halde böyle deniyorsa sen ne cüretle tersini söylersin

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

demagojik biri başkasına akıl vermesin bir zahmet

kuranda kitap ehli kendilerine verilen kitaplarla hüküm versin denir bilirsin

demek ki kuran geldiği halde böyle deniyorsa sen ne cüretle tersini söylersin

kuranin belirtmedigi konularda hukmu neye gore verecegiz?

Sitelerde Paylaş

aklını kullanıcaksın

Şimdi ben diyorum ki zina eden evliyse taşlayarak öldürelim bu geride kalanlara bir ibret olur da bu pis işi bir daha yapmaya cesaret edemezler. Sonra da diyorum ki bu benim aklıma göre en uygun cezadır. Ben ne yapmış oldum aklımı kullanmış oldum.

Sen diyeceksin ki olmaz kardeşim zina eden evliyse kocasından veya karısından özür dilesin bir daha yapmayacağına söz versin, kocası da veya karısı da eşini affetsin. Benim aklıma yatan bu.

Şimdi sana soruyorum her ikimiz de aklımızı kullandık di mi?

Peki hangimizin aklıyla hareket edeceğiz?

Sitelerde Paylaş

Şimdi ben diyorum ki zina eden evliyse taşlayarak öldürelim bu geride kalanlara bir ibret olur da bu pis işi bir daha yapmaya cesaret edemezler. Sonra da diyorum ki bu benim aklıma göre en uygun cezadır. Ben ne yapmış oldum aklımı kullanmış oldum.

Sen diyeceksin ki olmaz kardeşim zina eden evliyse kocasından veya karısından özür dilesin bir daha yapmayacağına söz versin, kocası da veya karısı da eşini affetsin. Benim aklıma yatan bu.

Şimdi sana soruyorum her ikimiz de aklımızı kullandık di mi?

Peki hangimizin aklıyla hareket edeceğiz?

ilkel birinin aklından bahsetmedim ben canım orada

git eline taş al at kardeşim sen sadistsen ben napabilirim ki

kuran dışı dinin saçma tapıcıları iştee

Sitelerde Paylaş

ilkel birinin aklından bahsetmedim ben canım orada

git eline taş al at kardeşim sen sadistsen ben napabilirim ki

kuran dışı dinin saçma tapıcıları iştee

Bana göre de sen ilkelsin.

Gördün mü bak, herkesin aklı kendine. Bu yüzden olayları aklına göre çözemezsin. Senin aklına yatanla başkasının aklına yatan farklıdır. Onun için Kuran'da olmayan olayları hadislerde arayacaksın. Hadisleri dışlar benim aklım bana yeter dersen ne namaz kalır, ne oruç, ne zekat. Boyuna iyi insan olun kötülük yapmayın der durursun, berguzar ve kireç gibi.

Sitelerde Paylaş

sen gibi namaz kılıp da önüne geleni kafirlikle suçlayan bir cins olmalarını tavsiye etmektense elbette iyiliği tavsiye ederim :blink:

iyilik olmadan hiçbir halt olmaz

ne demek hadislere bakarak aklımı kullanmak

:blink:

bunlar cdye mi kaydedilmiş hepsinin hadis olduğu belli mi

:blink:

genel ahlaki kurallar vardır buna göre hareket edilir modern dünyada

sen burayı hala arabistan falan sanıyosun galiba

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...