Jump to content

taş devri

Recommended Posts

tanrıya inanlara sormak istiyorum okulda tarih derslerinde gördüğümüz taş devri dönemlerine inanıyor munuz sizce böle bi devirler yaşanmışmıdır veya bilim adamları yalan mı sölüyor tüm islamcı yazarlar bu devirlerin yaşanmadğını sölüyor sizin fikriniz nedir bu konuda

Sitelerde Paylaş
  • İleti 113
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

tanrıya inanlara sormak istiyorum okulda tarih derslerinde gördüğümüz taş devri dönemlerine inanıyor munuz sizce böle bi devirler yaşanmışmıdır veya bilim adamları yalan mı sölüyor tüm islamcı yazarlar bu devirlerin yaşanmadğını sölüyor sizin fikriniz nedir bu konuda

Bu devir yaşanmıştır biz bunu arkeolojik kazılardan biliyoruz. Bu inanç değil öğrenme meselesidir.

tarihinde zazo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Geçen bir çocuk din dersinde, madem Adem ile Havva var, onlar pislik içinde mağaralardamı yaşıyordu. Bu çok saçma geliyor dedi. Hoca da buna ''ikiside gerçek'' deyip oturtturdu. Çocuk ise dinin nasıl bir saçmalık olduğunu bir an olsun aklından geçirdi. Ama yinede dincilikten vazgeçmedi çünkü insanların beyni yıkanmış/korkutulmuş.

Kazılarda birçok kanıt ortaya sunulmuştur. Mağaralara yapılan resimler buna örnektir. Kısacası taş devri gerçektir. Bunun kanıtını araştırırsan bulabilirsin, ama Adem ile Havva'nın asla.

Sitelerde Paylaş

tanrıya inanlara sormak istiyorum okulda tarih derslerinde gördüğümüz taş devri dönemlerine inanıyor munuz?

Elbette inanıyorum. Eski insanların taştan evler yontup içinde yaşadığını Kuran bize haber veriyor zaten?

Sevgili Cübbeli bunlar bunu kendi maymun teorileri için bir basamak olarak kullanıyorlar...

Yoksa tabiki insanlar taştan evler yontup içinde yaşamışlardır..

Bu son yüzyıla kadar dünyanın birçok yerinde ve ülkemizde bile varlığını sürdürmüştür...

Ama bunların bunu peşin kabul etmesinin amacı başta dediğim gibi maymun teorisinin bir basamağı olduğunu kabul etmeleridir...

Sitelerde Paylaş
basamak olarak kullanıyorlar...

Yoksa tabiki insanlar taştan evler yontup içinde yaşamışlardır..

Bu son yüzyıla kadar dünyanın birçok yerinde ve ülkemizde bile v

bırak bu ayakları. neanderthal hakkında ne düşünüyorsun?

Sitelerde Paylaş

Benim inandığım Lale devri. Taş devri bir masal.

Sitelerde Paylaş

Bu tip sorular cogaltilabilir ama cevap gelmez. Bu soruya bir kac ek soruda ben yapayim dindarlar alti gün hikayesi ile neyi anlatiyorlar? Birde yedinci gün dinlendi falan filan ile ne anlatilmak isteniyor? Allah yoruluyorsa ve bir gün dinleniyorsa ol demenin ne anlami kaldi? Ol diyen ve olduran sey neden yorulurda bir gün dinlenir?

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Görkem, klavyende noktalama işaretleri yok mu? Başlık yazısı yazıyorsun, insanlara fikirlerini soruyorsun ama iki satır yazıyı Türkçe'nin -çok da zor olmayan- kurallarına uygun yazamıyorsun. Yazarken hata yapmak anlaşılabilecek bir şey ama iki satır yazıda 15 kadar hata yapmış olmanı kabul edemiyorum. Okuyucunuza saygı duyun, yazımınıza özen gösterin.

Sitelerde Paylaş

İnsanlık bilime göre farklı şekillerde, dine göre farklı şekillerde mi oluşmuş? Ne ise odur.

Taş devri derken burada ilkel mi demek istiyorsun çok anlamadım ama?

İlk çağlarda böyle bir devrin olması, insanların böyle şartlarda yaşamış olması bugünün insanının keyfine keyif katacak bir durum değildir.

Okuduğum bir kitap vardı, tübitak yayınlarından.

Tüfek-Mikrop ve Çelik.

Orada gördüğüm insanın zekasında bir değişme olmadığı. Buda insanlık tarihi için oldukça güzel ve yeter bir bilgi. Ben olaya böyle bakıyorum şahsen.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...