Jump to content

taş devri

Recommended Posts

Adam olmak lafından şunu anlıyorsak bakın aynını yapıyorum.

Kenzo, murted, bırakın bunları.

Siz Tanrıyı ne bilirsiniz, kuranı ne anlarsınız.

Sizin kafanız basmaz!!!

Oldu bakın bende yaptım :)

Cin olmadan adam çarpmaya çalışıyorsun :)

Bunu sataşma olarak alma ama valla bak çok kıvırıyorsun yaw.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 113
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

:)

Eheheh, ben sana kafasız demedim ki apla. Sadece inanmak istediğini makul göstermek için saçmaladıkça saçmalıyorsun. :)

Bende sana kafasız demedimki mürtedim.

Sadece bizi Allah yarattı, siz başka gezegenden ışınlandınız, süper zekalı insanlarız tavrını bize inandırmak için saçmaladıkça saçmaladığını gösterdim :D

Sitelerde Paylaş

Cin olmadan adam çarpmaya çalışıyorsun :)

Bunu sataşma olarak alma ama valla bak çok kıvırıyorsun yaw.

Kenzo,

Senin yaşadığın kadar benim unutmuşluğum var lem :D

Bunu da sataşma olarak alma, valla çok gücenirim.

Lem burda 5 bin iletim var nerdeyse, bir tane kıvırılmışını göster o zaman ben eşeğim diye anırcam.

Oldu mu!!!

Kenzo salak diyeyim mi, derim demi.

Ama kenzonun salaklığını gösteremezsem kendime salak demiş olurum.

Fikrimi fikir ile çürütün, laf cambazlığı ile değil aslanım :)

tarihinde berguzar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kenzo,

Senin yaşadığın kadar benim unutmuşluğum var lem :D

Bunu da sataşma olarak alma, valla çok gücenirim.

Lem burda 5 bin iletim var nerdeyse, bir tane kıvırılmışını göster o zaman ben eşeğim diye anırcam.

Oldu mu!!!

Kenzo salak diyeyim mi, derim demi.

Ama kenzonun salaklığını gösteremezsem kendime salak demiş olurum.

Fikrimi fikir ile çürütün, laf cambazlığı ile değil aslanım :)

Ya berguzar bırak allasen

Burda humanist takılıyorsun, "abla" rolündesin diye ateistler olarak seni bağrımıza bastık :)

Emin ol burda sevdiklerinde senin kıvırdırdıgını, dini çarpıttıgını, tutarsız argümanlarla saçmaladıgını biliyor ama söylemiyor sırf saygıdan.

Ama dur dur nereye kadar yaw

İnsan çatlıyor bazen :lol:

Sitelerde Paylaş

Adem'den bahsediyoruz ve Adem'in en ilkel (Çünkü size göre ilk insandır kendisi.) insan olduğunu düşünüyoruz. Çünkü bilim bize insanların mağaralarda yaşayıp yalnızca basit aletler yapabildikleri dönemden bugünlere geldiğini söylüyor. Kuran'a göre ilk insan yani Adem zaten Tevhide inanmak zorunda.

Eeee, sorun ne şimdi?

Sitelerde Paylaş

Ya berguzar bırak allasen

Burda humanist takılıyorsun, "abla" rolündesin diye ateistler olarak seni bağrımıza bastık :)

Emin ol burda sevdiklerinde senin kıvırdırdıgını, dini çarpıttıgını, tutarsız argümanlarla saçmaladıgını biliyor ama söylemiyor sırf saygıdan.

Ama dur dur nereye kadar yaw

İnsan çatlıyor bazen :lol:

Şekerim,

Yapma böyle, bir kardeş olarak bazen kenzoluk yapsan bile seni severim bilirsin.

Kimse bana yaşımdan dolayı burda saygı filan duymuyor, onlar benim insan yanımı seviyor. Bende sizin insan yanınızı seviyorum, Allahsız yanınızı değil.

Yani durum 1-1 berabere.

Ama gerçek islam sizi bozar, size uymaz, birkaç beden büyük gelir o bakımdan siz bana böyle yazın, ben de size aynını yazarım merak etme.

Hem ben karadenizli olarak mizah zekam çok gelişmiştir ve kendimide oldukça zeki bulurum.

Belki bir pipim yok ama sidik yarışında sizi geçerim, inan bana :D

O yüzden fikrimizi çatalım olar mı aslanım :D :D :D

Sitelerde Paylaş

Eeee, sorun ne şimdi?

Sorun şu ki Cüppeliciğim fi tarihte yaşamış ilkel insanın bu derece soyut düşünebilmesi mümkün değil. İlk insanları düşünsene; yıldırımı görüp korkup ona tapmaya başlıyorlar. Bu düşünsel seviyedeki insanlara Allah'ın bizzat kendi gelse gene de derdini anlatamaz.

tarihinde VahsiMunky tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sorun şu ki Cüppeliciğim fi tarihte yaşamış ilkel insanın bu derece soyut düşünebilmesi mümkün değil. İlk insanları düşünsene; yıldırımı görüp korkup ona tapmaya başlıyorlar. Bu düşünsel seviyedeki insanlara Allah'ın bizzat kendi gelse gene de derdini anlatamaz.

Cübbeliyi boşver murted,

Benle tartış, ölümü ye benle tartış. :D

Ben evrime inanıyorum ve adem evrilmiş ilk bilinçli ve şuurlu insan ya da insan topluluğunu simgeler kuranda diyorum.

İtirazları alayım şincik, kuran ile.

Ama itiraz edemezsin, çünkü kuran bizzat evrimi destekler...

Sen en iyisi bana kıvrak bergüzar, dansöz bergüzar de, hadi nolur de...

Sitelerde Paylaş

Sorun şu ki Cüppeliciğim fi tarihte yaşamış ilkel insanın bu derece soyut düşünebilmesi mümkün değil. İlk insanları düşünsene; yıldırımı görüp korkup ona tapmaya başlıyorlar.

mürteddçim bu tezi bu forumda pekçok ateistin ağzından zaman zaman duymaktayım mamafi yaptığım araştırmalarda yıldırıma tapan bir kavme rastlamadım. En eski uygarlık olan MU UYGARLIĞI bile tevhide inanmış..

Sitelerde Paylaş

Cübbeliyi boşver murted,

Benle tartış, ölümü ye benle tartış. :D

Ben evrime inanıyorum ve adem evrilmiş ilk bilinçli ve şuurlu insan ya da insan topluluğunu simgeler kuranda diyorum.

İtirazları alayım şincik, kuran ile.

Ama itiraz edemezsin, çünkü kuran bizzat evrimi destekler...

Sen en iyisi bana kıvrak bergüzar, dansöz bergüzar de, hadi nolur de...

Bak bunu bilmiyordum işte, ben senin emrebindokuzyüzbilmemkaçtere ve etipuf'la falan aynı tayfadansın sanıyordum :huh:

Sitelerde Paylaş

berguzar Kuran'dan delil istemişsin, buyur:

"Sizi topraktan yaratması ve ardından da hemen yeryüzüne yayılan insanlar olmanızdır"

İşte ayeti kerimede geçen, topraktan yaratılan kimse Hz. Adem (a.s)'dır. Ardından yeryüzüne yayılan insanlar ise onun, neslidir. Aslında Hz. Adem (a.s)'ın bu kıssası, bütün yaratılmışların kıssasını içermektedir... Çünkü Allah, mahlûku yani Hz. Adem (a.s)'ı çamurdan yaratıyor, daha sonrada onun neslini küçük bir damla sudan yaratıyor ve bu nesli de kendi vekili olarak yeryüzüne yerleştiriyor, yeryüzünü de bu varlığın emri altına veriyor ve adaleti ikame edebilmesi içinde bu insanı halife yapıyor.

Sitelerde Paylaş

Bak bunu bilmiyordum işte, ben senin emrebindokuzyüzbilmemkaçtere ve etipuf'la falan aynı tayfadansın sanıyordum :huh:

Defalarca yazmama rağmen bilmemen çok ilginç :D

Kuran beni bir çeşit evrime/tekamüle götürüyor yaratılış açısından.

Ol dedi oldu diye bir yaratma da (yani hokus pokus) mümkün ama şu an bilim bize bunun aksi bilgiler veriyor. Ben kuranı bilimle beraber okuyorum. Gerçi o arkadaşların yaratılış ile düşüncelerini ben biliyorum ama bunu burda açıklamak bana düşmez.

Ama şu kadarını söyleyim, evrimin nasıl işlediğini biz asla bilemeyceğiz. Bu yüzden bize netmiş gibi sunulan verileri önemsemiyorum, ama bir evrilme var, bu bariz açık. Ben buna inanıyorum.

Sitelerde Paylaş

Sahîh bir hadisi şerifte ise Rasulullah (s..a.v) şöyle buyurmaktadır:

"Allah, Adem'i yeryüzünün her tarafından topladığı bir tutam topraktan yaratmıştır. Bu sebeple ademoğulları toplanan o topraklar ölçüsünde bir kısmı beyaz, bir kısmı kırmızı ve siyah, bir kısmı kötü, bir kısmı temiz ve hoş olarak dünyaya gelmiştir"

Sitelerde Paylaş

Allah, meleklerin yeryüzünden getirdiği bu çeşitli renkteki toprakları bir araya getirip onları suyla karıştırmıştı. İşte Hz. Adem (a.s)'da böylece birbirine tutuşturulmuş yapışık çamurdan oluşmuştur. Yüce Allah'ın şu ayeti buna işaret etmektedir:

"Biz onları (birbirine tutuşturulmuş özlü ve) yapışkan bir çamurdan yaratmışızdır."

Sitelerde Paylaş

Hz. Adem (a.s) uzun bir müddet yaklaşık olarak kırk sene çamur şeklinde kalmıştır. Hz. Adem (a.s) bu şekilde dururken ona el vb. bir şey ile vurulduğunda ateşte pişene benzeyen bir ses onda oluşmuştu. İşte ateşte pişenden maksat, salsâl yani kuru çamur lafzıdır.

Yüce Allah bu konuyla ilgili olarak şöyle buyurmaktadır:

"Allah, insanı ateşte pişmiş gibi kuru bir çamurdan yaratmıştır. Cinleri de, yalın bir alevden yaratmıştır."

Sitelerde Paylaş

Defalarca yazmama rağmen bilmemen çok ilginç :D

Kuran beni bir çeşit evrime/tekamüle götürüyor yaratılış açısından.

Ol dedi oldu diye bir yaratma da (yani hokus pokus) mümkün ama şu an bilim bize bunun aksi bilgiler veriyor. Ben kuranı bilimle beraber okuyorum. Gerçi o arkadaşların yaratılış ile düşüncelerini ben biliyorum ama bunu burda açıklamak bana düşmez.

Ama şu kadarını söyleyim, evrimin nasıl işlediğini biz asla bilemeyceğiz. Bu yüzden bize netmiş gibi sunulan verileri önemsemiyorum, ama bir evrilme var, bu bariz açık. Ben buna inanıyorum.

O benim seni aynı gruptan sandığım arkadaşlar özellikle emre denen varlık senin gibi düşünen müslümanlara ağır hakarete varan ithamlarda bulunmaktan imtina etmez

Siz sadece kurancıların bile ortak bir noktada buluşamamanız çok gülünç :lol:

Sitelerde Paylaş

Hz. Havva'nın Yaratılışı:

Yüce Allah Hz. Adem (a.s)'ı yarattıktan sonra onu cennete yerleştirmişti, Hz. Adem (a.s) beraberinde bir eş ve insan olmaksızın tek başına cennette gezip dolaşmaktaydı. Hz. Adem (a.s) böyle bir durumda bulunduğu sırada günlerden bir gün uykuya dalmıştı. Bir müddet sonra uyandığında baş ucunda "Havva" diye adlandırılan -Allah'ın kendisi için cennette yalnızlığını giderecek ve onunla birlikte cennette gezip dolaşacak bir kadın buldu. Hz. Havva'ya bu ismin verilmesinin sebebi; canlı (yani Hayy) bir şeyden yaratıldığı için bu isimle adlandırılmıştır.

İbn Abbas (ra)'dan rivayet edildiğine göre, Yüce Allah Hz. Havva'yı Hz. Adem'in uyuduğu bir sırada ona bir acı hissettirmeden sol eğe kemiklerinden birisini alıp onunla yaratmıştır. Buna Yüce Allah'ın "Sizi bir tek "nefis" (yani kişiden yaratan ve gönlünün huzura kavuşacağı "eşini"de ondan var eden Allah'tır. " (A'raf: 7/189) ayeti delil olmaktadır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...