Jump to content

Recommended Posts

Babam 70 kusur yasinda kemoterapi yuzunden cidden kabus yasiyorum.. Lutfen ayirdina varin.. Kanser degil kemoterapi.. Babama zehir yukleyip eve yolladilar.. Bizim yapacagimiz sadece bu diyerek.. Sifa diye yuklenen kemoterapi Islam in Allahinin cehenneminden beter bir sekil aldi.... Pedere bu tedaviyi yaptirmakla hata mi ettik diye beni sorgulatiyor... Iyilesme umudu yaninda ki yan etkileri acaba hata mi yaptik dedirtiyor.. Vicdan azabi cekiyorum.. Isin ozeti bu.

kemoterapiyi keserseniz babaniz kisa sürede hemen ölür, yapabileceğiniz başka bir şey yok,.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 75
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben kesin kematorapi radyoterapi ne tavsiye edilirse yapardım. Hiç bişey yapmadan oturup ölümün gelmesini bekleyecek değilim. Kanserden tamamen iyileşen çok sayıda insan var

Ah  Jadi bende basima gelmese senin gibi yazardim.. Babamin ve bizim kemoterapi yuzunden yasadiklarimizi bilmiyorsun ve cidden bilmenide asla istemem.. Bak knser demiyorum kemoterpi diyorum...

Sitelerde Paylaş

kemoterapiyi keserseniz babaniz kisa sürede hemen ölür, yapabileceğiniz başka bir şey yok,.

Ya kemo tedavisi bitti.. 

Bizde tipki o bahsettigim genc gibi kemoya gitmistik.. Oysa simdi iskence cekiyoruz... Bilmek istedigim su.. Bu iskence Kemoterapiye deger mi?

Zira pederin kanseri kontrol altina alindi ama yan etkiler yuzunden pederi kaybedecegiz!!! Yasadigimiz surec ise ayri bir tartisma konusu.. Surec derken aci

Sitelerde Paylaş

Dostum, daha kimse yanıt yazmadan başlığı okudum...

Babanın durumunu bildiğim için neden bahsettiğini anlamıştım...

Ama babana kemoterapi teklif edildi sandım... Bu yüzden durum düşünmeye başladım.

İlk yazmayı düşündüğüm şey babamın kemoterapi ile lösemiyi yenmiş olmasıydı. Evet, benim babam da kanser oldu, ilaç tedavisi ile iyileşti.

Sana bunu söylemek istedim, ama belki hastalığı çok ilerlemiş olan baban konusunda sana yalancı bir umut olurum diye yazmadım...

Şimdi babana zaten kemoterapi uygulandığını ama senin bundan pişmanlık duyduğunu öğreniyorum.

Kendini suçlama... Kemoterapi ile kanseri yenenler var, ömrü uzayan, yaşam kalitesi artanlar var. İşe yaramayabilir diye düşünüp kemoterapiden kaçmak olmazdı. Sen doğru bildiğini yaptın.

Ayrıca kanser hastasının ızdırabı sadece ilaçlardan değil hastalığın kendisindendir. Yani o ilaçlar verilmeseydi şimdi daha iyi olurdu diye düşünme.

Kemoterapi %100 çözüm değil, hiç bir işe yaramaz da değil. Sen babanın sağlığı düzelir umuduyla kabul ettin ama beklenilen etkiyi göstermediyse suçlu sen değilsin. Aslında kimse değil...

Seni çok iyi anlıyorum, babanın ızdırabını arttırdığını, uzattığını düşünüyorsun ama suçlu sen değilsin....

Sitelerde Paylaş

Ya kemo tedavisi bitti.. 

Bizde tipki o bahsettigim genc gibi kemoya gitmistik.. Oysa simdi iskence cekiyoruz... Bilmek istedigim su.. Bu iskence Kemoterapiye deger mi?

Zira pederin kanseri kontrol altina alindi ama yan etkiler yuzunden pederi kaybedecegiz!!! Yasadigimiz surec ise ayri bir tartisma konusu.. Surec derken aci

kemoterapi sonucu ömrünü uzatabilirsiniz, ama cok sikinti çekersiniz, değer mi değmez mi? orasi kişiden kişiye değişir, zor bir tercih tabi kolay olmasa gerek. gerçi sizinkisi 70 yaşindaymiş, daha zor olmuştur hakikaten, ne diyebilirim ki?

Sitelerde Paylaş

Chemoterapie yani kemoterapi uygulanip ta iyilesen tanidik ve akrabam yok. Son 5 senedir biri kuzenim olan 3 kisinin yurticinde ve yurtdisinda kemoterapi uygulamasina sahit oldum. Önceleri bir kuvvet geliyor kanseri yeneceklerini zannediyorlar ama kisa süre sonra bitkin, bitap cogunlukla dinlenen ve uyuyan vücut yiginlari oluyorlar. Son günlerinde ise konusamiyorlar bile. Onun icin en iyisi gününü gün et terapisi. Biraz erken gidiyorsun ama hosaf misali olmuyorsun. Son günlerindeki aciyi cekmemek icin de ya silah ya da uyku hapi tedarik edeceksin önceden.

Ölmüs olmanim, hic dogmamis olmamdan bir farki yok diyerekten dizerdim masaya en güzel mezeleri ve bastan uca raki siselerini, ölümüne icerdim. Ondan önce de kimseye zarar vermemek kaydiyla delice seyler yapardim basima öyle bir sey gelse.

Sitelerde Paylaş

Gavur, saçma-sapan konuşuyorsun. Kanserin tedavisi olmadığını da nereden uydurdun? Daha ne tür bir kanserin söz konusu olduğunu bile öğrenme gereği duymamışsın. Akciğer kanseri ile meme kanserini aynı kefeye koyamayız örneğin. Meme kanseri gibi türlerde kesin tedavi söz konusu diye biliyorum. Tabi kanserin erken tespit edilmesi, ne kadar yayıldığı v.b. de önemli.

Benim annem göğüs kanseri olmuştu, kemoterapi aldı uzun süre, ben o zaman 11 yaşındaydım, saçları falan dökülmüştü, midesinin de bulanması bekleniyordu ama onu yaşamadı. Her neyse, kısacası atlattı. Kemoterapi gayet iyi geldi. 14 yıldır da gayet sağlıklı. ''Allah'' bozmasın. Yani, ''Kanser olan zaten yarı ölüdür'' v.s. diye saçma şeyler yazıp durma. Bilip bilmeden konuşuyorsun. Kanser hastaları çok hassas ve duygusal olurlar. Şimdi hastalığı hakkında bilgi almak isteyen birinin internette arama yaparken senin şu yazdıklarını okuduğunu düşünebiliyor musun? Biraz bunları da düşün. Ağzının ayarı yok hiç.

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Babam da kolon kanseriydi 2002'de ameliyat ile kalın bağırsağının bir kısmını aldılar. Kanserden eser kalmadı.

Erken teşhisinde etkisiyke kolay atlattı. Kemoterapiye gerek kalmamıştı.

Altı ayda yada senede bir kontrolden geçmekte fayda var.

tarihinde Dehri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

benim annem de kanser den öldü. 2 çeşit kemoterapi ve radyoterapi uyguladılar ama hiç biri zırnık kada fayda etmedi. sadece o aldığı ilaçlar ona daha çok işkence etti. hastalıktan ötürü herhangi bir acı yaşamıyordu sadece ilaçlar yüzünden resmen titriyordu.şimdiki aklımız olsa kemoterapi aldırmazdık bari düzgün acısız yaşardı.ama nereden bileceksin işte, bir umuttur diyorsun yaptırıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Dedem prostat kanseri idi. Ancak bypass geçirdiği için sanırım cerrahi müdahaleden korkuyorlardu. Kemoterapisiz salt ilaç tedavisi ve düzenli kontrolle yıllardan beri prostatı kontrol altında. Üstelik hastalığın teşhisinin öncesindeki gibi çok sık tuvalete çıkma ihtiyacı falan da yok.

tarihinde VahsiMunky tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Icten cevabin icin oncelikle sana tesekkur ederim... Bu basligi actim.. Zira bana gore cok onemli.. Peder e akciger kanseri teshisi kondu... Doktor direkt kemoterapi ye yonlendirdi.. Bizde hemen kabul ettik.. 3 gun once pederin kemoterapi aldigi yere tekrar gittik.. O anda daha 25 li yaslarda birinin ilk kemo alisindaki gozlerinde ki sevinci gordugumde her sey alt ust oldu... 

Kemoterapinin ne oldugunu bilmeyen birisi bunu antibiyotik almakla es deger gorebilir ama maalesef boyle degil.. Ben bu basligi buraya acmakta cok geciktim.. Zira Kemoterapiyi antibiyotik almakla es deger tuttum.. Oysa kesinlikle mesele bu kadar basit degilmis...

Geçmiş olsun Mohammed. Diğer arkadaşlar da söylemişler, bence kendini suçlu hissetmen için ortada bir sebep yok. Baban için uzmanların önerdiği tedaviyi sağlaman yapılabilecek en doğru şey. Kemoterapi ile geçen sene kemik kanserinden kurtulan bir akrabam olduğunu da ekleyeyim.

Sitelerde Paylaş

Bu ne yaa! Herkezin bir sekilde buyuk ailesin'de Knaserden olen yada yaralanan var (!)

Bu Kanser hastaligin insan vucundaki seruveninin ilerlediginimi isret ediyor ??

Bir artismi var ??

Amcam acilar icinde bir kac ay icin'de kanserden oldu !

-Bu arada muhanmed BABANA acil sifalar ..

Sitelerde Paylaş

hastalığın son dönemlerinde teşhis konulmuşsa kemoterapiye değmez

daha fazla acı verir

Okumadinmi ??

Adam zaten zan altinda (!) Verdigi karardan oturu .

Bir'de yazdigiklarina bak! Goddes.

Ya sil yada degistir su iletini .

Sitelerde Paylaş

Allah çok mükemmel yaratmışta şu hücreler bölünürken bazen sapıtmasa

Allah'ın iradesini tanımıyor bazen bu hücreler

:)

ne alaka kenzo:)

inanmadığın Allah bir vesileyle öleceksin demiyor mu...kah hücreler bölünürken sapıtarak kah kalbiniz tık diye durarak vs..

konuyla ilgili olarak ise Mohamed arkadaşa söyleyeceklerim vicdanının rahat olmasıdır.Çünkü benimde çevremde kanser tedavisi gören pek çok sayıda insan oldu..ve hemen hepsi kemoterapi aldılar.Çoğu hastanında iyileşme sürecine girdiğini gördük.

Benim inanan bir insan olarak en doğmatik en bağnaz yönümde budur.Diyebilirimki vade bitmediyse eğer ne kanser ne başka bişey insanı öldürmez..ama şayet vade bittiyse bir baş ağrısı insanı öldürür.

bu sebeple sevgili mohamed vicdanınız rahat olsun..elinizden geleni zaten yapmışsınız.

acil şifalar diliyorum..

Sitelerde Paylaş

Off yaa... Aylarca cektigim son gunlerde daha fazla cektigim acilari bu kadar basitce anlattigin icin tesekkur ederim..  Babama kemoterapiyi kabul etmekle dunyadaki en kotu iskenceyi kabul etmisim hissi beni delirtiyor..  Doktor direkt kemoterapi diyince bende hevesle atildim tipki antibiyotik alircasina.. Ama Terapi sonrasi yasadiklarim beni bu tedaviyi sorgulatmaya yoneltti.. Bir nefes daha fazla yasamak mi yoksa insanca yasamak mi?

geçmiş olsun muhammed

biz dedemi zorla yaşatmaya çalıştık ve o acı çekiyordu

ama biz bencillikten onu kaybetmemek için zorladık

bir nefes fazla yaşamanın anlamı yok

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...