Jump to content

Ateistin yaptığı şeyler neden önemlidir?

Recommended Posts

Ateistler size bir soru olacak...

Konuyu uzatmadan konuya girmek istiyorum...

Öldükten sonra toprağa karışıp bir daha dirilmeyeceğime inansam dünyada yaptıklarımın ne önemi var..

Kimse bana bunları söyledikten sonra bir ateistin hayatının odun parçasından daha değerli olduğunu ispat edemez..

Müslüman şöyle düşünür...

Müslüman gibi yaşarsa cennete gideceğini, yaşamazsa cehenneme gideceğini düşünür...

Ateiste böyle bir düşünce yoktur...

Yani müslümanı kötülük yapmamaya iten birçok ahlaki öğreti vardır İslam'ın içerisinde...

Ama baktığımız zaman ateizm, inançsızlık olarak nitelenen akımda böyle bir düşünce yoktur...

Yani her ateistte ırz düşmanı, tecavüzcü, katil, hırsız, dolandırıcı olma potansiyeli inanan birinden çok çok daha fazladır...

Asıl konu bu değil...

Burda asıl konumuza giriş yapalım...

Bir ateist için yaptığı şeyin aslında pek önemli olmaması gerekir..

Nedeni gelince...

20 sene önce ölen biriyle, 1000 sene sonra ölecek biri arasında hiçbir fark yoktur ateiste göre...

Ama burdaki ateiste sorsan kendi hayatı çok değerlidir, müslümanlarınki çok değersizdir..

Biz doğanın ürünüysek, tekrardan doğaya döneceksek dünyada yaptıklarımızın ne önemi vardır?

Sitelerde Paylaş
Yani her ateistte ırz düşmanı, tecavüzcü, katil, hırsız, dolandırıcı olma potansiyeli inanan birinden çok çok daha fazladır...

Toplum genelindeki ateist oranına birde hapishanelerdeki adi suçlar yüzünden yatanlar arasındaki ateist oranına bakarak mı bu sonuca vardın?

Sitelerde Paylaş

Ama bunları yapanlar müslümanlar.

Biz "Ben allahtan korkum olmasa annem ve kızdardeşim ile yatardım bunu yapmamamı allah bende istediği için yapmıyorum" diyen müslümanlarıda biliyoruz sende biliyorsun değilmi bunu kimin söylediğini...

İşin garibi 18 aylık bebeğe tecavüz eden adamın "allah beni af etsin" dediği hala kulaklarımda çınlıyor.

İnanan birisinden herşey beklenir dünyadaki bütük pislikleri yapanlar bunlardır.

Yapar sonrada tövbe eder çünki allah afedicidir onun için.

Sitelerde Paylaş

şu anda bu yerleşim bölgesinde 2400 nüfus var. hırsızlık dolandırıcılık küfür ihtikar ve her türlü rezillik var. yapanların hepsi müslüman. ve ben müslüman tabiriyle kul hakkı yemedim. bana da yaptığım eleştiriler yüzünden kafayı sıyırdığımı söylüyorlar.

Sitelerde Paylaş

Biz insanlar ölümlü olduğumuz için bu ölümsüzlüğü gözümüzde büyütüyoruz. Cennete gittin ne olacak? Milyarlarca yıl zevki sefa. Şu anda çalışmak zorunda olan biz ölümlüler için çok cazip geliyor. Ama o cennete gidince yine cazip olacak mı? İnsan bir ihtiyacını tatmin etti mi sıkılır. Elde ettiği şey değersizleşir. Cennet o yüzden şu anda biz insanlara cazip gelse de, için de olsak kesinlikle sıkılacağımız bir yer olur. Ölümsüzlükten de sıkılırız.

Ölüm bu hayatı değerli yapıyor, zamanı kısıtladığı için. Her an değerli. Ölüm bütün ihtiyaç ve güdülerinden kurtulduğun bir özgürlük. Ama hayat bir kere geldiği için o özgürlüğü ertelemek en doğrusudur.

Sitelerde Paylaş

Biz doğanın ürünüysek, tekrardan doğaya döneceksek dünyada yaptıklarımızın ne önemi vardır?

Ferdi, dünyada yaptıklarımızın aslında bir önemi yok ama, sıkıysa yapma?

Soru işaretini, sebebini düşünmen için koydum.

Ben söylersem bir kulağından girer diğerinden çıkar, bu yüzden onu sen

kendin bulacaksın. Başka türlü kalıcı olmaz.

Akıllı tasarım müslümanlara neden iki kulak vermiştir?

Söylenenler birinden girip diğerinden çıksın diye!

tarihinde zazo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Öldükten sonra toprağa karışıp bir daha dirilmeyeceğime inansam dünyada yaptıklarımın ne önemi var..

Kimse bana bunları söyledikten sonra bir ateistin hayatının odun parçasından daha değerli olduğunu ispat edemez..

Müslüman gibi yaşarsa cennete gideceğini, yaşamazsa cehenneme gideceğini düşünür...

Yani müslümanı kötülük yapmamaya iten birçok ahlaki öğreti vardır İslam'ın içerisinde...

Ama baktığımız zaman ateizm, inançsızlık olarak nitelenen akımda böyle bir düşünce yoktur...

Asıl konu bu değil...

Nedeni gelince...

20 sene önce ölen biriyle, 1000 sene sonra ölecek biri arasında hiçbir fark yoktur ateiste göre...

Ama burdaki ateiste sorsan kendi hayatı çok değerlidir, müslümanlarınki çok değersizdir..

Bazen gerçekten bu islamın bunları dizginlediğini düşünüyorum.Bi düşün bakalım senden sonra kaç nesil daha yaşıcak? Senin çocukların,onların çocukları vs vs vs.. Yapılan icadlar senin hayatını kolaylaştırıyor değil mi? Ateistler bu dünyaya faydalı olmak için, gelecek nesillere daha rahat bir hayat bırakmak için , bilinmeyeni çözmek için uğraşıyorlar.Hemde hiç bir şekilde cennet vaadi olmadan.

Norveç'i ve Arabistan'ı bi mukayese et.Bak bakalım nerede ırz düşmanlığı,tecavüz,katil daha çok var.?

tarihinde mawish35 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Adam öğlesile düşüncesizki bir çıkarı olmasa (cennet cehennem) elini bile kıpırdatmayacak.

Böylesi insanlar insanlık için sıçmaz bile.

Bunlar zor durumdaki birisine yardımı bile o kişi için değil tapındığı allahın rızası için yaparlar.

O yüzden bir çıkarı olmadan birşeyler yapan insanlar görünce şaşırıyorlar.

İşte o yüzden bu insanların bir odun parçası kadar bile değeri yoktur, odunun insanlığa bu insandan daha fazla yayarı olduğu tartışılmaz.

Sitelerde Paylaş

Biz "Ben allahtan korkum olmasa annem ve kızdardeşim ile yatardım bunu yapmamamı allah bende istediği için yapmıyorum" diyen müslümanlarıda biliyoruz sende biliyorsun değilmi bunu kimin söylediğini...

Böyle söyleyen veya düşünen müslüman aslında müslüman bile değildir. Velakin İslamiyete çamur atmak adına müslüman görünümlü bir ateist demiştir.

Adam öğlesile düşüncesizki bir çıkarı olmasa (cennet cehennem) elini bile kıpırdatmayacak.

Böylesi insanlar insanlık için sıçmaz bile.

Bunlar zor durumdaki birisine yardımı bile o kişi için değil tapındığı allahın rızası için yaparlar.

O yüzden bir çıkarı olmadan birşeyler yapan insanlar görünce şaşırıyorlar.

Ateistlerin içinde öyle biri yok. Sadece varmış gibi gözükenler olabilir. İkiyüzlülük yapanı anlamak kolay değildir.

Norveç'i ve Arabistan'ı bi mukayese et.Bak bakalım nerede ırz düşmanlığı,tecavüz,katil daha çok var.?

el cevap: Tabiki NORVEÇ..

Sitelerde Paylaş

allah korkum olmasa anamla yatardım diyen adam sapıktır

yani ateist ya da müslüman olmasının hiç bir önemi yoktur

zaten din kuralları bu potansiyel sapıklar için vardır

yani korku mekanziması olarak işe yarar din bu sapıklar için

normal insanlar içinse farklıdır

normal insanlar normal inananlar din olmasa da normal olacaklardı

mesela kurancı yani gerçek müslümanlar

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

allah korkum olmasa anamla yatardım diyen adam sapıktır

yani ateist ya da müslüman olmasının hiç bir önemi yoktur

Ben çocukluğumdan bu yana bazı bazı annemle yatarım.

Genellikle fırtınalı ve gök gürültülü havalarda daha çok

ihtiyaç duyarım. Şimdi ben sapık mıyım?

Sitelerde Paylaş

Kanıtı da, ramazan ayında, hırsızlık ve diğer yüz kızartıcı suçlardaki azalma.

Cezayir ve benzeri ülkelerde haram aylar girince kamuya yönelik terörist saldırılarda ve adi suçlarda büyük bir azalma göülüyormuş. Bizim halkımızda haram ay kültürü olmadığı için bu fırsattan yararlanamıyoruz tabi

Sitelerde Paylaş

Biz insanlar ölümlü olduğumuz için bu ölümsüzlüğü gözümüzde büyütüyoruz. Cennete gittin ne olacak? Milyarlarca yıl zevki sefa. Şu anda çalışmak zorunda olan biz ölümlüler için çok cazip geliyor. Ama o cennete gidince yine cazip olacak mı? İnsan bir ihtiyacını tatmin etti mi sıkılır. Elde ettiği şey değersizleşir. Cennet o yüzden şu anda biz insanlara cazip gelse de, için de olsak kesinlikle sıkılacağımız bir yer olur. Ölümsüzlükten de sıkılırız.

Ölüm bu hayatı değerli yapıyor, zamanı kısıtladığı için. Her an değerli. Ölüm bütün ihtiyaç ve güdülerinden kurtulduğun bir özgürlük. Ama hayat bir kere geldiği için o özgürlüğü ertelemek en doğrusudur.

Umarım Tyler bu iletiyi okumaz yoksa işin iş :D

Sitelerde Paylaş

Asıl konu bu değil...

Nedeni gelince...

göğüsleri yeni yeni tomurcuklanmış oruspu hurilere kavuşmak hayaliyle gece gündüz tepinen çalışan s.kinin esiri bir hayat daha mı onurlu bir yaşam görünüyor sana.

bunu mu ima ediyorsun?

yazık.

şimdi ben de sana soruyorum.

bir huri daha elde edeceğim diye günde beş kez takla atan insan mı daha şerefli bir hayat yaşıyor, yoksa hiç bir beklentisi olmayan, yaptıklarını sadece iyi gördüğü için yapanlar mı daha şerefli yaşıyor.

şimdi lütfen elini vicdanına koy ve söyle.

ateisttin burdaki bir günü o şerefsiz s.k esiri adamın kaç milyon yılına bedeldir?

tarihinde command tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...