Jump to content

Yarı insan yarı hayvan

Recommended Posts

birde şu var :

hayatının tamamını darwin abiye adamış avrupalı veya dış ülke bilim adamları yarı evrilmiş yaratık aramaya giriştiler

mesela oto benga adlı yerli insan samuel verner adlı darwin abi ci araştırmacı tarafından 1904 yılında yakalndı

sonra bu insanı sağda solda ara geçiş formu olarak kakalamaya kalktılar..

maymunlarla aynı kafese koydular...400.00 insanın gözü önünde zavallı yerliyi adeta madara ettiler..

hatta aynı kafesteki şebeklere misal olarak 4 muz veriyorlarsa oto benga adlı yerliye (( yani ara geçiş formuna ))

1 adet muz verdiler...

her şekilde şebekler ondan üstündü o kafeste..

samuel verner diğer şebeklere yemiş verirken ona da kırbaç cezası veriyordu..nokta..

Sitelerde Paylaş
bu araştırmaların çoktan yapılmakta olduğunu düşünüyorum. şuan sadece işi yasal hale getirmeye çalışıyorlar. bu çalışmalara izin vermemek onları sadece yeraltında tutar, engellemez.

Böyle bir çalışma yok sunny kardeşim..

İlerde de yasal yolardan yapılacağını sanmıyorum..

Ama illegal yollardan yapılabilir elbette.

Onu önlemek mümkün değil malesef...

Sitelerde Paylaş
Böyle bir araştırmaya izin verileceğini sanmıyorum.

Etik olarak yanlış..

Bu araştırma diğerleri için bir start olacağından izin verileceğini sanmıyorum.

Etik değerler zamana ve toplumlara bağlı olarak görelidir. Bir insanın yaşamına ve bir hayvanın yaşamına saygı duyabilen bir zihniyetin, yarı insan yarı hayvan bir canlının da yaşamına saygı göstereceğinden emin olduktan sonra böyle bir bilimsel çalışmanın yapılmaması için bir neden göremiyorum. Unutmayalım, farklı zaman dilimleri ve farklı coğrafyalarda kadavralar üzerinde çalışmak da etik olarak yanlış kabul edilmişti.

Sitelerde Paylaş
Etik değerler zamana ve toplumlara bağlı olarak görelidir. Bir insanın yaşamına ve bir hayvanın yaşamına saygı duyabilen bir zihniyetin, yarı insan yarı hayvan bir canlının da yaşamına saygı göstereceğinden emin olduktan sonra böyle bir bilimsel çalışmanın yapılmaması için bir neden göremiyorum. Unutmayalım, farklı zaman dilimleri ve farklı coğrafyalarda kadavralar üzerinde çalışmak da etik olarak yanlış kabul edilmişti.

Zamanla etik ve moral kavramlar değişebileceğine göre bu yoruma katılmak mümkün...

Ama günümüzde ve yakın gelecekte böyle bir araştırmanın mümkün olmadığını kesinlikle söyleyebilirim.

Sitelerde Paylaş

Sanat tarihi ile ilgili kitaplarda çok sayıda yarı insan-yarı hayvan figürlerini görebilirsiniz.Binlerce yıl önce bu tür şeyler bazı kişiler tarafından yapılmış olabilir, olamaz diyorsanız; kitaplardaki figürleri binlerce yıl önce yaşayan insanlar neye dayanarak bunları tasvir ettiler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...