Jump to content

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun.

Recommended Posts

Dinen caizse sitasete de atılabilirsiniz tabi

Neyse, teist-ateist-deist tüm dünyanın emekçi kadınlarının "Dünya Emekçi Kadınlar Gününü" kutluyorum.

Erkeklerden icazet almaya gerek duymayan kadın siyasetçiler aranıyor...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 40
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Arkadaşların da belirttiği gibi aslı "Dünya emekçi kadınlar günü" dür.

1857'de Newyork'da tekstil işçilerinin grevinde çıkartılan yangın sonunda çoğu kadın 129 emekçi can vermişti.

2. Enternasyonalde bu olayın anısına önerilerek kabul edilmiş, 1921'de Moskova'da ve yine 1921'de Türkiye'de de ilk kez "Emekçi kadınlar günü" olarak kutlanmıştır.

60'lı yıllarda ABD'nin de kutlamalara katılmasıyla 1977'de BM 8 mart'ı "dünya kadınlar günü" ilan etti.

Kadın günü-erkek günü olmaz.

Emekçi kadınların günü kutlu olsun.

Sitelerde Paylaş

bu pislikler yüzünden başima gelmeyen kalmadi,

muhammed'in tek bir görüşü bana sağlam gelir, o da kadinlar hakkindaki..

demiştir ki "uğursuzluk üç şeyde var, karida atta ve eşşekte"

beş yildizli pekiyi veriyorum muhammed'e bu sözünden dolayi.

islam dininin kadina karşi horgörüsü aklima geldikçe ateistliğimde bir zelzele olur daima.

kadin denilince bir b.ka yaramaz, ancak erkeklerin üreticiliğine kisirlik yaratan, zamanini meşgul eden, tarih boyunca içinden tek bir devlet adaminin bilim adaminin, teknik adaminin, mucidin, kaşifin olmadiği birer bağirsak paraziti aklima gelir.

tarihinde gavur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

islam dininin kadina karşi horgörüsü aklima geldikçe ateistliğimde bir zelzele olur daima.

kadin denilince bir b.ka yaramaz, ancak erkeklerin üreticiliğine kisirlik yaratan, zamanini meşgul eden, tarih boyunca içinden tek bir devlet adaminin bilim adaminin, teknik adaminin, mucidin, kaşifin olmadiği birer bağirsak paraziti aklima gelir.

Bu düşüncelerinize katılmak olanaksız. Size Can Dündar'ın " Bir erkeği yetiştirmek için kaç kadın lazım " yazısını okumanızı tavsiye ederim. Gerçekten de hayatına kadın eli değmemiş erkekler zayıf ve güçsüz insanlardır ve hiçbir yere varamayan adamlardır.

Sitelerde Paylaş

Bu düşüncelerinize katılmak olanaksız. Size Can Dündar'ın " Bir erkeği yetiştirmek için kaç kadın lazım " yazısını okumanızı tavsiye ederim. Gerçekten de hayatına kadın eli değmemiş erkekler zayıf ve güçsüz insanlardır ve hiçbir yere varamayan adamlardır.

hahaha palavraya bak, kadın eli değmemiş erkekler zayıf ve güçsüzmüş. hadi ordan burda sökmez bu palavralar.

Sitelerde Paylaş

hahaha palavraya bak, kadın eli değmemiş erkekler zayıf ve güçsüzmüş. hadi ordan burda sökmez bu palavralar.

Ben böyle düşünüyorum birader sen farklı düşünebilirsin. Anne sevgisi görmemiş, evlenmemiş erkekler gerçek hayatta pek bir yere varamaz. Bu konuda bilimsel tespitler var.

Sitelerde Paylaş

Ben böyle düşünüyorum birader sen farklı düşünebilirsin. Anne sevgisi görmemiş, evlenmemiş erkekler gerçek hayatta pek bir yere varamaz. Bu konuda bilimsel tespitler var.

yani senin gibi başarılı, büyük bir mühendis olamaz diyorsun bak şimdi. tam tersi dünyanın en zeki adamları aşka, kadınlara, her türlü cinselliğe pek ilgisi olmayan kişilerdir. kadınlara büyük önem veren kişiler ilkel dürtülerinin dibine saplanmış, zeki olmayan kişilerdir.

Sitelerde Paylaş

bu pislikler yüzünden başima gelmeyen kalmadi demiştim, biraz açayimda görün neler geldi başima.

vaktiyle siyasi görüşlerim nedeniyle bunlardan bir tanesi beni terk etti, sürüm sürüm süründürdü, karşiliksiz aşkin pençesinde aylarca inletti.

bir diğeri de ayni şeyi yapti, iki kere üst üste darbe yedim, ama kendimi zorlasamda uzak durmayi bir türlü beceremiyordum, günler ve haftalar işkencelerle geçti, yediğim şeyden soluduğum havadan tat almiyordum.

olan biten her şey anlamsiz geliyordu, sonra bu terk edenlerin her ikisinide başkasiyla,gördüm dünyam yikildi.

o günden sonra bu cinstende, aşk ve sevgi gibi uyduruk kavramlardanda, sekstende nefret edip aseksüel oldum,

kadin ve özelliklede kiz denilen cins olabilecek en tehlikeli yaratiktir, kesinlikle uzak durulmasi gerekir.

Sitelerde Paylaş

bide bunların feministleri var, kendilerini üstün gören:D. erkeklik kadından evrimleşti, erkek gelişimini tamamlayamış dişidir diye güya çok akıllı ve bilimsel konuştuklarını sanıp, kafa şişirip dururlar.

Sitelerde Paylaş

bu pislikler yüzünden başima gelmeyen kalmadi demiştim, biraz açayimda görün neler geldi başima.

vaktiyle siyasi görüşlerim nedeniyle bunlardan bir tanesi beni terk etti, sürüm sürüm süründürdü, karşiliksiz aşkin pençesinde aylarca inletti.

bir diğeri de ayni şeyi yapti, iki kere üst üste darbe yedim, ama kendimi zorlasamda uzak durmayi bir türlü beceremiyordum, günler ve haftalar işkencelerle geçti, yediğim şeyden soluduğum havadan tat almiyordum.

olan biten her şey anlamsiz geliyordu, sonra bu terk edenlerin her ikisinide başkasiyla,gördüm dünyam yikildi.

o günden sonra bu cinstende, aşk ve sevgi gibi uyduruk kavramlardanda, sekstende nefret edip aseksüel oldum,

kadin ve özelliklede kiz denilen cins olabilecek en tehlikeli yaratiktir, kesinlikle uzak durulmasi gerekir.

Sen sevgiliden bahsetmişsin kadından değil...

Sitelerde Paylaş

Toprak öyle bitip tükenmez, /dağlar öyle uzakta,

sanki gidenler hiçbir zaman

hiçbir menzile erişemeyecekti.

Kağnılar yürüyordu yekpare meşaleden tekerlekleriyle

Ve onlar

ayın altında dönen ilk tekerlekti.

Ayın altında öküzler

başka ve çok küçük bir dünyadan gelmişler gibi

ufacık kısacıktılar

ve pırıltılar vardı hasta kırık boynuzlarında

ve ayakları altından akan

toprak,

toprak,

ve topraktı.

Gece aydınlık ve sıcak

ve kağnılarda tahta yataklarında

oyu mavi humbaralar çırılçıplaktı.

Ve kadınlar

birbirlerinden gizleyerek

bakıyorlardı ayın altında

geçmiş kafilelerden kalan öküz ve tekerlek ölülerine.

Ve kadınlar

bizim kadınlarımız:

korkunç ve mübarek elleri

ince, küçük çeneleri, kocaman gözleriyle

anamız, avradımız, yarimiz

ve sanki hiç yaşanmamış gibi ölen

ve soframızdaki yeri

öküzümüzden sonra gelen

ve dağlara kaçırıp uğrunda hapis yattığımız

ve ekinde, tütünde, odunda ve pazardaki

ve kara sabana koşulan ve ağıllarda

ışıltısında yere saplı bıçakların

oynak, ağır kalçaları ve zilleriyle bizim olan

kadınlar,

bizim kadınlarımız

şimdi ayın altında

kağnıların ve hartuçların peşinde

harman yerine kehriban başlı sap çeker gibi

aynı yürek ferahlığı,

aynı yorgun alışkanlık içindeydiler.

Ve onbeşlik şaraplenin çeliğinde

ince boyunlu çocuklar uyuyordu.

Ve ayın altında kağnılar

yürüyordu Akşehir üzerinden Afyon`a doğru.

NAZIM HİKMET

KADIN

Kimi der ki kadın,

Uzun kış geçelerinde yatmak içindir.

Kimi der ki kadın,

yeşil bir harman yerinde

dokuz zilli köçek gibi oynatmak içindir.

Kimi der ki ayalimdir.

Boynumda taşıdığım vebalimdir.

Kimi der ki hamur yoğuran,

Kimi der ki çocuk doğuran,

Ne o, ne bu. Ne köçek, ne döşek, ne ayal, ne vebal,

O benim kollarım, bacaklarım, başımdır.

Yavrum, annem, karım, kız kardeşim,

hayat arkadaşımdır.

NAZIM HİKMET

Sitelerde Paylaş

erkekler için de geçerli bu dediklerin gavur :D

fakat erkekler bu tür kötü deneyimler yaşadıklarında psikopat olurlar hayata küsüp önlerine çıkan her kadından intikam alırlar

sanırım siempre de bu durumda yani kadınlardan nefret ediyordu

aslında hayatı tanıdıkça kötü olursun kurunun yanında yaş da yanar

Sitelerde Paylaş

aa senin gibi kültürlü bir ateiste yakıştı mı ama bu laflar!!

biliyorsun ki öküzden evrimleşen erkekler binlerce yıl kadını kadın yerine koymadı!!

Sitelerde Paylaş

kadin neden tehlikelidir? çünkü, kadinlarin hormonal yapisi, erkek gibi kolay sinirlenmeye, ve duygularla hareket etmeye meyletmez onlari, hormonal eksiklikleri onlari erkeğe nazaran pozitif yönde daha az ajitatif davranmaya iter.

erkek ise bazi konularda zaafa sahiptir ve kadin bunu kullanarak onu psikolojik açıdan rahatlikla hirpalar, kullanabilir, kontrol edebilir.

kadinlarin bilinci daima "ben erkekten üstün bir cinsim, erkeğin bana ihtiyaci var ama benim hiç kimseye" yönündedir.

düşünün hiç bir kadinin varolmadiği bir dünyayi, sadece aseksüel erkeklerden kurulmuş bir cennet dünyayi, namus cinayetleri, aşk cinnetleri, ve belkide üstü örtülü olarka kadinlarin yol açtiği bütün toplumsal sorunlar aninda yok olur. bir erkeği diğerine kirdiracak en temel unsurlardan birisi yok olur.

Sitelerde Paylaş

Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde kadınları aşağılayanlara bakın, kendilerine komünist diyen iki zevat! At izi ile it izi birbirine karışmaya başladı artık.

@Gavur

Her söylediğin boku çok bilimselmiş gibi açıklamaya kalkmasan iyi edersin. Kendini komik duruma düşürüyorsun.

Sitelerde Paylaş

Ona aseksüel değil iktidarsız denir :D

Kızlarla şansın ters gidebilir. O zaman şerefinle yenilgiyi kabul et. Niye çirkefleşmen gerekiyor ki? "Kızlar bir halta yaramaz, bilim adamı çıkartamıyorlar" falan. Hesapta bir de "ilerici" olacan.

tarihinde postkemalist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaşların da belirttiği gibi aslı "Dünya emekçi kadınlar günü" dür.

1857'de Newyork'da tekstil işçilerinin grevinde çıkartılan yangın sonunda çoğu kadın 129 emekçi can vermişti.

2. Enternasyonalde bu olayın anısına önerilerek kabul edilmiş, 1921'de Moskova'da ve yine 1921'de Türkiye'de de ilk kez "Emekçi kadınlar günü" olarak kutlanmıştır.

60'lı yıllarda ABD'nin de kutlamalara katılmasıyla 1977'de BM 8 mart'ı "dünya kadınlar günü" ilan etti.

Kadın günü-erkek günü olmaz.

Emekçi kadınların günü kutlu olsun.

Ne diye "emekçi" kavramının altını bu kadar çizip toplumu bölmeye çalışıyorsun?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...