Jump to content

Yaşasın 12 Mart 1995 Gazi Ayaklanması !

Recommended Posts

Ne var ki, bilimin sürekli bir ivmeyle toplumun baskın ve belirleyici ölçütü haline gelmekte olduğu gerçeği karşısında, birgün insanlığın bilgi toplumuna dönüşeceğini ve miras, savaşlar, dinler ve kapitalist anarşi gibi topluma zararlı evrim kalıntılardan silkinip kurtulacağını öngörmek zor değildir. Bilincin içgüdülere hakim olacağı geleceğin toplumuna bu anlamda sosyalist demek de yanlış bir tanımlama olmayacaktır.

Ahh Zola, bu hezeyanlarınızdan ne zaman vazgeçeceksiniz çok merak ediyorum. Cümleye nokta koymadan sürekli uzatınca anlamlı hale gelmiyor. Hem korkaksınız hem de tembel. Şu uçuk-kaçık çözüm önerilerinizle toplumun beynini zehirlemekten vazgeçin.

Robotların her işi yaptığı senin de yan gelip yattığın bir dünya hayal ediyorsun ama öyle bir şey olmayacak ve mücadele etmediğin sürece kapitalizmin tüm ağırlığını sırtında hissedeceksin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 134
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Naksos. Marksist demedim Marksistti dedim. Sol yanaklarında Marx dövmesi mi istiyorsun adamların, ne istersin?

Naksos Mlkp hakkında hiçbir şey bilmiyorsun, ne Kürdistan'ı yav, konuyu nereye bağladın, bunu Mlkp'nin kendi açıklamalarından son kongre belgelerinden istersen okuyabilirsin.

Bir de konuyu Mustafa Kemal'e bağlamışsın, sana ne diyeyim bilmiyorum ki.

marksizmle birleşmeleri ve hangi noktalarını birleştiriyorsun.

örnek troçkini bir yazısı

:http://www.marxists.org/turkce/trocki/1911/kasym/00a.htm

mlkp troçkiden dahamı marksist.

marksizmin ne oldugunu bence bilmiyorsun bile .

birde son kongre yazısını okudum.pek ima ettigin birşeyi göremedim.

Sitelerde Paylaş

Zaten troçkistlerde bu ışığı hep görürdüm. Tezlerini anarşistlerle değiştirseler Marx gelse değiştirildiğini anlayamaz.

Demek ki son belgeleri ve kendi tanıtımlarını adam gibi okumamışsın. Komu Mlkp değil konu Pkk idi. Sen şimdi gelmiş Mlkp marksist mi diye soruyorsun!

Önce şu sorularını netleştir sıraya koy ve doğru düzgün sor. İki mesaj önce sorduğun bir anda mutasyon geçirip başka bir soruya dönüşüyor. Sana kimin marksist olduğunu ispatlamamı istersin?

Sitelerde Paylaş

Zaten troçkistlerde bu ışığı hep görürdüm. Tezlerini anarşistlerle değiştirseler Marx gelse değiştirildiğini anlayamaz.

Demek ki son belgeleri ve kendi tanıtımlarını adam gibi okumamışsın. Komu Mlkp değil konu Pkk idi. Sen şimdi gelmiş Mlkp marksist mi diye soruyorsun!

Önce şu sorularını netleştir sıraya koy ve doğru düzgün sor. İki mesaj önce sorduğun bir anda mutasyon geçirip başka bir soruya dönüşüyor. Sana kimin marksist olduğunu ispatlamamı istersin?

pkk mlkp yide dene bakalım marksizme oturtabilecekmisin.

tarihinde naksos tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

@Travis

Laga-luga yapıp suyu bulandırmaya çalışma. 6 yaşındaki çocuk zekasıyla alay etmekten başka bir numaran yok. Bir de komünist/anarşist savar ilan ettin kendini. Gören de seni Adam Smith zannedecek. Ekonomiyi o kadar iyi çözümlemişsin ki sosyalizmin tezlerini yerle bir ettin.

Terör sözcüğünün kökeni üzerine bir kaç araştırma yapmanı öneririm. Bazı insanlar terörist sıfatıyla övünürler. Buna Lenin'in kendisi de dahil :) Sosyalistlere terörist diyerek akıl almaz bir tespitte mi bulunduğunu zannediyorsun?

6 yaşındaki çocuğun zekası ile komünistlerin şamar oğlanına çevirilemeyeceğini biliyorsun değil mi? Teröristin neyini açıklayım? Senin için birde terörist açılımı mı yapayım yani nedir?

@naksos sen hoşçakalın deyip foruma veda etmemişmiydin? Kuyruk acın daha geçmedi anlaşılan :lol:

tarihinde TravisBickle tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

6 yaşındaki çocuğun zekası ile komünistlerin şamar oğlanına çevirilemeyeceğini biliyorsun değil mi? Teröristin neyini açıklayım? Senin için birde terörist açılımı mı yapayım yani nedir?

@naksos sen hoşçakalın deyip foruma veda etmemişmiydin? Kuyruk acın daha geçmedi anlaşılan :lol:

sana zaten cevap yazmıyorum travis.

git kavramları googleden ögren sen belki biraz birşeyler ögrenirsin.

Sitelerde Paylaş

Atilan her mesaji tek tek okuduktan sonra Zola ve Gavur'a karsi postturk tartismayi kazandigina inaniyorum. Sol goruslu insanlarin yaptiklarinin yobazlarin yaptiklarindan farkinin olmadigi kanisi bende iyice yerlesmeye basladi. Ikiyuzlulukleri onlari gulunc duruma dusuruyor. Maalesef sol gorusluler duygusalliklarini asamiyorlar.

Bir diger elestirim de kendi olusturduklari lugatin bilinmemesi durumunda karsisindakilere hakaret etmeleridir. Her ne kadar kendinizi farkli gorsenizde, komunist, sosyalist, anarsik ayni cati altinda toplanabilir. Aranizdaki ayrimi bilmemek, tartistiginiz kisinin sucu degildir. Nasil ki Muslumanlari elestirirken, Nurcuyu, Naksibendiyi, onu bunu bilmemek, elestiri yapanin sucu degilse.

Bunlar benim kisisel izlenimlerimdir, tartisilan konular hakkinda ne yeterince kitap okudum(ki bence bu beni tek bir dusunceye bagli bagnaz biri olmaktan kurtardi)ne de kisisel bir fikrim var. Bence bu beni tarafsiz biri yapmakta.

Sitelerde Paylaş

Koçgiri, Dersim, Malatya, Maraş, Çorum, Sivas, Gazi uzar gider

Saçma sapan bir çıkarım. Bir kere Koçgiri ve Dersim'in Alevilikle alakası yok. Orada isyan edenler Alevi aşiretidir fakat Alevi amaçları veya hükümetin onları sırf Alevi oldukları için öldürmesi gibi bir durum yoktur. Benzer birçok isyan vardır ve mesela Şeyh Sait de Nakşibendi kökenlidir. Üstelik örnek diye verdiğin Koçgiri'de Kürtlerin Türklere ve Türk köylerine neler yaptıklarını yazsaydın ya. Ya da milli mücadeleye katılmayan Kürtlerin isyanda topladığı milis sayısını.

zekamın senden ileri olduğu kesin'de, aleviler anadolunun yerlisi değil'de orta asya'dan göç eden türkmenlermi? yada emeviler'den kaçıp gelen araplar. bak bunlar çok mantıklıymış.

ayrıca şizofrenlere hakaret edemezsin, terbiyesizlik yapma.

Kimmiş, söyle de öğrenelim.

Sitelerde Paylaş

Saçma sapan bir çıkarım. Bir kere Koçgiri ve Dersim'in Alevilikle alakası yok. Orada isyan edenler Alevi aşiretidir fakat Alevi amaçları veya hükümetin onları sırf Alevi oldukları için öldürmesi gibi bir durum yoktur. Benzer birçok isyan vardır ve mesela Şeyh Sait de Nakşibendi kökenlidir. Üstelik örnek diye verdiğin Koçgiri'de Kürtlerin Türklere ve Türk köylerine neler yaptıklarını yazsaydın ya. Ya da milli mücadeleye katılmayan Kürtlerin isyanda topladığı milis sayısını.

daha 1993 senesinde onlarca insan ülkenin göbeğinde yakılmadımı? bunu bildiğin halde çok daha eski tarihler'de devlet tarafından alevilere neler yapıldığını inkarmı ediyosun?

bu insanlar neden isyan etmiş acaba koçgiri'de dersim'de diye düşünemiyormusun? devlet tarafından bölgeye gönderilen faşist çetelerin yaptığı katliamlarıdamı inkar ediyosun, hani şu meymenetsiz bi topal laz ve çetesi vardı.

Aleviler anadolunun yerli halkıdır, bu kadar basit. alevilik felsefesini benimseyen türk, kürt gibi gruplar olabilir ama en temel özü budur.

Sitelerde Paylaş

ben söyliyeyim alevilik anadolunun yerli halklarına ait bir kültürmüş :blink:

yani şuanda kendine alevi diyen kimse türk değil hepsi hitit urartu iyon falan :D

biliyorum çok komik değil mi

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

daha 1993 senesinde onlarca insan ülkenin göbeğinde yakılmadımı? bunu bildiğin halde çok daha eski tarihler'de devlet tarafından alevilere neler yapıldığını inkarmı ediyosun?

bu insanlar neden isyan etmiş acaba koçgiri'de dersim'de diye düşünemiyormusun? devlet tarafından bölgeye gönderilen faşist çetelerin yaptığı katliamlarıdamı inkar ediyosun, hani şu meymenetsiz bi topal laz ve çetesi vardı.

Ben Maraş, Sivas olaylarına bir şey mi dedim? O konuda zaten karşı çıkmadım ki zaten olumsuz bir şey de yazmamışım. Ama sen sırf Alevi diye yakılanların olduğu bu rezil olayları gidip Dersim gibi çapulcu veya Koçgiri gibi milli mücadele karşıtı Kürtçü isyanıyla birlikte anamazsın. Madem anıyorsun Koçgiri'de Alevilik için mi isyan etmişler, isyan edince Kürtler Türklere ne yapmışlar, Koçgiri isyanını ayrıntılı olarak anlat, sonra sırf Alevi oldukları için mi yakılmışlar, aynı Aleviler Şeyh Sait İsyanı'na neden katılmamışlar öğrenelim.

Aleviler anadolunun yerli halkıdır, bu kadar basit. alevilik felsefesini benimseyen türk, kürt gibi gruplar olabilir ama en temel özü budur.

Aleviler Anadolu'nın yerli halkıymış. Senin dediğin Hangi Alevilik? Kızılbaş Türk Aleviliği mi, Arap Aleviliği mi yoksa Ermeni dönmesi Kürt Aleviliği mi?

Bir de tarih boyunca bunlar nasıl işlemiş, somut verilerle ortaya koy bakalım.

Sitelerde Paylaş

Ben Maraş, Sivas olaylarına bir şey mi dedim? O konuda zaten karşı çıkmadım ki zaten olumsuz bir şey de yazmamışım. Ama sen sırf Alevi diye yakılanların olduğu bu rezil olayları gidip Dersim gibi çapulcu veya Koçgiri gibi milli mücadele karşıtı Kürtçü isyanıyla birlikte anamazsın. Madem anıyorsun Koçgiri'de Alevilik için mi isyan etmişler, isyan edince Kürtler Türklere ne yapmışlar, sırf Alevi oldukları için mi yakılmışlar, aynı Aleviler Şeyh Sait İsyanı'na neden katılmamışlar bunları anlat da öğrenelim.

Aleviler Anadolu'nın yerli halkıymış. Senin dediğin Hangi Alevilik? Kızılbaş Türk Aleviliği mi, Arap Aleviliği mi yoksa Ermeni dönmesi Kürt Aleviliği mi?

Bir de tarih boyunca bunlar nasıl işlemiş, somut verilerle ortaya koy bakalım.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...