Jump to content

Sayın Başbakanımız: Kavgacı Karakter.

Recommended Posts

* Siyasi partiler: CHP, MHP, BDP, ..

* Yüksek yargı: Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Yüksek İdare Mahkemeleri, HSYK, ..

* Silahlı Kuvvetler, ..

* Üniversiteler, ..

* Gazeteler, haber dergileri, mizah dergileri,

* Aydınlar, köşe yazarları, karikatüristler, ..

* TÜSİAD, TOBB, Ziraat Odaları, ..

* Diplomatlar, büyükelçiler, konsoloslar, ..

* TMMOB, Türkiye Barolar Birliği, Türk Tabipler Odası, ..

* Yabancı ülkeler: ABD, Fransa, Almanya, İsviçre, İsveç, İsrail, Ermenistan, ..

* Birleşmiş Miller, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, ..

.................

.................

Hepsiyle kavgalı, hepsiyle davalı.

Hep onlar haksız, hep kendi haklı.

Sanki herkes ona karşı, herkes onun aleyhinde.

Hep onlar kötü, hep kendi iyi.

Eleştiri ibadullah ama özeleştiri sıfır.

Hep öfkeli, hep sinirli, hep bağır-çağır, hep gergin, hep geçimsiz.

Vallahi, bir yürek bu kadar yükü daha ne kadar kaldırır bilinmez.

Halk olarak böyle bir baş'ı hak ediyor muyuz?

Elcevap: Evet, ediyoruz.

Sitelerde Paylaş

Bu hem karakteriyle ilgili hem de bir siyaset tarzı. Kavga politikası Başbakan'a yarıyor. Bundan hep kazançlı çıktı. Karakteriyle de ilgili olabilir. Bazen ekranda sinirlendiğini görüyorum kıpkırmızı oluyor hiç te numara yapıyormuş gibi durmuyor. Ama muhalefetinde acımasız eleştirilerini dikkate almak lazım. İnternette google'ye, youtuba veya facebook'a bir Tayyip Erdoğan yazın bakın neler çıkıyor ne hakaretler çıkıyor. Şahsen ben bu kadar hakarete dayanamazdım burakırdım siyaseti ama onu kamçılıyor bunlar daha da hırslanıyor.

tarihinde Muhendis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tabi alışmısınız güç odakları karşısında süt dökmüş kedi gibi duran başbakanlara,

Böyle bir başbakan gördüğünüz zaman şaşırıyorsunuz...

Bunlar Türkiye'nin ve Dünya'nın kanını emek sülüklerdir...

Birisinin bunu durduramasa bile, dur demesi gerekirdi...

O dur diyen kişi de Recep Tayyip Erdoğan olmuştur...

Artık bu güç odakları ne kadar havlarsa...

Ben şunu düşüneceğim...

Demek ki gene bu mutlu put azınlığa dokunulmş ki böyle ciyak ciyak bağırıyor...

Bunların bağırması ne kadar çok olursa o kadar çok bunlara dokunulduğunu anladım...

Bunların telaşı da bu yüzden...

Sitelerde Paylaş

"hepsiyle kavgalı hepsiyle davalı" deyince aklıma bizim de amerika'dan sonra şimdi de isveçten büyükelçimizi çektiğimiz geldi..... hani soykırım yapmamışız ya, onlar da bize iftira ediyor ya... niye?? çünkü türkün gücünden korkuyorlar hemşerim....

ahh biz var ya ne milletiz... hepsi biliyor bizdeki potansiyeli.. o yüzden bize düşmanlar...

kıbrıs, ermeni ve kürt meselelerinde nasıl da bize muhalefet ediyorlar... niye? çünkü tüm dünya bize düşman

türkün türkten başka dostu yok!!

Sitelerde Paylaş

"hepsiyle kavgalı hepsiyle davalı" deyince aklıma bizim de amerika'dan sonra şimdi de isveçten büyükelçimizi çektiğimiz geldi..... hani soykırım yapmamışız ya, onlar da bize iftira ediyor ya... niye?? çünkü türkün gücünden korkuyorlar hemşerim....

ahh biz var ya ne milletiz... hepsi biliyor bizdeki potansiyeli.. o yüzden bize düşmanlar...

kıbrıs, ermeni ve kürt meselelerinde nasıl da bize muhalefet ediyorlar... niye? çünkü tüm dünya bize düşman

türkün türkten başka dostu yok!!

Belki haklı oldukları için onları destekliyorlardır. Sen tut Avrupa'yı istila etmeye kalk sonra sana sempati mi besleyecekler?

tarihinde Muhendis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu pis liboş Ahmet Altan'ın bir yazısını hatırladım birden:

YALANLAR

http://taraf.com.tr/makale/10372.htm

Doğru yazmış Ahmet Altan. Ne diye Türkiye'den korkacaklar. Adam bir Ankara bir İstanbul atom bombasıyla seni bitirir ne diye korkacak. Bence bizimkiler korkak. Bir tek Kürtler konusunda Altan'a katılmıyorum batılılar Kürtleri tanımıyor.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Gercektende batililar Türklerden cekinmektedir.

Türklerin gün ola harmanola dediklerini batililar daha simdiden duymaktadir.

Su durumda Türkiye dünyanin BESINCI büyük gücüdür.

Yabancilar bunu biliyorda bilmeyen bizimkiler.

Türk tarihini yabancilar okullarinda ögrencilerine hic ögretmezler.

Nedeni Türklerin etkisi altinda kalmasinlar deye.

Isvicrenin Basel kentinde parkta oturuyordum.Bir banktada iki Isvicreli kocakari oturuyordu.Derken yanlarina Türkiyeden yeni gelen tanidik bir Sivasli gelip oturdu.Almanca bilmiyor,pasaportunu gösterip Türkis diyor,Arbayit diyor kadinlara.Biri kizip cekti gitti.Diger kadinda yüz vermeyince Sivaslida kalkip gitti.

Sandalyemi aldim,gittim kadinin karsisina oturdum.Bilmiyormusum gibi kimdi o yanina gelen yabanci dedim?Kim olacak bir Türk genci dedi.Ne istiyor dedim,is ariyor galiba dedi.Ve sonra ekledi.Bu türkler varya bunlar.Bunlar varya bunlar.Bizim Isvicrenin güney dogusuna kadar gelip buralari isgal etmislerdi.Bunlardan korkulur.

Bunlar coh gözü karadir.Hicbirseyden korkulari yoktur dedi.

Benim Türk oldugumu bilse kesin bana acilmazdi.

Türk korkusu hala yasli insanlarda,hükümetlerde sürmektedir.

Bir tarihde bir bakanla isciler televizyonda tartisiyorlardi.

Derken Alman bakanla Türk kadin isci laf dalasina basladilar.Alman bakan dediki biz Türkiyeden sanayi ürünü olarak hicbirsey almiyoruz dedi.Ordan Türk kadini dediki ya bilmiyorsun yada biliyorsunda gercekleri söylemiyorsun.Ben bir televizyon firmasinda calisiyorum.Firmamiza her hafta Türkiyeden iki tirkamyonu televizyon parcalari geliyor.Bakan Türk kadini yalanlamaya calisirken,Türk kadini söyle dedi.Saligünleri fabrikamizin önüne gelirsen Türk tirlarini gösteririm sana.

Simdi,bu Avrupalilar hic ikincilige düsürülmeyi istemez.

Bir gün patron bana bir sohbette dediki,simdi sen ,cocuklarina hanki kültürü vereceksin,veriyorsun?Tabiiki Türk kültürünü vereceyim dedim.Öyle deyince biraz durakladi.O sandiki Almankültürünü vereceyim deyeceyim.

Avrupali kendi kültürlerini yaymayi hic ihmal etmez.

Bizse kendi kültürümüzde cok tembeliz.

Ya Arabinkine sariliriz

Ya Avrupalininkine

Yada Amarikalininkine.

Buna ragman eller hala Türklerden cekinmektedirler.

Cünkü Tarihin tozlarinin altinda Türk medeniyetleri yatmaktadir.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

Türkiye'de herkesle kavga ettiği yetmedi, artık yurt dışına açılıyor.

Sayın Başbakanım, Atina ziyaretinde Yunan gazetecilerini orduya niye arka çıktıklarını sorarak azarlamış.

Hep söylüyorum: Bu ne garip bir ruh halidir?

http://www.haberturk.com/polemik/haber/515302-yunan-gazetecilerle-polemik

Yunan gazetecilerle polemik

"Siz bize işimizi nasıl yapacağımızı mı tavsiye ediyorsunuz?"

Yunanistan'a iki günlük çalışma ziyareti için gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bu sabah Yunanistan'da yayınlanan günlük gazetelerin genel yayın yönetmenleri ve yazarları ile kahvaltıda bir araya geldi.

Erdoğan, Yunan gazetecilerle AB, Kıbrıs sorunu ve Ege Denizi'ndeki uçuşlar üzerine sohbet etti. Bir Yunan gazetecinin Ege'da uçuşlar konusundaki sorusu üzerine, "Siz Yunan Silahlı Kuvvetlerinin gazetecileri gibi çalışıyorsunuz. Hatta radar üssünde görevli bir teknisyen gibi çalışıyorsunuz. Her gün kaç uçak kalktı onu takip ediyorsunuz. Gazeteciler olarak ortalığı germeyin" dedi. Bunun üzerine Yunan gazetecilerin, 'Siz bize işimizi nasıl yapacağımızı mı tavsiye ediyorsunuz?' sorusu üzerine ise bu kez Başbakan Erdoğan, "Gazeteciler sürekli siyasetçilere tavsiyelerde bulunuyor. Ben de iki toplum arasında gerginliğin artmaması için tavsiyede bulunuyorum" dedi.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Basbahan karsisinda gercekten bir muhalafat görmediginden sallayip duruyor.

Sallamalarina, gecmisinden ,yaptiklarindan,söylediklerinden yanit veren yok cünkü.

3 partide DUT yemis BÜLBÜL sanki.Ses yok soluk yok.

Ama Gasimpasali bu 3 partiyide birakin yaptiklariyla yapmadiklariylada YERDEN YERE vurmasini cok güzel beceriyor.

Bu nedenlede halkin üstünde erkili olmakta OY TOPLAYABILMEKTEDIR.

Bu becerisinden dolayi kutlamah gerek kendisini.

Komsularla,Rusyayla iyi iliskiler kurabilmesi,Türk parasinin degerini diger paralar karsisinda korumaside bence iyi görülen gelismelerdendir.Hele Rusyayla Stratejik ortaklik ve vizenin kalkmasi 100 milyar dolar gibi muazzam bir alis veris.Bence cok iyi bir beceridir.

Rusyayla böyle gercekten bir dostluk kurmayi kimse basaramamisti.

Cünkü batililardan korkuyorlardi.

Acaba ne derler deye.

CHP, MHP partililer cenesi kuvvatli usu basinda savasmasini bilen birer baskan secmelilerdir.

Yoksa AKP bu gidisle gene hökümatta kalir bahinda görün.

CHP nin BEKLEGÖR politikasi,bay Erdogani öne cikarmistir.

MHP ise,hicbirseyin farkinda degildir.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...