Jump to content

Cinleri ben çok net bir şekilde biliyorum.

Recommended Posts

Ön bilgiler:

1-Uykuya dalma durumunda olacaksın ama kesinlikle uyumamış olacaksın (gerçekte kesinlikle uyumuş olacaksın)

2-Haala uyumadığın halde cinler gelir (aslında uyumuşundur)

Soru:

Neden cinlerle macera yaşayan biri uyumadığını iddia eder?

Yalanmı söylüyordur bu insan.

Tam olarak yalan söylediğini söyleyemem.

Sadece biraz korktuğu ve heycenlandığı için ve mekan uyumadan öncekinin aynısı olduğu için rüya ile gerçeği ayıramaz.

Ama ben ayırtettim.

Çünkü başıma çok defa geldi.

Ayrıca cinleri gördüğüm esnada (aslında uykuya daldığım esnada)

Ve cinlerin gittiği esnada (aslında uyandığım esnada)

Buna şahit olacak arkadaşlar yanımda vardı.

Ve soğukkanlı olup olayı çözmeye çalıştım ve çözdüm.

Olay şu:

Dinleniyorsundur genelde ama henüz uyumamışındır.

Uykuya dalarsın ama uykuya daldığının farkında olamazsın (zaten farkında olsa insan belki hiç uykuya dalamaz)

Kısa bir süre sonra gerçekte uyandığında uykuya dalmadığını sanırsın.

NEDEN?

Zurnanın zırt dediği yer burası işte.

Çünkü:

Uykuya dalıpta gördüğün rüyadaki mekan gerçekten o an içinde olduğun mekan ve durumdadırda ondan.

Yani diyelim koltuğa yaslandın önünde 1 bardak çay var ve çalışma odanda oturuyorsun.

Uykuya dalıp rüya görmeye başladığında da kendini aynı şekilde görüyorsun.

Yani sen görmeye başladığın rüyandada koltuğa oturmuşsun,önünde çay var ve çalışma odandasın.

Dekor aynı. sadece dekorda (rüyadaki dekorda) birkaç değişiklik oluyor, mesela cin gelip seni boğazlıyor.

Sonra biraz mücadele ve muhabbetten sonra cin gidiyor ve sen korku içindesin (aslında uyandın)

Uyku halindeykende uyanıkkende gördüğün mekan,durum, dekor aynı olursa

İnsan rüya ile gerçeği nasıl ayırabilirki.

Tabiki ayıramaz.

Bence işin püf noktası insanlar gerçek ile rüyayı nasıl ayırtedebilirlerin cevabında gizli.

Rüyadan uyandığında mekanda, durumda değişiklik olursa anlarsınki ..

hııııııı

Biraz önce gördüğüm rüya imiş.

Yok eğer değişiklik olmazsa rüya ile gerçeği asla ayıramazsın.

Bağzı dangalaklarda okadar ileri gidiyorki mekan değiştiği halde gördüğü rüyayı ilahi gerçeklikler zannedebiliyor.

Bu konulardaki önemli ipucu:

Bu hikayelerin içinde hep. yatak,yorgan, yorgunluk, gece..yani aslında uykuyla alakalı şeyler vardır.

Ama iddia sahipleri hep kesinlikle uyumadıklarını söyler.

Sitelerde Paylaş

Ercument, senin bu anlattıkların halk arasında 'karabasan' olarak bilinen 'uyku felci' durumudur..

Uyurken beynimiz hareket kaslarını kapatır.. Fakat bazen bilinç uyanır fakat hareket kaslarını açmaz, bu duruma uyku felci denir..

Cinlerle vs.. gibi saçma sapan şeylerle ilgisi yoktur..

Biraz uykuyu araştırırsan sende görebilirsin..

Sitelerde Paylaş

Ercument, senin bu anlattıkların halk arasında 'karabasan' olarak bilinen 'uyku felci' durumudur..

Uyurken beynimiz hareket kaslarını kapatır.. Fakat bazen bilinç uyanır fakat hareket kaslarını açmaz, bu duruma uyku felci denir..

Bu konuda gözlemlediğim daha ayrıntılarda var ama yazmaya gerek görmedim.

Uyumadığına yemin edebilirsin ama uyudun ve hemen biraz önce yaşadığın rüya idi.

çok dikkatli ve soğukkanlı olabilirsen bunu çözebilirsin.

ayrıca yanında birileride varsaki ozaman çözmen daha kolaylaşır.

çünkü rüya ile gerçek aynı mekanlarda gerçekleştiği için

rüya ile gerçeği ayıredemiyorsun.

biraz dikkatli birşekilde gözlemlesen

aslında kısa sürede bağzı şeylerin değiştiğini farkedebilirsin.

mesela diyelim rüyaya dalmadan önce arkadaşın yanında oturuyor olsun.

rüyaya daldığındada sen arkadaşını yanında oturuyor olarak görüyorsun.

uyandığında eğer arkadaşın yanından gitmişse (ama diğer herşey aynı)

bu tür küçük değişiklikler aslında ipucu veriyor insana.

tabi soğukkanlılık çok önemli.

Ben bir zaman sonra okadar soğukkanlı olmuştumki .Artık tüm ince ayrıntıları görebiliyordum.Akıl yürütebiliyordum.

Sitelerde Paylaş

Ercument bu söylediklerinin olağanüstü bir tarafı yok.. Uyurken beynimiz dış seslere açıktır.. Yani duyarsın.. Mesela bir filmi izlerken uyursan rüyanda bu filmi devam ettirip bitirebilirsin.. Beyin kendi senaryosunu yazar o zaman.. Yanında birileri varken uyusan o kişileri duyarsın.. Fakat çoğunu hatırlamazsın..

Neyi kontrol altına aldığını daha açık söylersen iyi olur..

Sitelerde Paylaş

Cin görme iddialarının sebeplerinden biri Ercüment'in anlattığı olabilir, katılıyorum.

Ama sadece bahsettiği uyku halinden kaynaklandığını söylemek eksik olur.

Mesela halüsinasyonlar var.

Bir de karanlıktaki ve biraz uzaktaki bir nesneye dikkatle bakıldığında o nesne kafanızda tahmin ettiğiniz şekle girer, hareket ediyormuş gibi olur. Örneğin bir hırsız ise kafanızdaki o noktada bir adam silueti oluşabilir. Göz yanılgısı mı desek, nasıl açıklanır bilemiyorum.

Sitelerde Paylaş

cinler, görmeyle felan uydurulmus değildir. bu eski araplarin çöl şeytani deyip korktuğu ve taptiği hayali varliklardir.

muhammed bunu sürdürmüş ve "onlara tapmayin, onlarida allah yaratti" demiştir, ilgili kuran ayeti,

enam/100:"Bir de cinleri Allah’a bir takım ortaklar yaptılar. Oysa onları o yarattı. Bilgisizce Allah’a oğullar ve kızlar da uydurdular. O, onların niteledikleri şeylerden uzaktır, yücedir."

birde ekleyelim, bu ayetteki kizlardan kasitta lat menat ve uzzadir.

tarihinde gavur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Doğru karabasan olayıda aynı.

Mesela biryerde oturuyorsun.

Uykuya dalıyorsun, rüya görmeye başlıyorsun (gördüğün rüya uyumadan hemen önceki mekanda gerçekleştiği için uyandığında biraz önce gördüğünün rüya olduğunu farkedemeyeceksin)

Diyelim rüyanda oturduğun yerden kalkmaya çalışacaksın ama kalkamayacaksın (çünkü artık rüyadasın ve her istediğini yapmak senin elinde değil)

Sonra uyanacaksın (biraz öncekinin rüya olduğunu bilemezsin çünkü mekan aynı mekan)

işte sana karabasan.

Başka şekidede benzer olay gerçekleşir.

Diyelim bir yerde oturuyorsun.

Yavaşca rüyaya daldın (bunun bir rüya olduğunu uyandığında anlayamaya bilirsin. Çünkü mekan aynı)

Sonra rüyanda aynı mekana birisi gelebilir.

Sonra uyandın diyelim.

Sen kalkıp gelen kişiyi arayabilirsin.

Çünkü bir dakika önce birinin geldiğine yemin edebilirsin (Çünkü uyuduğunda ve uyandığında ve rüyadaki mekan aynı.Rüya ile gerçeği ayıramazsın)

İşte bu durumda (yani uymadan önce, rüyaya daldığında ve uyandığında) uyanık bir kişi,arkadaş yanında ise.

Yanındaki gerçek kişiye soraraktan: biraz önce birinin geldiğini şimdi nereye gittiğini sorabilirsin.

Eğer onun vereceği cevap:Yok birader sen burda oturuyordun ve hafitende horlamaya başlamıştın derse mesala. Ancak ozaman sen kendinin biraz önce uyuduğuna inanabilirsin.

Sitelerde Paylaş

Cin görme iddialarının sebeplerinden biri Ercüment'in anlattığı olabilir, katılıyorum.

Ama sadece bahsettiği uyku halinden kaynaklandığını söylemek eksik olur.

Mesela halüsinasyonlar var.

Bir de karanlıktaki ve biraz uzaktaki bir nesneye dikkatle bakıldığında o nesne kafanızda tahmin ettiğiniz şekle girer, hareket ediyormuş gibi olur. Örneğin bir hırsız ise kafanızdaki o noktada bir adam silueti oluşabilir. Göz yanılgısı mı desek, nasıl açıklanır bilemiyorum.

Pante senin dediklerinde olabilir.

ama ben kendimin yaşadığı ve elde ettiğim tecrübeleri yazdım.

bu konunun gerçeklği ile ilgili iddia eden birkaç arkadaş ilede tartışmalarım oldu.

Hepsi önce çok heyacanlı bir şekilde savunur.

Yok kendisi yaşamıştır yok çok gerçekci ve yalan söylemeyen arkadaşı yaşamıştır.

Ve direk hikayeyi anlatırlar beni dinlemezler.

Ama ben şöyle bir kehanette bulunurum ve ozaman beni dinlemeye başlarlar.

Derimki: Kesinlikle bu hikayede: yatak, yorgan, gece biryerde otururken yada dinlenirken.......

gibi bir durum var.

Böyle doğru bir kehanette bulunmam onları şaşırttı ve beni dinlemeye başladılar.

Genelde önemsiz görüldüğü için anlatılmaz ama bu hikayelerin içinde hep yatak, yorgan, yorgunluk, dinlenme gibi şeyler vardır.

Sitelerde Paylaş

Bu tür olaylari bilim inceliyor ve uyku felci halisülasyon veya zihinsel hastaliklardan kaynaklandigini(psikoz gibi)ortaya cikartiyor. Simdi burada dikkat cekilmesi gereken nicin cin kavramindan yola cikilarak hareket edilmesi. Neden dinlerin terminolojisinin bir parcasi olan cin kavramindan yola cikiyorsunuz? Bilmin kollari bunlari arastiriyor(bir belirti oldugu icin) ve bunu nedenlerini zamanla ortaya cikartiyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...