Jump to content

Al sana akp niye başa geliyor

Recommended Posts

BİNGÖL’ün Genç İlçesi’nde kasaplık yapan 35 yaşındaki Giyasettin K.’nın başını derenin buz gibi suyuna defalarca sokup çıkardığı, ardından iki kulağını ve burnunu kesip hastane kapısına bıraktığı 27 yaşındaki Aysun K.’nın 3’ü engelli 4 çocuğu koruma altına alındı. Elazığ Fırat Üniversitesi Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Servisi’nde tedavisi süren Aysun K.’nin eşinden henüz şikayetçi olmadığı ortaya çıktı. Gazetecilerle görüşmek istemeyen Aysun K., refakatçi yakınları aracılığıyla yaptığı açıklamada, “Biz konuyu kendi aramızda hallederiz. O benim eşimdir. Barışabiliriz” dedi. Elazığ’da Aysun K.’nın kulakları yerine dikilirken, kopan burnunun parçası bulunmadığı için vücudunun diğer bölgelerinden alınan parçalarla burası onarıldı. Ardından Aysun K., yaşadığı stresle doğum sancıları çekmeye başladı. 4 çocuk annesi genç kadın, sezaryenle kız bebeğini dünyaya getirdi. Yakalanıp gözaltına alınan Gıyasettin K. ise sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanıp cezaevine konuldu. Tutuklanan Gıyasettin K.’nın 2006- 2007 yılları arasında Devlet Hastanesi’nin psikiyatri servisinde ilaçlı tedavi gördüğü öğrenildi. Gıyasettin K.’nın son dönemlerde alması gereken ilaçları almayıp, tedavisini sürdürmediği ve daha önce yaptığı kasaplığı da bıraktığı belirtildi .Gıyasettin K.’nın 2 yıl önce Bingöl’de görevi başındaki bir memura fiziksel şiddet uyguladığı gerekçesiyle tutuklandığı ve cezaevine konulduğu, 40 gün hapis yatmasının ardından 12 bin 600 TL paraya çevrildiği, bu parayı da babasının ödediği öğrenildi.

http://haber.gazetevatan.com/Sasirtan_savunma_/294176/7/Yasam

Bu nedir ya.Zerre üzülmedim kasabın yaptıklarına.Az bile yapmış,Köteği yiyip yarabbi şükür diyene acımayacan arkadaş.Komüşlerde tutturur halk süperdir,halk süperzekadır,Halk henüz Demokrasi'ye hazır değil diyincede cuntacı oluyoruz.

tarihinde Matadorlar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu nedir ya.Zerre üzülmedim kasabın yaptıklarına.Az bile yapmış,Köteği yiyip yarabbi şükür diyene acımayacan arkadaş.Komüşlerde tutturur halk süperdir,halk süperzekadır,Halk henüz Demokrasi'ye hazır değil diyincede cuntacı oluyoruz.

Halk demokrasiye hazır değildi cumhuriyet niye kuruldu!? Sultan ülkeyi halk demokrasiye hazır oluncaya kadar yönetirdi. Bu argüman çürük.

Sitelerde Paylaş

BİNGÖL’ün Genç İlçesi’nde kasaplık yapan 35 yaşındaki Giyasettin K.’nın başını derenin buz gibi suyuna defalarca sokup çıkardığı, ardından iki kulağını ve burnunu kesip hastane kapısına bıraktığı 27 yaşındaki Aysun K.’nın 3’ü engelli 4 çocuğu koruma altına alındı. Elazığ Fırat Üniversitesi Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Servisi’nde tedavisi süren Aysun K.’nin eşinden henüz şikayetçi olmadığı ortaya çıktı. Gazetecilerle görüşmek istemeyen Aysun K., refakatçi yakınları aracılığıyla yaptığı açıklamada, “Biz konuyu kendi aramızda hallederiz. O benim eşimdir. Barışabiliriz” dedi. Elazığ’da Aysun K.’nın kulakları yerine dikilirken, kopan burnunun parçası bulunmadığı için vücudunun diğer bölgelerinden alınan parçalarla burası onarıldı. Ardından Aysun K., yaşadığı stresle doğum sancıları çekmeye başladı. 4 çocuk annesi genç kadın, sezaryenle kız bebeğini dünyaya getirdi. Yakalanıp gözaltına alınan Gıyasettin K. ise sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanıp cezaevine konuldu. Tutuklanan Gıyasettin K.’nın 2006- 2007 yılları arasında Devlet Hastanesi’nin psikiyatri servisinde ilaçlı tedavi gördüğü öğrenildi. Gıyasettin K.’nın son dönemlerde alması gereken ilaçları almayıp, tedavisini sürdürmediği ve daha önce yaptığı kasaplığı da bıraktığı belirtildi .Gıyasettin K.’nın 2 yıl önce Bingöl’de görevi başındaki bir memura fiziksel şiddet uyguladığı gerekçesiyle tutuklandığı ve cezaevine konulduğu, 40 gün hapis yatmasının ardından 12 bin 600 TL paraya çevrildiği, bu parayı da babasının ödediği öğrenildi.

http://haber.gazetev.../294176/7/Yasam

Ben bu haberi görünce önce erkekliğimden utandım; seninse aklına gelene bak! Bu bildiğin erkek barbarlığından başka ne ola ki? Bu insan evladı yurdun farklı bölgelerinde rahatlıkla görebileceğimiz hazımsız ve kompleksli erkek milletinin bir üyesi işte. Çağdışı gelenek ve eğitimsizliğin üstüne fakirliği de eklersen çıkan sonuç bu oluyor. Fakat, bu da tek başına izah etmez; zira, böyle bir barbarlığa hiçbir teori/mantık kifayet yetiremiyor. Utanıyorum, sadece utanç...

tarihinde AlbatrosS tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

her gün bu tür bir haber okumak beni çok üzüyor

bu insan kılığındaki pisliklerin en ağır şekilde cezalandırıldığı bir hukuk sistemimizin olmasını isterdim

bu reziller uçanı kaçanı kendilerine helal görüp sırf sevdiği ile evlenmek istedi diye öz kızlarını reşit olmayan erkek kardeşlerine vurdurur, tiksiniyorum.

genelde bu tür konular özellikle görmezden gelinir çünkü bu doğunun ayıbıdır

Sitelerde Paylaş

töre cinayetleri ile bireysel suçları karıştırıyorsunuz

ya da karıştırmak istiyorsunuz

elbette avrupada bile kıskanç bir koca herşeyi yapabilir okuyoruz gazetelerde ama öz kızını doğramak batıya has değil işte bunu inkar edenle ne konuşulur bu resmen bırakın ölsünler demektir

Sitelerde Paylaş

Karıştırmıyorum. Batıda da namus cinayetleri var (Namusumu temizledim). Kan davaları var. Türk tarafı biraz daha eken şehirleştiği ve yatırım aldığı için bunlar zamanla bırakıldı. Ama hala pratik eden yerler yok değil. Tokat, Samsun, Yozgar iç anadoluda var hala.

Samimi değilsiniz. Buradaki amacınız "barbar kültürü" söylemi ile Türkiye'nin genel geriliğini aklamak. Yok öyle bir şey. Kürtler buhar olup uçsa bile, üst sınıflardan aşağı doğru insanlar düşecek yine aynı sorunlar yaşanacak. Müslüman toplumlar zenginleşmeden bu sorunlar çözülmez. O yüzden fakir, yoksul Türkleri Kürtleri boşuna suçlamayalım.

Sitelerde Paylaş

töre cinayetleri ile bireysel suçları karıştırıyorsunuz

ya da karıştırmak istiyorsunuz

elbette avrupada bile kıskanç bir koca herşeyi yapabilir okuyoruz gazetelerde ama öz kızını doğramak batıya has değil işte bunu inkar edenle ne konuşulur bu resmen bırakın ölsünler demektir

Adına ''töre cinayetleri'' demeseler, tv dizilerinde izlediğimiz ''aile meclisleri'' kurulmasa da Batılı Türkler de, Doğuda yaşayan Türkler de sıklıkla imza atıyor bu tarz vahşetlere.

Facebook'a grup açsak, bizim ''Kızım filancanın oğluyla sevişirse, onu öldürürüm diyen onbinlerce baba bulurum'' grubunun, Atatürkçü gruplarla üyelik yarıştıramamasının yegane sebebi yasal olurdu :)

tarihinde gerarddepardieu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Madem bu konuya girdik, bir bildiğimi paylaşayım sizlerle: Benim ''Beyaz Türk'' ve ''bağyan'' pek çok arkadaşım, İstanbul/Ankara/İzmirli feministlerle beraber 8 Mart'ı Doğuda kutlama şansını yakalıyor birkaç senedir.

Anlattıkları -ben onların yalancısıyım- şu ki, Kürt kadınları bu tarz eylemlere daha fazla rağbet gösterdikleri gibi, bu konuyla ilgili örgütlenme arayışı içerisinde olma hususunda değme İstanbul semtlerindeki kadınlara taş çıkartacak düzeydeler :)

Türkiye'nin hangi illerinde kadın belediye başkanları var, tek tek bakalım mı? :)

tarihinde gerarddepardieu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Karıştırmıyorum. Batıda da namus cinayetleri var (Namusumu temizledim). Kan davaları var. Türk tarafı biraz daha eken şehirleştiği ve yatırım aldığı için bunlar zamanla bırakıldı. Ama hala pratik eden yerler yok değil. Tokat, Samsun, Yozgar iç anadoluda var hala.

Samimi değilsiniz. Buradaki amacınız "barbar kültürü" söylemi ile Türkiye'nin genel geriliğini aklamak. Yok öyle bir şey. Kürtler buhar olup uçsa bile, üst sınıflardan aşağı doğru insanlar düşecek yine aynı sorunlar yaşanacak. Müslüman toplumlar zenginleşmeden bu sorunlar çözülmez. O yüzden fakir, yoksul Türkleri Kürtleri boşuna suçlamayalım.

bu iletinle asıl samimiyetsiz olanın sen olduğunu nasıl da kanıtladın

işte bakın bu konular ne zaman açılsa böyle davranıyorsunuz

başka söze gerek yok......

Sitelerde Paylaş

Elbette :)

Kadına karşı ayrımcılığın bir uygarlık sorunu olduğunu düşünen Türkçü arkadaşlarımız, acaba birgün Victoria Çağı İngiltere'siyle, bugünün Dubai'sini kıyaslama zahmetinde bulunur mu? :)

türkçüler herkesi türk olarak görmez vilpu ama benim için tc vatandaşı olan herkes türktür

Sitelerde Paylaş

Atatürk'ün izinde olduğunu söyleyen Japon başbakanı benim için bir çok Türk'ten daha da Türk'tür.

Herkes siyaset icabı söyler,ama samimiyetine hayran kaldım.İzinde olmasa bile o samimiyet gerçek Atatürkçü'lerde bile yoktur.

tarihinde Matadorlar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bu iletinle asıl samimiyetsiz olanın sen olduğunu nasıl da kanıtladın

işte bakın bu konular ne zaman açılsa böyle davranıyorsunuz

başka söze gerek yok......

Kalplerin queen'i ablacim,

Samimiyetsiz olan şey ne? İnsanların cebine para girmeden nasıl dönüşmelerine bekliyorsun? Senin önerin nedir? Şehirleşmeden, biraz daha iyi para kazanmadan nasıl bunların sona ermesini bekliyorsun?? 30 sene önce Türkiye'nin her tarafı köydü. Herkes de ayniydi kültürel yönden hemen hemen. Ataerkil, kapalı. Şehirler ile kır arasında iletişim sınırlıydı. Şimdi bir karmaşa var. Şehirliler ülkelerinin görmedikleri tarafını görüp şok geçiriyorlar. Olan biten bu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...