Jump to content

Kendisini G-3 ile sırtından vurmuş

Recommended Posts

iyi sana yaşamında başarılar, umarım askerliğini zor bir yer'de yaparsın. gabar tam sana göre.

Ben askerliğimi yapalı asır oldu. Yine çağırsalar yine yaparım fark etmez. Devlet gel desin koşar ölür öldürürüm. Yeter ki Vatan Sağolsun.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 103
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bu tarz olayların üstüne gidilmesi TSK'yi neden yıpratsın ?

Bu kurumda binlerce insan çalışıyor. Bunların arasında piskopat ruhlu adamlar olamaz mı ?

Türk silahlı kuvvetleri askerin eline pimi çekili bomba ver, askeri döv falan mı diyor ?

Askere gidenler oldu, gidecekler de var. Böyle olaylar cezasız bırakılırsa, askerin eline pimi çekili bomba veren adamların bu olayları tekrarlamayacakları ne mağlum ?

'' TSK içinde ne olursa olsun bilinmemelidir, TSK yıpranıyor. ''zihniyeti iyi bir zihniyet değil. Şu an ucu bize dokunmuyor, yarın öbürgün benim, senin başına, abinin, kardeşinin başına gelirse ne olacak ?

Olay doğruysa suçlusu bulunur, cezası verilir. Olay gerçekse bile TSK yıpranmaz çünkü bu bir kişinin yaptığı iştir. Tüm kuruma mal edilmez.

Sitelerde Paylaş

Hadi ordan pkk'lı militan. Çık dağa gör......

Abdülkerim halklar birbirini tehdit ettiği müddetçe iki taraf içinde dünya da cehennemi yaşarız. Meşru fiziksel bir tehlike olmadığı müddetçe öldürmek cinayettir.

Sitelerde Paylaş

"olayla ilgili askeri savcılığın tahkikatının devam ettiği" ifadesi aklımda Taraf'ta yazıyor şeklinde kalmış herhalde.

http://www.haberler.com/vali-kamci-er-serhat-yildiz-in-olumuyle-ilgili-iki-haberi/

Olayı iddia ettiğin gibi askeriye falan çözmemiş demek ki.

Kamçı, olayla ilgili askeri savcılığın tahkikatının devam ettiğini ifade etti. Kamçı, olayın ayrıntıları şu şekilde dile getirdi: "19 Şubat 2010 günü Serhat Yıldız isimli er, adliye görevini bitirip, karakola dönüyor. Yanında 1 uzman ve 3 er var. Serhat Yıldız, karakola giderken, aracın içinde silah patlaması sonucu vefat ediyor. Olayın oluş şekli böyle. Askeri savcılık soruşturmayı devam ettiriyor. Olayla ilgili elimde şu an iki rapor var."

Ordu yetkilileri henüz soruşturma devam ederken, eldeki iki rapor zıt şeyler söylerken niye kurbanın ailesine farklı farklı hikâyeler anlatıyorlar? Bu yanlış değil mi?

Bu arada ben kendini yanında askerler varken, araç içinde koltuk altından vurarak intihar eden bir insanı ilk defa duyuyorum.

Umarım olay en kısa sürede aydınlanır.

Mesele ordunun aklanması değil.

Ben yeri geldiğinde orduyu da eleştiririm.

Mesele Taraf'ın tetikçi olmasıdır, iktidarın yalakası olmasıdır.

Askerler orduya emanet ama, millet de iktidara emanet.

Sen kalkıp yayın hayatına orduya saldırmakla başlayacaksın, bugüne kadar da hep bunu yapmış olacak, iktidar aleyhinde hiç yazmayacaksın.

Sen bunun yanlış olduğunu ne zaman öğreneceksin. Yoksa haz mı alıyorsun iktidar yalakalığından?

Ben de yeri geldiğinde herkesi eleştiririm. Orduyu da eleştiririm, Taraf'ı da, hükümeti de.

Ludwig'in dediği doğru. Bu ülkede bir sürü yayın organı var, işi gücü hükümeti eleştirmek olan bir sürü insan var. Taraf hükümeti hiç eleştirmiyor da değil, belki bazı gazeteler kadar eleştirmiyor, ama eleştiriyor. Örnekleri kaç defa foruma getirildi.

İktidar yalakası falan da değilim. Sizler gibi 8 senedir "şeriat geldi geliyor, memleket elden gidiyor" histerisine kapılmadım diye beni AKP'li sanmayın. Bir değişiklik yapın ve biraz düşünün; ben 20 yaşında bir üniversite öğrencisiyim, Ateistforum'da ve diğer bazı forumlarda yazıyorum (geneli din karşıtı forumlar), ve bir rumuz ile yazıyorum; benim iktidar yalakalığı yapmamın sebebi ne olabilir? Bu işten ne kârım olabilir? İktidar yalakası olduğumu iddia eden de nerede iktidar yalakalığımı yaptığımı bir zahmet göstersin. Ne çok müfteri var bu forumda.

Sitelerde Paylaş

Bu kurumda binlerce insan çalışıyor. Bunların arasında piskopat ruhlu adamlar olamaz mı ?

Türk silahlı kuvvetleri askerin eline pimi çekili bomba ver, askeri döv falan mı diyor ?

Askere gidenler oldu, gidecekler de var. Böyle olaylar cezasız bırakılırsa, askerin eline pimi çekili bomba veren adamların bu olayları tekrarlamayacakları ne mağlum ?

'' TSK içinde ne olursa olsun bilinmemelidir, TSK yıpranıyor. ''zihniyeti iyi bir zihniyet değil. Şu an ucu bize dokunmuyor, yarın öbürgün benim, senin başına, abinin, kardeşinin başına gelirse ne olacak ?

Olay doğruysa suçlusu bulunur, cezası verilir. Olay gerçekse bile TSK yıpranmaz çünkü bu bir kişinin yaptığı iştir. Tüm kuruma mal edilmez.

Tedirgin olunan konu bir gazetenin neden sadece bir kurum üzerine yoğunlaştığı... TSKnın en mahremiyetine kozmik odaya kadar girdiler be daha ne arıyorlar... bundan sonrasında art niyet aranır sadece....

Sitelerde Paylaş

Bide aklıma şunlar geldi: sivas'ta insanlar otel'de sıkıştırılmış, müdahale olmasını beklerken otel'den içeri bir subay giriyor devamı şöyle: Yangının başlamasına bir saat falan var. Birden rütbeli bir subay, yanında iki çevik kuvvetle otele girdi. Elektrikler kesik. Subay elindeki çakmağı çaka çaka lobide yürüyor. 'Komiser Mehmet kim?' dedi. Komiser kendini tanıttı. Subay, komisere 'çıkalım' dedi. Bizim komiser, 'Ben çıkabiliyorsam buradaki herkes çıkabilir. Tek başıma çıkmayı reddediyorum.' dedi. Sonra bizim Ertan vardı, 'Peki nasıl çıkacağız' diye sordu. Subay döndü, sizden özür diliyorum ama aynen şu ifadeyi kullandı: 'Nasıl girdiyseniz öyle çıkın o... çocukları!' Sonra komisere çok sert bir biçimde 'Çıkalım diyorum size!' dedi. Bir daha ret yanıtını alınca da 'Ne halin varsa gör!' deyip gitti."

Bir'de şu var, Otelin dışına yangından kısa süre önce 20 - 25 kişilik bir askeri ekip geliyor. Bunların başındaki üst düzey rütbeli asker, şeriatçıların başındaki kişiyle görüşüyor, sonra birbirlerinin sırtını sıvazlayıp karşılıklı gülüşerek ayrılıyorlar, askerler otelin tam tersi istikamete giderken, diğerleri oteli yakmaya gidiyor.

Bir'de maraşta 3 gün olaylara müdahale etmeyen, 1992 nevruzun'da kadın ve çoçuk dahil 42 sivili öldüren'de Şanlı ordumuz! Tsk'dan başkası değildi.

Bu ülkenin Ateistlerin'nin tamamına yakın bir kısımından müslümanlar kadar nefret ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Aynen.

Medya için toplumlarda 4. kuvvet de denir, zira kuvvetler üstünde önemli bir denetleyici gücü vardır. Basın özgürlüğü tam olarak bu sebepten ötürü çok önemlidir, halkın devleti denetlemesine imkân verir. Hükümeti eleştirmede medyanın rolü olduğunu savunanlar medya TSK'yı eleştirdiğinde neden kıyameti koparırlar anlamam. TSK denetlensin ki içindeki yanlışlıklardan arınsın, ülke güvenliğini emanet ettiğimiz kurum da daha güvenilir hâle gelsin.

Tedirgin olunan konu bir gazetenin neden sadece bir kurum üzerine yoğunlaştığı... TSKnın en mahremiyetine kozmik odaya kadar girdiler be daha ne arıyorlar... bundan sonrasında art niyet aranır sadece....

akrep,

Kozmik odaya Taraf mı girdi?

Sitelerde Paylaş

Bide aklıma şunlar geldi: sivas'ta insanlar otel'de sıkıştırılmış, müdahale olmasını beklerken otel'den içeri bir subay giriyor devamı şöyle: Yangının başlamasına bir saat falan var. Birden rütbeli bir subay, yanında iki çevik kuvvetle otele girdi. Elektrikler kesik. Subay elindeki çakmağı çaka çaka lobide yürüyor. 'Komiser Mehmet kim?' dedi. Komiser kendini tanıttı. Subay, komisere 'çıkalım' dedi. Bizim komiser, 'Ben çıkabiliyorsam buradaki herkes çıkabilir. Tek başıma çıkmayı reddediyorum.' dedi. Sonra bizim Ertan vardı, 'Peki nasıl çıkacağız' diye sordu. Subay döndü, sizden özür diliyorum ama aynen şu ifadeyi kullandı: 'Nasıl girdiyseniz öyle çıkın o... çocukları!' Sonra komisere çok sert bir biçimde 'Çıkalım diyorum size!' dedi. Bir daha ret yanıtını alınca da 'Ne halin varsa gör!' deyip gitti."

Bir'de şu var, Otelin dışına yangından kısa süre önce 20 - 25 kişilik bir askeri ekip geliyor. Bunların başındaki üst düzey rütbeli asker, şeriatçıların başındaki kişiyle görüşüyor, sonra birbirlerinin sırtını sıvazlayıp karşılıklı gülüşerek ayrılıyorlar, askerler otelin tam tersi istikamete giderken, diğerleri oteli yakmaya gidiyor.

Bir'de maraşta 3 gün olaylara müdahale etmeyen, 1992 nevruzun'da kadın ve çoçuk dahil 42 sivili öldüren'de Şanlı ordumuz! Tsk'dan başkası değildi.

Bu ülkenin Ateistlerin'nin tamamına yakın bir kısımından müslümanlar kadar nefret ediyorum.

Hmm, ilerici olduğunu düşünen insanların sonu gelmez bir kan davası başlangıç sebebi, Kürt meselesinin iki taraf içinde bu kadar uzamasının sebebi.................................

Beyler iki taraftanda ölenler olmuştur, sivillerde ölmüştür. Bir gözyaşı kurumadan diğerini başlatmanın ne anlamı var artık, kimse akıllanmadı mı daha bu iş siz bizi vurdunuz biz sizi, yiyosa gelin savaşalım düşünceniz....

Sitelerde Paylaş

Tarafın yaptığı haberlerin hepsi yalan mı çıktı ?

Önce reddedilip, sonra kabul edilen iddialar olmadı mı ?

Diyelim ki haber yalan çıktı; TSK aklanır, taraf yalan haber yapmış olur.

Diyelim ki haber doğru çıktı; Bu olayın sorumlusu bulunur, askerde mesleğinden ihraç edilir, cezasını da alır.

Bu olaylar münferit ve bireysel olaylar, zaten bu işi yapmış bir adam varsa ordudan ihraç edilmesi gerekir ve TSK için de bu iyi olur.

Kimse bu olaydan yola çıkarak bütün kurumu suçlayan olmaz.

Askerlik zorunlu memlekette. Her yıl birçok kişi askere gidiyor. Böyle olayların yaşanmaması için bu olayları yapanların ihraç edilmesi gerekir.

Askere ceza olsun diye pimi çekili bombayı eline veren adamlar, başka zaman bu olayları tekrarlamayacağı ne mağlum ?

Böyle adamlar bulunsun ve ihraç edilsin, işledikleri resmen cinayet cezalarını da çeksinler. Kimsenin başına da böyle olaylar gelmesin.

Senin, benim canı kıymetli de başkasının değil mi ?

tarihinde KahtaliMiCheGuevera tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tarafın yaptığı haberlerin hepsi yalan mı çıktı ?

Önce reddedilip, sonra kabul edilen iddialar olmadı mı ?

Diyelim ki haber yalan çıktı; TSK aklanır, taraf yalan haber yapmış olur.

Diyelim ki haber doğru çıktı; Bu olayın sorumlusu bulunur, askerde mesleğinden ihraç edilir, cezasını da alır.

Bu olaylar münferit ve bireysel olaylar, zaten bu işi yapmış bir adam varsa ordudan ihraç edilmesi gerekir ve TSK için de bu iyi olur.

Kimse bu olaydan yola çıkarak bütün kurumu suçlayan olmaz.

Askerlik zorunlu memlekette. Her yıl birçok kişi askere gidiyor. Böyle olayların yaşanmaması için bu olayları yapanların ihraç edilmesi gerekir.

Askere ceza olsun diye pimi çekili bombayı eline veren adamlar, başka zaman bu olayları tekrarlamayacağı ne mağlum ?

Böyle adamlar bulunsun ve ihraç edilsin. Kimsenin başına da böyle olaylar gelmesin.

Senin, benim canı kıymetli de başkasının değil mi ?

Tamam da taraf niye savcılık kılığına bürünüyor, bunu araştırması gereken bu ülkenin savcıları değil mi, bunlar kişiselse TSK yı eleştireceklerine bu ülkenin hukuk ve yargı sistemini eleştirsinler, onları teşvik etsinler. Olmaz mı?

Sitelerde Paylaş

Tamam da taraf niye savcılık kılığına bürünüyor, bunu araştırması gereken bu ülkenin savcıları değil mi, bunlar kişiselse TSK yı eleştireceklerine bu ülkenin hukuk ve yargı sistemini eleştirsinler, onları teşvik etsinler. Olmaz mı?

Savcılık kılığına bürünmüyor ki. Haber yapıp, gündeme getiriyor. Haber yalandır veya gerçektir burasını bilemiyoruz.

Olaylar incelensin diyoruz, olayların incelenmesinin kime ne zararı var.

Haber yapılmadan, üstüne giden olmaz. Hasıraltı edilmek istenirse kimsenin ruhu duymadan hasıraltı edilir.

Mesela Taraf el bombası haberini yapmasa bilinecek miydi bu olay ?

Sitelerde Paylaş

Savcılık kılığına bürünmüyor ki. Haber yapıp, gündeme getiriyor. Haber yalandır veya gerçektir burasını bilemiyoruz.

Olaylar incelensin diyoruz, olayların incelenmesinin kime ne zararı var.

Haber yapılmadan, üstüne giden olmaz. Hasıraltı edilmek istenirse kimsenin ruhu duymadan hasıraltı edilir.

Mesela Taraf el bombası haberini yapmasa bilinecek miydi bu olay ?

Ben herşeyin haberinin yapılması taraftarıyım, son zamanlarda ordunun üstüne fazla gidildi,

diğerlerinin de ateistte olsa vatanseverlikleri ön planda çoğunun ve sadece tek bir haber kaynağının çıkardıkları şeyler ister istemez rahatsız edici oluyor.

Asker bir ülkenin onurunu temsil eder, Kamuya verilen bilgiler tüm dünya da gösteriliyor ve imaj zedeliyor. Bu da dışarıya karşı etkimizi düşürür ve gerileriz. Yoksa tabiki ordu meclisin kontrolündeyse güvende oluruz.

Sitelerde Paylaş

Ben herşeyin haberinin yapılması taraftarıyım, son zamanlarda ordunun üstüne fazla gidildi,

Asker bir ülkenin onurunu temsil eder, Kamuya verilen bilgiler tüm dünya da gösteriliyor ve imaj zedeliyor. Bu da dışarıya karşı etkimizi düşürür ve gerileriz. Yoksa tabiki ordu meclisin kontrolündeyse güvende oluruz.

İlk cümleniz ile son cümleniz bir çelişki. Her türlü haberin yapılmasını istiyorsunuz fakat iş ordu olunca hasıraltı edelim diyorsunuz.

Bu olayların saklanması, araştırılmaması dış dünyaya ülkemizi rezil eder. Bir piskopatın yaptığı iş - olay doğruysa - rezil etmez. Ayrıca dış dünyada çokta iyi bir imajımızın olduğu söylenemez.İmaji falan bir kenara bırakın. İmajdan daha önemlisi suçluların bulunup ayıklanması ve bu olayların tekrar yaşanmasını önlemektir. Pisi pisine ölen adamların hangi birinin şu an umrundadır imajımız ?

Bu olaylar sonucunda TSK kurumunu suçlanmaz, kişiler suçlanır. Bu tür olaylarda parmağı olan kişiler askerlik görevine devam ediyorsa ordudan ihraç edilir, gereken ceza verilir. Ordu yıpranıyor diye olayların üzerine gitmezseniz bu insanlar mesleklerine devam ediyorsa şayet başka insanların da ölümüne neden olabilir. Herkesin ruh hali iyi değildir, bazı insanlar akıl almaz işler yapabilir. İşte bu tip insanlar varsa temizlenmesi ordu için de iyi olur.

diğerlerinin de ateistte olsa vatanseverlikleri ön planda çoğunun ve sadece tek bir haber kaynağının çıkardıkları şeyler ister istemez rahatsız edici oluyor.

'' Olay araştırılsın. '' deyince vatan haini mi oluyoruz ?

El bombası olayında araştırılmasa duyulmayacaktı, vatansever mi olacaktık o zaman?

Başkalarının hayatına zerre değer vermiyorsunuz. İnsanların nerede öldüğü önemli sizin için.

Ben sokakta birinin eline el bombası versem, elinde patlasa ölse araştırılsa sesiniz çıkmaz. Bulunursam da beni linç etmek için bir sürü adam doluşur.

İş askeriyede meydana gelince aynı psikopatlığa duyulmasın diyorsunuz.

Dediğimi tekrar yineliyorum.

Bu olaylar Türk Silahlı kuvvetlerini zedelemez. İçlerinde suç işleyenler varsa deşifre edilir. Suçlu TSK olmaz, Ali olur, Hasan olur, Cevdet olur. Cezasını da çeker.

tarihinde KahtaliMiCheGuevera tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Askeriyenin içinde kimse bireysel hareket edemez. Adı üstünde "Birlik".

Bir kişinin yaptığı hatayı bütün bölük çeker. Askere giden varsa beni anlamakta zorluk çekmeyecektir.

Dünya üzerinde emir-komuta zinciri en disiplinli şekilde T.S.K'da bulunmaktadır.

Bazı forumlarda "Türk subaylar çatışma anında kürt askerleri öldürüyor, sivil halkı vuruyor" falan gibisinden ortaya uyduruk haberler atıyorlardı. Bu ve buna benzer haberler tamamı ile asparagas haberlerdir.

Teğmen olayı biraz abartmış el bombasıyla nöbet tutturmak ile askerlerin ölümüne neden olmuş. Askerlerde nöbette uyumuş. Nöbette uyumanın cezası ordu içinde büyük cezalara almaya neden olur. Nöbette uyumak saldırı anında birlikteki herkesin ölmesine de neden olabilir.

@KahtaliMiCheGuevera Dediğimi tekrar yineliyorum.

Bu olaylar Türk Silahlı kuvvetlerini zedelemez. İçlerinde suç işleyenler varsa deşifre edilir. Suçlu TSK olmaz, Ali olur, Hasan olur, Cevdet olur. Cezasını da çeker.

Hayır efendim, medya vasıtası ile bütün orduya mal olur. Bir subayın hatası o birliğin bağlı olduğu bölge komutanlığına kadar gider.

Ben askerdeyken alaya bağlı değişik birliklerden intihar eden 4 asker olmuştu. 6 ay boyunca bütün birlik ve karakollar denetlendi. Tabir-i caizse tozu dumana kattılar, askerin iğnesinden saç kılına kadar her şeyi sorup soruşturdular. Bırakın eri hata yapan subay bile olsa gerektiği şekilde cezalandırılır. T.S.K içindeki mahkemeler sivil mahkemelere benzemez. Çok ağır baskı vardır. Hata yapan cezasını gerektiği gibi çeker.

T.S.K'nın kuralları çok sert ve kararlıdır, uymak istemeyen askere gitmeyebilir. Tatlı canınız kıymetli ise askere gitmeyin. Eskisi gibi sık boğazda etmiyorlar. Şu an şeriat veya komünist devrim olmnuyorsa T.S.K'nın sayesindedir.

Forumda atıp tutacak varsa, itiraz edecekler varsa açık kimliklerini belirten bir dilekçe ile Genel Kurmaylığa şikayetlerini iletebilirler :D Buradan yazması kolay tabi.

Sitelerde Paylaş

Çıkmasınlar kardeşim dağa. Bu kadar basit. Dağlılar çıkıp dağda bayırda yaşar. Bunlar üstelik katil de.

Adam gibi belirtsinler taleplerini. Her canı sıkılan dağa çıkıp silaha mı sarılsın? Bu ne kadar sapıkça bir düşünce.

Terörizmi aklıyor ve savunuyorsunuz hepiniz. Onlar dağlı. Katil. Cani. Şehirlere gelip belinde bombalarla masum insanları katleden caniler.

TSK elbette savaşacak. Onun görevi bu.

DTP geldi,taleplerini belirtti,partiyi kapattiniz.Konusmakta suc,daga cikmak suc,peki insanlar geri zekalimi daga cikiyorlar.Senin anana diski yedirseler ne yaparsin...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...