Jump to content

Recommended Posts

net'de yada normal hayatta sıklıkla karşılaşıyoruz, izmirliler'de izmir'de yaşıyanlar da büyük bir kürt antipatisi var bunun sebebi nedir acaba?

kürtlerin yoğun olarak izmir'e göçmesi ve iş alanlarında çete tarzı örgütlenmesi gibi bir durummu var acaba?

Birkaç sene sonra ailece ankaradan izmir'e taşınmayı düşünüyoruz ama bu durum kafamı kurcalıyor, çünkü gördüğüm kadarıyla çok büyük bir kutuplaşma var ve her an birbirlerine girme durumu var.

şahsen ben kendimi ne türk ne kürt olarak görmüyorum sadece anadolu'lu olarak görüyorum ama yine'de rahatsız edici düzey^'de bir düşmanlık var.

tarihinde Siempre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 66
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Diyarbakır'da da tersi yok mu? Örneğin varsa veya barındırılıyorsa Türkçü'lere (MHP vs gibi) yaklaşım ne durumda?

90'lara ait bir National Geographic'i hatırlıyorum. Bazı Kürt'lerle Diyarbakır'da yapılan söyleşiler yer alıyordu. Bu Kürt'ler de Türk'lere ve Türk'lere ait olan her şeye nefret kusuyorlardı...

Yani olayı sadece tek yönlü göstermemek, salt bir tarafa yıkmamak lazım. Bu konuda objektif olunabilmesi önemlidir. Gerisi ise ırkçı bir yaklaşımdır..

Sitelerde Paylaş

En sevmediğim şehir İzmir, İzmirlileri de pek sevmem. Kendilerini birşey zannediyorlar. Felaket kibirliler. Şahsen Diyarbakırlılar daha asil geliyor bana.

Neden? Gavur olduğumuz için mi? Yoksa Akp nin köpeği olmadığımız için mi? Kibir bulumazsın izmir'lilerde sadece kendilerine güvenirler.Koyun değiliz biz.Belki de Türkiyenin en özgür en demokratik Ata'ya en bağlı şehir olduğu için sevmiyorsundur.

Sitelerde Paylaş

En sevmediğim şehir İzmir, İzmirlileri de pek sevmem. Kendilerini birşey zannediyorlar. Felaket kibirliler. Şahsen Diyarbakırlılar daha asil geliyor bana.

Ben Karşıyaka'da oturuyorum. Eşini aldattıktan sonra boy abdesti alıp namaz kılan tiplerden çok var burada. Belki ondan sevmiyorsundur. Adı üstünde İZMİR.

Lüks bir otomobilin içinde tesettürlü ve güneş gözlüklü bayanlardan çok var.

Sitelerde Paylaş

Ne olduğu beni ilgilendirmez. Tanıdığım İzmirliler'in hepsi çok kibirli, kibirli oldukları için sevmiyorum. Hatta ayar oluyorum. İnançları düşünceleri beni ilgilendirmez.

İzmir'in yerli halkı hemen hemen yok denecek kadar azdır. Yerli halk Tire Ödemiş vs gibi pek fazla gelişmemiş ilçe ve köylerde bulunur. Ben bu insanlarda kibir namına bi şey göremedim. Senin bahsettiklerin başka illerden İzmir'e taşınıp izmirliyim diyenler olmasın?

Sen bu şikayetini orta direğin üstü insanlara yap. Oğluna devasa boyutta yat alanlara, ırakta akrabalarına, şirket kuranlara, deniz fenercilerine, batan toprak bankın paralarını araklayanlara, din hakkı için para toplayanlara, insanları sömürenlere, cennetten arsa satanlara sor.

Hatta işi ilerletip Atatürk posterinin arkasına sığınıp, islamiyet propagandası yapanlara sor.

Sitelerde Paylaş

Neden? Gavur olduğumuz için mi? Yoksa Akp nin köpeği olmadığımız için mi? Kibir bulumazsın izmir'lilerde sadece kendilerine güvenirler.Koyun değiliz biz.Belki de Türkiyenin en özgür en demokratik Ata'ya en bağlı şehir olduğu için sevmiyorsundur.

Bayıldım ben bu iletiye. Bu kadar işte.

Tebrik ederim sevgili mawish35.

Sitelerde Paylaş

İzmir'in yerli halkı hemen hemen yok denecek kadar azdır. Yerli halk Tire Ödemiş vs gibi pek fazla gelişmemiş ilçe ve köylerde bulunur. Ben bu insanlarda kibir namına bi şey göremedim. Senin bahsettiklerin başka illerden İzmir'e taşınıp izmirliyim diyenler olmasın?

Sen bu şikayetini orta direğin üstü insanlara yap. Oğluna devasa boyutta yat alanlara, ırakta akrabalarına, şirket kuranlara, deniz fenercilerine, batan toprak bankın paralarını araklayanlara, din hakkı için para toplayanlara, insanları sömürenlere, cennetten arsa satanlara sor.

Hatta işi ilerletip Atatürk posterinin arkasına sığınıp, islamiyet propagandası yapanlara sor.

Sevmiyorum kardeşim zorla mı? Zorla mı sevecem İzmirlileri. Hayret birşey! Sizin demokrasi anlayışınız bu. Birilerinin sizi sevmemesine bile tahammül edemiyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

net'de yada normal hayatta sıklıkla karşılaşıyoruz, izmirliler'de izmir'de yaşıyanlar da büyük bir kürt antipatisi var bunun sebebi nedir acaba?

kürtlerin yoğun olarak izmir'e göçmesi ve iş alanlarında çete tarzı örgütlenmesi gibi bir durummu var acaba?

Birkaç sene sonra ailece ankaradan izmir'e taşınmayı düşünüyoruz ama bu durum kafamı kurcalıyor, çünkü gördüğüm kadarıyla çok büyük bir kutuplaşma var ve her an birbirlerine girme durumu var.

şahsen ben kendimi ne türk ne kürt olarak görmüyorum sadece anadolu'lu olarak görüyorum ama yine'de rahatsız edici düzey^'de bir düşmanlık var.

Atatürk düşmanlarını, bölücüleri, şeriatçıları, ilkel insanları İzmir'de sevmezler. Ankara'ya dayanamıyorsan İzmir'de hiç yapmazsın hele bu zihniyetle çok zor.

Sitelerde Paylaş

Sevmezler tabi ki, güneydoğudan göçüp orayıda kürt kenti haline getirmeye çalışıyorlar.

Şimdiye kadar İzmir’e bikaç kez gittim ve kürtler yüzünden oradan geçmek bile istemiyorum.

İzmir garajına gittiyseniz görmüşsünüzdür, kürtler çete gibi etrafta gezip sizi gözetler. Ellerine bir fırsat geçse boğazınıza bıçağı dayayıverirler. Bu yüzden ne zaman oralara yolum düşse kendimi kavgaya hazırlarım ve etrafımı sürekli kollarım.

tarihinde Kerouac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İyi yallah o zaman.

Kuran kurslarındaki çocuklara tecavüz olayları en çok izmir ilinde yaşanır. Tesettürlü erotizm revaçta olduğu kentlerden biri İzmir ilidir. Ne kadar kanunsuz, illegal işler varsa hepsini takkiyeci kesim yapar. Bu yüzden tesettür şov İzmir'de hat safhaya ulaşmıştır.

Birde bunların arasında Atatürk posterinin arkasına sığınan kansızlar vardır ki...

Sitelerde Paylaş

Kuran kurslarındaki çocuklara tecavüz olayları en çok izmir ilinde yaşanır. Tesettürlü erotizm revaçta olduğu kentlerden biri İzmir ilidir. Ne kadar kanunsuz, illegal işler varsa hepsini takkiyeci kesim yapar. Bu yüzden tesettür şov İzmir'de hat safhaya ulaşmıştır.

Birde bunların arasında Atatürk posterinin arkasına sığınan kansızlar vardır ki...

Yallah dedim taksi şöförü, şöför parçası..

Sitelerde Paylaş

İzmir ilinde müslüman kesim işi o kadar iletletmiş ki cemaatler arası homoseksüel partiler bile düzenliyor kendi aralarında.

Ne kadar cinsel istismar, aile içi şiddet, eş aldatma, devletten vergi kaçırma, kaçak ruhsat vs. bütün illegal işleri takkiyeci kesim yapar.

Bu yüzden İzmir'lileri fazla sevmezler.

Şöfer atma şöfer.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...