Jump to content

barış akarsu

Recommended Posts

rock deyince gençkene dinlediğim hard rock

gruplarından AC/DC ve Guns and Roses geliyor aklıma.

Tabi siz de bunları bilmezsiniz :)

TAbiki bilmem mümkün değil. Ben sizin gibi yaşını başını almış biri değilim ki.. Sizin gençken dediğiniz vardır en azından bi 60 yıl... nice yıllara efendim. uzun ömürler dilerken size zaten 100'ü devrinmenize şunun şurasında 10-15 yıl kalmış sıkın dişinizi :)

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Evet, Barış' ı tam olarak rock müziğin içine koyamayız.

Özlem Tekin' i de. O da aslında rockçı görünümünde bir punk müzik sanatçısıdır.

Teoman rockçı mı sanki. Peeh.

Hangi rock müzik parçasını bir arabeske veya popa çevirebilirsiniz. Pop öğelerini nasıl oturatacaksınız ki bir rock roll şarkısını. Teoman şarkılarını Müslüm Gürses yorumlayabildiğine göre artık şarkıların rock parçası olmadığını görürüz.

Yüksek sadakat grubunun solisti yetersiz. Hatta kimilerine göre onlar da rock 'n' roll yapmıyorlar pop öğeli rock şarkıları besteliyorlar.

Bir kere rock blues' le + cazz müziğin birleşiminden doşmuştur. Önceden çocukları ölen anneler, ölen çocuklarının ardından ağıt için blues söylerlermiş. Çünkü blues kilise korosu müziğidir zaten. Oradan gelir.

Ölen birine de söylenmesi normaldir.

Anormalmiş gibi bakanlar, hadi canım olur mu, ölen kişinin ardından blues söylenir mi diyenler.

Bilselerdi kökenini böyle demezlerdi.

Dj Akman ise tam bir rezalet. Başkalarının parçalarının üzerine söz uydur rapçiyim de.

Sitelerde Paylaş
Evet, Barış' ı tam olarak rock müziğin içine koyamayız.

Özlem Tekin' i de. O da aslında rockçı görünümünde bir punk müzik sanatçısıdır.

Teoman rockçı mı sanki. Peeh.

Hangi rock müzik parçasını bir arabeske veya popa çevirebilirsiniz. Pop öğelerini nasıl oturatacaksınız ki bir rock roll şarkısını. Teoman şarkılarını Müslüm Gürses yorumlayabildiğine göre artık şarkıların rock parçası olmadığını görürüz.

Yüksek sadakat grubunun solisti yetersiz. Hatta kimilerine göre onlar da rock 'n' roll yapmıyorlar pop öğeli rock şarkıları besteliyorlar.

Bir kere rock blues' le + cazz müziğin birleşiminden doşmuştur. Önceden çocukları ölen anneler, ölen çocuklarının ardından ağıt için blues söylerlermiş. Çünkü blues kilise korosu müziğidir zaten. Oradan gelir.

Ölen birine de söylenmesi normaldir.

Anormalmiş gibi bakanlar, hadi canım olur mu, ölen kişinin ardından blues söylenir mi diyenler.

Bilselerdi kökenini böyle demezlerdi.

Dj Akman ise tam bir rezalet. Başkalarının parçalarının üzerine söz uydur rapçiyim de.

ne sözü dj akman söz uydurmaz ki..

dj akman gibi şarkı nasıl yazılır?

ibrahim tatlıses ten bir şarkı alınır gerekli programlarla sözler müzikten ayrılır..

müzik media playerde 3 kere hızlandırılır..

seni seviyorum aşkımsın sözleri eklenir..

internete konlur..

Sitelerde Paylaş

barış akarsu rakçı mı değil mi lafına bile değmez.. Ölümü üzücü ama,

rock ruhuna, seviyesine ulaşmak başka bişey.. (evet rock'ı putlaştırdım galiba)

Sonuçta amerikan müzik yarışması klonu bir programdan çıkan popüler bir öğeydi, yaptıklarının bir derin altyapısı olduğunu sanmıyorum...

Bir de sözüm bizim ukalalara :) .. Bu lafı her yerden duyarım.. anadolu rock olmaz, türküler falan rock altyapısıyla söylendiğin rock olmaz... Peki nasıl olurmuş; blues kökenli olacakmış.. eyvallah... peki country ya da amerikan folk alt yapısını da kabul ediyor musunuz? yani illa bu abd ülkesinin insanlarının kulağına hoş gelen havalar, sadalar (sound) ile mi rock oluyor.. Biz hep bunları mı dinleyemek zorundayız? Ülkemizin ingilizce bilen kültürlü ve ukala kesiminin tekelinde mi rock? ya da nişantaşı çocuklarının amerikan aksanlı türkçe sözlü ucubelerini biraz geliştirmemiz mi gerekiyor..... Protest ve isyankar ruhlu olmak için illa arabesk ve sonra rap mi lazım...

Şekilciliği bırakın derim ben... Yüzyıllardan beri anadoluda protestosunu nahif ve melodik yapan ozanların yaptığına rock denmezdi.. ama onlarınki düpedüz bildiğimiz taktir ettiğimiz pinkfloydvari bi şeydi işte... Ruhu yakalayın, ismine anadolu rock falan demeye gerek bile kalmaz, rock'ın hasını yapıverirsiniz.... Hem de kendinize has olmuş olur..

Sitelerde Paylaş
Ruhu yakalayın, ismine anadolu rock falan demeye gerek bile kalmaz, rock'ın hasını yapıverirsiniz.... Hem de kendinize has olmuş olur..

İşte bu be daha ötesi yok. Fakat bunu yapacam derkende dünyanın öbür tarafındaki baboşlarıda bilmemezlik etmeyin hatta muhabbet arasında Zengin zubbe veletlere hava atar lan Kıtipiyoz senin dediklerini biliyoruz fakat sen şimdi sen böyle yapılamayacağınıda nerden çıkarıyorsun. Dingil deyip suratının ortasına kafayı çakın. E kafa sallamak kadar kafayı esaslı bir şekilde surata oturtmakta bir rockçı ekolüdür. :lol::lol:

Sitelerde Paylaş

Bu adamı yaşarken hiç sevmezdim. Öldükten sonra bukadar değerre binmiş olması daha da sinir bozucu geldi bana.

Tabi bu onun suçu değil yapmacık sevgi insanlarıın suçu.

Neyse bu herifle ilgili kötü anılarım var nerde görsem aklıma gelir.

Bu arada rock 'cu denemz tam. Pop-rock diyebilirz. Hatta ''Anadolu-pop-rock'' diye yeni bişey uydurursak diğer ne olduğu belirsiz birçok kişi içinde bi terim koymuş oluruz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...