Jump to content

Sosyalizmle problemim

Recommended Posts

Komunizm tehlikesi varsa tabiki darbe yapılacak. Ne var bunda? Komunistler de azmasaydı. Hem Sovyetlerin dibinde bir ülkesin hem de içerde komunist pislikler azmış. Ne yapılabilir?

Hem Amerika Taliban'ı desteklerken ortada daha büyük bir tehlike vardı. Sovyetler'in Afgan işgali nihayetinde ortadoğu petrolünü tehdit ediyordu. Hem Amerika Taliban'ı desteklerken ne bilsin gelcekte bunlar namluyu Amerika'ya çevirecek?

Bu kadar basit mevzularda bile sırf hınçla ve körlemesine bir nefretle gerçekleri saptırıyorsun ya da anlayamıyorsun. Yazık.

Daha tehlikeli düşmanla savaşırken daha az tehlikeli düşmanla mecburen işbirliği yapmak gayet doğal. Ne de olsa Amerika İkinci Dünya Savaşında Hitler'e karşı Stalin'le müttefikti.

Neyse. Sana bunları anlatmanın faydası yok. Sen sadece zombi bir komunistsin. Sadece ezberleri tekrar edip nefret kusacaksın. Bu nefretin temelindeki psikolojik sorunlarına eğil de seni bu tarz bir ideolojik saplantılı biri yapmaya iten sebepleri araştır.

o zaman gelip bura'da bize özgürlük propagandası yapmıycaksın yüzsüzce, her şey sermayenin çıkarına göre'dir ister beğenin ister beğenmeyin diyeceksin.

afganistan konusun'da bir halt bilmiyorsun, ora'da sosyalistlere saldıranlar çapulcu talibanlar'dı. abd'nin gazına gelip islamcı olmayan her türlü gruba saldırmaya başladılar. afgan sosyalistleri'de çaresiz kalınca sovyetlerden yardım istedi bu kadar basit.

umarım taliban ve el kaide batı dünyasına mümkün olduğunca büyük zararlar verir. çünkü bunu hakettiniz, onlar gökdelenleri bombalasın, siz'de onları yiyin birbirinizi, beter olun.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 149
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

İyi de, ben işadamlarına, sanayicilere sormuyorum sorumu.

Muhakkak ki onlar liberal olabilir.

Ben forumdaki baldırı çıplaklara soruyorum.

Sanayici ise, sermaye sahibi ise o başka.

Örneğin dar ya da orta gelirli bir öğrenci, bir memur neden liberalizmi savunur?

Sol politikalar dar gelirliyi zengin mi ediyormuş? Dünyada örneği var mı? Küba insanı mı zengin yoksa Kuzey Kore mi?

Baldırı çıplak birisi heralde sol politikalara oy verirken "zenginden alıp bana verecekler heralde" diye düşünüyor heralde? Sol bu mudur?

Bir ekonomide her zaman yatırımlar olmak zorunda. Bunu ha özel sektör yapmış ha devlet. Özel sektör bu işi gayet güzel yapıyor işte. Ne diye bozasın ki? Devlet tüm ekonomiyi kendi yönetmeye kalksa kaynakları israf ediyor. Verimlilik açısından piyasa devletçiliğe çok üstün. Ve dar gelirli her halükarda (devlet de olsa özel sektör de olsa) işçi olacaksa, o zaman onun için farkeden nedir? En azından kapitalizmin ekonominin hızlı büyümesi ve toplam refahı arttırması mümkün. Hem de insanları devlete köle etmeden.

Amerika'ya gidersen sağcı insanların çoğu devlete şüpheyle bakar, ve kimse de bizim solcular gibi "toplumun bana borcu var" şeklinde beleşçiliği hayat şiarı edinmemiştir. Bunlar arasında da çok "baldırı çıplak" vardır, ama hala sosyalizm istemezler. Çünkü sosyalizm herşeyden önce daha çok devlet demek, ve daha az özgürlük demektir. Ayrıca sosyalizmin refahı arttırdığı da görülmemiştir.

Sitelerde Paylaş

Kapitalizm ve komünizm.

Biri özgürlükle! sömürüyor, diğeri eşitlikle!

Al birini vur ötekine.

Ludwig, en az beğenmediğin Marx kadar despotsun. Çünkü ben doğruyum diye dayatıyorsun. Her dayatma gerçek özgürlük ve eşitliği kısıtlamadır.

Sitelerde Paylaş

Neyse bu mevzu gene ideolojik kavgaya döndü. Bu forum adam olmaz. Herkes kendine iyi baksın. Benden bu kadar.

Sürüleşmekten güdülmekten işkayet ediyorsun anladık.Çözümün ne bu konuda ?

Sitelerde Paylaş

Neyse bu mevzu gene ideolojik kavgaya döndü. Bu forum adam olmaz. Herkes kendine iyi baksın. Benden bu kadar.

hadi lan oradan, iyice havalanmış bu kalitesiz ve çapsız herif. özgürlük yalanların suya düştü tabi, yediremedin kendine. bas git şimdi, bidaha'da gelme.

Sitelerde Paylaş

Sürüleşmekten güdülmekten işkayet ediyorsun anladık.Çözümün ne bu konuda ?

Yazdı ya demin okumadın mı noirim.

Sosyalizmde işçiler zaten işçi kalacak, bırakın kapitalizmde de kalsın diyerek. Yani malı götüren misliyle götürmeye devam etsin, siz zaten işçisiniz diyor. Ah rahmetli Cem Karaca aklıma geldi birden. İşçisin sen İşçi kal diyordu, hatırladın mı? :)

Sitelerde Paylaş

hadi lan oradan, iyice havalanmış bu kalitesiz ve çapsız herif. özgürlük yalanların suya düştü tabi, yediremedin kendine. bas git şimdi, bidaha'da gelme.

Siempre

Senin ağzın çok bozuk..

Geleneksel Müslüman ağzı..

Abdest al da gel buraya... Ellerini de iyi yıka tahrat aldıktan sonra.

Sitelerde Paylaş

Siempre

Senin ağzın çok bozuk..

Geleneksel Müslüman ağzı..

Abdest al da gel buraya... Ellerini de iyi yıka tahrat aldıktan sonra.

diyene bak, ilk iletin'de ve devamın'da sosyalistlere hakaret eden sen ve diğerleri değilmiydi?

örnekler: daha ilk 2 ileti

Sosyalizm puşt gibi ibne gibi bir ideolojidir. İnsanların hayatını bir hiç için sömürür. Aynı benden yıllarımı çaldığı gibi. Allah varsa belasını versin.

Sosyalizm pezevenge daha çok benzer..

Hep kendine yontar.

Bide utanmadan ağzın bozuk diyo yüzsüz herif.

Haci olan sensin ben senin gibi hiç oruç tutup, allaha domalmadım.

tarihinde Siempre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aslolan adalettir. Bunu kavrayamadığımız sürece bu tartışmalar daha çok devam eder ve zerre kadar yol alınmaz.

Komünizm derki, eşitlik olmalı. Herkese 1 çift ayakkabı verilecek. E ayakları olmayan yada kullanılmayana versen nolcak o ayakkabıyı.

Kapitalizm derki, herkes istediği kadar ayakkabıya sahip olabilir. Sahip olduğu yolun çok önemi yoktur. :)

Burdan çıkan sonucu yazmayım, burası zaten okuyan-bilen insanlarla dolu, onlar bulurlar yani eminim.

Sitelerde Paylaş

Yazdı ya demin okumadın mı noirim.

Sosyalizmde işçiler zaten işçi kalacak, bırakın kapitalizmde de kalsın diyerek. Yani malı götüren misliyle götürmeye devam etsin, siz zaten işçisiniz diyor. Ah rahmetli Cem Karaca aklıma geldi birden. İşçisin sen İşçi kal diyordu, hatırladın mı? :)

Onun neyi aradığını biliyorum da söylemiyorum bergücüğüm.Sonunda bulacak eminim.Her türlü -izm insan doğru olduğu müddetçe işe yarar.Sorun insanın doğruluğu ne kadar istediğinden kaynaklanıyor.Bireyler düzelmedikçe toplumlar düzelmez.Köklü değişimler ancak mikro ölçekle başlarsa sonuca varır.

Ah ah en büyük düşman olan nefsini yenen kişi ister kapitalist bir işveren olsun ister komünist bir diktatör.Adaleti gözetir.Adalet olana yerde barış kendiliğinden gelir.

BEN den çıkıp BİZ olma ruhunu yakalamak lazım.

Konfiçyus der ki ; Adalet kutup yıldızı gibi ortada durur .Geri kalan herşey onun etrafındadır.

tarihinde NOIR tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aslolan adalettir. Bunu kavrayamadığımız sürece bu tartışmalar daha çok devam eder ve zerre kadar yol alınmaz.

Komünizm derki, eşitlik olmalı. Herkese 1 çift ayakkabı verilecek. E ayakları olmayan yada kullanılmayana versen nolcak o ayakkabıyı.

Kapitalizm derki, herkes istediği kadar ayakkabıya sahip olabilir. Sahip olduğu yolun çok önemi yoktur. smile.gif

Burdan çıkan sonucu yazmayım, burası zaten okuyan-bilen insanlarla dolu, onlar bulurlar yani eminim.

Türkiyede devlet ayakkabılarını alır bağcıklarını sana satar...

tarihinde /akrep tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

diyene bak, ilk iletin'de ve devamın'da sosyalistlere hakaret eden sen ve diğerleri değilmiydi?

Ben kimseye nedensiz hakaret etmem.. Sosyalistlere hakaret etmem için onların ilk hakareti yapması gerekiyor ki hepsi buna çok hazırlar.

Sana ne oluyor? Durup dururken hakaret ediyorsun sağa sola..

Duyduğun her beğenmediğin iddiaya hakaretle karşı gelmek zorunda mısın?

Hakaretlere devam edersen, gerekeni yaparız.

Sitelerde Paylaş

Sosyalizm puşt gibi ibne gibi bir ideolojidir. İnsanların hayatını bir hiç için sömürür. Aynı benden yıllarımı çaldığı gibi. Allah varsa belasını versin.

Hep kendine yontar.

Haci olan sensin ben senin gibi hiç oruç tutup, allaha domalmadım.

Siempre.. kılıfını zorluyorsun..

Sitelerde Paylaş

Hep kendine yontar.

Burada sosalistlere küfür edilmemiş. Senin dindarlığın görmeni de engelliyor.

Geldin, gayet düzgün tartışılan başlığı küfürlerinle, hakaret ve sloganlarınla rezil ettin. Her başlıkta yapıyorsun bunu.

Seni daha öne defalarca uyarmıştık, dinlemedin.

Üyeliğin sonlandırılıyor.

Sitelerde Paylaş

Ben kimseye nedensiz hakaret etmem.. Sosyalistlere hakaret etmem için onların ilk hakareti yapması gerekiyor ki hepsi buna çok hazırlar.

Sana ne oluyor? Durup dururken hakaret ediyorsun sağa sola..

Duyduğun her beğenmediğin iddiaya hakaretle karşı gelmek zorunda mısın?

Hakaretlere devam edersen, gerekeni yaparız.

allahınmı söyledi hakaret ediceklerini? buna çok hazırlarmış. arsız, pislik, şımarık kapitalistler kadar pislik olmadığımız kesin.

siz sosyalistlere rahatça hakaret ederseniz ben'de edenlere ederim bu kadar basit.

Sitelerde Paylaş
Sosyal kısmının hangi sosyal kesime hitap ettiği partiden partiye değişiyor da ondan...

İnsanın bir dünya görüşü olur.

Eğer ülkesinde bu görüşüne uygun destekleyeceği bir parti yoksa, görüşü dışında ehvenişer bir partiye oy verebilir. Türkiye'de buna sıkça rastlıyoruz.

Ama çoğunluğun bir dünya görüşü yok ya da zorunlu kalıp oy verdiği partinin görüşlerini taşımaya başlıyor.

Ben bunu özgür bir kafaya sahip olunmamasına bağlıyorum.

Yakın zamanda birkaç eski sosyalist forum üyesi, artık liberalizmi savunacaklarını söylediler.

Bu 180 derece dönüş demektir. Bir insan birdenbire sosyalizmi terkedip liberal olamaz.

Demek ki temel bozuk, kaypak bir yapı var.

Ya da ortama göre değişen zayıf bir yapıya sahipler.

Yoksa ülkenin ancak liberalizmle kalkınacağına inandıklarından değil.

Ya da sosyalizme olan inançlarını kaybettiklerinden değil.

Fikir değişimi doğal da, neden sosyal demokrasi değil de tam karşıtı olan liberalizm.

Çünkü etkileşim var. Çünkü sosyal demokrasi denince CHP anlaşılır çekincesi var.

Sitelerde Paylaş

Yakın zamanda birkaç eski sosyalist forum üyesi, artık liberalizmi savunacaklarını söylediler.

Zehrimizi yayıyoruz tabii. :D

Dediklerin de biraz komik Pante. "Bir müslüman nasıl olur da ateist olur?" gibi sorular sormuşsun.

Sizin bilmediğiniz 3-5 kişi daha var aynı şekilde bu arada.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...