Jump to content

İslam putperest değil midir ?

Recommended Posts

Şimdi 3 büyük dine baktığımızda bunlar putperestliği ve insanların kendi kendine oluşturduğu yapılara tapıp onlardan medet ummasını şiddetle reddederler,Derler ki benden başka ilah yoktur bana tapacaksın.Yehova olsun isa olsun allah olsun.

Peki bu dinler gerçekten putperestleri tanıyolar mı ?

Örneğin budistler.Budistler Buda'ya tapmazlar,heykellerinden medet ummaz ve heykellerin doğa üstü bir gücü olduğuna inanmazlar.Uğur getirdiğine inananlar olabilir bu her insanda vardır kolyesi uğur getirir ayakkabısı bilekliği bunun gibi.Budist'ler onların çakralarını açmış ve aydınlanma yolu göstermiş önderlerine saygı olsun diye heykellerini dikmişlerdir.Saygı ritüelleri ve törenler tapmak için değil,adı üstünde saygıdandır,değer verdiklerindendir.Yoksa o heykellerden bir şey bekledikleri yok.

Ha bütün putperestler böyle aslında.Her insan mutlaka bir eşyasına,bir varlığa değer verir ve ondan medet umar bir gücü olduğuna inanır saygı gösterir buda putperestlik kapsamına girer.

Zaten şimdiye kadar heykeli dikilmiş bir sürü tanrılar var bu tanrılara gerçekten tapılmıyor.

Yani o tanrılar yukarıda bulunan tanrıların temsili bir heykelidir.O tanrıyı temsil eden yapılardır.

Kiliselerde isanın çarmıha gerilmiş halde süslemesi bulunur,hristiyanlar ayinlerde saygı gösterir bu süslemeye.

E kabe putperest bir yapı değil midir ? Şimdi diyeceksiniz kabe putperest bir yapı değildir çünkü kabeye tapınılmıyor ve ondan medet umulmuyor sadece allah'ın bir temsilidir.

E bu zaten putperestliktir putperestler aynı sizin gibi düşünüyor yaptıkları putları tanrılarının bir simgesi olarak görüyorlar yoksa o putları ayrı bir tanrı olarak gördükleri yok.

Kabe ve çevresi putperest bir ortamdır,hatta budizm'den,diğer putperestlerden daha çok putperesttir.Şeytan taşlama,Kabenin etrafında dönme,Şifa verici sular zaten bunlar putperestlerdede vardır onlarda böyle ritüeller düzenlerler.

Kabe başlı başına bir putperest yapıdır allahı temsil ettiği için.Bunun üzerine kabeye değer verilir hatta 2012 için kabenin yıkılmasına izin verilmemiştir mesela.Sen git kabeye söv orada seni linç ederler müslüman olsan bile.Çünkü kabeye saygı gösteriyorlar ve değer veriyorlar.

Derseniz ki bunları insanlar uydurmuş kuranda yok.

E kuran hac ziyareti farzdır diyor.

Sen hac ziyareti yapacan,o dönmeyi yapacan putperest ritüelleri yapacan sonra putperest değilim diyecen.

Bence islam kendini kandırıyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 55
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İslam putperestliğe karşı durmuş bir özgürlük ve adalet hareketidir.

Fakat başarılı olduğu söylenemez.Araplar daha önce nasıl bir putperestler idiyseler.Daha sonra yine eski dinlerine dönmüşler.Adını islam yapmışlar sadace.Kara bir taşın etrafında dönüp badet edip ondan sonrada ben putperest değilim demek bana göre abes bir durum.

Hem Allah her yerdedir deyip hem kabeye karşı namaz kılmak putperestliğin daniskasıdır.Söylediği şeyi kulağı duymamaktır.

Sitelerde Paylaş

İbadet mekanı ile ibadet edileni bile ayıramyorsun. Kabe bir Cami'dir. Müslümanların ibadet ettiği kutsal bir mekandır. Orda Allah süsü verilmiş heykel mi var? Camiye giden, kiliseye giden insanlar camiye, kiliseye mi tapıyor? Hz. İbrahim'in Allah'a ibadet için yaptığı kutsal bir mekandır.

Sitelerde Paylaş

iyide bu ritüelleri zaten kuran emrediyor.

ha dersin ki araplar eski dinlerine dönünce kuranıda değiştirmişler

e o zaman nerden diyebiliriz ki islam putperestliğe karşı durmuş bir dindir kurandan başka nereye bakacaz

tarihinde KerpetenVahsi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İbadet mekanı ile ibadet edileni bile ayıramyorsun. Kabe bir Cami'dir. Müslümanların ibadet ettiği kutsal bir mekandır. Orda Allah süsü verilmiş heykel mi var? Camiye giden, kiliseye giden insanlar camiye, kiliseye mi tapıyor? Hz. İbrahim'in Allah'a ibadet için yaptığı kutsal bir mekandır.

ibadette putperest bir ritüeldir.Sen herhangi bir kol,el hareketleri yapmadan tanrı ile istediğin gibi konuşamıyorsan tanrıya ulaşmak için belli dualar,belli kalıplar belli hareketler ezberlemen lazım buda putperestliktir zaten.

hadi bunu geçtik insanın camiide ibadet etmeside putperestliktir.İnsan evinde ibadet ederse kabul olunmaz mı ? camii niye var ?

ha dersen ki camii müslümanların toplanması için bir mekandır e o zaman sohbet edilsin orada ibadet edilmesin toplu ibadet edince ne oluyor ki ?

ibadetlerin belli saatide var hatta.Bundan ala putperestlik mi olur.Ama sizden putperestliği kabullenmenizi bekleyemeyiz zaten tibetteki bir rahipte kabullenmez.

Putperestliğe cevap verirken bile putperestlikle cevap veriyorsun farkında değilsin.

Sitelerde Paylaş

İslam putperestliğe karşı durmuş bir özgürlük ve adalet hareketidir.

Fakat başarılı olduğu söylenemez.Araplar daha önce nasıl bir putperestler idiyseler.Daha sonra yine eski dinlerine dönmüşler.Adını islam yapmışlar sadace.Kara bir taşın etrafında dönüp badet edip ondan sonrada ben putperest değilim demek bana göre abes bir durum.

Hem Allah her yerdedir deyip hem kabeye karşı namaz kılmak putperestliğin daniskasıdır.Söylediği şeyi kulağı duymamaktır.

bakara 144. (Ey Muhammed!) Biz senin çok defa yüzünü göğe doğru çevirip durduğunu görüyoruz. (Merak etme) elbette seni, hoşnut olacağın kıbleye çevireceğiz. (Bundan böyle), yüzünü Mescid-i Haram yönüne çevir. (Ey Müslümanlar!) Siz de nerede olursanız olun, (namazda) hep o yöne dönün. Şüphesiz kendilerine kitap verilenler, bunun Rabblerinden (gelen) bir gerçek olduğunu elbette bilirler. Allah onların yaptıklarından habersiz değildir

Sitelerde Paylaş

Hac; İstek, niyet ve yönelmedir.

Ebru Gündeşi seven, ya onun konserine gider, ya kasetini alır, yada tv de kendini izler. Ona olan sevgisini bu şekilde sunar.

Kabe put değildir. Kabe Hak'ka yönelmek isteyenlerin merkezi, göstergesidir. Tevhide giden yolda nüfus cüzdanıdır bir nevi.

Sitelerde Paylaş

Kabe Hak'ka yönelmek isteyenlerin merkezi

O zaman putperest diye kimseye kızmayacaksınız.

Bu kapsamda islamın diğer dinlerden farkı yoktur.

İslam gerçekten putperestliğe karşı olsaydı tek bir ayet indirirdi ve ben allah,sizleri yarattım,sizden ibadet istemiyorum hiç bir putperest ritüel istemiyorum,beni istediğiniz zaman bulabilirsiniz istediğiniz şekilde dua edebilirsiniz ben sizi kabul ederim böyle olsaydı ha derdim fena değil

Sitelerde Paylaş

bakara 144. (Ey Muhammed!) Biz senin çok defa yüzünü göğe doğru çevirip durduğunu görüyoruz. (Merak etme) elbette seni, hoşnut olacağın kıbleye çevireceğiz. (Bundan böyle), yüzünü Mescid-i Haram yönüne çevir. (Ey Müslümanlar!) Siz de nerede olursanız olun, (namazda) hep o yöne dönün. Şüphesiz kendilerine kitap verilenler, bunun Rabblerinden (gelen) bir gerçek olduğunu elbette bilirler. Allah onların yaptıklarından habersiz değildir

Haram mescid kelimesi bile bişrşeyler ifade etmeli ediyor da.

Haram mescit demek kötülerin toplandığı yerlerdir.

Kuranın namazı yat kalk putperest namazı değildir.Adaleti ve doğruluğu ayakta tutmak için yüzünü haram mescidlere dön .Ayakta dur.Yetimi ezdirme.Karşılarına dikil haksızlığa mani ol !

Ama bunları bir şekilde eski tas eski hamam şekline sokmuşlar.Salatı namaz yapmışlar.Vs vs.Şimdi uzun uzun yazamam .Ritueller kimin için başlığında kuranın namazının neden bizim bildiğimiz namaz olamayacağını kendi görüşlerime göre açıkladım.

Sitelerde Paylaş

Ebru Gündeşi seven, ya onun konserine gider, ya kasetini alır, yada tv de kendini izler. Ona olan sevgisini bu şekilde sunar.

Kabe put değildir. Kabe Hak'ka yönelmek isteyenlerin merkezi, göstergesidir. Tevhide giden yolda nüfus cüzdanıdır bir nevi.

hiç sanmıyorum, islamlık öncesi araplarda allah kabe tanrisidir, kabe onun evi olarak nitelendirilir.

muhammed bu durumu sürdürmüştür, ama kabeden allahin dişinda kalan diğer putları yıktırmıştır.

Sitelerde Paylaş

ibadette putperest bir ritüeldir.Sen herhangi bir kol,el hareketleri yapmadan tanrı ile istediğin gibi konuşamıyorsan tanrıya ulaşmak için belli dualar,belli kalıplar belli hareketler ezberlemen lazım buda putperestliktir zaten.

hadi bunu geçtik insanın camiide ibadet etmeside putperestliktir.İnsan evinde ibadet ederse kabul olunmaz mı ? camii niye var ?

ha dersen ki camii müslümanların toplanması için bir mekandır e o zaman sohbet edilsin orada ibadet edilmesin toplu ibadet edince ne oluyor ki ?

ibadetlerin belli saatide var hatta.Bundan ala putperestlik mi olur.Ama sizden putperestliği kabullenmenizi bekleyemeyiz zaten tibetteki bir rahipte kabullenmez.

Putperestliğe cevap verirken bile putperestlikle cevap veriyorsun farkında değilsin.

Bütün dinlerin kaynağı aynıdır dolayısı ile birbirine benzemesi normaldir. İslam haricindeki tüm dinler tahrip edilmiştir. Bir tek İslam olduğu gibi dumaktadır.

İnsan tek başına da ibadet edebilir evde yapılan ibadet kabul olmaz diye birşey yok. Ben de şahsen pek camiiye gitmem evde ibadetimi yaparım. Ha camii daha sevaptır. Toplu mekanlarda insanlar utanır, şeytana uymaz. Kişi yalnız kalırsa nefsine ve şeytana uyabilir bunun için camii gibi mekanlar tavsiye edilmiştir. Zate camii bizim bugün bildiğimiz camii değildir. Eskiden camiiler bir kültür, eğlence ve ibadet yeriymiş. Eskiden " Külliyeler " inşa edilirmiş. Nedir bu külliye? İçine Camiisi, hamamı, medresesi, kütüphaesi, kahvesi herşeyi var. İnsanlar burda hem ibadet eder, hem temizlenir, hem okur çalışır. Ama hep birlikte yalnız değil. Çünkü şeytan yalnız insanı daha kolay kandırır. Toplu halde ise, insan diğer insanlardan utanacağı için kolay kolay şeytana uymaz. Gerçi bu günümüz insanları için pek geçerli değil. Artık insanlar toplu halde bile yalnızmış gibi hiç utanmadan hareket edebiliyor.

Sitelerde Paylaş

Kuranın namazı yat kalk putperest namazı değildir.Adaleti ve doğruluğu ayakta tutmak için yüzünü haram mescidlere dön .Ayakta dur.Yetimi ezdirme.Karşılarına dikil haksızlığa mani ol !

Ama bunları bir şekilde eski tas eski hamam şekline sokmuşlar.Salatı namaz yapmışlar.Vs vs.Şimdi uzun uzun yazamam .Ritueller kimin için başlığında kuranın namazının neden bizim bildiğimiz namaz olamayacağını kendi görüşlerime göre açıkladım.

arkadaşım sizin bildiğiniz onun bildiği namaz yok bir ritüel bir şekil bir kural varsa bu putperestliktir.

Sitelerde Paylaş

ebru gündeş her yerde deyip sonra açık hava tiyatrosunda verdiği konsere gitmek ahmaklıktır.

Sitelerde Paylaş

arkadaşım sizin bildiğiniz onun bildiği namaz yok bir ritüel bir şekil bir kural varsa bu putperestliktir.

Rituel şeklinde bir namaz olduğunu sanmıyorum demek istiyorum.Sen anlamadın sanırım.Namaz /salat bize öğretilen şekilsel ibadet değil.Haksılzıların karşısında durmakla ilgili bir şey.Adaleti sağlamakla ilgili bir dik duruş.

Sitelerde Paylaş

İslam, teslimiyyettir. Önce bir teslimiyyetini göstereceksin. Allah, kabe yönüne namaz kılın emri verdiyse, buna uyulacak. Seytan`da, Adem`e secde etmeyip, kovulmustur bunu unutmayın.

Sitelerde Paylaş

Haram mescid kelimesi bile bişrşeyler ifade etmeli ediyor da.

Haram mescit demek kötülerin toplandığı yerlerdir.

142. Bir takım kendini bilmez insanlar, "Onları (müslümanları) yönelmekte oldukları kıbleden çeviren nedir?" diyecekler. De ki: "Doğu da, Batı da Allah'ındır. Allah dilediği kimseyi doğru yola iletir."

144. (Ey Muhammed!) Biz senin çok defa yüzünü göğe doğru çevirip durduğunu (vahiy beklediğini) görüyoruz. (Merak etme) elbette seni, hoşnut olacağın kıbleye çevireceğiz. (Bundan böyle), yüzünü Mescid-i Haram yönüne çevir. (Ey Müslümanlar!) Siz de nerede olursanız olun, (namazda) hep o yöne dönün. Şüphesiz kendilerine kitap verilenler, bunun Rabblerinden (gelen) bir gerçek olduğunu elbette bilirler. Allah onların yaptıklarından habersiz değildir.

145. Andolsun, sen kendilerine kitap verilenlere her türlü mucizeyi getirsen de, onlar yine senin kıblene uymazlar. Sen de onların kıblesine uyacak değilsin. Onlar birbirlerinin kıblesine de uymazlar. Andolsun, eğer sana gelen bunca ilimden sonra onların arzu ve keyiflerine uyacak olursan, o takdirde sen de mutlaka zalimlerden olursun.

Ayelerin gidişatına bakılırsan başka bir yöne doğru olan kıble mescidi harama değiştirilmiş

Sitelerde Paylaş

İslam, teslimiyyettir. Önce bir teslimiyyetini göstereceksin. Allah, kabe yönüne namaz kılın emri verdiyse, buna uyulacak. Seytan`da, Adem`e secde etmeyip, kovulmustur bunu unutmayın.

Haruncuğum,

Şeytan Allahı göre göre nasıl isyan etmiştir ?

Allahın karşısında hiç bir güç konuşabilir mi ?

İslam doğaya Allaha gayba teslim olmaktır canım.

Sitelerde Paylaş

Bütün dinlerin kaynağı aynıdır dolayısı ile birbirine benzemesi normaldir. İslam haricindeki tüm dinler tahrip edilmiştir. Bir tek İslam olduğu gibi dumaktadır.

İnsan tek başına da ibadet edebilir evde yapılan ibadet kabul olmaz diye birşey yok. Ben de şahsen pek camiiye gitmem evde ibadetimi yaparım. Ha camii daha sevaptır. Toplu mekanlarda insanlar utanır, şeytana uymaz. Kişi yalnız kalırsa nefsine ve şeytana uyabilir bunun için camii gibi mekanlar tavsiye edilmiştir. Zate camii bizim bugün bildiğimiz camii değildir. Eskiden camiiler bir kültür, eğlence ve ibadet yeriymiş. Eskiden " Külliyeler " inşa edilirmiş. Nedir bu külliye? İçine Camiisi, hamamı, medresesi, kütüphaesi, kahvesi herşeyi var. İnsanlar burda hem ibadet eder, hem temizlenir, hem okur çalışır. Ama hep birlikte yalnız değil. Çünkü şeytan yalnız insanı daha kolay kandırır. Toplu halde ise, insan diğer insanlardan utanacağı için kolay kolay şeytana uymaz. Gerçi bu günümüz insanları için pek geçerli değil. Artık insanlar toplu halde bile yalnızmış gibi hiç utanmadan hareket edebiliyor.

Bütün dinlerin kaynağı aynıysa niye allah bu dinlerin tahrip olmasına izin vermiştir ? Düşünün bir baba var 3 tane oğlu var 2 tane oğlu gözünün önünde öldürülmüş ve baba müdahale etmemiş şimdi aynı baba hangi yüzle diyebilir ki bu benim son oğlum onu koruyacam söz veriyorum kim güvenir ona niye o baba oğullarının ölmesine izin vermiş göz göre göre ?

islamı korumaya yemin eden allah niye diğerlerini korumamış nasıl güvenelim ki ona

kuranın değiştirilmediğine dair bir kanıtta yok allah değiştirilmeyecek denmiş bi tek ona güveniyosunuz belki başka biri sonradan koydu onu allahın adına konuştu nereden biliyorsunuz.

ya nasıl şeytan insanı yalnızken daha kolay kandırır insan kendinden sorumludur sen saçma sapan hareketler yap sonra şeytana uydum suçlu şeytan de şeytan gerçekten olsa ula her .oku yiyorsunuz suçu bana atıyorsunuz şamar oğlanı mıyım ben derdi.

Camii daha sevapmış daha sevap olması bile putperestlik.Baksana putperest gibi konuşuyorsun ortada sevap fazlalığı bile var şunu yaparsan sevap ama şunu yap dahada sevap bunlar puan gibi bir şey puan sistemi olan bir din nasıl putperest olmaz belli bir kurala geleneğe kavrama bağlı kalan ve değişmeyeceğini iddia eden her sistem putperesttir öyle bir din olmalı ki çağa ayak uydurmalı çağa göre değişmeli ibadetlerle ritüellerle putperest ayinlerle işi olmasın beni düşünseniz beni bulmuş olursunuz o bile yeter dese tamam olmuş bu din diyeceğim.

Sitelerde Paylaş

Rituel şeklinde bir namaz olduğunu sanmıyorum demek istiyorum.Sen anlamadın sanırım.Namaz /salat bize öğretilen şekilsel ibadet değil.Haksılzıların karşısında durmakla ilgili bir şey.Adaleti sağlamakla ilgili bir dik duruş.

kuranda yok mu namaz ?

putperest öğretilerdede var haksızlığa karşı durun adaletli olun güçsüzü ezmeyin yetime sahip çıkın diye ama putperest ayinlerde var napcaz şimdi siz putperest dinleri sadece tapmalardan ibaret mi sanıyorsunuz

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...