Jump to content

İslam putperest değil midir ?

Recommended Posts

• İleti 55
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

kabeye tapılmaz...

kimse kabeye tapmıyor şaşırdınız mı siz...

o etrafında gezinilen ibadet edilen bir yer...

arkadaşım asabımı bozma benim hac niye emrediyor kuran illa oraya gideceksiniz diyor kabenin bir kutsallığı varsa bu putperestliktir kusura bakma anlamak istiyorsan anla yoksa çöplük yapma burada.

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

Kerpeten

amacın nedir tam olarak anlamış değilim?

sanırım müslümanlığı bıraktım herhangi bir dine inanmıyorsun. ateist düşünceye sahipsin. Olabilir. Bu özgür bir düşüncedir istediğine inanır istediğine taparsın. ister ineğe taparsın, ister muz'a.. bu senin bileceğin iş.

ama neden islam'ı kötülemek yada maneviyatı zayıf insanların imanıyla oynamaya çalışırsın ki?

inanmak zorunda değilsin ama inandırmak zorunda da değilsin.

diyorsun ki, kabeyi put olarak görüyorum.

iyi de namaz kılanlar kabe'yi put olarak görmüyor ki!!!

Rabbimiz ibadetimizi yaparken kabe'ye yönelmemizi istemiş.

Az çok teknolojiyi takip ediyorsan "Altın oran" sayısını duymuşsundur. Dünyanın altın oran noktası nereye denk geliyor. bir araştırırmısın? Rabbimiz herşeyi tesadüfle yaratmış değildir. Bir bildiği vardır. Bilememe gibi bir durum söz konusu değildir.

Arkadaşlar çok güzel yazmışlar. Sağolsunlar. Özellikle kuran'ı kerimden örnek verilen ayet-i kerime çok güzel olmuş.

Ayrıca, araplar bu dini değiştirmiş diyerek mesnetsiz şeyler söylemeniz hiç hoş değil. Her din belli bir kavime inmişken, islamiyet yeryüzüne inmiştir. Kuran'ı kerim değiştirilmemiştir. İlk olarak Hz. Osman'ın kitaba dönüştürdüğü kuran-ı kerim topkapı sarayında sergilenmektedir. 1400 yıldır bir harfi bile değiştirilmemiştir.

Değiştirildi diyen külliyen yalan söylüyor. Kesinlikle itibar etmeyin.

Haaa hala yok ben öyle birşey olduğuna inanmıyorum. yok böyle şeyler, dünya bing-bang ile oldu diyorsanız az kaldı yaa. şunun şurasında ruhumuzu teslim etmeye ne kaldı ki.. ölünce öğrenirsiniz.

Bizim öğrenmemize gerek yok. Rabbimiz, efendimiz aracılığı ile bize öğrenmemiz gereken herşeyi öğretti. Bizler itaat ettik. teslim olduk. Zerre şüphemiz yok. Bu söylediklerinizin inanın şüphemiz gibi zerre kadar değeri de yok.

NOIR adlı üye, şeytanın isyan ettiğine inanmadığını belirtmiş. Ama bu konuda harun adlı üye doğru söylüyor. Allah'ın yarattığı herşeyi gördüğü halde insanoğlu isyan ediyor. Şeytan neden etmesin? Hem unutmayın. Eğer birşey oluyorsa yada olmuyorsa bu rabbimizin izni ile olur.

Şeytan yalın ateşten yaratılmış ve topraktan yaratılan hz. adem'i kabul etmemiştir. Bunun üzerine Allah tarafından cennetten kovulmuştur.

Şeytan içinde tevbe kapısı hala açıktır ve kendisi de o tevbe anını bekliyor. Ancak nafile. Tevbe kapısı kapandıktan sonra vaktin geçtiğini anlayacaktır.

Biraz dini konuşma oldu ama sadece arkadaşların yanlış bilmemesini istedim. Sürç-ü lisan ettiysem affola...

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Sevgili inanan.

Muhammetten önceki Araplar,müsrikler heryil HARAM aylarda käbaya gelip orda panayirlar kurar,kavga gürültü etmeden karatasi yalar öperlerdi

Saytani taslardilar

Kabanin etrafinda 7 kellim dönerlerdiler

Kurban keserlerdiler

Sizin yaptiginiz ne?

Hani Muhammet söyle diyordu,müsriklerin yaptigini yapmayin.

Siz yapiyorsunuz bunlari dogru oluyorsunuz.

Sizden önce yapanlar yanlis Müsrik oluyor.

Bu nasil istir,sunu acihlasana.

Muhammedin babasi Müsrikti

Adiysa Abdullahdi.

Ireisi cumhurumuzun adida Abdullah,süle bahim bana NEDEN MÜSRIK ADI ALDI?

Kesdene kebeb ,ecele cugab

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar hala kabe'ye tapılmıyor diyor ama peki; o siyah taş ne?

Niye gidip herkes öpüyor?...

Camilerde Muhammet'in sakalı ne için öpülür?

Atatürk'ün dediği gibi "Hırkası diye bir palaspare hilafet alameti saymak" putperestlik değil mi?

Şeytan görünmez bir varlık değil mi; neden şeytan taşlıyorsunuz?... Taşın şeytana zarar vereceğine inanan bir müslüman ile (sombolikte olsa); taşın kendisine iyiliği göstereceğini iddia eden (sembolikte olsa) bir putperest arasında ne fark var? İkisi de taşı bir sembol olarak kullanıyor...

Sitelerde Paylaş

arkadaşım asabımı bozma benim hac niye emrediyor kuran illa oraya gideceksiniz diyor kabenin bir kutsallığı varsa bu putperestliktir kusura bakma anlamak istiyorsan anla yoksa çöplük yapma burada.

Sayın Vahşi :)

Ben diyeyim size kabe puttur kardeşim. Benim nazarımda kesinlikle puttur.

Medet umulandır, oraya gidilince ve yüz sürülünce bi halt oldu sanılandır.

Ancak, kitaptaki kabe ile o taş evin hiçbir alakası yoktur.

Sen de kuranda bu emrediliyormuş gibi ısrarcı olma, çünkü böyle bir ritüel kesinlikle yok.

Bakmak var görmek var, bir de istediğini görmek var...

Sitelerde Paylaş

Sayın Vahşi :)

Ben diyeyim size kabe puttur kardeşim. Benim nazarımda kesinlikle puttur.

Medet umulandır, oraya gidilince ve yüz sürülünce bi halt oldu sanılandır.

Ancak, kitaptaki kabe ile o taş evin hiçbir alakası yoktur.

Sen de kuranda bu emrediliyormuş gibi ısrarcı olma, çünkü böyle bir ritüel kesinlikle yok.

Bakmak var görmek var, bir de istediğini görmek var...

Sevgili Afrodit,

Ben senin fikrini biliyorum, yolun güzel ve aydınlık. O başka birşey. Ama şu yazdıklarında bana göre yanlışlık var. Neden dersen?

Kabe put değildir, oraya yönelenler de puta tapıcı değildir. Kabe Tek Tanrıcıların nüfus cüzdanıdır, kimliğidir.

Sen TC devletinin sana verdiği nüfus cüzdanını hangi nedenle taşıyorsun ve bu nedenle bu devlete tapıyor musun?

Ve o nüfus cüzdanın ile içerde ve dışarda bir takım eylemler yaparsın. O nüfus cüzdanını sana veren devletin nizamları ile bir takım kuralları baştan kabul etmişsindir demektir.

Özetle nüfus cüzdanın senin başkalarına karşı kimliğindir, ne olduğunun belgesidir.

Çıkış noktan burası olursa kabenin misyonunu çok iyi anlayacağını umuyorum.

Selam ederim.

Sitelerde Paylaş

Selam Bergüzar,

Ben kabenin bir misyonu olduğuna da müslüman kişinin bir kimliğe ihtiyacı olduğuna da inanmıyorum.

Çünkü dünya üzerinde müslüman olup da müslüman olduğunun farkında olmayan bir sürü insan var.

Müslüman kelimesine de kırgınım aslında, ama sırf insanlar etiket arıyor kimlik no soruyor diye üzerimde taşıdığım sanal bir kimliktir o.

Müslümanlığın bir kitap ve birkaç ritüelden ibaret olmadığını düşündüğüm için kabeye ısınmam mümkün değildir.

Bir de şu var, İbrahim ve oğlu inşa etmiş ya işte ben o inşa edilenin içindeyim... Ama Mekke'deki kübik binaya hiç girmedim...

Kuranın yazışı ayetleri de doğal ayetleri de bribirini teyit etmediği sürece orda bi terslik olduğu aşikardır...

Bir gün o topraklara gitmeyi istiyorum, bir ekürim var, hala benleyse o zamanlarda, onunla gitmek istiyorum...

Tepeye oturup insanları izlemek telaşlarını gözlemlemek istiyorum...

Ve o en zor soruya cevap aramak istiyorum; Neden?

Sitelerde Paylaş

Selam Bergüzar,

Ben kabenin bir misyonu olduğuna da müslüman kişinin bir kimliğe ihtiyacı olduğuna da inanmıyorum.

Çünkü dünya üzerinde müslüman olup da müslüman olduğunun farkında olmayan bir sürü insan var.

Müslüman kelimesine de kırgınım aslında, ama sırf insanlar etiket arıyor kimlik no soruyor diye üzerimde taşıdığım sanal bir kimliktir o.

Müslümanlığın bir kitap ve birkaç ritüelden ibaret olmadığını düşündüğüm için kabeye ısınmam mümkün değildir.

Bir de şu var, İbrahim ve oğlu inşa etmiş ya işte ben o inşa edilenin içindeyim... Ama Mekke'deki kübik binaya hiç girmedim...

Kuranın yazışı ayetleri de doğal ayetleri de bribirini teyit etmediği sürece orda bi terslik olduğu aşikardır...

Bir gün o topraklara gitmeyi istiyorum, bir ekürim var, hala benleyse o zamanlarda, onunla gitmek istiyorum...

Tepeye oturup insanları izlemek telaşlarını gözlemlemek istiyorum...

Ve o en zor soruya cevap aramak istiyorum; Neden?

Sevgili Afrodit,

Sınırların olmadığı bir dünyan olursa birgün ve insanları fikirlerinden dolayı başka insanlar bölük bölük bölmezse o zaman o taş kabeyi hep beraber yıkalım, var mısın?

Bu cümle kabenin misyonunu ortaya koyar işte.

Evet haklısın teslim olupda teslimiyetinin farkına varamayan bir sürü insan var yeryüzünde. Ve o insanlar doğru yol üzeredir, buna hiç şüphe yok.

Tanrı ne diyor? Benim yolum iyilik-doğruluk-adalettir. O yolda olan herkes islam dairesi içindedir diyoruz hep değil mi? Bu insanlar şu an Tanrı ile birebir irtibatları olmasa bile onun yolundan gittikleri sürece Tanrı sözünde duracak ve onları kendisi ile zaten buluşturacaktır.

Ama bak dünyaya. Her yer parsel parsel bölünmüş, her yer karış karış kuşatılmış. Yetmemiş başkasının üzerinde yaşadığı alana sahip çıkılmış-çıkılıyor burası benim deniyor büyük bir küstahlıkla. Varolan sistem bu canım arkadaşım. Ve kuranın tüm önermeleri var olan sistem üzerinedir. Olması gereken sisteme var olan sistemdeki hataları düzeltmekle ulaşacağımızı söyler kuran. Bunun başka bir yolu maalesef mümkün görünmüyor.

Ne dedim yukarıda? Sınırların olmadığı bir dünyan olursa birgün ve insanları fikirlerinden dolayı başka insanlar bölük bölük bölmezse o zaman o taş kabeyi hep beraber yıkalım!!!

Ben gittim-gezdim ve gördüm.

Oraya neden gittiğimi niye gittiğimi orada buldum. Belki bu benim o anda orada yaşadıklarıma yüklediğim bir mana idi, bilemiyorum. Ama hayatımda hiç huzur duymadığım kadar bol huzuru orada, her an buldum.

Daha detaylı istersen sana anlatabilirim. Ama burada değil. Zira insanlar geçmişte böyle bir başlık açmıştım ve çokları alay etmişti.

Selamlar canım...

Sitelerde Paylaş

Aslinda Afrodit bu konuda herkesten daha hakli, Hint geleneklerine yahudi adetleri hristiyan ögretileri karistirilmis eski pagan heykellerinin hepsi yok sayilip sadece yine pagan tanricasi Allat'in ya da ay tanricasinin sembolleri birakilmis bir dinin kimligi yok ki kimlik tasisin.

Hilal belki islamdan 10 bin yil önceki ilkel aya tapan insanlarin sembolu bugun islamin en buyuk simgelerinden biri hristiyan hacinin karsisindaki en buyuk put ama bayraklara bile seve seve yerletiririz. Kabe en eski hint tapinaklarindan biri ama seve seve yönumuzu ona döneriz, karatas en eski vajinal sembol bugun bile ön sevismje hazirligi gibi yalar sonrada penis sembolu seytani cavusu tokatlama hesabi taslariz. Yere kapanma en eski ve ilkel pagan gelenegi bugun seve seve toparigi boynuzlariz, aclikla terbiye en eski putperest gelenegi orucumuzu istisnasiz tutariz. Dua belki ilk evrimlesen insanin aklina gelebilecek en ilkel uygulama her gun mutlaka yapariz. Eee? Biz putperest degiliz.

Ama hintlilerde oruc tutuyor, namaz kiliyor, dua ediyo, o ipneler putperest bi suru heykelleri inekleri var. Budistler daha beter. Hristiyanlar bile butperest, biz butu severiz ama yemeyi severiz.

Bu dunyada herkes putperest biz degiliz, allah bile putperest biz degiliz, degiliz iste o kadar. Salak mi sandiniz bizi?

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Sevgili Ashyles,yazini coh begendim.

Daha iyi USDA kalsin deye bölüm bölüm ayirip ufak tefek ,eklemeler yapacam izninle.

Hint geleneklerine yahudi adetleri,

Hristiyan ögretileri karistirilmis eski pagan heykellerinin hepsi yok sayilip sadece yine pagan tanricasi Allat'in ya da ay tanricasinin sembolleri birakilmis bir dinin kimligi yok ki kimlik tasisin.

Sevgili Ashyles,kimligi olmazsa nasil taninirdi bunlar?

Hilal belki islamdan 10 bin yil önceki ilkel aya tapan insanlarin sembolu bugun islamin en buyuk simgelerinden biri,

Hristiyan hacinin karsisindaki en buyuk put ama bayraklara bile seve seve yerletiririz.

-----------------

Sevgili Ashyles, buna körü körüne inanmak derler,bu tip inancnilar genelde müslümanlardir.

Bu dinin Allamalari,arastirilinca altindan capanoglu cikacagini bildiginden,

DIN AKIL ISI DEGIL , NAKIL ISIDIR DEYIP müslüman halkin önünü kesmistir.

Dahada inatci akli olanlarin önünüde söyle kesisiyorlar.

Seni dürtüp duran aklini kandiran SAYTANDIR.

Ahlina deycenki, beni SAYTANIN fitlemesiyle dürtüp durma,bunun böyle olmasindada bir HEKMET vardir.

-----------------

Karatas en eski vajinal sembol bugun bile ön sevisme hazirligi gibi yalar sonrada penis sembolu seytani cavusu tokatlama hesabi taslariz.

Sevgili Ashyles,neden Wajinal diyorsunda AMCIK demiyorsun?Sen ingilizmisin,yoksa AmarIhalImI?Bunun baska Türkce adlari daha var,istersen onlardan birini süle.

Inan bir dahasinda agzina Entep biberi sürerem.

Türkün dili,Türklere engüzel dildir.

Öyledir,öyle olmasi kabul edilmelidir.

------------------

Senin yaziya davam:Yere kapanma en eski ve ilkel pagan gelenegi bugun seve seve toparigi boynuzlariz.

Aclikla terbiye en eski putperest gelenegi orucumuzu istisnasiz tutariz.

Dua belki ilk evrimlesen insanin aklina gelebilecek en ilkel uygulama her gun mutlaka yapariz. Eee? Biz putperest degiliz.

Ama hintlilerde oruc tutuyor, namaz kiliyor, dua ediyo, o ipneler putperest bi suru heykelleri inekleri var.

Budistler daha beter.

Hristiyanlar bile butperest, biz butu severiz ama yemeyi severiz.

Bu dunyada herkes putperest biz degiliz.

Allah bile putperest biz degiliz, degiliz iste o kadar. Salak mi sandiniz bizi?

Ashyles

Gercekten yazin cok güzel,ama anlayana.

Yalniz kendi dilinin kelimelerini kullanmaktan geri durma.

Dilimizden atilan Türkce kelimeleri biz ne kadar bol kullanirsak,onlar okadar cabuk geri gelecekler insanlarimizin begenisini kazanacaktir.

Dilimizde budunumuz gibi kendimiz tarafindan birkac dafa DARAGACINA cikarilip indirilmistir ne yazikki.

Dilimizin katillerinden biri olan Mevleneyi HALAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA basimizin üstünde tasimaktayiz.

Hicbir seyimizin GIYMATINI bilmiyoruz.

Elimiz hep baskalarinin bir yerlerinde aranip duruyor.

Sonucsa ortada APACIK.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • 8 years later...

Allahın evi dediği,kutsal saydığı kabenin çevresinde turlar.Cennetten yeryüzüne indi diyip,kabenin köşesine yerleştirilmiş hacerül esved adlı kara taşa el yüz sürer.Taştan şeytanları taşlar.İki tepe arasında gidip gelir.İslam putperest bir dindir,elbette.Ama islamdaki en büyük put,muhammede yani allaha iman et ve ne yazıyorsa katıl,islam paketi içinde ne varsa gerçek ve doğru olarak gör diyen iman putudur.Kabenin çevresinde turlatan da,hacerül esvede el yüz sürdürten de,taştan şeytanları taşlatan da bu iman putudur.

lZajAQ.jpglZajAg.jpg

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...