Jump to content

ateizm trajikomiktir

Recommended Posts

Sorum neyin olmayacağı değil. Diğer arkadaşlara da şu olmazdı bu olmazdı şeklinde yanıtlar vermişsin.

Sorum ne olurdu? Mükemmelsizliği anlat.

Anlatamayacaksan ben sonra anlatırım.

Sevgiler.

varoluşta mükemmelsizlik

varoluş seneryolarının hüsranla sonuçlanması yani evrendeki tüm canlı cansız varlıkların var olamayışı (yada hiç varoluş denemesi yapmadan hiç olmaya devam etmeleri :))

tarihinde muslumangenc tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

varoluşta mükemmelsizlik

varoluş seneryolarının hüsranla sonuçlanması yani evrendeki tüm canlı cansız varlıkların var olamayışı (yada hiç varoluş denemesi yapmadan hiç olmaya devam etmeleri :))

Bak gördün mü, yine şu olmazdı bu olmazdı türünden bir yanıt. Hatta bunu genelleştirmişsin. Tüm canlı ve cansız varlıkların olmayışı şeklinde ifade etmişsin.

Hiçbir şey olmayınca bu kez uyum ve mükemmellikte olmaz. Sen uyumsuzlukla, mükemmelsizlikle beraber uyumu ve mükemmelliği de mezara gömdün.

Demek ki her şey varlığın içinde. Canlı cansız herşey hem uyumu, hem de uyumsuzluğu barındırıyor. Ne tek başına uyum ve mükemmellik. Ne de uyumsuzluk var.

Daha doğrusu uyum ve uyumsuzluk insanın madde davranışlarındaki özellikleri kategorize etmesidir.

Evrende, yani varlığın içindeki her hareket, uyum ve mükemmellik olarak değerlendirilebileceği gibi, uyumsuzluk ve kaos olarak da değerlendirilebilir.

Çünkü evren her türlü hareketi bağrında taşımaktadır. Ay ile dünya arasındaki denge bozulursa. Ay ya dünyanın yörüngesinden kurtulup uzaya gider veya dünyaya düşer dünya ile birleşerek yeni ve daha büyük bir kütleye ulaşır, yeni bir yörüngeye oturur. Yeni bir denge oluşur. Aynı şey dünya ile güneş, güneş sistemi ile galaksimiz arasında gerçekleşebilir. Gerçekleşiyor da. Ancak o denli uzun yıllar, milyarlarca yıllar içinde gerçekleşiyor ki bu gelişimleri tespit etmek mümkün değil.

Yani dünya öyle okus pokus ile yaratılmadı. Uzayda serseri mayın tarzında dolaşan yıldız küllerinin çarpışması birleşmesi vs ile milyarlarca yılda oluştu. Bu oluşum süreci başlıbaşına kaostur. Belli bir düzeye ve bir büyüklüğe ulaştı. Toprak, su, atmosfer, güneşe uzaklığı vs nedenlerin ortak bileşkesi olarak ilk canlılar ortaya çıktı. Bunlar kendini kopyalayabilen basıt aminoasit zincirleri idi. İnsan olma düzeyine kadar evrilebildiler. Bu evrim süreci de başlıbaşına bir kaostur. Düzensizliktir. Yap-boz dur. İnsan bilincine ulaştığında, bu bilinç ilkel dönemlerde varlığı izah edemediği için, varlığın nedenine tanrı dedi. Yani insan tanrıyı yarattı.

Gerisi malum hikaye. Bir kısmı hala bu ilkel dönemlerin inançlarını muhafaza ediyor. İnanmayanların durumunu trajikomik buluyor.

Bir kısmının gözü açılmış, tanrı manrı diye bir şeyin olmadığının farkına varmış. İnananların ilkelliğine üzülüyor.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Bak gördün mü, yine şu olmazdı bu olmazdı türünden bir yanıt. Hatta bunu genelleştirmişsin. Tüm canlı ve cansız varlıkların olmayışı şeklinde ifade etmişsin.

Uzayda serseri mayın tarzında dolaşan yıldız küllerinin çarpışması birleşmesi vs ile milyarlarca yılda oluştu. Bu oluşum süreci başlıbaşına kaostur. Belli bir düzeye ve bir büyüklüğe ulaştı. Toprak, su, atmosfer, güneşe uzaklığı vs nedenlerin ortak bileşkesi olarak ilk canlılar ortaya çıktı. Bunlar kendini kopyalayabilen basıt aminoasit zincirleri idi. İnsan olma düzeyine kadar evrilebildiler. Bu evrim süreci de başlıbaşına bir kaostur. Düzensizliktir. Yap-boz dur. İnsan bilincine ulaştığında, bu bilinç ilkel dönemlerde varlığı izah edemediği için, varlığın nedenine tanrı dedi. Yani insan tanrıyı yarattı.

Gerisi malum hikaye. Bir kısmı hala bu ilkel dönemlerin inançlarını muhafaza ediyor. İnanmayanların durumunu trajikomik buluyor.

Bir kısmının gözü açılmış, tanrı manrı diye bir şeyin olmadığının farkına varmış. İnananların ilkelliğine üzülüyor.

Sevgiler.

drekenci anlaşılan masalları seviyorsun

yıldız külleri çarpışıp birleşiyor.Toprak, su, atmosfer, güneşe uzaklığının ortak bileşkesi olarak ilk canlılar ortaya çıkıyor.Peki bunlar sonuçta o dönemde süpermarketten alınmadı bunlar nasıl ortaya çıktı yıldızlar küller atmosfer güneş su

hep iyiye gidiş için iyilik yönünde bir iradenin olması lazım kaosla gelen kaos ile gider

neden kaos ile yeni bir kaos oluşmadı da mükemmeliyat oluştu

Sitelerde Paylaş

Sevgili müslümangenç iletilerimi anlamaya çalış. Tekrarlatma.

İyiye gidiş dediğin insan ortaya çıktığı içindir. Yani insan kendine bakarak iyiyi tespit ediyor. Dünya ortamı bizi ortaya çıkardı diye iyidir, mükemmeldir diye düşünüyorsun.

Halbuki evrende sayısız çoklukta yıldız, gezegen vs var. Hiçbirinde insan benzeri bir canlı oluşmamış, dünya ortamına benzer bir başka gezegen yok. Bunlara bakarak kaosla gelmiş kaosla gidiyor diyebiliriz. Hatta dünya ortamını da kaos olarak değerlendirip. Kaosla gelmiş kaosla gidiyor diye değerlendirebiliriz. Mükemmeliyet oluşturduğu senin yorumun. Dünyanın mükemmel olduğu, canlıların mükemmel olduğu senin yorumun. Hiç de mükemmel olmadığı, herşeyin eksik gedik ve kaos içinde olduğu pek ala gösterilebilir.

Her şeye bakarak bunun arkasında allah olduğu görüşü ile, her şeye bakarak bunun mükemmel olduğu görüşü aynı şeydir.

Ne herşeyde allah var. Ne de herşey mükemmeldir.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Sevgili müslümangenç iletilerimi anlamaya çalış. Tekrarlatma.

İyiye gidiş dediğin insan ortaya çıktığı içindir. Yani insan kendine bakarak iyiyi tespit ediyor. Dünya ortamı bizi ortaya çıkardı diye iyidir, mükemmeldir diye düşünüyorsun.

Halbuki evrende sayısız çoklukta yıldız, gezegen vs var. Hiçbirinde insan benzeri bir canlı oluşmamış, dünya ortamına benzer bir başka gezegen yok. Bunlara bakarak kaosla gelmiş kaosla gidiyor diyebiliriz. Hatta dünya ortamını da kaos olarak değerlendirip. Kaosla gelmiş kaosla gidiyor diye değerlendirebiliriz. Mükemmeliyet oluşturduğu senin yorumun. Dünyanın mükemmel olduğu, canlıların mükemmel olduğu senin yorumun. Hiç de mükemmel olmadığı, herşeyin eksik gedik ve kaos içinde olduğu pek ala gösterilebilir.

Her şeye bakarak bunun arkasında allah olduğu görüşü ile, her şeye bakarak bunun mükemmel olduğu görüşü aynı şeydir.

Ne herşeyde allah var. Ne de herşey mükemmeldir.

Sevgiler.

Sevgili Drekinci senin yaptığın yorumla o arkadaşın yaptığı yorum arasında hiçbir fark yok.

Seninki de bir yorumdur, onunki de.

Arada ben bir fark göremiyorum.

Aynı konuyu sen kaos olarak algılıyorsun,

O mükemmel

Arada bir fark varsa söyle bana.

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş

MÜSLÜMAN GENÇ BU SİTEDEN DERHAL UZAKLAŞ...DİKKATLİ OL BU İNSANLAR İNANCININ DÜŞMANLARI,ALLAH IN DÜŞMANLARI BUNLARLA SOHBET VE HER TÜRLÜ TARTIŞMA YASAKLANMIŞTIR..BUNLARA GAYB ALEMİNİN KAPISINI AÇIP BÜTÜN HAKİKATLERİ GÖSTERSELER,GÖZÜMÜZ BAĞLANDI HATTA GALİBA BÜYÜLENDİK DERLER....BUNLAR SAPIKLIKTAN KİMSE DÖNDÜREMEZ...ALLAH IN ONLAR ÜZERİNDEKİ EMEĞİNE YAZIK .GÖRMEZMİSİN BİLİM DİYE EVRİM TEORİNE İNANIYORLAR.CANSIZ METARYELLERİN KENDİLİĞİNDEN CANLANDIĞINA İMAN ETMİŞLER,BU DA ONLARIN DİNİ İMANI NE KADAR GÜLÜNÇ...HADİ ÇIK BURADAN EVLAT

ooo

böyle babacan tavırlarla gelmişsin, müslümangence öğütler vermişsin.

ama niye diye soramadan edemeyeceğim doğrusu.

yoksa milletin gerçekleri öğrenmemesini mi, kafasındaki örümceği atamamasını mı, hep "AĞKAPE" zihniyetiyle mi kalmasını istiyosun?

ama bu tripler bize sökmez.

sen değil ağababanın ağababası gelse (eğer 100 gram beyni varsa) onu da ateist yaparız.

hidayete erdirir özgür hale getiririz.

işine gelirse.

bu arada bizim için allah düşmanları demişsin.

senin düşmanın olabiliriz belki ama allahın olamayız.

çünkü olmayan bişeyin düşmanı da olmaz.

Sitelerde Paylaş

Dünyada iyilikler de var kötülükler de.

Bu durumda dünya Şeytan ve Allah tarafından ortak olarak yaratılmış olsa gerek.

Kötülük olmasaydı iyilik de olmazdı. Şeytan olmasaydı Allah da olamazdı.

O halde Allah varolabilmek için Şeytan'a gereksinim duyuyor demektir.

Zaten iki yaratıcı olduğuna göre ikisine birden tapmak lazım.

Ama birine tapınca öbürü kızıyor.

Ne halt edeceğiz şimdi?

Fikri olan var mı?

benim var.

koalisyon kuralım derim ben.

Sitelerde Paylaş
neden kaos ile yeni bir kaos oluşmadı da mükemmeliyat oluştu

muslobunak

mükemmellik yok.insan vücudu bir yığın yanlışla doludur.hala 500 milyon yıl önceki atalardan kalma yapının izleri vardır. fıtık, hıçkırık bunların ikisi.keza erkekteki memeler vücudumuzun mükemmel olmadığının bir göstergesi.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Drekinci senin yaptığın yorumla o arkadaşın yaptığı yorum arasında hiçbir fark yok.

Seninki de bir yorumdur, onunki de.

Arada ben bir fark göremiyorum.

Aynı konuyu sen kaos olarak algılıyorsun,

O mükemmel

Arada bir fark varsa söyle bana.

Saygılarımla

Sevgili nettimben fark şu.

dindarlar evreni niçin mükemmel görmek isterler? Çünkü kafalarında mükemmel bir tanrı var.

Mükemmel bir şeyi yaratabilen de mükemmel olur. Ve etkisinde kalınır, kabul görür.

Evrenin mükemmelliğinin arkasına mükemmel bir tanrı yerleştirmek iştiyorlar. Böyle bir amaçları var.

Kaosun, kargaşanın, kuralsızlığın, iradesizliğin, akılsızlığın vs arkasına tanrı yerleştirmek zor. Böyle bir tanrı kabul görmez.

Özetle; o kıt akıllarıyla tanrı propagandası yapıyorlar.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

muslobunak

yazılanı anlayacak kapasite sende yok.

sen ne kadar seviyesiz küfürbaz karektersiz bir insanmışsın

seni defalarca uyardım forum yöneticileri de bir kaç kez bu hakaretlerini sildi ve seni uyardı

hala gerizekalılığına devam ediyorsun

önce adam ol mert ol fikrin ne olursa olsun onlar yoksa boş

Sitelerde Paylaş

seni defalarca uyardım forum yöneticileri de bir kaç kez bu hakaretlerini sildi ve seni uyardı

yazdığın saçmalıklar cevabını alınca terbiyesiz oluyoruz. evrende düzen varmış. bilmem neymiş.düzen yok. kargaşa var.tamam mı? asıl sen bu noktaya gel.şimdiye kadar hiç uyarı gelmedi. bu arada belirteyim.

Sitelerde Paylaş

Bir insanın mert olabilmesi için müslüman olması gerekmez. Ben ne kadar dolandırıcı, kadın satıcısı, hırsız, ahlaksız gördüysem çoğu kelime-i şaadet getirenlerdendi. Ortaya traji-komik olduğunu iddia ettiğin bir safsata atıyorsun gerisini getiremeyince hakarete başlıyorsun. Sen şimdi adama gerizekalı dedin o da sana hakaret etse haksız değil hani. Müslümanların bunak olduğu forumda çoğu zaman yazıldı çizildi.

Sen şimdi ne demek istiyorsun? Kanıtlamak istediğin nedir?

Adam gibi yaz adam gibi cevap alırsın.

Sitelerde Paylaş
  • 9 years later...
On ‎27‎.‎03‎.‎2010 at 18:33, muslumangenc said:

Komik Çünkü:

Evrendeki mükemmelliğin tesadüfen oluştuğuna inanıyorlar.Gezegenlerin yıldızların tüm gök cisimlerinin aralarındaki mükemmel denge dünyanın güneşe uzaklığı dönme hızı daha sayamıyacağım bir sürü mükemmeliyat

Dünyanın ve evrenin oluşması tesadüf

Bu oluşumdan sonra mükemmel bir düzenin oluşması tesadüf

Canlıların oluşması bu canlının insan gibi mükemmel bir varlık düşünen yorumlayan konuşan olması tesadüf

Bunların tesadüf olduğuna inanan insanların olması samimiyetle diyorum beni güldürüyor.Bu kadar büyük tesadüflere inanan insanlara içinde yüzlerce kelimenin bulunduğu bir torbayı yere döktüm tesadüfen bu yazı ortaya çıktı desem inanmazlar.Yoksa inandınız mı?şüphelendim ne de olsa yukarıdaki tesadüfe inanıyorsunuz bu onun yanında çok ama çok küçük bir tesadüf kalır

Trajedi Çünkü

Trajedi çünkü sonunda kendini yaratan yaratıcıyı inkar ve sonsuz pişmanlık var

anılar anılar

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Müslümanin ASLI  ASTARI  nedir?

Müsluman % 100 putperesttir.

Peki nasil olur müslüman putperest?

Söyle oluyor müslüman putperest.

Puutperestller gibi kabede hac yapiyorlar.

Ayyni sözleri söylüyorlar.

Ayni yerleri ziyeret ediyürler.

Hhecerül esvedi putperestler gibi öpüp yaliyorlaar.Islam öncesi ne ibadet yyapiyorduysa müslümanlarda onu yapiyorlar.Eskiden KABEDE 360 put varrken onlarin 359 kirrilip atildi,KUREYSiN kabedeki enbüyük putu olan EL-iLAH putu kirilmadi hala kabede üstü örttük  durmaktaymis.Kabenin anahtari yüzlerce yildir arabistan vatandasi bir ayylede bulunmaktadir.Bu ayleyle Türkiyeden hacca giden bir ögretmen tanisir arkadas olurlar.Ögretmmen sorar kabede kösede üstü örtük birseyvar o nedir deyince kabenin anahtarini tasiyan Türkte anlatir.-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Evetbilmedigimiz cok sey var.

Muhammedin ALLAHI bakin ne yapmis.Bir gün Allah muhammede seslenir,derkiiiii,ey kainati senin icin yarattigim kulum.Elinden 50 Kadar gari gelip gectti halaaaaa 11 tanede garin evde varr ama,senin icin bir tane daha eldeymemis gar istiyor.Sen farkinda degilsin ama ben biliyorum.---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Mehemmet begde bir gün cok cekindigi GENC ve GÜZEL ayni zamandada cok SAYTAN garisina derki,sevgili karicigim,gecen gün Allah telefonla beni aradi dediki SENiN  bir GARIYA daha ihtiyacin var.Bunu duyxan AYSA acar agzini yumar gözünü.Senin o ALLAHIN baska isi yokta hep senin eteg isinimi düsünüyor.-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Demek Mehemmet kendi ihtiyacini bilemiyürde Allan bildiriyür ona ne yapacagini.Buna ben inanmiyorum.Varmi icinizde inanan.Burda ALLAH asagi cekilirken Mehemmet füzynen yükseltiliyür.Bunuda kim yapiyor.Tabiiki kendisi.--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Amarikada bir ZENCi kizla mektuplasiyordum.Dedimki ona bizim peygamberi nasil buluyorsunuz?Dediki cok Kurnaz,seytana bile babucu ters geydirebilecek cinsdenGercektende öyle.Simdi bizim REiSDE yakinda kendini ENSON peygamber ilan etmezse sasarim.Ben peygamberim desin taraftari en az iki milyon cikar

Dedeniz

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...