Jump to content

ateizm trajikomiktir

Recommended Posts

Nasıl yok olacakmış?Kafanızdan hayali senaryolar kurup o senaryoları yöneten hayali varlıklara inanıyorsunuz.

anlamak mı istemiyorsun yoksa bu vesile ile bir mesaj verecen de o mesajın için benim bir şey dememi mi bekliyorsun bilmiyorum ama bence beni bekleme direkt söyle

yine de dayanamadım söyleyeyim

şuanki mükemmel dengeyi sen kaçnılmaz olması gereken şey olarak görüyorsun oysa o denge dengeye gelmiyebilirdi şuanda kainatta tek bir canlı yada cansız olmayabilirdi

hadi buyur şimdi söyle mesajını

Sitelerde Paylaş
  • İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

güzellikleri neden görmüyorsun senin mantığın doğru olsaydı çiçekler olmazdı kuşlar olmazdı dünyada kötülükler ile mücadele eden güzel insanlar olmazdı senin bu yazıyı yazman bile bu konuya örnek demekki bu dünyada kötülükleri çirkinlikleri istemayenler de var yani şeytan rahat değil streste :)

Dünyada iyilikler de var kötülükler de.

Bu durumda dünya Şeytan ve Allah tarafından ortak olarak yaratılmış olsa gerek.

Kötülük olmasaydı iyilik de olmazdı. Şeytan olmasaydı Allah da olamazdı.

O halde Allah varolabilmek için Şeytan'a gereksinim duyuyor demektir.

Zaten iki yaratıcı olduğuna göre ikisine birden tapmak lazım.

Ama birine tapınca öbürü kızıyor.

Ne halt edeceğiz şimdi?

Fikri olan var mı?

Sitelerde Paylaş

Evren mükemmele yakın olabilir ama gelişkin yapılar daha az gelişkin yapılardan evrimleşebilir. Böylece evren de daha az gelişkin bir halden, bugün bize mükemmel görünen hale evrimleşmiş olabilir. Bu durumda onun bir yaratıcısı olduğu iddia edilemez.

Yok eğer gelişkin bir yapı daha basit bir yapıdan değil, ancak daha da gelişkin bir yapıdan çıkabilir diyorsanız, o zaman evet evrenin tanrıdan çıktığını veya onun tarafından yaratıldığını kabul edebilirsiniz. Çünkü tanrı daha gelişkin, daha kompleks, daha mükemmeldir. Fakat bu durumda da onu bir tasarlayan olmalıdır. Evrenden daha mükemmel yapıda olan bir tanrı da kendi kendine ortaya çıkmış olmasa gerek.

İki ihtimalde de teistlerin işine yarar birşey yok.

Bu mesajım bir önceki sayfada alt kısımda kaldığı için güme gitmesini istemedim de. :)

Sitelerde Paylaş

Evren mükemmele yakın olabilir ama gelişkin yapılar daha az gelişkin yapılardan evrimleşebilir. Böylece evren de daha az gelişkin bir halden, bugün bize mükemmel görünen hale evrimleşmiş olabilir. Bu durumda onun bir yaratıcısı olduğu iddia edilemez.

Not: Bir önceki iletimde yazdıklarımın şaka olduğunu söylememe gerek yoktur herhalde. :)

evrenden söz ederken gelişmeye azimli bir öğrenciden söz eder gibisin yani daha az gelişmiş yapı daha gelişmiş bir yapı olma yönünde irade gösterecek bu mantıklı değil

Sitelerde Paylaş

şu anda evrenin yüzde 5i zar zor biliniyor. onda bile büyük bir kargaşa var. çömkürüp durma. saf şey.

convert evrenin şakası olmaz en ufak bir karmaşası bile boooooooooooom

sen bize bu kargaşa dan söz etsene

Sitelerde Paylaş

TATLI JADI SENİ... NE YANİ TANRININ FABRİKADA PLANLANIP ÜRETİLMESİ Mİ GEREKİYORDU ?

Eee, Evrenin ille başka bir güç tarafındanmı tasarlanıp yaratılması, pardon, ol deyince oluşması gerekiyor

Sitelerde Paylaş

şuanki mükemmel dengeyi sen kaçnılmaz olması gereken şey olarak görüyorsun oysa o denge dengeye gelmiyebilirdi şuanda kainatta tek bir canlı yada cansız olmayabilirdi

hadi buyur şimdi söyle mesajını

1-Dengenin mükemmel olup olmadığını bilmiyorsun.Açıkçası mükemmel falan değil,mükemmelden çok uzak.Üstünde bir tane canlı yaşamayan trilyonlarca gezegen var Allah laf olsun diye mi yarattı bunları senin görüşüne göre?Hani mükemmellik?

2-Kainatta canlı bulunması tamamen olasılık hesabına dayanır mükemmelliğe falan değil.Yüz milyar galaksiXyüz milyar yıldızXher yıldızda ortalama 10 gezegen.Bu kadar gezegenin herhangi birinin yaşamın başlaması için uygun sıcaklıkta uygun elementleri içermesi tesadüf müdür?

Sitelerde Paylaş

MÜSLÜMAN GENÇ BU SİTEDEN DERHAL UZAKLAŞ...DİKKATLİ OL BU İNSANLAR İNANCININ DÜŞMANLARI,ALLAH IN DÜŞMANLARI BUNLARLA ...HADİ ÇIK BURADAN EVLAT

allah razi olsun kardesim. Sende cik hemen ben simdi cikiyorum üst kata.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
convert evrenin şakası olmaz en ufak bir karmaşası bile boooooooooooom

sen bize bu kargaşa dan söz etsene

bak tekrar ediyorum. evrenin ancak yüzde 5i şu anda gözlemlenebiliyor.orada da büyük bir kargaşa var.

bu arada:

paralel evrenlerin varlığı ihtimali yükseliyor. big bang teorisi terkedilmek üzere.

Sitelerde Paylaş

1-Dengenin mükemmel olup olmadığını bilmiyorsun.Açıkçası mükemmel falan değil,mükemmelden çok uzak.Üstünde bir tane canlı yaşamayan trilyonlarca gezegen var Allah laf olsun diye mi yarattı bunları senin görüşüne göre?Hani mükemmellik?

2-Kainatta canlı bulunması tamamen olasılık hesabına dayanır mükemmelliğe falan değil.Yüz milyar galaksiXyüz milyar yıldızXher yıldızda ortalama 10 gezegen.Bu kadar gezegenin herhangi birinin yaşamın başlaması için uygun sıcaklıkta uygun elementleri içermesi tesadüf müdür?

bu değişik bir bakış açısı mükemmeliyat anlayışı ile ilgili yani sana göre mükemmel olması için tüm gezegenlerde canlı olması lazımdı.

ancak bu sözünde bile dünyaya gönderilen insanlığın ne kadar şanslı olduğu tüm evrenin onun hizmetine verildiği ortaya çıkıyor

ama dediğim gibi bigbang yada başka hangi varoluş teorisine inanıyorsanız inanın önemli değil bu dengeyi ya göremiyorsunuz yada dengesizliği görmedğiniz için farkında değilsiniz

tüm evren boooooooom olabilirdi büyük bir güzellik ve mükemmel bir denge istendi

Sitelerde Paylaş

İyi de mükemmellik ne kardeşim? Bana mükemmel bir şey göstersene. Neden bir çok gezegende canlı olmaması mükemmel değil de olması mükemmel olacak?

Sitelerde Paylaş

bak tekrar ediyorum. evrenin ancak yüzde 5i şu anda gözlemlenebiliyor.orada da büyük bir kargaşa var.

bu arada:

paralel evrenlerin varlığı ihtimali yükseliyor. big bang teorisi terkedilmek üzere.

conver açıkla şu kargaşayı nasıl bir kargaşa yıldızlar çarpışıyor gezegenler yok oluyorda haberimiz mi yok

Sitelerde Paylaş

Dünyada iyilikler de var kötülükler de.

Bu durumda dünya Şeytan ve Allah tarafından ortak olarak yaratılmış olsa gerek.

Kötülük olmasaydı iyilik de olmazdı. Şeytan olmasaydı Allah da olamazdı.

O halde Allah varolabilmek için Şeytan'a gereksinim duyuyor demektir.

Zaten iki yaratıcı olduğuna göre ikisine birden tapmak lazım.

Ama birine tapınca öbürü kızıyor.

Ne halt edeceğiz şimdi?

Fikri olan var mı?

var :)

senin mantığın ile cevap vereyim şeytan yaratıcı ile ortak olacak kadar güçlü olsaydı evrendeki o az önce söz ettiğin denge bozulurdu bir düzende iki güç bulunmaz

şeytan sadece kötülüklerin reklamını yapacak fonksiyonu bu

bu görevi şeytan istedi

Sitelerde Paylaş

senin mantığın ile cevap vereyim şeytan yaratıcı ile ortak olacak kadar güçlü olsaydı evrendeki o az önce söz ettiğin denge bozulurdu bir düzende iki güç bulunmaz

Aynı mantığa göre tanrı olsaydı kötülük olmazdı.Bu yüzden şeytan icat edildi.Tanrının var olması şeytana bağlı öyleyse.

Sitelerde Paylaş

boş bir soru ama cevaplıyayım şuanda sen bu soruyu soramazdın :)

Sorum neyin olmayacağı değil. Diğer arkadaşlara da şu olmazdı bu olmazdı şeklinde yanıtlar vermişsin.

Sorum ne olurdu? Mükemmelsizliği anlat.

Anlatamayacaksan ben sonra anlatırım.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Aynı mantığa göre tanrı olsaydı kötülük olmazdı.Bu yüzden şeytan icat edildi.Tanrının var olması şeytana bağlı öyleyse.

aceleyle yazdın anlaşılan önermen yanlış."kötülüğün var olması şeytana bağlı öyleyse" deseydin mantıklı olurdu.

ama yine de tartışılırdı tabi

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...