Jump to content

Rahman ve de Rahim olan yüce Şiva'nın adıyla..

Recommended Posts

MrGuitarr

Odundan canlı olabileceğinin en iyi kanıtı bu yukarıdakilerin sahibinin içimizde yaşayan bir homo sapiens olmasıdır.Yukarıda da görülebileceği gibi odundan memeli bir canlı türü var olabilmiştir!

Lütfen forumdan ayrilmayin, hayvandan insana olan evriminizi tam anlami ile tamamladiktan sonra, sizinle bu evrim konusunu ilk ben sohbet etmek isterim.

Saygilarim ile

Sitelerde Paylaş
  • İleti 321
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

MrGuitarr

Lütfen forumdan ayrilmayin, hayvandan insana olan evriminizi tam anlami ile tamamladiktan sonra, sizinle bu evrim konusunu ilk ben sohbet etmek isterim.

Saygilarim ile

Evrim tamamlanmaz, her zaman devam eder.

Ama sen zaten evrime inanmıyorsun ki?

Ne demeye benim evrimimi tamamlamamdan falan söz ediyorsun?

Sitelerde Paylaş

Sen, HaCimRa sözcüklerinin eşanlamlısını kabullenemediğin için

Yahu hiçmi sıkılma utanma yok sende!

Evvela burada bu kökten türemiş kelimeler ve eş manalıları varmı yokmu bahsini mi konuşuyoruzki bu kelamları ediyorsun, sonra şu yazıları kim yazmış!

Harekelemeyi bilmeyenleri, bu üç harfin yan yana gelmesinde farklı harekeler alması ile "hacer, hicr" gibi okunabilmesini, hicrin mani olmadan tut, mahrum etme, sıkma, daraltma, oda gibi manalra gelebilmesi ile nasıl kandırmaya tevessül ediyorsun!

Uyanık tekrar sual ediyorum, mevzumuz ne!

Ben söyliyeyim, "taşa hacer demek arap uydurmasıdır" diyen kendisinden daha akıllı olmadığın eçhele taş olan hacer ile dişi ismi olan hacerin hem yazılışının hem okunuşun farklı olduğunu öğretmek!

Mevzu mesele bu!

Tümüyle okuyucuyu yanıltmayı arzuluyorsun ançıp tutturamıyorsun. Çünkü her iki hacer sözcüğünün tamga farkını ulayu ikişer anlamını da örnekleyerek, ben taa; 9 ncu bet, 167 nci iletide yazmışım.

Orada söylediğin

هاجر ismi حِجْرِ den türedi yalanından başka bir şey değil!

Daha ne "ha" sesini biliyorsun ne "he" sesini ve daha muhimi nede fael veznini!

De bakayım bana هاجر ismi hangi vezindedir!

Nasılmış ! Kök sözcük (هجر-HeCimRa) tamgalarının

:)

Eçhel, taş olan hacerin kökü "HeCimRa" değildir, "HaCimRa" dır, yani حِجْرِ budur!

Bile bile yalan söyleyen bir beşer ile yazışmaktan utanç duyuyoruz!

Gerçeğe sadakat şart!

Sitelerde Paylaş

Sayin Faramir, siz simdi bir cansizdan, canli olabilmesi ihtimaline inaniyorsunzda, bir allahin olamayacagina, ve olsa bile bir peygambere ihtiyaci olmadigina mi inanmiyorsunuz :)

buna da saygi duymak gerek, sizden bir ricam, bir küp odunu alin, ister afrika cöllerine götürün, ister buzuldaglarin göklerine, ister dipsiz derin denizlerin dibine, ve bekleyeyim bu odun ne zaman cana gelecek, malum cansiz bir atomdan canli olabiliyorsa, gelecek binlerce yil sonra niye olmasin degilmi....

aydinlatici fikirleriniz icin tesekür ederim, sayenizde evrimin ne oldugunu bir nebze daha iyi anlamis bulunuyorum.

böyle saçma sapan laflar ettiğine göre senin de evrimden birşey anlamadığın kesin...

ikincisi.. biz allah vardır yaratmıştır demenize birşey demiyoruz.. kanıt nerede diyoruz.. bu söylediğinize göre bir kanıt var mı?? yoksa meydan geniş, istediği söyle... haa eğer bir kanıtın yoksa da, öyle işkembeden sayıklayarak birşey açıklamış olmuyorsun... bunu iyi belle... bediibüdü sizden on kat daha fazla sayıklamış.. sonuç ne?? hepsini toplasan bir gram kanıt ediyor mu?

tarihinde Faramir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sayin Faramir, keske su Habertürk kanali, cüppeliye verdigi yayin hakkinin yüzde onunu size versede, birde sizden dinlesek su evrimi, sizden önce davleti olanlar bu sansi tam anlami ile degerlendiremediler galiba, Yigit Buluta bir mail atip, bundan sonra ilgili sorular karsisinda son derece ezik duruma düsen hocalarimizi degilde ( adam daha evrimi anltamaktan acizken, birde kurani kerim tefsir etme yetkisini kendisinde görmesi yokmu, iste filim aslinda burada kopuyor ), sizi davet etsin.

Yayin gününü ve saatini bildirirseniz, inanin cok memnun olurum

http://www.facebook.com/video/video.php?v=1368838015680

Sitelerde Paylaş

Amanın başlık iyice coşmuş, bakalım neler olmuş.

hani nerede o ilintiler ve veriler??? o bağıntıları nasıl kuruyorsunuz?? o kadar sorduk forumda, bir gösterin şu bağıntıyı da görelim hadi...

dağların ağaçların balıkların varoluşuyla tanrı ve yaratılış arasındaki ilintiyi bağıntıyı göster de görelim hadi.. gösterebilcen mi? o babayiğit sen misin???

ama sayıklamadan haaa... bilimsel ilintiler görmek istiyoruz.. hadi buyurun....

Faramir,

Dinler tarihini iyice araştırabilirsen ve bulduğun her kaynaktan gidebildiğin en geriye gidersen hepsinde birbirine benzer bir sürü şey bulabilirsin.

Ama ilk aklıma gelen en büyük kanıt nedir diye sorarsan hemen söyleyim.

Yeryüzünde insanların çok çok büyük bir bölümü ölülerini gömerler.

Bu kıssa kuranda Adem ile anılır. Kardeşini öldüren Ademin oğlu ne yapacağını bilemez. O anda bir karga ölü bir kargayı toprağı gagasıyla oyarak oraya gömer.

Bu kanıt seni kesmezse ki kesmeyecek, dediğim gibi dinlerin kökenini araştır, hemde dünyanın her yerindeki inanışların, çok şey benzeşecek.

Sevgiler...

Öyle olmuş sanırım. Biz yaşayabilelim diye o şartlar ortaya çıkmadı. O şartlar ortaya çıktıkları için biz yaşayabiliyoruz.

Arkadaşın sundukları portakala bak tam elimize göre, şeftali ağacı bizi tanımaz ama bize cillop gibin meyve veriyor vs vs. seviyesinde.

Bu kadar benzerlik tesadüf olmazdaki tesadüf ile gelişi güzel gerçekleşen olaylardaki sizin tesadüf dediğiniz şey aynı değil. Demagoji yapmaya gerek yok.

Murtedim,

Bir iletide Dehri şunu yazmıştı.

Çimler sulansın diye yağmur yağmaz, yağmur yağdığı için çimler sulanır.

Çimleri geçelim ağaçlara gelelim. Yağmurun oluşabilmesi ağaçların varlığına bağlıdır. Madem yağmur öncelikli, hadi dünyadaki bütün ağaçları yok edelim, bekleyelim bir müddet. Sence yağmur yağar mı? Bence yağmaz.

Ha şimdi okyanuslar vs dersin, daha çok bekle, hiç yağmur yağmayınca onlar buhar olup yok olur bir müddet geri dönüşümü sağlayan ağaçlardır.

Yani bu dünyada gördüğün-bildiğin herşey sebep-sonuç ilişkisine göre işler.

Biz sebebe Tanrı diyoruz, siz başka birşey deyin farketmez.

Ama rassal tesadüf vs derseniz bak valla bozuşuruz. :)

Sevgiler...

Odundan canlı olabileceğinin en iyi kanıtı bu yukarıdakilerin sahibinin içimizde yaşayan bir homo sapiens olmasıdır.

Yukarıda da görülebileceği gibi odundan memeli bir canlı türü var olabilmiştir!

Demekki müslümanları odun olarak görüyorsunuz, bu ilginç.

Ama bu yinede aynı yeryüzünü paylaştığımız, aynı şekilde varolduğumuz! gerçeğinden hareketle benimde size odun deme hakkımı birgün kullanabilirim gerçeğini değiştirmez sanırım. :)

Selam ederim.

tarihinde berguzar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Orada söylediğin هاجر ismi حِجْرِ den türedi yalanından başka bir şey değil

Alchindus; Arabın tanrısı seni şaşı yapmış! Ne dediğim aşağıda yazıyor.

Bakıyorum Alchindus, arabınkine öylesine sarılmışki gözü, hicr sözcüğüyle aynı tamgalara iye olan (حِجْرِ) HCR türeyişinin sözcüğünü, kişi adı olan hacer (هاجر) türeyişinin, hicret sözcüğündeki gibi 2 gözlü he harfiyle yazılana bulayarak bunu Notamatiğe yıkıyor.

(حِجْرِ/hicr ile (حِجَارَةُ/hicarat sözcüklerini,

men hacere/مَنْ هَاجَرَ sözcüğünden ayrı verdiğimi arap abecesini tanımayan herhangi birisi de anlayabilir.

Eçhel, taş olan hacerin kökü "HeCimRa" değildir, "HaCimRa" dır, yani حِجْرِ budur! Bile bile yalan söyleyen bir beşer ile yazışmaktan utanç duyuyoruz!

Eçhel sözcüğünü gir arabın yüzüne kullan, burası Türkiye.

Taş olan sözcüğün kökü ile ad olan hacer/göçen'in sözcüğünü karıştırdığımı iddia etmeden önce, çevirdiğim 8 tane HeCimRa kök tamgalı ayetlere bakınsaydın ya; bakar körmüsün. Özellikle de haşr 9'a baksaydın keşke!

Örneğin Haşr 9

yuhibbune men hacere

(يُحِبُّونَ مَنْ هَاجَرَ)

severler göçen kimseleri

Erkenden gidip çevirdiğim 8 tane HeCimRa/هجر kök tamgalı ayeti okuyabilmek için >>tıkla<<.

Sitelerde Paylaş

Demekki müslümanları odun olarak görüyorsunuz, bu ilginç.

Ama bu yinede aynı yeryüzünü paylaştığımız, aynı şekilde varolduğumuz! gerçeğinden hareketle benimde size odun deme hakkımı birgün kullanabilirim gerçeğini değiştirmez sanırım.

Selam ederim.

Siz müslümanlar sadece odun demekle kalsanız aslında hiç mesele yok.

Turan Dursun, Bahriye Üçok, Muammer Aksoy ve ismini sıralamaya zamanımın elvermediği kadar kabarık bir liste oluşturan aydınlara da keşke odun demekle yetinsediniz.

Zorbalıktan, küfürden hakaretten yakınabilecek son insanlarsınız siz müslümanlar!

Sitelerde Paylaş

Siz müslümanlar sadece odun demekle kalsanız aslında hiç mesele yok.

Turan Dursun, Bahriye Üçok, Muammer Aksoy ve ismini sıralamaya zamanımın elvermediği kadar kabarık bir liste oluşturan aydınlara da keşke odun demekle yetinsediniz.

Zorbalıktan, küfürden hakaretten yakınabilecek son insanlarsınız siz müslümanlar!

Peki.

Sitelerde Paylaş
Orada söylediğin هاجر ismi حِجْرِ den türedi yalanından başka bir şey değil

Alchindus; Arabın tanrısı seni şaşı yapmış! Ne dediğim aşağıda (167 nci ileti) yazıyor.

Bakıyorum Alchindus, arabınkine öylesine sarılmışki gözü, hicr sözcüğüyle aynı tamgalara iye olan (حِجْرِ) HCR türeyişinin sözcüğünü, kişi adı olan hacer (هاجر) türeyişinin, hicret sözcüğündeki gibi 2 gözlü he harfiyle yazılana bulayarak bunu Notamatiğe yıkıyor.

(حِجْرِ/hicr ile (حِجَارَةُ/hicarat (taşlar) sözcüklerini,

men hacere/مَنْ هَاجَرَ sözcüğünden ayrı verdiğimi,

arap abecesini tanımayan herhangi birisi de anlayabilir.

Eçhel, taş olan hacerin kökü "HeCimRa" değildir, "HaCimRa" dır, yani حِجْرِ budur! Bile bile yalan söyleyen bir beşer ile yazışmaktan utanç duyuyoruz!

Eçhel sözcüğünü git arabın yüzüne kullan, burası Türkiye. Ya da kendin gibi yalancı suçlamalarını diline dolayıp, enbüyük/kübra yalanları söyleyebilme yeteneğine iye olan müslüman yoldaşların ile beraber üleşerek kullanın onu.

Taş olan sözcüğün kökü (حجر/HaCimRa) ile ad olan hacer/هجر/göçen'in sözcüğünü karıştırdığımı iddia etmeden önce, çevirdiğim 8 tane HeCimRa kök tamgalı ayetlere bakınsaydın ya; bakar körmüsün! Özellikle de haşr 9'a baksaydın keşke!

Örneğin Haşr 9

yuhibbune men hacere

(يُحِبُّونَ مَنْ هَاجَرَ)

severler göçen kimseleri

Erkenden gidip çevirdiğim 8 tane HeCimRa/هجر kök tamgalı ayeti okuyabilmek için >>tıkla<<.

İslam inancının yıkıma uğraması karşısında müslümanların eLLahı ayakta tutundurabilmek için kaçınılmaz yalanlar söylediklerinin en belirgin örneğisin.

tarihinde BegTeginli tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslam inancının yıkıma uğraması karşısında müslümanların eLLahı ayakta tutundurabilmek için kaçınılmaz yalanlar söylediklerinin en belirgin örneğisin.[/font]

BegTeginli,

Sevgili Alchindus ile aranızdaki bu kelime tartışmasına girmek istemiyorum ama şu cümlene birşey demek istiyorum.

Biz müslümanlar Allahı ayakta tutmak için insan yapımı kelimelere bakmıyoruz.

Biz müslümanlar Allahı kendi kelimelerinde görüyoruz ve Ona inanıyor ve güveniyoruz.

İnsan yapımı kelimelerle Allahı var edip yok edebilirsiniz.

Önemli olan Onun kelimelerini yerle yeksan edebilir misiniz, buna bakın...

Onun kelimelerini yerle yeksan etmeye çalışan bir karadenizli Temel var idi.

Kaz uçarda laz uçamaz mi diye minareden atmış kendini, ama yere çakılmış. :)

Selamlar...

Sitelerde Paylaş

Külahıma anlat diyeceğim ançıp benim külahım yok anlatabileceğin Bergüzar.

Sen bir külah tut kendine, yazdıklarını ona anlat, daha çok işine yarar.

Adam sözcükleri karıştırıp yalancı olduğumu savlıyor ançıp kök tamgalarına göre çevirdiğim ayetleri görmüyor.

Çünkü müslümandır o, sende öylesin; yenlik takılıyor olman seni farklı kılmaz.

Yıkıma uğramaklı arap tanrısının Türklüğe verdiği zararı yenlik islam gideremez.

tarihinde BegTeginli tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Eğerki silvestre de sacy ile ernest renana burada bazı yazılanlar ulaştırılıyor ise adamlar kabirlerinde ters dönüyordur :)

Filolojinin etimolojinin böyle nadan ve nobranlar tarafından kepaze edileceğini nereden bilebilirdi onlar!

Şu Arap'a haksızlık ediğldiğini iddia eden Arap şakşakçıları Arap'ın yukardaki iletisini okusun. Bu üstteki iletisi, daha bu konuya yazar yazmaz, ilk iletisidir. Adamın işi gücü, gerilim yaratmak, tahrik edip kendisine küfür ettirmek, ondan sonra da küfür edildiği zaman ağlayıp sızlamak, mazlum dümenine yatmak.

Natomatik ben verdiğin linkteki tablette bu isimler yok diyorum.

Tableti yapan sanatkar, isimleri yazmayı unutmuş, kusura bakma. E yok artık garodi. Git o zaman şimdiki heykeytraşlara da söyle, kimin heykelini yapıyorlarsa üzerine ismini de yazsınlar. Hangi tabletin üzerinde , "Bu şudur, öteki budur, bu da bilmem kimin küçüklüğü" yazıyor?

Yeni bir resim tartışması başlatmak istemiyorum ama hangi güdüyle bu resimler üzerinde oynama yapıyorsunuz, buna neden ihtyiyaç duyuyorsunuz anlamak güç.

Yahu ne oynama be! Ne oynaması? Şaşırdın mı sen? Arkadaşım ben orada sadece yazı yazmışım ve ok işareti ile neyin ne olduğunu göstererek kendimce tarif etmişim. Bu resimde oynama yapmak mı oluyor? Resimdeki tablette bir değişiklik yapmış mıyım sen ona bak. Gir Google Earth'e bak, uydu görüntü fotoğraflarında, Ankara'nın olduğu yerin tam üzerinde Ankara yazıyor. Halbuki gerçekte Ankara'nın üzerinde Ankara yazmaz. Google resimde oynama yapmış.

Natomatik, pagan arapların islam öncesi bu isimde putlara taptıklarını tartışmıyoruz, tartıştığımız seni bunların islamda da varolduğunu iddia etmen ve kusura bakma saçmalaman.

Yok daha neler? Nerede demişim "İslamda Lat, Uzza ve menat'a tapınmak vardır" diye? Ben İslam öncesi Arapların nelere taptığından bahsediyorum. İslamın da oradan başladığından bahsediyorum. Şu anda vardır demek başka, o zamanlar vardı demek başka.

Bu kabartma nedir, nerede bulunmuştur şu an nerede sergilenmektedir!

Hani hristo sitelerinden kopy/paste yapıyordum? Niye gidip hristo sitelerine bakmıyorsun da, ikidir, "şu resmi nerden buldun, bu resmi nerden buldun, nerede sergileniyor?" diyerek bana soruyorsun?

Şuradan buldum: http://www.wheeloftheyear.com/images/PhMiddleEastern.htm

Hangi müzede olduğunu da bilmiyorum. Onu da sen bul bir zahmet.

Senin maksadın belli. "Al işte, hristo site" diyeceksin. Ben sana kestirmeden cevap vereyim. İngilizce olan bütün siteler hristo sitedir. Sizin o vahşi dininizi kıskanıp size kopmlo kuruyorlar. Sen onu bırak da, hristo, cristo demeden, konuya cevap ver. Hristo olduğunu varsayarak cevap ver. Sırf pislik atmak için kendini yiyip bitireceğine, konuya odaklan.

Eçhel, arap lisanı ve ona dair kavramlar üzerinde kendini sacy veya renan sanmandan mütevellid olmalı abuk sabuk neticeler devşiriyorsun,

Şuna bak şuna! Allah'nı seven şu üstteki cümlesini bir okusun. Bunun dilini şimdiki Arapların bile anlayabileceğini sanmıyorum. Bu kesin 1400 yıl öncesinin Araplarından. Hortlamış gelmiş. Bir de göz göre göre Arap değilim deyip, bizi kandıracak aklı sıra.

Bakın şimdi size din pazarlamacısı, Arap ırkçısı bir Arap'ın nasıl yerlelerde süründürüldüğünü göstereceğim:

Ben ne sorular sormuşum, o nasıl cevaplar vermiş görün:

1- O taş ne zamandır orada? Yani kaç yıldır orada? Tahmini rakam da verebilirsin.

1-İbrahim ile oğlunun kabenin temellerini yükseltmesinden bu yana

Soru? Eve saat kaçda geldin? Ahmet geldiği zaman. Ahmet saat kaçda geldi? Ben geldiğim zaman. Sen kaçda geldin? Ahmet geldiği zaman.

3- Arapça kaç yıl önce ortaya çıktı? Tahmini rakam verebilirsin.

3-Arapça arap kavminin zuhuru ile ortaya çıkmıştır, tahmini yani zanna dayalı konuşmak bizim değil sizin işinizdir!

Yine aynı şark kurnazlığı. "Arapça arap kavminin zuhuru ile ortaya çıkmıştır".

Arap kavminin zuhuru kaç yıl önce ortaya çıkmıştır? Arapça'nın ortaya çıktığı zaman ortaya çıkmıştır. Pekiyi Arapça kaç yıl önce ortaya çıkmıştır? Arap kavminin ortaya çıktığı zaman. Eve saat kaçda geldin? Ahmet'in geldiği zaman.

5- O Hacer ne zaman yaşamıştır? Yine kurnazlık yaparak "İbrahimin yaşadığı zaman" demeye kalkma. Senden tahmini de olsa rakam olarak yıl istiyorum.

5-İbrahim ile çağdaştır, zan ile konuşmak bizim değil sizin işinizdir! Bir çok eserde ibrahim ve zamanı içün tarihler verilemktedir, mutlak manada hangisi daha isabetlidir sorusunun tartışmasız sarih bir cevabı yoktur! Amma ila bir tarih aralığı verilecek ise zikredilen tarihler miladdan ikibinyüz sene önce hatta bazılarında daha öncelere işaret etmektedir!

İşte size zurnanın zort dediği yer. Miladdan 2100 sene önce. Vah vah vah! Arap sana bir şey sormak istiyorum; Arapça yuh kere yuh kaç eder? Sana o kadar yuh diyeceğim ama Arapçasını bilmiyorum, o bakımdan sordum, yanlış anlama.

M.Ö 2100 hee? Hatta daha da öncesi bile olabilir hee? 2100'ün, 2000'i sana avans olsun. Sen bana M.Ö 100 yılından öncesine ait, her hangi bir Arapça metin getir. Taş, kaya, tablet, papirus, sikke, bina kalıntısı vs. her türlü tarihi kalıntı kabulumdür. Yeter ki üzerinde Arapça herhangi bir yazı olsun ve M.Ö 100 yılından öncesine ait olsun. Ama kalkıp da bana Nebati'lerden, Keldani'lerden, Sasani'lerden, İbrani'lerden metin getirip Arapça diye yutturmaya kalkma, yutmam. En eski Arapça dahi olsa, Arapça olacak.

Dur ben sana biraz bir şeylerden bahsedeyim de, neyle karşı karşıya olduğunu birazcık olsun anla.

Arap sözcüğünden bahseden ilk metin, M.Ö 900 yıllarına aittir. Ve bu metinin kendisi Arapça filan değildir; (Grek diliydi yanılmıyorsam). Çünkü o devirde Arap kavmi denen birileri yoktu. O metinde bahsedilen Arap kelimesi ile, Arap yarım adasında yaşayan tüm insanlardan bahsedilmiştir. Örneğin bu gün Amerikalı dediğimiz zaman, ABD vatandaşlarından bahsedildiği varsayılır. Fakat ABD kurulmadan önce, Amerika kıtasında eski ve yeni yaşayan her kim varsa, hepsine genel olarak Amerikalı deniyordu. Hala da "Americans" diyerek o kıtada yaşayanların hepsini kastedenler vardır. Bu M.Ö 900 de bahsedilen Arab kelimesi de bu manada kullanılmıştır. Arap kavminden bahsederek değil.

Bunların haricinde, Arap kavmine ait, veya arapça olan en eski metinler, benim bildiğim, en fazla M.S 200-300 civarlarındadır. Yani, hristiyanlıktan bile çok sonradır. Haydi benim bilmediğim metinler olduğunu varsayarsak, gitse gitse en fazla, taş çatlasın M.Ö 100 yıllarına kadar gidebilir. Onu da fazla fazla söylüyorum yani.

Evvela haramın arapça olmadığının delillerini bize bir sun bakalım, arapça muarreb kelimeleri ihbar eden hususiyetler ihtiva eder, bundan mütevellid kendi içindeki başkaca dillerden geçme kelime ve isimler hemen farkedilir!

vay vay vay! Haram Arapçaymış, bir de Arapçaya başka dilden giren kelimeleri hemen fark ettirecek sistemi, kuralı varmış.

Sen Haram gibi, Arapça'dan binlerce yıl önce kullanılmış kelimeleri bırak da, sizin kendinize ait tek bir kelimeniz var mı onu söyle bana. Arapça'ya başka dilden giren kelime hemen fark edilirmiş! Yahu bütün kelimeleri Arapçaya yabancı dilden girmiştir, bırak birkaç kelimeyi.

Arapça, Nebati/İbrani dillerinin kırması, uydurma bir dildir. Bütün kelimeleri, başta İbranice olmak üzere, Aramca'dan, Persce'den(farsca), Nebati dilinden, Sanskritçe'den, Sümer ve Babil dillerinden, Eski Mısır dillerinden, araklamadır. Arap'ın kendisine ait tek bir kelimesi yoktur.

Sonra göster bakayım arapçanın ilkel bir dil olduğunu hangi arapça uzmanı söylüyormuş!

(Okuyanlar önyargılı okumasın, çünkü bu alıntı yaptığım kitap, Araplarla ilgili bir kitap değil. Kitabın içinde Araplardan bahseden tek paragraf bu aşağıdakidir. İslamdan ise hiç bahsetmiyor. Kitap tamamen Yahudilerin dininin gerçeklerini anlatan bir kitap. Yazarı ise Arapça ve tüm diğer Sami dilleri üzerinde uzman bir bilim adamıdır)

Jules Soury: (Araplar ve Arapça hakkında): "Böyle toprağın insanı böyle olur. Bu kayalık ve kumluk ovalarda insanoğlu öylesine kanaatkardır ki, kafası da miğdesi kadar boştur. " Bu tip ırk, yani bedevi, göçebe Arap, hiç düşünmez ve hiç bir şey bilmez; hayali de çöl kadar kısırdır. Hızlı koşan bir at, doğru ve düzgün bir mızrak, güzel bir kadın, güzel bir deve, işte onun şiirlerinin ebedi konusu. Onun daima aynı olan heyecanları, monoton bir basitliğin fikir ve hislerini meydana getirmektedir. Onun dili de, söz dizimi de basittir. Aynı zamanda ismin hali ve fiil çekimi de zayıftır. Genel fikirleri ifade etmek için soyut tabirler hiç yoktur. Zaten çocuklar da genel fikirlere sahip olurlar mı? "Ve" bağlacından başka bağ olmadan, birbirini takip eden cümleciklerin sıralandığı bu basit dil, çocuk dilidir. Göçmen veya yerleşik durumda bu tür insanlar asla büyük sanatkar olamayacak; filozof veya alim olmaları ise daha da güçtür. Aristo, Hipkrat, Ptoleme, yani bütün Yunan ilmi, bu taşlaşmış beyinler üzerinden, kış yamuurlarının sel yataklarında bıraktığı iz kadar iz bırakmadan geçip gitmiştir.

Karşılaştırmalı mitoloji ışığında İsrail dini:Sayfa 11

Tabii ki sana göre, bunları söyleyen kişi, Arap düşmanıdır, siyonisttir yada İslama komplo kuran bir hristiyandır. Veya Arapça bilmiyordur. Çünkü senin maksadın, Arapça gibi ilkel dili, en gelişmiş, en köklü, en eski ve kutsal dil olarak pazarlamak ve ardından da anadilin Arapça olduğu için, Kuran hakkında bilirkişi olmak ve en sonunda da dili ve kendini kabul ettirdikten sonra din pazarlamak. Yüzyıllardır, Türk milletinin kanını emdiniz, hala doymadınız.

ibranicenin zuhuru, beni israilin konuştuğu lisanın teşekkülü arap ve arapçadan sonradır çünki daha ibrahim var iken araplar var idi

"İbrahim var iken araplar var idi" hee? Pekiyi İbrahim ne zaman var idi? Hacer varken var idi. Hacer ne zaman var idi? İbrahim varken var idi. İbrahim ne zaman var idi? Hacer varken var idi.

İbranicenin tarihçesi M.Ö 1300: http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0branice

Haydi bakalım göster kendini; senden M.Ö 1300 filan değil, M.Ö 100'den eski herhangi bir Arapça belge istiyoruz.

Aaaa yoksa vardı da kayboldu mu? İbranilerinki, Nebatilerinki, Keldani, Sasani, Sümer, Akad, Eski Mısır, Babil, aklına ne gelirse hepsininki duruyor, bir tek Arap'ınki kayboldu öyle mi?

Çocuk dili çocuk! İbranicenin cahilcesi. Dünyanın en yeni ve en ilkel dili.

Haydi bakalım Arap; göster M.Ö 100'ü. Gösteremezsen Arapçanın da, senin de Arap'ın putunun kutsal topraklarına kadar yolu var. Yanlız bak ne diyorum; İbrani/Nebati/Arami dillerini veya herhangi bir başka dili getirip bana Arapça diye kakalamaya kalkma.

Kolay gelsin.

Sitelerde Paylaş

noldu garocan??? nerede o bahsettiğin ilintiler??

Faramir, bari Murteddin gibi hiç olmaza mantık oyunları içeren "biz yaşayabilelim diye o şartlar ortaya çıkmadı o şartlar ortaya çıktığı için biz yaşayabiliyoruz" gibi bir söz söylede hala düşünebildiğini bize göstermiş ol.

Ateist kafa iki taşa bakıp ikiside kara bu tesadüf olamaz diyip arada ilinti kuruyor ancak evrende yaşam için olmazsa olmaz bunca yasa karşısında "hani ilinti" diyebiliyor.

İlinti için ilintilerinde kara mı olması lazım :)

Jüpiter'de olsaydık neden Dünya değil diye soracaktın. Gözlerin poponda olsaydı ne güze de yaratmış, gözlerimizi ya kafamıza koysaydı diyecektin.

Biz olalım diye öyle olmuyor, öyle olabildiği için biz olmuşuz. Tersten düşünemiyor musunuz? Üstelik tavuk-yumurta örneğiyle bir benzerliği yok bunun.

Murteddin mesele oya, gözlerimizin popomuzda olmasının sürdürdüğümüz yaşam açısından olumlu bir katkısı olmayacaktı ve gözlerimizde popomuzda değil.

Neden?

Diğer uzuvlarımızı düşünün, hangisi acaba olması gereken yerde değil. Daha önemlisi işlettiğiniz mantık ortadaki soruya cevap vermiyor, yani "o şartlar bizler varolalım diye oluşmadı" demek o şartların bizim varlığımız varoluşumuzla kesin bağını ortadan kaldırmıyor ve yine "o şartlar biz varolalım diye ortaya çıkmadı" sözü "o şartlar biz varolalım diye var" sözünden daha bilimsel değil.Neden mi?

Çünkü "o şartlar bizler varolalım diye oluşmadı" demek o şartların bizim varlığımız varoluşumuzla kesin bağını ortadan kaldırmıyorda ondan.

tarihinde garodi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tableti yapan sanatkar, isimleri yazmayı unutmuş, kusura bakma. E yok artık garodi. Git o zaman şimdiki heykeytraşlara da söyle, kimin heykelini yapıyorlarsa üzerine ismini de yazsınlar. Hangi tabletin üzerinde , "Bu şudur, öteki budur, bu da bilmem kimin küçüklüğü" yazıyor?

Yahu ne oynama be! Ne oynaması? Şaşırdın mı sen? Arkadaşım ben orada sadece yazı yazmışım ve ok işareti ile neyin ne olduğunu göstererek kendimce tarif etmişim.

Natomatik asıl sorudan böyle kolay kaçamazsın.

Diyorsunki kendimce tarif ettim, bende onu diyorum.

O tablettekilerin pagan arapların taptığı lat putunun kabartması olduğunu neye dayanarak iddia ediyorsun?

Yok daha neler? Nerede demişim "İslamda Lat, Uzza ve menat'a tapınmak vardır" diye?

Gösterelim.

En iyisi geçelim böylelerini de, anlayana anlatmaya devam edelim.

Kuranda adları geçen, Allah'nın kızları Lat , Uzza ve menat'dan bahsetmek istiyorum. Bu üç tanrı sadece İslamda yok. Başka adlarla başka mitlerde de "Triple goddess" olarak geçiyor. Ben bunun detayına girmeyip

sadece aşağıda o tanrıçaların İslamda nasıl tasvir edildiğini vurgulkayan bir tarihi eser gösterip, Muhammed konusuna geçeceğim.

Bakınız: Allah ve kızlarının tasviri:

Bunu diyorsun sonrada islam öncesine ait olduğunu söylediğin bir tableti veriyorsun.

Böylece hem islamda sanki bu putlar varlığını devam ettiriyormuş gib göstermiş oluyorsun.

Hani hristo sitelerinden kopy/paste yapıyordum? Niye gidip hristo sitelerine bakmıyorsun da, ikidir, "şu resmi nerden buldun, bu resmi nerden buldun, nerede sergileniyor?" diyerek bana soruyorsun?

Şuradan buldum: http://www.wheelofth...ddleEastern.htm

Hangi müzede olduğunu da bilmiyorum. Onu da sen bul bir zahmet.

Birincisi kibarlığımızdan soruyoruz natomatik, yoksa kaynakların yazılarından aşikar oluyor.

İkincisi şu hacerül esved resminden gerekli nasihatı almalıydın diye düşünüyorum, hangi müzede sergilendiğini bilmediğin şeyi arkeolojik veri diye takdim etmeye sadece bir sitede resmini görmen yetiyor mu?

O bilgi doğru mu yanlış mı bunun önemi yok mu?

Hiç olmadı "iddia ediliyor" gibi ihtiyatlı bir söz söylemen lazım ama hayır "bu şu putun heykeli" diye veriyorsun.

Senin maksadın belli. "Al işte, hristo site" diyeceksin. Ben sana kestirmeden cevap vereyim. İngilizce olan bütün siteler hristo sitedir.

Ben o dediğin gibi bir tabir kullandığımı hatırlamıyorum, misyoner yada oryantalist sitelerden söz ediyorum ki kastım salt site sahiplerinin hıristiyan oluşu değil bu dinin propogandasının yapılmasıdır.

Sitelerde Paylaş

foss çıktın garodi foss...

ilinti falan diyince heyecanlandırdın bizi önce.. bilimsel açıklamalar falan beklemiştik umutla.. sen de diğer müslümanlar gibi sayıklamaktan başka birşey yapamadın malesef...

foss çıktın fosssssssss.....

Sitelerde Paylaş

Sn Faramir sizden akillilar bu evrim konusunda bocalamakta paylastigim görüntüde görüldügü gibi, lütfen daha fazla evrim ile ilgilenin ki, bari sizlerden birseyler ögrenelim,lütfen "evrim, evrim" diye bagrian agbabalariniz gibi, ayet tefsirini de bu isin uzmanlarina birakin, siz elin yanlisini anlatmak yerine, kendi dogrularinizi layiki ile anltabilmeyi basarabilirseniz, ciddiye alinirsiniz, kisiliginize ölcülmez sayginlik katarsiniz.

Habertürk programina umarim sizin gibileri cikar yakinda !

derin sevgilerim ile

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...