Jump to content

acil yardım

Recommended Posts

Tartışmayı hangi yönden götüreceksin bu önemli.Muhammedin cinsel hayatından bahsederek islamı çürütemezsin.Din ve tanrı en güzel felsefi yönden çürütülür ancak bunun için karşında yüksek entelektüel seviyede biri olmalı.

En basit ve etkili olarak kurandaki hikayelerdeki saçma ve modern bilimsel bulgularla çelişen noktaları gösterebilirsin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

fon müziği olarak rem - loosing my religion ı çaldırabilirsin arkadaşlarına :) tabi hocanın da fon müziği girişimi olabilir. çağrı soundtrack'e katlanmak zorunda kalabilirsin :D

Her hangi bir metal şarkısı çalsa bile yeter. 10.000'i aşkın Allaha ve dine sataşan metal şarkısı bulabilirim. Misal güncel bir tanesi... http://www.youtube.com/watch?v=tUn2Dn9Q7QQ

Sitelerde Paylaş

Hocana biraz das ettir.

Mesela ona "kuran kimin sözüdür" diye sor.

Sana allahın sözleridir dediğinde, sende peki o zaman bunlar nedir diye sor:

11. Hud Suresi, 2. ayet: "Bu Kitap Allah'tan başkasına ibadet etmemeniz için indirildi. Kuşkusuz, ben size O'ndan gelen bir uyarıcı ve müjdeciyim."

FATİHA:5. (Rabbimiz!) Ancak sana kulluk ederiz ve yalnız senden medet umarız.

ZARİYAT: 50-"O halde hemen Allah'a kaçın; haberiniz olsun ki, ben size ondan gelen açık bir uyarıcıyım.

51-Allah'la beraber başka bir tanrı uydurmayın; haberiniz olsun ki ben size ondan gelen açık bir uyarıcıyım.

Burada açıkça konuşan muhammed, şimdi o kıvırınca hemen bunları suratına yapıştır ve burada konuşan kim de:

Kullarım, beni senden sorarlarsa, gerçekten ben (onlara çok) yakınım. Bana dua edince, dua edenin duasına cevap veririm. O halde, doğru yolu bulmaları için benim davetime uysunlar, bana iman etsinler.

Daha sonrada şunu söyle: O (Kur'an), şüphesiz değerli, güçlü ve arşın sahibi katında itibarlı, orada itaat edilen, güvenilir bir elçinin getirdiği sözdür.

Sonrada otur hocanı seyret.

Bu arada ben olsam o hoca ile tartışmam.

Sitelerde Paylaş

yarın din hocamızla bir tartışmam var o müslümanlığı ben ateistliği savunucam savunmam hazır ama yardımlarınızı bekliyorum

Bana pek inandırıcı gelmedi bu şahsen.

Tabi ben canıma susadım falan diyorsan

ya da daha farklı benim hesaba katmadığım özel bir durumun varsa bilemem.

Sitelerde Paylaş

Hocana biraz das ettir.

Mesela ona "kuran kimin sözüdür" diye sor.

Sana allahın sözleridir dediğinde, sende peki o zaman bunlar nedir diye sor:

11. Hud Suresi, 2. ayet: "Bu Kitap Allah'tan başkasına ibadet etmemeniz için indirildi. Kuşkusuz, ben size O'ndan gelen bir uyarıcı ve müjdeciyim."

FATİHA:5. (Rabbimiz!) Ancak sana kulluk ederiz ve yalnız senden medet umarız.

ZARİYAT: 50-"O halde hemen Allah'a kaçın; haberiniz olsun ki, ben size ondan gelen açık bir uyarıcıyım.

51-Allah'la beraber başka bir tanrı uydurmayın; haberiniz olsun ki ben size ondan gelen açık bir uyarıcıyım.

Burada açıkça konuşan muhammed, şimdi o kıvırınca hemen bunları suratına yapıştır ve burada konuşan kim de:

Kullarım, beni senden sorarlarsa, gerçekten ben (onlara çok) yakınım. Bana dua edince, dua edenin duasına cevap veririm. O halde, doğru yolu bulmaları için benim davetime uysunlar, bana iman etsinler.

Daha sonrada şunu söyle: O (Kur'an), şüphesiz değerli, güçlü ve arşın sahibi katında itibarlı, orada itaat edilen, güvenilir bir elçinin getirdiği sözdür.

Sonrada otur hocanı seyret.

Bu arada ben olsam o hoca ile tartışmam.

saol oldukç süper bilgiler tşk ederim bu arada aslında bende tartışmak istemem ama adam öyle bir müslümanlıgı anlatıyorki sanki dünyadaki her isan tek tek müslüman oluyor hiç bir müslümanda ateist olmuyormus gibi anlatıyor

Sitelerde Paylaş

Bana pek inandırıcı gelmedi bu şahsen.

Tabi ben canıma susadım falan diyorsan

ya da daha farklı benim hesaba katmadığım özel bir durumun varsa bilemem.

hocalarla açık açık tartışabilen biriyim.mesela geçen biyoloji dersinde biyoloji hocamız aşırı feminist bu arada onunla tartıştık erkeklere saldırıyordu bende dünyada kaç tane erkek kaç tane kadın filozof var dedim :D:D:D sonuçu anlatmama bu arada cesur gözükmeye çalışıyorum

Sitelerde Paylaş

erkeklere saldırıyordu bende dünyada kaç tane erkek kaç tane kadın filozof var dedim :D:D:D sonuçu anlatmama

Kendi adıma sonucu merak ettim. Yani 'erkeklerin üstünlüğünü' bu soruyla kanıtladığınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bu sözde bir üstünlüğü değil erkek hegemonyasını ortaya koyar sadece...
Sitelerde Paylaş

Kendi adıma sonucu merak ettim. Yani 'erkeklerin üstünlüğünü' bu soruyla kanıtladığınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bu sözde bir üstünlüğü değil erkek hegemonyasını ortaya koyar sadece...

evet dediğiniz katılıyorum bunun bilinçinde olarak söyledim fakat sözüm ağzımdan çıktıktan sonra kızlar bana saldıracakmış gibi baktı erkeklerde gülmekten yerlere yığıldı.Sonrada zil çaldı ikinci saat hoca konuyu komple kapattı ders işledi.Malesef şuanda sınıfta bazı kızlar tarafındanda pek sevilen biri değilim

Sitelerde Paylaş

Tartışmayı hangi yönden götüreceksin bu önemli.Muhammedin cinsel hayatından bahsederek islamı çürütemezsin.Din ve tanrı en güzel felsefi yönden çürütülür ancak bunun için karşında yüksek entelektüel seviyede biri olmalı.

En basit ve etkili olarak kurandaki hikayelerdeki saçma ve modern bilimsel bulgularla çelişen noktaları gösterebilirsin.

taopaipai doğru söylemiş.

Muhammed'in cinsel hayatından bahsederek islamı çürütemezsin. Ayrıca cinsel hayatından bahsederek ortamı oldukça gerersin.

Bence Kureyza olayını, cinsel hayatını hiç ortaya katma.

Şu konular oldukça güzel şekilde tartışılabilir.

Kuran'a göre yerler ve gökler.

BilgehanBenginin hazırladığı konuda oldukça iyi incelenmiş ve tartışılmış.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=17541&st=0&p=280138&fromsearch=1entry280138

Pante'nin blogunda birbiriyle çelişen ayetler var. Bu ayetleri yaz bir kağıda götür, bunları tartışabilirsin.

Miras paylaşımındaki hatayı tartışabilirsin.

İnsanlık tarihi boyunca birçok tanrıya tapılmış. Sami dinlerin amerika kıtasında ulaşması 2000-2500 yıl sonra gerçekleşmiş bunu tartışabilirsin.

Brahma - ibrahim benzerlikleri söyleyebilirsin.

http://www.hermetics.org/Abraham2.html

Bana soracak olursan tartışman gereksiz fakat hevesli görünüyorsun, kanın deli akıyor anladığım kadarıyla. :)

Bu konuları tartışman daha iyi ve yararlı olur. Cinsel hayatı ve Kureyza meselesi ortamı oldukça gerer. Muhammed'den daha çok Kuran ayetleriyle uğraş ve sami dinlerin kökeniyle. En önemlisi sakin ve güzel üslup ile tartış. Birşey kabul ettirir gibi değil, soru sorar gibi tartışırsan daha iyi olur.

Üslup çok önemli.

tarihinde KahtaliMiCheGuevera tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İlk başta Ahzap 50, Nisa 11, Allahın küfür ettiği ayetler, tahrim suresi, fussilet 9,12 ve bunların tevrattan araklanması, kuranda birbirini tutmayan ayetler, ve bunların diyanet meallerini vs. saçmalıklarla ilk önce kurana saldır.

Sonra kuranın içeriğine saldır. Savaş ayetleri, kol bacak kesme ayetleri, masalların yahudi efsaneleri olduğu, peygamberlerin yahudi büyükleri olduğu, namazın hindulardan alınması ve kuranda namaz kelimesinin geçmediği, hacın da hindulardan alındığını (biraz aşağıda notamatik in konusu var oraya bakabilirsin) kuranda yazan salak salak ayetler olduğunu; bunun için kuranı gelişi güzel aç. Ayetleri göster. Köleliğin yasaklanmadığını göster. Dünyanın düz olduğunu Allahın gökte olduğunu vs. söyle.

Hadislere de sataş. Muhammedin cinsel hayatıyla ilgili hadisleri bul. Savaş hadislerini bul. vs...

Öğretmenin olayı tanrıya getirecektir. Tanrı tartışmalarına girmemeye çalış. Konuyu dine çekmeye çalış. Çok zorlu olacağını düşünüyorsan deist/panteist/panenteist gibi görün. Bu çok önemli. Buna özellikle dikkat et. Çünkü tüm dediklerini "bir iğnenin bile ustası varken..." saçmalığına dayandırıyorlar.

Tanrı konusunda ateist tavır takınmayı düşünüyorsan yaratma kavramıyla saldıracaktır. Yaratmadaki hataları gösterip mükemmel olmadığını anlat. "Doktorluk bile Allahın yaptığı hataları düzeltme mesleğidir." de mesela. Her şeyin başı o kişiyse onun da başı olmak zorunda de. falan filan. Ama müslümanlardan oluşan bir topluluk içinde konuşacağından deist/panteist/panenteist gibi görünmeni öneririm.

Tribünlere oyna. İnsanları incitmemeye çalış. Yumuşak bir dille anlat. Hocanın tribünlere oynamasına izin verme. Arada bir hocana gül. Çok da ciddi olma. Bu hocaya olan saygıyı azaltabilir. Fazla ciddiye almayabilirler. Söylediklerin kadar tavrın da çok önemli. Bu tavırda olmaya dikkat et. Böylece zafer senin olur. Bu bile bir ilerlemedir. Lisede bir arkadaş din dersinde "Görmediğimiz şeye neden inanalım?" diye çıkışmıştı. Hoca da "bir arabanın bile mühendisi var. Şu koca kainatın..." diye devam etti. Tartışma o arkadaş için hiç bir halta yaramadı. Tabi o zamanlar ben de inançlı biriydim.

dostum yazdıklarını sonuna kadar destekliyorum.anti islam zihniyetin içimizde işlemesi ve bir sonuca ulaşması aynen senin söz ettiğin konulardan geçiyor.sana biri evren ve doğru yaşam konusunda vaaz biçiminde yaklaşıyor bunu kabul edebilirmisin doğal olarak etmmemn lazım

ama işte gördüğün gibi mücadelemize devam ediyoruz.türk toplumu islamın bitik kişilere bir şey vermediğini ergeç idrak edecek

şu an haksız yere islamdan dolayı palazlananlarla uğraşıyoruz.sağolsun forum yöneticileride bize çok yardımcı oluyor.

forumda atdam atma ve konu kapatmada hepsi en önde koşuyor.zihniyet öyle sandığın gibi kolayca değişmiyor

yazı silmelere gelmiyorum bile,ama senin gibi dostların varlığını bilmek xxxx nikle bile olsa zihniyetin kararlılığı itibarıyla iletine benden +

Sitelerde Paylaş

Tartışma esnasında yanında kuran ve çakmak bulundur.

Tatışma başlar başlamaz cebinden kuranı çıkarıp yak.

Kuran yanıp kül olduktan sonra küllerini ayağınla ez.

Sonra da "Allah varsa gelsin beni çarpsın" de.

tarihinde hazalcicek tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tartışma esnasında yanında kuran ve çakmak bulundur.

Tatışma başlar başlamaz cebinden kuranı çıkarıp yak.

Kuran yanıp kül olduktan sonra küllerini ayağınla ez.

Sonra da "Allah varsa gelsin beni çarpsın" de.

Sonra da queen Milliyet'ten ''barbarlar ateist çocuğu öldürdüler'' haberi assın 2 gün sonra, yok ya! :)

Dostum sakın böyle birşey yapma, karşındaki din hocası en nihayetinde, pseudo-hoca yani :)

Sitelerde Paylaş

olmadı bir laptop'la git. hocanın hamlelerini buraya yaz cevaplar gelir zaten anlık ileti hızında :D

yanında hadis kitabı, diyanet mealleri falan da olsun. gerektiği an suratına çarpmak için. bu arada hocan bir reformcuysa arkana bakmadan kaç :D hehe

Sitelerde Paylaş

üniversitedeyken ben ab'yi savunmak zorunda kalmıştım bir sözlüde :D

Senin hiç değilse savunacağın bir şey vardı, ortaokulda sütün siyah renkte olduğunu savunmak zorundaydım. Renkleri yeniden yorumlamamı sağlayan Fiziğin büyüsüne kapıldığım yıllardı o zaman...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...