Jump to content

Kuranda mucize yoktur diyen reformcular

Recommended Posts

Şuna da bakmaz mısınız? O, tavanları çökmüş, duvarları yıkılmış bir kente uğradı da, 'Allah burayı ölümden sonra nasıl diriltecek?' dedi. Bunun üzerine Allah O'nu yüz yıl ölü bıraktı, sonra da kaldırdı ve 'ne kadar kaldın'? diye sordu. O da, 'bir gün belki bir günden az' dedi. Allah buyurdu ki, 'yok, tam yüz yıl kaldın. Yiyeceğine ve içeceğine baksana bozulmamışlar bile. Bir de şu eşeğine bak. Seni insanlara bir ibret yapalım diye bunu yaptık. Kemiklere bak, onları nasıl birleştirecek, sonra onlara nasıl et giydireceğiz'? Bunlar apaçık olunca şöyle dedi; Ben artık anladım ki, Allahın gücü gerçekten her şeye yeter. (Bakara 2/259)

Ben artık anladım ki, Allahın gücü gerçekten her şeye yeter.

Siz de anladınız mı?

Sitelerde Paylaş

Enam 109: Eğer kendilerine bir mucize gelirse mutlaka ona inanacaklarına dair en güçlü yeminleriyle Allah'a yemin ettiler. De ki: "Mucizeler ancak Allah katındadır. O mucizeler geldiği vakit de inanmayacaklarını siz ne bileceksiniz.

Ankebut 50: Dediler ki: "Ona Rabbinden mucizeler indirilseydi ya!" De ki: "Mucizeler ancak Allah katındadır ve ben ancak apaçık bir uyarıcıyım."

Kuranda arap allahı bol bol eski yaptığı mücizeleri anlatır durur.

Ama yukarıdaki gibi "hade lan o zaman şimdide bir mucize göster" dediğinde kıvırır.

İslamın hertarafı gibi mucize olayıda rezilliktir.

Sitelerde Paylaş

cüppeli kuranda mucizelerden bahsedilmez diyen oldu mu :blink:

sadece peygambere mucize verilmediği açık açık yazar sanki bilmiyorsun :D

ayrıca mayonez sezercik sana yakışmamış canım sana daha çok

hüseyin baradanlık falan gider

hahahah :D

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şuna da bakmaz mısınız? O, tavanları çökmüş, duvarları yıkılmış bir kente uğradı da, 'Allah burayı ölümden sonra nasıl diriltecek?' dedi. Bunun üzerine Allah O'nu yüz yıl ölü bıraktı, sonra da kaldırdı ve 'ne kadar kaldın'? diye sordu. O da, 'bir gün belki bir günden az' dedi. Allah buyurdu ki, 'yok, tam yüz yıl kaldın. Yiyeceğine ve içeceğine baksana bozulmamışlar bile. Bir de şu eşeğine bak. Seni insanlara bir ibret yapalım diye bunu yaptık. Kemiklere bak, onları nasıl birleştirecek, sonra onlara nasıl et giydireceğiz'? Bunlar apaçık olunca şöyle dedi; Ben artık anladım ki, Allahın gücü gerçekten her şeye yeter. (Bakara 2/259)

Siz de anladınız mı?

Biz de benzer mucizeler görsek inanacağız da, hepsi evvel zaman içinde gerçekleşmiş kerametler bunlar...

Neyse, Mehdi zamanına yetişiriz umarım. Ay'ın yarıldığını göremedik ama güneşin batıdan doğduğuna şahit oluruz belki... : )

Sitelerde Paylaş

Siz de anladınız mı?

Benzer efsanelere L-Fontenden masallar kitabında veya Jules Verne romanlarında rastlamak mümkündür. Bence onlarda mucizevi adamlar.

Sitelerde Paylaş

Siz de anladınız mı?

Gözünüzle gördünüz mü bunların olduğunu? Yani yüzyıl gidip beklediniz de gerçekten yiyecekler bozulmamış mı? Kim görmüş, kim duymuş? Sakın bunlar " yedi uyuyanlar masallarından " araklama olmasın diye düşünmediniz mi hiç?

Sitelerde Paylaş

Mucize yoksulu kitapları bırakın; mucize zengini Tevrat'tan bir bukle mucizeye ne dersiniz?

............................

Harun’un değneği bir gecede filiz vermiş, tomurcuklanıp çiçek açmış ve badem yetiştirmiş:

'RAB Musa'ya şöyle dedi: "İsrail halkına her oymak önderi için bir tane olmak üzere on iki değnek getirmesini söyle. Her önderin adını kendi değneğinin üzerine yaz. Levi oymağının değneği üzerine Harun'un adını yazacaksın. Her oymak önderi için bir değnek olacak. Değnekleri Buluşma Çadırı'nda sizinle buluştuğum Levha Sandığı'nın önüne koy. Seçeceğim kişinin değneği filiz verecek. İsrail halkının sizden sürekli yakınmasına son vereceğim." Musa İsrail halkıyla konuştu. Halkın önderleri, her oymak önderi için bir tane olmak üzere on iki değnek getirdiler. Harun'un değneği de aralarındaydı. Musa değnekleri Levha Sandığı'nın bulunduğu çadırda RAB'bin önüne koydu. Ertesi gün Musa Levha Sandığı'nın bulunduğu çadıra girdi. Baktı, Levi oymağını temsil eden Harun'un değneği filiz vermiş, tomurcuklanıp çiçek açmış, badem yetiştirmiş.'

(Tevrat, Çölde Sayım, 17/1-8.)

Güneş bir gün boyunca batmamış:

'Rab’bin Amorlular’ı İsrailliler’in karşısında bozguna uğrattığı gün Yeşu halkın önünde Rab’be şöyle seslendi:

“Dur, ey güneş, Givon üzerinde

Ve ay, sen de Ayalon vadisinde.”

Halk, düşmanlarından öcünü alıncaya dek güneş durdu, ay da yerinde kaldı. Bu olay Yaşar Kitabı’nda da yazılıdır. Güneş, yaklaşık bir gün boyunca, göğün ortasında durdu, batmakta gecikti. Ne bundan önce, ne de sonra Rab’bin bir insanın dileğini işittiği o günkü gibi bir gün olmamıştır. Çünkü Rab İsrail’den yana savaştı. Yeşu bundan sonra İsrail halkıyla birlikte Gilgal’daki ordugaha döndü.'

(Tevrat, Yeşu, 10/12-15)

Baltanın demiri suyun üstüne çıkmış:

'Bir gün peygamber topluluğu Elişa’ya, “Bak, yaşadığımız yer bize küçük geliyor” dedi. “Lütfen izin ver, Şeria Irmağı kıyısına gidelim, ağaç kesip kendimize ev yapalım.” Elişa “Gidin” dedi. Peygamberlerden biri, “Lütfen kullarınla birlikte sen de gel” dedi. Elişa, “Olur, gelirim” diye karşılık verdi ve onlarla birlikte gitti. Şeria Irmağı kıyısına varınca ağaç kesmeye başladılar Biri ağaç keserken balta demirini suya düşürdü. “Eyvah, efendim! Onu ödünç almıştım” diye bağırdı. Tanrı adamı, “Nereye düştü?” diye sordu. Adam ona demirin düştüğü yeri gösterdi. Elişa bir dal kesip oraya atınca, balta demiri su yüzüne çıktı. Elişa, “Al onu!” dedi. Adam elini uzatıp balta demirini aldı.'

(Tevrat, 2.Krallar, 6/1-7)

Sitelerde Paylaş

Siz de anladınız mı?

Kuranın en büyük mucizesi 'üvey oğlunun karısını yatağa atma izni' çıkarmasıdır.

bir müslüman için bundan daha büyük bir mucize olabilir mi?

Sitelerde Paylaş

cüppeli kuranda mucizelerden bahsedilmez diyen oldu mu :blink:

evet, berguzar mucize diye birşey yoktur, herşey Allah'ın en başta koyduğu kurallar doğrultusunda olur. Buna da Sünnetullah denir, demişti.

Amacım berguzar ve onun yandaşlarını bu konuya çekmekti ama hiç oralı olmamışlar.

Sitelerde Paylaş

Bunlar Kur'an'da"kıssa" diye geçer. Kıssa, masal demektir.

Kur'an'daki masallar bölük pörçüktür, tam değildir. O yüzden pek tad vermez.

Tevrat'ta bu masalların çok daha güzellerini bulabilirsiniz.

Örneğin "Ester" Tevrat'taki en güzel masallardan biridir. Filmi bile çekilmişti.

ESTER

Sitelerde Paylaş

Bunlar Kur'an'da"kıssa" diye geçer. Kıssa, masal demektir.

Kur'an'daki masallar bölük pörçüktür, tam değildir. O yüzden pek tad vermez.

Tevrat'ta bu masalların çok daha güzellerini bulabilirsiniz.

Örneğin "Ester" Tevrat'taki en güzel masallardan biridir. Filmi bile çekilmişti.

ESTER

İnançsız insanlar Allahın da dediği gibi Allah size ne indirdi diye soranlara eskilerin masalı derler.

Sizin masal demenizi yadırgamıyoruz ama ben müslümanım diyen insanın bu ayetleri aklı almasa da kabul etmesi lazımdır. Aksi halde kafir olur. Yok mecazdı yok burda şu kastedildi diyerek yoruma gidenler kafirdir.

Sitelerde Paylaş

masallar diyarı kutsal kitaplar,yatmadan önce aç karına 1*1

:)))

Sitelerde Paylaş

İnançsız insanlar Allahın da dediği gibi Allah size ne indirdi diye soranlara eskilerin masalı derler.

Sizin masal demenizi yadırgamıyoruz ama ben müslümanım diyen insanın bu ayetleri aklı almasa da kabul etmesi lazımdır. Aksi halde kafir olur. Yok mecazdı yok burda şu kastedildi diyerek yoruma gidenler kafirdir.

Cübbelinin ilk iletisinin altına,

Ben artık anladım ki cübbelide 1gr. akıl yok!

Diye yazmayı düşünüyordum ki.

Yazmaya gerek yokmuş.

Kendisi itiraf etmiş zaten 1 gr. aklının olmadığını.

Ey allah sen nelere kadirsin!

Müslümanlara, kafir olmak korkusu yüzünden aklını feda ettiriyorsun.

Doğrusu cübbeli tam bir müslüman. Aklı kendine yük.

Zaten en iyi müslüman akılsız müslümandır.

Zira aklın ağırlığını çekemez müslüman terazisi.

Kuran'ın asıl mucizesi cübbeli gibi müslümanlar yetiştirmesidir.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Reformistler kuranda mucize yoktur demez ki. 19 mucizesi mesela, geçen gün bir akıllı dünya ile ay arasına 111 tane ay sığdığını ve bunun kurandan bilmemne suresinin ayet sayısı olduğunu falan sayıklamıştı mesela. Reformistler bu tip mucizelere rağbet eder

Sitelerde Paylaş

Cübbelinin ilk iletisinin altına,

Diye yazmayı düşünüyordum ki.

Yazmaya gerek yokmuş.

Kendisi itiraf etmiş zaten 1 gr. aklının olmadığını.

Ey allah sen nelere kadirsin!

Müslümanlara, kafir olmak korkusu yüzünden aklını feda ettiriyorsun.

Doğrusu cübbeli tam bir müslüman. Aklı kendine yük.

Zaten en iyi müslüman akılsız müslümandır.

Zira aklın ağırlığını çekemez müslüman terazisi.

Kuran'ın asıl mucizesi cübbeli gibi müslümanlar yetiştirmesidir.

Sevgiler.

Akıllı insan ilerisini düşünür tedbirini alır. Ahmak insan kendisini hayvandan gelmiş ve yok olacağını zannedendir.

Sitelerde Paylaş

Akıllı insan ilerisini düşünür tedbirini alır. Ahmak insan kendisini hayvandan gelmiş ve yok olacağını zannedendir.

İlerisi dediğin ölüm sonrası.

Öyle ya! senin gibi ahmaklar ölümden sonra da yaşayacağına inanır.

Ölerek yok olmaktan kimsenin kurtuluşu yoktur.

Ölüm karşısında insanlar da hayvanlar da eşittir.

Senin kutsal kitabın bunları yazmaz.

Senin kutsal kitabında hayvanların yeri yoktur.

Senin kutsal kitabın insanları kandırabilir ama hayvanları asla. Halbuki pek çok hayvan senin gibi ahmaklardan daha gerçekçi bakmaktadır bu dünyaya.

Sen zaten akılsızlığı akıldan üstün tutan bir ahmaksın. Hayvan kadar aklının olmaması senin için bir rütbe. Çünkü senin allahın böyle uygun görüyor.

Saçmalasam da bana inanın diyor. Bana inanmasanız kafir olursunuz diyor. Eh sen ve senin gibi ahmaklar kafir olmak korkusu ile aklı, mantığı, sağduyuyu çöpe atmakta tereddüt etmiyorsunuz.

Allah akıl versin diyeceğim ama.

Zaten aklı kabul etmiyorsunuz.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...