Jump to content

Türk miras hukukunda matematiksel hata

Recommended Posts

şimdi yukarıdaki yazdıklarıma

Mahkemeye düşen miras davalarının yıllarca sürdüğünü binlerce dosyanın içinden çıkılamaz halde bulunduğunu ekleyin

miras hukukunun hiç de sizin dediğiniz gibi basit düz mantıkla hukuk bilgisinden yoksun bakışla anlaşılamıyacağını

görürmüsünüz bilmiyorum

Sitelerde Paylaş

şimdi yukarıdaki yazdıklarıma

Mahkemeye düşen miras davalarının yıllarca sürdüğünü binlerce dosyanın içinden çıkılamaz halde bulunduğunu ekleyin

miras hukukunun hiç de sizin dediğiniz gibi basit düz mantıkla hukuk bilgisinden yoksun bakışla anlaşılamıyacağını

görürmüsünüz bilmiyorum

Konuyu çarpıtma. Miras davalarının yıllarca sürmesinin nedeni matematik hesapları değil. Miras hukukunda miras eşit paylaştırılacak diye bir şart da yok. İnsanlar miras olarak ev, araba gibi varlıklar da bırakıyor. Onların paylaşımı sorun oluyor. Bazen birisi ölmeden önce vesayet yazıyor, başkaları itiraz ediyor zorla o vesayet yazdırıldı diye. Miras davalarının uzun sürmesinin nedeni 100'ün 3'e bölünememesi falan değil.

Biz zaten Türk miras hukukunun tanrı, ilahi bir güç tarafından yazıldığını iddia etmedik. İnsanın yarattığı hiçbir şey mükemmel değildir. Kuran da bir insan ürünü olarak buna dahil.

Sitelerde Paylaş

Konuyu çarpıtma. Miras davalarının yıllarca sürmesinin nedeni matematik hesapları değil. Miras hukukunda miras eşit paylaştırılacak diye bir şart da yok. İnsanlar miras olarak ev, araba gibi varlıklar da bırakıyor. Onların paylaşımı sorun oluyor. Bazen birisi ölmeden önce vesayet yazıyor, başkaları itiraz ediyor zorla o vesayet yazdırıldı diye. Miras davalarının uzun sürmesinin nedeni 100'ün 3'e bölünememesi falan değil.

:) tabi

ben miras davalarının uzun sürmesinin nedeni 100'ün 3'e bölünememesi olarak söyleseydim yüzde yüz haklıydın.ama şimdi sadece komiksin çünkü alakası yok

Sitelerde Paylaş

@muslumangenc miras davalarının uzun sürmesi insanların hırslı ve açgözlülüğünden bazen de haklarını aramalarından dolayı uzun sürer.

Kız çocuklarını miras eşit şekilde dağıtılmazsa dava tabiki uzun sürer. (Bu sadece bir neden)

Şükür Türkiye Anayasasında şeriat kanunları geçmiyor yoksa vay bu milletin haline.

1 adama 4 kadın, küçük yaşta evlendirilme, kara çarşaflara bürünme, zorunlu ibadet, recm, hüllecilik, geçiçici imam nikahı.... ne kadar sapıklık, adaletsizlik var hepsi şeriat kanunlarında mevcut.

maymun şeftaliyi yemeden evvel çekirdeğini kıçına sokmaya çalışırmış seninki de o hesap. İlk defa argo bi kelime yazdım bu da senin terbiyesizliğin yüzündendir.

Sitelerde Paylaş

:) tabi

ben miras davalarının uzun sürmesinin nedeni 100'ün 3'e bölünememesi olarak söyleseydim yüzde yüz haklıydın.ama şimdi sadece komiksin çünkü alakası yok

Bu vatandaş sahiden mevzuyu anlamaktan uzak.

Yüzün üçe tam bölünememesiyle Kuran'daki pay üzerinden verilen oranların sebep olacağı yanlış hesapları bir tutuyor.

Güzel kardeşim, mesele mirasın verilen oranlara tam bölünememesi değil ki.

tarihinde Murteddin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben türk miras hukukunu eleştirmiyorum sadece miras hukukunun çok karmaşık olduğunu ateistlerin söylediği gibi basit matematik mantığından oluşmadığını farklı bir şekilde anlatmaya çalışıyorum.miras davalarının yıllarca sürmesi gayet normal çünkü bir çok davada bazen yüzlerce kişi miras ortağıdır bu tür davaların içinden çıkmak çok zor

ateistlerin bu konuda yaptığı temel hata

-Bir defa kurandaki miras ayetlerinde kesinlikle matematik hatası yok

-Ateistelerin matematik hatası dedikleri kuranda esası verilmeyen bir kaç örnekten kurana göre yorum getirmeye çalışmalarından kaynaklanmaktadır

Şimdi kuran tüm miras olasıklarını anlatmamış bu doğru.Tüm miras olasıklarını anlatmalımıydı bu tartışılır.anlatılmayan kısım ile ilgili hüküm yapma yetkisi bellidir

-Sünnete

-Sahabe uygulamaları

-İslam alimlerinin konu ile ilgili içtihatlarına

bakılır.Ateistler bunun hiç birini yapmayıp kendileri bir içtihat uydurmuşlar komik olan uydurdukları o içtihatta ise matematik hatası bulmuşlar

şimdi namazın nasıl kılınacağına dair kuranda detaylı açıklama yok ateistlerin bu konuda da bir içtihat yapıp yeni uydurdukları bu içtihat için de namazda mantıksal hata var demelerini yakında bekliyorum

tarihinde muslumangenc tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türk miras hukukunda matematiksel ve mantıksal hata

turan dursun telkinleri ile şartlanmış bir ataeist bakışı:

-Türk miras hukukuna göre babalarının vefatı ile tamamen kimsesiz kalan çocuklara miras eşit dağıtılır

Ahada buldum bu hukukta matematiksel hata var örneğin üç çocuğğa 100 altın miras kalsa nasıl eşit dağıtılacak

100x1/3 tam dağıtılamıyor.Nasıl dağıtırsak dağıtalım miras dağıtılmayan altın kalıyor.Boş yere hesap makineleriniz ile uğraşmayın bunu tam olarak ve eşit dağıtmak imkansız.

100 altın miras kalırsa 3 kişiye 33'er altın verirsin. Geriye 1 altın kalır, bu altını paraya çevirirsin ve 1 altın parasını 3 kişi arasında bölüştürürsün. Bu hata değil, sadece senin pratik düşünememenden kaynaklanan bir sorun.

Kurandaki miras dağıtımında ise pay, paydadan büyük çıkıyor. Yani 100'ü yanlış hatırlamıyorsam 112.5 olarak dağıtman gerekiyor. 100'u 112.5 olarak nasıl dağıtacaksınız onu düşünün.

Avliyeden başka çıkış yolunuz yok, zaten uygulanan da o.

Sitelerde Paylaş

100 altın miras kalırsa 3 kişiye 33'er altın verirsin. Geriye 1 altın kalır, bu altını paraya çevirirsin ve 1 altın parasını 3 kişi arasında bölüştürürsün. Bu hata değil, sadece senin pratik düşünememenden kaynaklanan bir sorun.

Kurandaki miras dağıtımında ise pay, paydadan büyük çıkıyor. Yani 100'ü yanlış hatırlamıyorsam 112.5 olarak dağıtman gerekiyor. 100'u 112.5 olarak nasıl dağıtacaksınız onu düşünün.

Avliyeden başka çıkış yolunuz yok, zaten uygulanan da o.

ne benim yazdıklarımı anlamışsın ne de ateistlerin o saçma iddiasını

ama endişeni gidermek açısından söylüyeyim müslümanlık tarihinde hiç bir miras dağıtılamadığı için ortada kalmadı çatır çatır yenildi merak etme

Sitelerde Paylaş

ne benim yazdıklarımı anlamışsın ne de ateistlerin o saçma iddiasını

ama endişeni gidermek açısından söylüyeyim müslümanlık tarihinde hiç bir miras dağıtılamadığı için ortada kalmadı çatır çatır yenildi merak etme

Ahada buldum bu hukukta matematiksel hata var örneğin üç çocuğğa 100 altın miras kalsa nasıl eşit dağıtılacak

100x1/3 tam dağıtılamıyor.Nasıl dağıtırsak dağıtalım miras dağıtılmayan altın kalıyor.Boş yere hesap makineleriniz ile uğraşmayın bunu tam olarak ve eşit dağıtmak imkansız.

Yanlış falan anlamadım, gayet doğru belki sen kendini anlatamamışsın. 100'ü 3'e tam bölemezsiniz, tam bölemediğiniz için eşit dağıtamazsınız demişsin. Yoksa yazdıkların Kuran gibi müteşabih miydi ?

'' Müslümanlık tarihinde miras dağıtılamadı. '' demedim. Kuran'a göre - yanlış hatırlamıyorsam - 112.5/100 çıkıyor bütün oranları topladığında eksiği yok, fazlası var.

O oranlara göre dağıtılamadığı için avliye sistemi ile dağıtılıyor. Avliye sistemi Hz.Ömer döneminde icad edilmiştir.

Kuran'daki paylara göre dağıtabilirim diyorsan dağıtmayı dene.

Sitelerde Paylaş

Türk miras hukukuna göre babalarının vefatı ile tamamen kimsesiz kalan çocuklara miras eşit dağıtılır

Ateist:Ahada buldum bu hukukta matematiksel hata var örneğin üç çocuğğa 100 altın miras kalsa nasıl eşit dağıtılacak 100x1/3 tam dağıtılamıyor.Nasıl dağıtırsak dağıtalım miras dağıtılmayan altın kalıyor.Boş yere hesap makineleriniz ile uğraşmayın bunu tam olarak ve eşit dağıtmak imkansız.Vaybe islam mirasından sonra türk hukukundaki matematiksel hatayı da buldum

Türk miras hukukunda mantıksal hata

Türk Hukuku zümre sistemini benimsemiş olup, bir kişinin yasal mirasçıları hiyerarşik olarak 3 zümreye ayrılmıştır.

Birinci zümre ölen kişinin alt soyudur, yani çocukları, çocukları kendinden önce vefat etmişse, torunları şeklindedir.

Sağ kalan eş vefat edenin çocuklarlıya birlikte mirasçı olursa mirasın ¼`nü; ikinci zümre olan ana baba ve onların alt soyuyla beraber mirasçı olursa ½`sini, büyük ana ve baba ile veya onların çocukları ile birlikte mirasçı olursa ¾`nü miras payı olarak alabilir.

Ateist:Ooo burdaki mantıksal hata çok açık sağ kalan eşin mirası geride kalan zümreye göre sürekli değişiyor

Tabi yukarıdaki yazdıklarım benim fikrim değil tamamen ateistlerin islam miras hukukuna karşı hukuk bilgisinden ve mantıktan uzak bir şekilde bakış açısını göstermek için verdim örnekleri

Sitelerde Paylaş

yukarıdaki metinde ateisti konuşturdum ama ateist diye yazmamışım

ancak altta konuyu açıklıyorum bunun benim fikrim olmadığını ateistler gibi miras hukukuna basit dört işlem mantığı ile bakarsak bunları da iddia edilebileceğini söyledim

Sitelerde Paylaş

-Türk miras hukukuna göre babalarının vefatı ile tamamen kimsesiz kalan çocuklara miras eşit dağıtılır

Ateist:Ahada buldum bu hukukta matematiksel hata var örneğin üç çocuğğa 100 altın miras kalsa nasıl eşit dağıtılacak 100x1/3 tam dağıtılamıyor.Nasıl dağıtırsak dağıtalım miras dağıtılmayan altın kalıyor.Boş yere hesap makineleriniz ile uğraşmayın bunu tam olarak ve eşit dağıtmak imkansız.Vaybe islam mirasından sonra türk hukukundaki matematiksel hatayı da buldum

Türk miras hukukunda mantıksal hata

Türk Hukuku zümre sistemini benimsemiş olup, bir kişinin yasal mirasçıları hiyerarşik olarak 3 zümreye ayrılmıştır.

Birinci zümre ölen kişinin alt soyudur, yani çocukları, çocukları kendinden önce vefat etmişse, torunları şeklindedir.

Sağ kalan eş vefat edenin çocuklarlıya birlikte mirasçı olursa mirasın ¼`nü; ikinci zümre olan ana baba ve onların alt soyuyla beraber mirasçı olursa ½`sini, büyük ana ve baba ile veya onların çocukları ile birlikte mirasçı olursa ¾`nü miras payı olarak alabilir.

Ateist-Ooo burdaki mantıksal hata çok açık sağ kalan eşin mirası geride kalan zümreye göre sürekli değişiyor

Tabi yukarıdaki yazdıklarım benim fikrim değil tamamen ateistlerin islam miras hukukuna karşı hukuk bilgisinden ve mantıktan uzak bir şekilde bakış açısını göstermek için verdim örnekleri

Sitelerde Paylaş

@muslumangenc kurandaki matematiksel hatayı islam alimleri bile telafi edemediler. Bu konu forumda bir çok defa yazıldı çizildi. Sen hem sı..mışsın hemde sıvamaya çalışıyorsun. neyin peşinden dostum? Ne demek istiyorsun? Türk hukunun neresinde matematiksel hata var dengesizmisin nesin?

İlk önce kendi dininin kanunlarını bi irdele, gözden geçir ondan sonra Türk hukukunda matematiksel hata var mı yok mu onu iyice bi araştır. Anayasa insanoğlunun mantığıyla oluşturulmuştur hata varsa zaten yasa değişikliği ile düzeltilir.

Başkasının osuruğunu kendi kıçına sokmaya çalışma.

tarihinde TravisBickle tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bir müslüman ile ateist arasındaki fark bu işte

yukarıda yazılan travis... tarafından yazılan seviyeden yoksun aşağılık usluba bakın

yorum yapmaya hiç gerek kalmaz

senin gibi insanları gördükçe acaba evrim teorisi en azından bazı insanlar için gerçek mi diye düşünmeden edemiyorum hayvanca bir uslup

Sitelerde Paylaş

yukarıdaki metinde ateisti konuşturdum ama ateist diye yazmamışım

ancak altta konuyu açıklıyorum bunun benim fikrim olmadığını ateistler gibi miras hukukuna basit dört işlem mantığı ile bakarsak bunları da iddia edilebileceğini söyledim

Yazdıkların kendi mantığının ürünü değil mi ?

Ben burada konuşturulan hayali ateisti mi eleştireyim, o hayali ateistin ağzından dökülen cümleleri kuran kişi olan seni mi muhatap alayım ?

Yazdıklarının altına bu notu eklemek neyi değiştirir ?

Oradaki ateisti tiplemesi senin eserin değil mi ?

O tipleme senin eserinse fikir de senin fikrindir.

Öncelikle Nisa 11 ve 12. ayette 100'ü 3'e tam bölemiyoruz, o bakımdan yanlıştır gibi mantıksız iddialar yok. Gayet somut ve mantıklı iddialar var.

Kendin mantıksız bir iddia ortaya atıp, bu mantıksız ise ateistlerin de iddiaları mantıksızdır diyorsun.

Nisa suresinde payları topladığında atıyorum miras 100 lira ise o mirası o oranlara paylaştırmak için 100 liradan fazla paranın olması lazım. 500 lira olsa da öyle, 1 milyon lira olsa da öyle.

Sen 100 30 parçaya böl, 50 parçaya böl, 100 parçaya böl topladığında 100 eder, 120,112.5,140 etmez. Kuran'daki miras oranlarına göre 100'ü öyle bir bölüyorki 112.5 elde etmemiz gerekiyor. 100'ü 112.5 olarak paylaştırmamız isteniyor.

Nasıl paylaştıracaksın, ne kadar mümkün ?

Matematiksel olarak açıklayabiliyorsanız, açıklayın.

Ayrıca miras paylaşımında kesir problemlerini kullanırsın. Dört işlemden yararlanırsın bunda şaşılacak birşey yok.

Trigonometri vs. mi kullanacaktık ?

tarihinde KahtaliMiCheGuevera tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bir müslüman ile ateist arasındaki fark bu işte

yukarıda yazılan travis... tarafından yazılan seviyeden yoksun aşağılık usluba bakın

yorum yapmaya hiç gerek kalmaz

senin gibi insanları gördükçe acaba evrim teorisi en azından bazı insanlar için gerçek mi diye düşünmeden edemiyorum hayvanca bir uslup

Ateistleri benim nickimi baz alarak mı kıyaslıyorsun nedir anlayamadım. Madem çok üsturuplu konuşuyorsun usluba göre 112.5 sonucunu açıkla bakalım. Uslüba göre sonucu doğrulayabilr misin? Tabiki hayır.

Türk hukukuna hayasızca saldırmak, seviyesizlik, cahillik, utanmazlık olmuyor mu?

Fare deliğe sığmamış birde kıçına kabak bağlamış. Sende, ateist forumda kuranda matematik hatası var diyorlar, bunu da ispatladılar. Acaba ortaya nasıl bi safsata atayım da forumu karıştırayım diye uğraşıyorsun.

Sen bu başlığı açtın eline ne geçti? Bir şey ispatlayabildin mi? Hayır. Kendi kendini paraladın.

Terbiyesiz utanmaz adam.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...