Jump to content

Allahın amacı nedir?

Recommended Posts

Alıntı yaptığın kirecin sandığın söz hristiyanlardan çalıntı. Kiliselerde dağıtılan bütün küçük incillerin arkasında "özürlük mesihe teslim olmaktır" yazar.

Mesihin anlamına bakmak lazım o zaman.Mesih hakikat gerçek gibi bir şey demek mi ?

Ha bu arada unutma kirec zaten kafir.sana göre yani.

Sitelerde Paylaş

Mesihin anlamına bakmak lazım o zaman.Mesih hakikat gerçek gibi bir şey demek mi ?

:) o kadar alışmışsınız şu kelimeleri vıcık vıcık edip anlam değiştirme işine aynısını otomatikman buradada yapmışsın

Mesih yahudilerin kralına verdikleri isimledi. Sultan gibi bir ünvan, aslında kral seçilecek kişi din adamı tarafında mesh yağı denen bişeyle mehs edilirdi, yani yağ başına sürülür ve kutsanırdı. İncili tevratı hiç açıp okumadan müslüman olmuşsuzn sayın sorgulayan ezberbozan müslüman kardeşim

Bunun dışında incilin bir yerinde gerçeğin isa mesih olduğuda yazar. Yani mesihe teslim olmak gerçeğe teslim olmak demektir hristiyanlar açısında. O yüzden çalıntı dedim zaten. Sadece gerçek kelimesinin yerine arapça karşılığı olan hakikat kelimesi kullanılmış, böylesi daha sevap muhtemelen

Sitelerde Paylaş

:) o kadar alışmışsınız şu kelimeleri vıcık vıcık edip anlam değiştirme işine aynısını otomatikman buradada yapmışsın

Mesih yahudilerin kralına verdikleri isimledi. Sultan gibi bir ünvan, aslında kral seçilecek kişi din adamı tarafında mesh yağı denen bişeyle mehs edilirdi, yani yağ başına sürülür ve kutsanırdı. İncili tevratı hiç açıp okumadan müslüman olmuşsuzn sayın sorgulayan ezberbozan müslüman kardeşim

Bunun dışında incilin bir yerinde gerçeğin isa mesih olduğuda yazar. Yani mesihe teslim olmak gerçeğe teslim olmak demektir hristiyanlar açısında. O yüzden çalıntı dedim zaten. Sadece gerçek kelimesinin yerine arapça karşılığı olan hakikat kelimesi kullanılmış, böylesi daha sevap muhtemelen

Sana kızmıyorum jadı artık alıştım.

Çünkü kendi elinle yazdığın yazıdan bile ben almak istediğim cevabı aldım.

Şimdi kurandan bir ayet yapıştırıp bunu destekleyebilirim .Hani var ya ehli kitaptan ve sabiilerden bazıları vardır ki onlara korku yoktur der.

İşte o incildeki gerçeğe teslim olmak fikri aslolan.Yahudilerin kralları geçicidir.ama gerçek her daim taptaze karşımızda durur.Asla onunla hiç kimse yarışamaz.

tarihinde NOIR tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bu sözün değişik söyleniş şekilleri var....

hakiki hürriyet hakka kul olmaktır...

gerçek özgürlük yüksek fikirlere esir olmaktır...

özgürlük ancak gerçeğe esir olmaktır...

incildekini duymamıştım ama o da aynı mesajı veriyor...

hatta la ilahe illallah da aynı mesajın başka bir yerde ve zamandaki haykırılışıdır...

allahtan başkasına esir olmayız...

ancak hakka esir olarak özgürleşebiliriz...

gibi...

kafirlik meselesine gelince...

bir yerde eğer allah adına din adına kitab adına peygamber adına haksızlık zulum kötülük yapılıyorsa orada o allahı inkar etmek o peygamberi reddetmek o kitabı dini kabul etmemek kafirlik değil gerçek müminliktir...

peygamberler ve onların arkadaşları kendi zalim toplumlarının dinlerinin kafiri idiler...

tanrı kendi adına zulmedilen yerde bu zulme karşı çıkanların kendisini reddetmesine kafirlik olarak bakmayacaktır...

diye düşünüyorum...

Sitelerde Paylaş

bu sözün değişik söyleniş şekilleri var....

hakiki hürriyet hakka kul olmaktır...

gerçek özgürlük yüksek fikirlere esir olmaktır...

özgürlük ancak gerçeğe esir olmaktır...

incildekini duymamıştım ama o da aynı mesajı veriyor...

hatta la ilahe illallah da aynı mesajın başka bir yerde ve zamandaki haykırılışıdır...

allahtan başkasına esir olmayız...

ancak hakka esir olarak özgürleşebiliriz...

gibi...

kafirlik meselesine gelince...

bir yerde eğer allah adına din adına kitab adına peygamber adına haksızlık zulum kötülük yapılıyorsa orada o allahı inkar etmek o peygamberi reddetmek o kitabı dini kabul etmemek kafirlik değil gerçek müminliktir...

peygamberler ve onların arkadaşları kendi zalim toplumlarının dinlerinin kafiri idiler...

tanrı kendi adına zulmedilen yerde bu zulme karşı çıkanların kendisini reddetmesine kafirlik olarak bakmayacaktır...

diye düşünüyorum...

Haklısın kireç.Doğrular hep aynı şekilde söylenir.Yanlış türlü şekillerde .

Kafirlik meselesininde ise ;İmamı azam da zamanının kafirlerindemiş.

Mevlana da.Mutammed de kabedek putları yıkıp kaifr olmuş.İbrahim de keza öyle.

Spartaküs te zamandaşlarınca eşkiyalardan sayılmış.

Sitelerde Paylaş

Haklısın kireç.Doğrular hep aynı şekilde söylenir.Yanlış türlü şekillerde .

Kafirlik meselesininde ise ;İmamı azam da zamanının kafirlerindemiş.

Mevlana da.Mutammed de kabedek putları yıkıp kaifr olmuş.İbrahim de keza öyle.

Spartaküs te zamandaşlarınca eşkiyalardan sayılmış.

Beni de burda ateistlikle suçladınız.

Sitelerde Paylaş

insanı yaratma konusunda meleleklerin itiraz ettiği kadar var...

insanın ortaya çıkardığı kötülük çok büyük...

ama durun bakalım benim bir bildiğim var demiş ...

insan olmadan önce tüm evren gayet güzel seyirlik bir yermiştir tahminim...

sadece hayvanlar bitkiler dağlar yıldızlar galaksiler filan...

ama insansız boş gibi durmuştur heralde...

yani bu kadar muhteşem eserler var ama bunların güzelliğini muhteşemliğini görecek anlacak söyleyecek kimse yok...

biraz akıllı ve hafif özgür bir canlı yaratayım baksın da hem banada yaren olsun demiş te olabilir...

ama insan kötülüğü iyice artırınca işler çığırından çıkmış gibi...

ekstradan müdahale etmek durumnda kalmış...

işte bu müdahalelerden sonra dinler ortaya çıkıyor...

aslında kötülük olmasaydı peygamberede dine de gerek olmayacaktı...

ama maalesef durum öyle olmadı...

Sanki Allahın günlüğünü okumuş da ona göre yazıyor. Evren çok seyirlikti. Baktıkça bakası geliyordu Allahın. Sonra biraz maceraya atılayım demiş. İnsanı yaratmaya karar vermiş. Sonra Allahı salak yerine koyup yarattığını kontrol edemez bir varlığa çevirmiş. Sonra da Allah bunun için dinleri göndermiş. Hap falan alıyor musun? Ya da foruma gelmeden önce içiyor musun? Hayret bir şey ya...

Sitelerde Paylaş

Tanrı dediğin mütevazi olmalıdır..

Kendisini gizleyip göstermeyip, birileri varlığını kabul etmeyince de, sen benim yüceliğimi nasıl reddedersin kibiriyle ateşe atmaktadır..

Mütevazilikten eser yok. Her dakika ben yarattım, benim sayemde oldu, kölem olcaksınız ıvır zıvır..

Kuran 5 dk zaman ayırılmaması gereken bir kitapken, bu coğrafyada birileri hala itibar gösterdiği için bizde incelemek vakit geçirmek zorunda kalıyoruz bu saçmalıkla..

Sitelerde Paylaş

Tanrı'nın amacı nedir?

Tanrı'nın bir amacı olup olmadığını bilmiyorum.

Ama istediği asıl şeyin kendini bilmek olduğu anlaşılıyor.

Tanrı bir bilinçtir, farkındalıktır. Farkındalık ancak farkında olunacak birşey varsa ortaya çıkabilir.

Evren yokken Tanrı -farkına varabileceği birşey olmadığı için- derin bir uykudaydı.

Bilinçsiz bir bilinçti. Sadece bir potansiyeldi. Biçim olarak hiçliğe bürünmüştü.

Kendini bilmek için kendine baktı ve yansıdı. Sonra o yansıma onun iradesi dışında harekete başladı ve o da seyretti.

Evrenin farkına vardıkça, fark eden olarak, kendinin de farkına vardı.

İşte herşey bu yüzden başladı. Bir açıdan, Tanrı bilinçlenebilmek için evrene ihtiyaç duyar denebilir belki.

124.000 peygamber muhabbetine gelince...

Peygamber, Tanrının Oğlu, Tanrı Sözü, Mesih v.s. diye bilinen insanların çoğu gnostik üstatlardır.

Gnostik aydınlanmanın kapısı herkese açıktır.

Bu yüzden bunun bir sayısı yoktur. Keza ''son peygamber'' iddiası da saçmalıktır.

Gnostik üstatlar kendi davaları için sanırım herşeyi mübah görüyolar.

Yorumuna gelince "Ben" öldükten sonra "Ben" bir daha varolmayacaksa boşver gitsin.

Ama farklı biri olarak varolacaksam yine salla gitsin.Yani ha ateizm ha gnostizm pek bişe farketmiyo. xD

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...