Jump to content

Neden gitmez

Recommended Posts

Neden çalışma ortamına girersiniz?

Neden ticaret yaparsınız?

Neden kahveye gidersiniz?

Hatta neden insan içine çıkarsınız?

Amacınız ne?

Sonuçta ahiret inancına göre sonsuzluk sizi bekliyor. Bu sonsuzluğu iyi kötü geçireceksiniz.

Sonsuzluk konusunu yeterince anlayamadınız galiba.

Dünya tarihini baştan sona yaşamayı bırakın, milyarlarca, trilyonlarca, ölçülemez, tanımsız süreli dünya tarihi sizi bekliyorken neden dünya ile uğraşıyorsunuz? Alıp veremediğiniz ne?

Çekilin köşenize, gidin köye taşının, ne olacak? Oturun, namazınızı kılın, orucunuzu tutun, günah işleme şansınız yok, hak yeme şansınız yok, dünyevi işlerle uğraşan şehirlerde işiniz ne? Büyük binalar neyinize? Kapatın kendinizi bir adaya, bir tepeye, bir ormana, kimsenin uğramadığı bir eve. Yaşadığınız yerde yoksul olan siz, zengin olan yine siz. Kaçının günahlardan. İslâmın temel şartlarını yerine getirin, yaşayın, yanlız ölün, bitti. Sonsuzluk sizin.

Ne istiyorsunuz dünyadan? Daha ne yapmanız gerekiyor? Sonsuzluk ve cennet sizi beklerken şart mı bu yaptıklarınız?

Sitelerde Paylaş

Dünyadan da nasibimizi unutmayalım diye. Zira bunları da güzel bir niyetle ibadete çevirebiliriz ki özellikle çalışmak aynen ibadet gibidir.

Malum insanın hem meleki özelliği hem hayvani özeliği vardır.. meleki özelliği için uhrevi hayata göre yaşama standardı, hayvani özelliğimize göre de bahsettiklerinizi helal daireinde yaparız ki denge sağlansın diye.

Sitelerde Paylaş

Muhammed ne demis?

"rizkin onda dokuzu, ticarette ve cesarette"

Iste müslümanlarin, sonsuz ticaret ve yasama hirsinin temelidir bu. Dikkat edin, mütahitler, emlakcilar, toptancilar vs. gibi islerle ugrasanlar, dinine en bagli insanlardir. Hic dürüstlük yaparak kazanan bir emlakci olabilirmi? Pazarlamanin temeli, ückagida dayalidir.

Hem baska ne demis bizim muhammed?

"hic ölmeyecekmis gibi calisacaksin, yarin ölecekmis gibi ibadet edeceksin"

Böylece dünya nimetlerinden faydalanacaksin. Hem muhammed hazretleri, dünya nimetlerinden hic feragat etmeden yasamisken, onun gibi yasayip, sünnetini yerine getirmekte gerekir degilmi?

Sitelerde Paylaş

ben hala bazı müslümanların insan içine çıkıp

dünyavi ihtiyaçlarını karşılasalarda yan gelip yattıkları kanaatindeyim.

hepside sizin dediğiniz gibi sonsuz ahireti beklemekte bu yüzden çalışmaya pek önem vermemektedirler.

bunun akılsızlıktan başka hiçbir tanımı yoktur.

yan gelip yatanların tek amacı ve gayesi ibadet ederek ( geniş kapsamlı bir ibadetten bahsetmiyor temel olanlar. )

allaha yalanmaktan başka birşey değildir.

tarihinde maggie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

burada yapılan şiddetin ve fikri açıdan insan sömürü isteğinin en bariz örneğidir. ne demek git bir ormanda yaşa falan. siz bu dünyada olduğunuz kadar biz de varız. bu kainat insan için yaratılmıştır. hani üstat necip fazıl ne güzel anlatıyor:

"alemi benim, beni kendin için yarattın."

eee şimdi bu durumda bu dünya sadece sizin mi?

rabbimin adaletnden zerre kadar şüphem yok. bu yüzden adalet gereği neyse o olur. bunu bilmek için de mükemmel hukuk bilgisine de gerek yoktur. herşey çok nettir....

Sitelerde Paylaş
burada yapılan şiddetin ve fikri açıdan insan sömürü isteğinin en bariz örneğidir. ne demek git bir ormanda yaşa falan.

Git zorla ormanda yaşa demiyorum. Tabii aklı peri masallarıyla dolu bir çılgın dediklerimi böyle anlayabilir.

Ayrıca orman da dünya, nesi varmış? Kötü mü adalar, tepeler, köyler?

Kimseyi zorlamaya niyetim yok, hatta gitmeyin kalın, fark etmez.

Benim anlamadığım, ahiret neden sizi izolasyona sürüklemiyor? Neden kaçınmıyorsunuz insanlardan?

Onlar sizi günaha zorlayabilir. Bilim, siyaset, ekonomi hep dinle çelişiyor.

Din kurallarının gereksizliğini, yanlışlığını ortaya çıkartıyor.

Ne işiniz var her dakika hızlanan, büyüyen şehirlerde?

Alternatifiniz var, kurun bir islam köyü, çekilin içine, cennet tarlasıdır oralar. Herkes bir takım ölmeyi ve cenneti bekler.

Sonsuz hayatı bekler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...