Jump to content

İslam Tarihi Yeniden Yazılıyor....

Recommended Posts

(size göre) yalan olan tüm bunlar birde gerçek olsaydı neler olabilirdi ! düşünsenize...

sadece tek bir kişi... ve asırlar peşinden koşuyor... Hayretlerinde fevkinde...

Nasılki bir Kırmızı Başlıklı Kız masali ile veya Yedi Cüceler masalı ile veya Keloğlan hikayesi ile çucukları peşinden koşturabiliyorsan, Bir Muhammed masalı ile veya bir İsa masalı ile veya bir Musa ve denizleri yaran asa masalı ile de büyükleri peşinden koşturursun.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş
  • İleti 94
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu ingilizce benim canımı sıkıyor. Bu kitapları okumaya hakkımız yok mu :( Haci senin bu işe el atman gerekir bence. Bunları TÜrkçeye çevirmelisin

"The Qur'an in its Historical Context" kitabının ingilizcesini buldum. Artık bir tab da online sözlük açıp, diğer tarafta kitabı açıp okuyacaksın. Başka çare yok mağlesef.

http://www.filefactory.com/file/267539/n/TQura_iIHistoCont.rar

http://rapidshare.com/files/149527471/tQur4n_iIHistCont.rar

"The Hidden Origin of Islam" kitabını bulamadım. Daha yeni çıkmış zaten. Bir kaç aya kalmaz. O da nete düşer. Onu da bulan bu konuya eklerse güzel olur.

Sitelerde Paylaş
çocuk olmayın, biraz olgun düşünün..

Haci, Dreimalali ve daha pek çok ateist yukarda yazdığın şeyleri düşünemiyor mu?

Bahsi geçen kitapları yazan akamedik seviyede teoloji profesörleri, islam uzmanları daha "olgunlaşamamış birer çocuk" mudur? Yukarda yazdığın 3-5 satırlık şeyi düşünmekten aciz midir?

tarihinde Anthemoessa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Haci, Dreimalali ve daha pek çok ateist yukarda yazdığın şeyleri düşünemiyor mu?

Bahsi geçen kitapları yazan akamedik seviyede teoloji profesörleri, islam uzmanları daha "olgunlaşamamış birer çocuk" mudur? Yukarda yazdığın 3-5 satırlık şeyi düşünmekten aciz midir?

senin o bahsini ettiğin kıcı kırık iki üç şizofrenin hayallerini geri kalan milyonlar düşünemiyor mu? geri kalan milyonlarca uzman akledemiyor mu?

Sitelerde Paylaş

kendinize eğlence arıyorsunuz, nesnel gerçeklere göre muhammed yaşamıştır, ya kendisini peygamber sanıyordu, ya da sahtekardı.

ortalam bir iq ya sahip her kişi ister ateist ister müslüman olsun ,kuran okurken bunu rahatlıkla anlar..

Sitelerde Paylaş

Allah işte, kıyamete dek koruyacak ya .Peki nasıl?

İşte aynen başlıktaki gibi saçma sapan iddialar ile..

Bu gibi iddiların yarayacağı bir şey var, oda islamiyeti bilmeyenlerin ellerine islami kitaplar vermek.

İslam tarihi, Hz.Muhammedin hayatı, fıkıh, usül, gibi yüzlerce........onlarca üniversite kurulsa islamın altın çağı yakalanmazdı.

Bence çok makul olmuş.

Tıpkı 11 eylül gibi ..Bundan sonra islamiyeti kimse firenleyemecek, Allahın izni ile.

eylülden sonra islamiyet altın çağını yaşamağa başladı..Papa bile parmaklarını ıssırdılar.

Almanyada çoğu kiliseler tebdili mekan ettiler camilere çevrildiler..Bunları yapanların çoğuda sonradan müslüman olmuş avrupalı vatandaşlar.

Hacıyı dreimal aliyi tebrik ediyorum. . Bir ara mister gore buchu da tebrik etmiştim.

Aslında müslümanın arayıpta bulmayacağı büyük hizmet.

Aman ha, hiç taviz vermeyin devam edin..........................

Sitelerde Paylaş

turgay

11 eylül 'ü müslümanlar yaptı unuttun mu? :lol:

Bence değil .

Onu yapanlar akılları sıra islamiyeti parçalamak doğuya hakim olmaktı ..Bir taşla üç kuş......

Yüzlerce terorist yetiştirdiler. binlerce insan kanı döktüler.

Ama istedikleri gibi tutmadı.

Zaman tap tersine döndü.

İslamiyet şahlandı.

Durduramadılar.

İşte şimdide ufak defek kozlarını kullanıyorlar .

Neymiş muhammed yaşamadı gibi hezeyanlamalar.

Buda güzel hizmete takviye.

Sitelerde Paylaş

ben bu müslümanlara acıyorum ya, zavallılar nasıl inanıyorlarki osuruktan tayyare dinlerine, başkalarını dinlerine sokmak için yapmadıkları şey kalmıyor, avrupanın dörtte üçü daha islamı doğru düzgün bilmezken, dinlerinin oralarda yayıldığına inandırtıyorlar kendilerini.. bir de ünlü müslüman göstermeye çalışmazlar mı, gel arkadaş gel eğlence var. :lol: :lol: :lol:

müslümanlar benim oyuncağım ya, bunlarla eğlenmesem kiminle eğlenecem..

Sitelerde Paylaş

Bence değil .

Onu yapanlar akılları sıra islamiyeti parçalamak doğuya hakim olmaktı ..Bir taşla üç kuş......

Yüzlerce terorist yetiştirdiler. binlerce insan kanı döktüler.

Ama istedikleri gibi tutmadı.

Zaman tap tersine döndü.

İslamiyet şahlandı.

Durduramadılar.

İşte şimdide ufak defek kozlarını kullanıyorlar .

Neymiş muhammed yaşamadı gibi hezeyanlamalar.

Buda güzel hizmete takviye.

dediğin spekulasyon doğru bile olsa, islam adıyla çıktı ve o gökdelenleri düşürdüler.

sonucta bir müslüman saldırısıdır, yada müslüman adıyla çıkan saldırı..

yani birisi sizin dininize saldırırken olmamış dediklerin, siz başkalarına saldırırken, 1400 yıldır yaptığınız gibi (cihat)

Sitelerde Paylaş

ama müslümandır sonuç olarak, o saldırıyı yapanlarda öyle.

üstelik ben el kaide nin özerk bir örgüt olduğuna inanıyorum, arkasında bir gücün olduğunu sanmıyorum.

abd kendisine afganistanda ele ayağa dolanacak bir örgüt neden kursun?

ya da kurduysa bile sscb ye karşı kurdu, sscb dağıldıktan sonra bu örgüt kontrolden cıkıp eski şeflerine düşman oldular.

sonuc olarak müslüman saldırısıdır ve islam adına yapılmıstır. bu saldırıda islama yaklaşmak ne kelime, hristiyan-gavurlarda (ben ateist gavurum) bir tiksinti yaratmıstır islama karşı.

Öyle veya böyle .

Adı müslüman çok kafirler var ..

adı ateist çok müslüman olduğu gibi.

Sen hiç tasalanma boş ver.

Bak tc nin yapısı bile değişmeye başladı.

Avrupanın en çok korktuğuda bu zaten.

Dediğim gibi islamiyet şahlandı.

Sen kendini kurtarmaya bak..İslam tarihi oku , islamiyeti ateistlerden ecnebilerden değilde müslüman bilginlerden oku.

zaten islamiyetin ilk emride OKU.

Sitelerde Paylaş

islam tarihi yeniden yazılıyor nasıl

amerikda biri bir kitap yazmış

eee

o kitapta peygamber aslında yaşamamış demiş

eee

bu şimdi islam alemini sarsacak

ee

müslümanlar azalacak

ya bırakın bu çocuk hayallerini

şimdi bütün milyarlık islam alemi amerikada yazılan bu kitabı ciddiye alacak ve sarsılacak

vay beee

hayale bak

bu tür kitaplar ne ilk ne son olacak türkiyede de yazıldı amerikada da yazılacak

Sitelerde Paylaş

(size göre) yalan olan tüm bunlar birde gerçek olsaydı neler olabilirdi ! düşünsenize...

Gerçekleştiği zaman orada olmak istiyorum. İnsanlar çarpılmışa dönecektir. Çok garip şey olacak, çokk..

Olursa tabi :)

tarihinde antiateist_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İsa gerçek bir karakterdir bana göre ama Muhammed yaşamadı.

Bende tam tersi düşünüyorum, İsa astrolojik bir semboldür.İsa = Horus = Krishna = Dionysus = Mithra = Güneş'tir. O dönem ki rahipler gökteki astrolojik olayları halka anlatabilmek için sembolleri kişileştirerek anlatma yoluna gitmişlerdir, tabi iznik konsülü vs. mevzularla olay siyasi bir işe döndürülerek halk koyun gibi güdülmüştür. Muhammed ise bunu kendi çıkarına kullanmış bir xxxx.

Yanlış anlaşılmasın bu arada, Muhammed yaşamadı diyenlerin iddialarını da merakla okuyorum, çalışmalarını takdir ediyorum, ancak, açıkçası bu konudaki delilleri yeterli görmüyorum.

tarihinde xislam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...