Jump to content

Evrim Teorisinin kanıtlanamayısı

Recommended Posts

Tamam da falkon, ben ataist değilim,tamamamen tarafsız yaklaşmaya çalışıyorum, çünkü tarih boyunca sürekli dinciler itiraz etmiş, sonunda sürekli bilimin dediği ilerleyen yıllar da kanıtlanmştır..mesela zamanında dünyanın düz olduğunu şiddetle savunanlar dünyanın yuvarlak olduğunun kanıtı göremeden öldüler..Şu anda dinciler aynı durumda bir fark yok..Eminim bilim olmasaydı şu anda din araştırma yapmayacağı için hala dünyayı düz sanacaklardı..

Bana göre evrim varmıdır, yokmudur bilemem ne desem yalan olur, ileride kanıtlanabilirde, kanıtlanamayabilirde, şu anda insan zekasıyla 5000 yıl sonrasını tahmin edemem, hemen itiraz edemem çünkü şu anki zekamızla emin ol 5000 yıl sonrakilere göre ilkel kalacağız komik duruma düşeceğiz inanılmaz bak bu ilkeller evrime inanmıyorlarmış diye gülecekler belki, belkide tersi bilemem..Tek bildiğim Tarih bize geçmişte öğretmiştir..

Ama dinciler evrim olduğunu kanıtlayın diyorlar, kendileri evrim olmadığını kanıtlayamıyorlar, bakınız sürekli bekliyorlar tıpkı ortaçağdaki gibi...

Diyorsun ki imtihan bu gizlilik ister, peki o zaman neden ikidebir Allahın ağzından yemin ederim andolsun falan diye kabul ettirme çabası var şimdi gizlilik isteyen birine göre tezat davranışlar değilmidir bunlar........

Bir gün evrim kesinlikle itiraz edilmeyecek çekilde anıtlanırsa bu seferde eminim yeni bir peygamber yeni bir kitap yazacak gene saçma olacak sadece yaratım şeklinde kutsal iktabın içerisinde evrimden kesitler yer alacak..ama diğer saçma şeyler kalmaya devam edecek ve böyle sürüp gidecek..

Benim kişisel inancımı sorarsan dostum, sadece bu düzenin arkasında bir şeyler olduğuna inanıyorum, belki bizi biri veya birileri üretti, onuda başkası yarattı, ol dedi oldu değilde belki uzunca çalışıldı, belkide ekip çalışması oldu, vesaire daha bir ton senaryo üretebilirim, sadece kısaca söylersem bilinçli bir tasarım olduğuna inanıyorum o kadar, dine falan inanmıyorum ölünce yaşam olmaması yada olması bu fikrimi değiştirmez bir tasarlayan var diye illa ki ölüm sonrası yaşam olması gerekmez...Bilim ne kadar gelişirse gelişsin bence bazı soruların cevabını veremeyecek zaten dünyanın ömrü o kadar olmayacak..heleki din zaten hiç veremeyecek..

tarihinde internettin_hoca tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 628
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Örneğin, Homo neanderthalensis ile günümüz insanı aynı mıdır? Değil ise bu durumu nasıl açıklıyorsun?

SEvgili Sapiens, yapılan son arkeolojik araştırmalar, insanoğlunun yaratıldığından beri sanat sahibi medeni bir varlık olduğuna işaret ediyor. Bilim adamları, yeni araştırmalar ve fosil kayıtlarından hareketle bugün yaşayan insandan çok farklı olmayan Neanderthal ırktan kabul ettikleri insanların (Homo sapiens neanderthalensis) binlerce yıl önce yaşadıklarını iddia ederken, bugün yaşayan insanların da (Homo sapiens sapiens) çok daha önce ortaya çıktığını düşünüyorlar

Ancak bu bilgiler herhangi bir şekilde maymun türleriyle ortak bir atadan geldiği şeklinde yorumlanmamakta, aksine insan türünün zamanla kendi içinde alttürlere farklılaşması şeklinde düşündürüyor.

Nitekim dikkat edersek bugün yaşayan zenci ile Japon veya eskimo ile Avustralyalı Aborijin’ler arasında da morfolojik bakımdan birçok farklılıklar mevcut olmakla birlikte hepsi de insandır. Hatta aborjinkler neanderthalden daha eski erektuslara benzi,yor. Düşünesene bir üniversitede dekan sapiens sapiens rektör erektus:) hem evrimsel açıdan bakarsal natural seleksiyonda çok avantajlıydılar, yok olmamaları gerekirdi. her şey Neanderthaller’in lehlerineydi Çağdaş insanlar kadar büyük beyinleri, Buzul Çağı ortamında yaşamaya çok uygun fizyolojileri vardı, gayetkarmaşık taş aletleryapıyorlardı ve büyük hayvanları

avlayabiliyorlardı. Şimdi durumdan ibaretken sanki ara form gibi düşünmek evrimci lobinin aldatıcı oyununa gelmek olur.

Sitelerde Paylaş

yapılan son arkeolojik araştırmalar, insanoğlunun yaratıldığından beri sanat sahibi medeni bir varlık olduğuna işaret ediyor.

Bu söylediklerin doğru değil. Modern insan olan homo sapiens’e ait en eski buluntu 195 bin yıllıktır.

http://news.national...050216_omo.html

Sanat olarak kabul edilebilecek en eski mağara resimleri ise 32 bin yıllık.

http://en.wikipedia....i/Cave_painting

Medeniyetlerin ortaya çıkışı ise çok daha yenidir. Yazının bulunuşunu da 5.000 yıl öncesinden daha ileriye götüremezsin.

Bilim adamları, yeni araştırmalar ve fosil kayıtlarından hareketle bugün yaşayan insandan çok farklı olmayan Neanderthal ırktan kabul ettikleri insanların (Homo sapiens neanderthalensis) binlerce yıl önce yaşadıklarını iddia ederken, bugün yaşayan insanların da (Homo sapiens sapiens) çok daha önce ortaya çıktığını düşünüyorlar

Neanderthal bir insan ırkı değil, farklı bir hominid türüdür. Bu durum, mitokondriyal DNA analizleri ile doğrulanmıştır.

Çeşitli insan ırklarına ait kafataslarını aşağıdaki resimde görebilirsin.

resim_886804096.jpg

İnsan ile Neanderthal arasındaki muazzam farklılıklar ise aşağıdaki resimde…

20090521154108%21Sapiens_neanderthal_comparison.jpg

Ancak bu bilgiler herhangi bir şekilde maymun türleriyle ortak bir atadan geldiği şeklinde yorumlanmamakta, aksine insan türünün zamanla kendi içinde alttürlere farklılaşması şeklinde düşündürüyor.

Bilim adamları hiç de böyle düşünmüyorlar…

hominidtimeline.jpg

Hatta aborjinkler neanderthalden daha eski erektuslara benziyor.

Enteresan... Bize böyle bir bilgi gelmedi.

Şu benzerliği görmek isteriz. Neresi benziyormuş bakalım...

hem evrimsel açıdan bakarsal natural seleksiyonda çok avantajlıydılar, yok olmamaları gerekirdi. her şey Neanderthaller’in lehlerineydi Çağdaş insanlar kadar büyük beyinleri, Buzul Çağı ortamında yaşamaya çok uygun fizyolojileri vardı, gayetkarmaşık taş aletleryapıyorlardı ve büyük hayvanları avlayabiliyorlardı.

Evrimsel açıdan avantajlı olsalardı, emin ol, bugün bizim yaşıyor olmamız mümkün olmazdı. Beyinleri en az bizim atalarımız kadardı ama bizden daha zeki değildiler. İnsan ile Neanderthali birbirinden ayıran, soyutlaştırma yeteneğidir. Neanderthal alet yapmakta kullandığı taşları, olduğu yerde kullanır. Bu yüzden kış geldiğinde taşların olduğu yere ulaşamayınca aç kalır. İnsan ise, taşı alır ve mağarasına götürür. Orada işler. İşte beyinsel fark bundan ibarettir. Ama insanın taşı alıp, daha uygun yaşama imkanı sağlayan mağaraya taşımayı akıl etmesi, atalarımıza avantaj sağlayan faktör olmuştur.

Şimdi durumdan ibaretken sanki ara form gibi düşünmek evrimci lobinin aldatıcı oyununa gelmek olur.

Öncelikle, Neanderthal bir ara form değildir. Heidelbergensis’ten dallanan kollardan biridir, kuzenlerimizdir ve soyları tükenmiştir.

Bugün bütün ulusal bilim akademileri, bütün üniversiteler evrimi kabul eder ve müfredatlarını buna göre uygular. “Evrimci lobi”den kastın bütün bilim dünyası ise, bu lobinin, dünyanın yuvarlak olduğu ve güneş etrafında döndüğü gibi kabullenmelerini de sorguluyorsun demektir.

Evrimi kabul etmemek, şayet bilinçli bir kötü niyetten kaynaklanmıyorsa, aleni bir geri zekalılık beyanıdır...

Sitelerde Paylaş

SEvgili Sapiens, yapılan son arkeolojik araştırmalar, insanoğlunun yaratıldığından beri sanat sahibi medeni bir varlık olduğuna işaret ediyor. Bilim adamları, yeni araştırmalar ve fosil kayıtlarından hareketle bugün yaşayan insandan çok farklı olmayan Neanderthal ırktan kabul ettikleri insanların (Homo sapiens neanderthalensis) binlerce yıl önce yaşadıklarını iddia ederken, bugün yaşayan insanların da (Homo sapiens sapiens) çok daha önce ortaya çıktığını düşünüyorlar

Nitekim dikkat edersek bugün yaşayan zenci ile Japon veya eskimo ile Avustralyalı Aborijin’ler arasında da morfolojik bakımdan birçok farklılıklar mevcut olmakla birlikte hepsi de insandır. Hatta aborjinkler neanderthalden daha eski erektuslara benzi,yor. Düşünesene bir üniversitede dekan sapiens sapiens rektör erektus:) hem evrimsel açıdan bakarsal natural seleksiyonda çok avantajlıydılar, yok olmamaları gerekirdi. her şey Neanderthaller’in lehlerineydi Çağdaş insanlar kadar büyük beyinleri, Buzul Çağı ortamında yaşamaya çok uygun fizyolojileri vardı, gayetkarmaşık taş aletleryapıyorlardı ve büyük hayvanları

avlayabiliyorlardı. Şimdi durumdan ibaretken sanki ara form gibi düşünmek evrimci lobinin aldatıcı oyununa gelmek olur.

sen evrimi aniden bomba patlaması gibi oluşan bir olay sanıyorsun, seninle neyi tartışacağız daha?

evrim kıtaların hareketi gibi olan bir olaydır, yavaş yavaş, gözlenemeden tedrici olarak, nesiller boyunca kendisini ortaya koyan.

bu yüzden sen ve senin gibilerle tartışmak boşa zaman ve emek israfı bence, sapiens'te son yanıtları vermiş zaten. sorduğun bütün soruları, çarpıttığın tüm iddiaları sayfalardır yanıtladım, dileyen döner okur.

solungaç akciğere nasıl dönüşür dedin, akciğerli balıkları gösterdim. bakteri eukaryot hücreye dönüşemez dedin, archeaları gösterdim. vücut simetrisi nasıl ortaya çıktı dedin notokord'u gösterdim. bu sadece omurgalılarda var dedin, sefalokordatları gösterdim, amphioxus'ü gösterdim.

proteinler nasıl oluşur dedin, kimyasal evrimi gösterdim.. kısacası iddia ettiğin her şeyi sana yedirdim, sende afiyetle yemek zorunda kaldın.

bu saatten sonra bu başlığa yazsan da nafile, artık yazdıklarının beş kuruş anlamı bıraktırılmadı, hepsini boşa çıkardım.

bir bardak soğuk su iç bunun üstüne.

tarihinde gavur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şu anda habertürk'te evrim tartışması var ve durum bence berabere kaldılar...

Nasıl berabere kaldılar yahu?

Genç biyologlar ihtiyar dinci biyolog müsveddelerini alenen rezil kepaze etti. Başka bir program mı seyrettin, yoksa söylenenleri anlayamadığın için mi böyle bir kanaate varıyorsun?

Sitelerde Paylaş

Tamam da falkon, ben ataist değilim,tamamamen tarafsız yaklaşmaya çalışıyorum, çünkü tarih boyunca sürekli dinciler itiraz etmiş, sonunda sürekli bilimin dediği ilerleyen yıllar da kanıtlanmştır..mesela zamanında dünyanın düz olduğunu şiddetle savunanlar dünyanın yuvarlak olduğunun kanıtı göremeden öldüler..Şu anda dinciler aynı durumda bir fark yok..Eminim bilim olmasaydı şu anda din araştırma yapmayacağı için hala dünyayı düz sanacaklardı..

Eee? Doğru. Bilim Kuranın emridir. Ve 1400 yıl sonra Bilim bir çok konuda Kuranın sözüne gelmiştir.

Bana göre evrim varmıdır, yokmudur bilemem ne desem yalan olur, ileride kanıtlanabilirde, kanıtlanamayabilirde, şu anda insan zekasıyla 5000 yıl sonrasını tahmin edemem, hemen itiraz edemem çünkü şu anki zekamızla emin ol 5000 yıl sonrakilere göre ilkel kalacağız komik duruma düşeceğiz inanılmaz bak bu ilkeller evrime inanmıyorlarmış diye gülecekler belki, belkide tersi bilemem..Tek bildiğim Tarih bize geçmişte öğretmiştir..

Yuh be hakikaten yuh. Çok yazık. Evrim konusunda kusura bakma ama cahil olduğun belli oluyor. Ne Miller deneyinden haberin var, ne evrimcilerin fosillere ekleme yaparak yaptıkları sahtekarlıklardan. Evrimcilerin tarihi bir kere tamamen sahtekarlıklarla dolu. Sonra da ortaya çıkınca pişkin pişkin utanmadan özür diliyorlar. Adamlara ara fosil nerde diyorlar müzede diyor. Müzeye gidince depoda diyor. Depoya inelim diyincede çok değerli diyorlar. Kepazelik..

Tahminimce burdaki ateistlerin birçoğunun kafasında yobaz bir dinci imajı var ama evrimin olmadığını kabul edersem bu cahillerle aynı şeyi nasıl savunuyorum gibi bir şey var. Bence bu sorun bu arkadaşların çevrelerinde HY gibi gerçek İslamı yaşayanları görememesinden kaynaklanıyor. Müslüman dendiğinde hemen o yaşlı, yobaz, evine TV sokmayan birileri aklına geliyor. Ve o kafada aynı inancı savunmak istemiyorlar. HY mesela Fashion TV izlediğini geçen gün canlı yayında söyledi. Haa unutmadan, 5000 yıl sonrası yok çünkü kıyamet 120 yıl civarı sonra kopacaktır İnşaAllah. Şimdie sana bir kaç soru soracağım sevgili internettin hoca ve diğer evrimcilere

Milyonlarca türe ait trilyonlarca ara geçiş formu olması gerekirken, neden sürekli günümüzde yaşayan canlılara ait fosiller bulunuyor ve tek bir ara fosil yok?

Madem evrim hipotez paçavrası (Darwin'in kendi tabiriyle) gerçek, neden evrimciler sahtekarlık yaparak insanları inandırmaya çalışıyorlar?

DNA'da rastgele değişiklik yapan mutasyonlar nasıl yeni organ bilgisi ekleyebilir?

Bir türlü çökertilemeyen evrim teorisi diye başlığın düzeltilmesini talep ediyorum :)

Ağlayacağına gülüyorsun. Ara fosil yoktur. Çaresizlik içinde kıvran dur bakalım. Ben delilleri koydum sen koyamıyorsan laf kalabalığını bırak da gerçekleri gör. Ama yobaz Müslümanları düşünme, bu cahil yobazlarla nasıl aynı kafada olurum diye. Villada oturan, 1000 liralık ceket pantolon giyen sakalsız ve Fashion TV izleyen Müslüman imajını düşünmeye ne dersin mesela?

"Bir türlü kanıtlanamayan hipotez paçavrasının fosillere yenilişi karşısında tek bir ara fosil bile getiremeyen, daha mutasyon mekanizmasından, gözün kompleks yapısından haberi olmayan" diye başlığın düzeltilmesini talep ediyorum

tarihinde CihadTV tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Orası inanç.

Gerisine neden cevap veremiyorsun? Bilimsel kısmına verecek cevabın yoksa sus. İşine gelen yere cevap verirsin tabi. Zavallılar sizi. Pagan rahipleri. Darwinin bile paçavra dediği teoriyi İlah kabul eden rahipler. Ara fosil getir ve HY'den 10 trilyonu kap. O 3 soruya cevap ver de görelim bakalım.

Ayrıca delil getirmemen ve demogojinle de okuyucular kimin haklı olduğunu görüyorlar. Benim sana bir şey kanıtlayacağım yok da neyse. Maksat temiz beyinler zehirlenmesin gizli veya açık okuyuculardan ortada olanlar varsa eğer.

tarihinde CihadTV tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Orası inanç.

Gerisine neden cevap veremiyorsun? Bilimsel kısmına verecek cevabın yoksa sus. İşine gelen yere cevap verirsin tabi. Zavallılar sizi. Pagan rahipleri. Darwinin bile paçavra dediği teoriyi İlah kabul eden rahipler. Ara fosil getir ve HY'den 10 trilyonu kap. O 3 soruya cevap ver de görelim bakalım.

umarım ne dediğini sen biliyorsundur. havalar ısınınca durumun vahimleşeceğe benziyor.bilim evrimi kanıtlamış , dava kapanmıştır. sen git kumda çelik oyna.

Sitelerde Paylaş

ben sana 3 soru sorayım:

1.kasık fıtığı insanların yüzde 60ının üzerinde oluşur. çocuklar dahil.niye?

2.niye hıçkırıyoruz?

3.su akarken çişimiz gelir. niye?

niye senin tanrı böyle abuk sabuk hatalar oluşturmuş insanda?

Sitelerde Paylaş

Orası inanç.

Ayrıca delil getirmemen ve demogojinle de okuyucular kimin haklı olduğunu görüyorlar. Benim sana bir şey kanıtlayacağım yok da neyse. Maksat temiz beyinler zehirlenmesin gizli veya açık okuyuculardan ortada olanlar varsa eğer.

sen şaka mısın? :)

bir de bu trolün dışında evrim karşıtı arkadaşlara soru sormak istiyorum..

bakıyorsun balık, kuş, sürüngen, memeli, insan, dinozor hepsi sırtipli, simetrik, bir omurgaya sahip, agızla başlayıp anüsle sonlanan bir sindirme borusu, kapalı dolaşım sistemi ve kalp, vücudun uç bölümünde beyin ve kafatası, omurganın içinde bir omurlik, yutağa bağlı solunum organı vs. bu yapı hepsinde aynı, hatta sadece omurgalılarda değil, ilkel kordalılarda bile vücut yapısı daha arkaik olmak şartıyla bu yapısallığa sahip.

tüm bunlar evrimi göstermiyor mu? daha önce söylediğim gibi evrim çok yavaş gerçekleşen olaydır, bu yüzden hem gözlenmesi zordur, hemde bilinçsiz sürecin doğru rotada yol alması sağlanmıştır.

Sitelerde Paylaş

CihadTV sen evrim konusunda harun yahyanın söylediklerinden başka birşeyler okudunmu hiç.

Okuduysan o zaman bize şu aşağıdaki konularda bilgilendir.

http://www.turandursun.com/forumlar/archive/index.php/t-2898.html

Cevaplarını bir görelim bakalım aydınlanalım.

Sonrada evrim yoksa neden bazı insanlar siyah derili bazıları çekik gözlü vs vs gibi çok basit sorularım olacak.

Sitelerde Paylaş
Sonrada evrim yoksa neden bazı insanlar siyah derili bazıları çekik gözlü vs vs gibi çok basit sorularım olacak.

Buna vereceği cevap belli, Muhammed çeşitli ırkları açıklamada sorun yaşayacağını önceden düşünmüş...

Ey insanlar! Şüphe yok ki, biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık ve birbirinizi tanımanız için sizi boylara ve kabilelere ayırdık. Allah katında en değerli olanınız, O’na karşı gelmekten en çok sakınanınızdır. Şüphesiz Allah hakkıyla bilendir, hakkıyla haberdâr olandır. (Hucurat-13)

Bu arada, demek ki ırklar olmasaydı, birbirimizi tanıyamayacaktık. Aynı ırktan olanlar birbirini nasıl tanıyorlar acaba?..

Halla halla :)

Sitelerde Paylaş

Buraya yeni gelen bir arkadaş olarak herkese selam. Aradığım tarzda yararlı bilgileri sitenizde buldum. Bunun için teşekkür ederim :D Ben bir türlü anlamıyorum. Dindar geçinenlerin çakma (herkes aslında kim olduğunu biliyor ya neyse)saçma salak safsatalarından başka kanıt bulamıyorlar mı?? 10 sayfalık fasikülden okuduğu üç tane teraneyle cihada çıkıyor arkadaşlar anlamak mümkün değil. Birde hep aynı teraneler duyulur "bir elin tırnağını yeniden yapabilir misin?" "ne yani deden de mi maymundu?" bik bik bik uyan arkadaşım uyan ne tırnağı kulak yetiştiriyorlar artık... Hem onlara maymun deme inciniyorlar primat de sen en iyisi. birde sağa sola standlar kuruyorlar fosillerle sözde çürütüyorlar evrim teorisini. Altında da bilmem kaç milyon yıl öncesinden değişmeden günümüze gelen bilmem neyin fosili. Komiksiniz hakikaten çok komiksiniz sizi haruncuklar sizi.

Asıl olan evrim var ve devam ediyor. Siz istediğiniz kadar karalayın. Gerçek orada biryer de aramasını bilene...

Sitelerde Paylaş

sen evrimi aniden bomba patlaması gibi oluşan bir olay sanıyorsun, seninle neyi tartışacağız daha?

evrim kıtaların hareketi gibi olan bir olaydır, yavaş yavaş, gözlenemeden tedrici olarak, nesiller boyunca kendisini ortaya koyan.

bu yüzden sen ve senin gibilerle tartışmak boşa zaman ve emek israfı bence, sapiens'te son yanıtları vermiş zaten. sorduğun bütün soruları, çarpıttığın tüm iddiaları sayfalardır yanıtladım, dileyen döner okur.

solungaç akciğere nasıl dönüşür dedin, akciğerli balıkları gösterdim. bakteri eukaryot hücreye dönüşemez dedin, archeaları gösterdim. vücut simetrisi nasıl ortaya çıktı dedin notokord'u gösterdim. bu sadece omurgalılarda var dedin, sefalokordatları gösterdim, amphioxus'ü gösterdim.

proteinler nasıl oluşur dedin, kimyasal evrimi gösterdim.. kısacası iddia ettiğin her şeyi sana yedirdim, sende afiyetle yemek zorunda kaldın.

bu saatten sonra bu başlığa yazsan da nafile, artık yazdıklarının beş kuruş anlamı bıraktırılmadı, hepsini boşa çıkardım.

bir bardak soğuk su iç bunun üstüne.

ba ba ba ba ba ba.... bak sen. Ya bir kaç gün girmedik neler olmuş, bi,rileri aleyhimizde madara olduğumuzu söyler bu ne iştir paşa :)

Kardeş soruları sorduğumda sen kendince doğru bildiğin cevapları verdin sana akciğerli balıkların var olduğunu ben söyledim, neden akciğerli balıklar var dedim. Madem suda yaşıyorlar ve suda erimiş oksijen onlara yetiyor buna neden ihtiyaç duydular dedim. omurgalıların simeterisinin omurgadan kaynaklandığını da chase söyledi ve ben bu yetrsiz dedim. NE demek ya omurgası var ondan simetri. omuragasız,sefalakordatlar da simetri omurga görevi gören başka bir usnsur falan ben sana bi,r türün öteki türün naısl oluyor da ötekinin atası oluyro bu sadece hayali çizimler dedim. Var olan hiçbir canlıyı inkar ettim mi? Hayır sana amphioxus yok dedik mi? hayır, ancak senin takıldığın birilerinin diğerlerinin atası oldupğu ve aklına yatsın diye evrimin tedrici de olsa hiçbir iki türe ait özellik göstermeden fark ettirmeden değişime tabi tutuyor olması. dinazorlar ellerini çırpa çırpa kanatlandılar değil mi:) Proteinlerin oluşumunda nasıl bir kimyasal evrim varmış anlat bakalım evrim açısıdan görelim. tesadüfen oluştu denilen canlıların katrilyonda birini bilinçli varlıklar olarak neden son derece gelişmşiş labratuvarlarda yapamıyrouz dedim, dikkat et, ilkel dünya şartlarında oluşmu7ş olduğu kabul edilen aminoasit var olduğunda dünya da ozon bile yoktu ve daha çok ultraviyole alıyordu.

Sapiens iyi uğraşmışsın da , bak;

hominid evolution da bir çeneden çizilen hayali insan maymun ortak bir canlı resmidir, homo habilis de bir kaç kemik parçası, ramidus da. HEm taşları av aleti olarka kullanan zavallılar nedne o taşı alıp mağaraya götürmeyi akıl edemiyorlarmış, ya bu nasıl mantık Allah aşkına be sapiens, sen avlanmayı bil, aslanlarla güreş, ava yaklaş sessiz olması gerektiğini düşün kaçmasına fırsat verme ama baltayı mağaraya götürme... aferin!!!!!111

Homo erektusa benzeyen canlı insan da avustralya yerlileri aborjinler, benzemiyorsa benzemiyor de.

Nazire yapıyorum gibi düşünme lütfen ama tesadüfen bire masa bile oluşmazken bütün bu canlı çişitlerinin akılsız ve mantıksız tesadüfler sonucunda oluştuğunu düşünmek yalnızca kafa tası taşımak anlamına gelir ve şu skull larla aramızda bir çizgi kalmaz...

tarihinde Scarfalcon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sakarsarkan

bana laf etmemişsin.cevap ver bakayım şu sorulara:

1.kasık fıtığı insanların yüzde 60ının üzerinde oluşur. çocuklar dahil.niye?

2.niye hıçkırıyoruz?

3.su görünce çişimiz gelir. niye?

4.erkeklerde niye meme var?

Sitelerde Paylaş
verdin sana akciğerli balıkların var olduğunu ben söyledim, neden akciğerli balıklar var dedim

yürrrrrrüüüüüüüüü kereste müdürü.... sahtekarlık ve rezilliğin bu kadarına pes artık. dileyen döner senin ve benim yazdığım iletileri inceler, benden kaç ileti önce bundan bahsettiğini gösterir. ileti numarasını ver, ama benim iletimden sakın sonra olmasın...

sefalakordatlar da simetri omurga görevi gören başka bir usnsur falan ben sana bi,r türün öteki türün naısl oluyor da ötekinin atası oluyro bu sadece hayali çizimler dedim. Var olan hiçbir canlıyı inkar ettim mi? Hayır sana amphioxus yok dedik mi? hayır, ancak senin takıldığın birilerinin diğerlerinin atası oldupğu

kafadan noksan herif.. vücut simetrisine sırt ipi yol açar. bu ister notokord olsun, ister omurga durum değişmiyor.. notokord omurganın öncülüdür, omurgalı embriyolarında önce sırtipi notokorddur, zamanla yerini omurga alır. ilkel kordalılar (sefalokordatlar) da ise yaşam boyu sırt ipi vazifesi görür.

dinazorlar ellerini çırpa çırpa kanatlandılar değil mi:) Proteinlerin

değil, milyonlarca yılda theropod denilen bir dino familyasının bir kaç üyesi tür, mutasyonlarla ufak ufak değişerek kuşları ortaya çıkardı.

Proteinlerin oluşumunda nasıl bir kimyasal evrim varmış anlat bakalım evrim açısıdan görelim.

önce aminoasitler, sonra dipeptit ve tripeptitler, sonra polipeptit zincirleri, ardından termal proteinler..

bunları proteinoidler ve ardından koaservatlar izlemiştir. koaservatlarda RNA temelli yapılarla bir araya gelerek ilk canlılığın temelini atmıştır.

tesadüfen oluştu denilen canlıların katrilyonda birini bilinçli varlıklar olarak neden son derece gelişmşiş labratuvarlarda yapamıyrouz dedim, dikkat et,

katrilyonda bir olduğunu nereden çıkardın yine kafadan sallıyorsun. evrim çok yavaş gerçekleşen olay dedik, sen halen bomba patlaması gibi ani sanıyorsun..

ilkel dünya şartlarında oluşmu7ş olduğu kabul edilen aminoasit var olduğunda dünya da ozon bile yoktu ve daha çok ultraviyole alıyordu.

elbetteki yoktu, eğer olsaydı zaten aminoasitlerin sentezi gerçekleşmezdi. aminoasitler atmosfer gazları ile güneşten gelen ultraviyole ışınlarının çarpışması ile sentezlendi, sonrada bu aminoasitler ilk dünya okyanusunda organik maddece zengin bir karışıma katıldı.

bana yazmamışsın ama şunu da yanıtlayayım..

hominid evolution da bir çeneden çizilen hayali insan maymun ortak bir canlı resmidir, homo habilis de bir kaç kemik parçası, ramidus da. HEm taşları av aleti olarka kullanan zavallılar nedne o taşı alıp mağaraya götürmeyi akıl edemiyorlarmış, ya bu nasıl mantık Allah aşkına be sapiens, sen avlanmayı bil, aslanlarla güreş, ava yaklaş sessiz olması gerektiğini düşün kaçmasına fırsat verme ama baltayı mağaraya götürme... aferin!!!!!111

o kafatası fosilleri (Habilis, Ergaster, Erectus, Heidelbergens, Neandertalensis) üstünde kaş kemerleri vardır, kaş kemerleri de insanda değil maymunda olan bir özelliktir. ayrıca pronatizim çok fazladır, beyin hacmi neandertalinki dışında kalanlar insanınkinin üçte birine kadar iner vgibi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...