Jump to content

Evrim Teorisinin kanıtlanamayısı

Recommended Posts

goruluyorkı evrım teorısı sacma sapan bır adam tarafından sacmalıklarla dolu bır gecmıse sahıp dusunce yapısıdır. asl olan etrafımzdakı canlıların bılımsel calısmaların sonucu olarak cıkarılan derslerın neye ısaret ettıgıdır. bılınıyorkı yasam canlılık asla sıradan degıldır ve sadece bır cansız varlıktan tureyemez. bunun kanıtları cok sayıda mevcuttur. evrım mutasyon hayal urunudur ve gun gectıkce bu dahada ıyı bellenecektır.

Ensest ilişkiler sonucunda dünyaya gelmiş olduğumuzu mu iddia ediyorsun yani?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 628
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Evrim yalan ise, ,insan neden dünya ortaya çıktıktan 4 milyar küsür yıl sonra ortaya çıkabildi.

Belli ki yavaş yavaş gelişmiş.

Evrimi bilmeyenlere ulaşmanın yolu çok zor.

Her yorumu tehlikeli ve kendilerinden uzak addederler.

Bu onların daha önceki inançsal otantik kişiliklerine gösterdikleri saygı ile alakalıdır.

Bu alana müdahale etmenin iğrenç ve kötü olduğunu düşünürler

Ve siz onlara Evrimi anlatamassınız.

Sitelerde Paylaş
Şu olayın bilimsel! açıklamasını yapar mısın?

Neyin bilimsel açıklamasını yapayım..

Nasıl ki sizin deyiminizle biz ensesten geldiysek...

Evrime görede ensesten geldik..

Yani arada bir fark yok...

Bilimsel açıklaması nasıl yapılır orasını bilemem..

Sitelerde Paylaş

dstum rezıl oluncak bı durum yok ortada sız ınancınızı savunuyosunuz bız ınancımızı.

Bak arkadaşım ateistin inancı olmaz önce bunu bir öğren.

Ateistler için herşey her an değişebilir.

Bizler körü körüne inadına birşeyi savunmayız.

Şunuda kafana sok evrimi çürütmekle ateizmi bitiremezsin.

Bugün evrim kesin olarak çürütülse bile benim ateistliğimden hiç ama hiç birşey eksilmez.

Çünki bu muhammedin söylediklerini kuranı allahı doğrulamaz.

Çünki evrim teorisi yokkende ateizm vardı ve dinler olduğu sürecede var olacak, bunu anlamak bukadar zormu?

Bırakın artık onun bunun fikirlerini kendiniz olun başının içinde bir organ var (zaten başka birşeyimizde yok) onu kullan.

kafa kesmek bızae gore degıldır. tam tersı benım savundugum ateıstte bendendır hrıstyanda. dunyada hekres esıttır kımse kımseye ufacıkbır fıske bıle vuramaz.

Kafa kesmek tamda islama göredir sen tam anlamı ile islam cahilisin.

Yukarıda söylediklerin bile kurana aykırıdır, kuran hıristiyanları dostlar edinmeyin der: Maide 51:Ey inananlar! Yahudi ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse kuşkusuz o da onlardandır. Şüphesiz Allah zalimler topluluğunu doğruya iletmez.

kaldıkı nıey rezıl olıyım ıslam yasıyorum dıe. mutevazı bır hayatım var ısım gucum var bır cok arkadasım var ateıst arkadaslarım bıle var.

ınancım kendı ıcımde benım.

Ne istiyorsa onu yaşa banane ama gelipte burada benim hayatım doğru sizinkiler yanlış dersen senden delil isteriz işte o zaman rezil olursun yoksa git kendin istersen eşeğe tap banane.

Ama bu taptığının doğru olduğunu bize söylersen işte o zaman şimdiki gibi olursun.

ben ınsanlar soyle cogaldı dıyemem tam bır bılgı sahıbı degılım.

Bilgi sahibi değilse konuşma.

Önce öğren dinini ondan sonra gel konuş.

Merak etme buralarda takılırsan islamı çok iyi öğrenirsin.

Ayrıca islamda insanların adam ile havvadan geldiğini sokaktaki çocuklar bile bilirler.

o yuzden de soyle cogaldı dıemem ama teorının dusuncesıne gore tek bır atadan cogaldık durumu bana cok ters yanı hayvanlarda ınsanlarda mıkroplarda tek bır seyden cogaldı durumu bana ters.

Hayır sana ters değil birielri sana bunların ters gelmesi gerektiğini söylüyor.

Bunlar sana ters geliyorsa kuranın yaratılışına gözlerinden yaş gelene kadar, kasıklarını tutarak yerlere yatarak gülmen gerekir.

Sitelerde Paylaş
Neyin bilimsel açıklamasını yapayım..

Nasıl ki sizin deyiminizle biz ensesten geldiysek...

Evrime görede ensesten geldik..

Yani arada bir fark yok...

Bilimsel açıklaması nasıl yapılır orasını bilemem..

Bilmediğin bir konuda böyle iddialı bir açıklama yapma cesaretini nerden buluyorsun ozaman?

Evrime göre ensest mensest diye birşey söz konusu değildir. Ensest senin inancının temelinde mevcuttur. Başka türlü diğer insanları üretemezsin çünkü...

Sitelerde Paylaş

Ensest ilişkiler sonucunda dünyaya gelmiş olduğumuzu mu iddia ediyorsun yani?

bu kavram her toplumda degısık algılanır. çin ın bır koyunde adını tam hatrlmaıyorum koyun. bu kyode ınsanlar evlılıgı kabul etmezler bılmezler bıle. kızları 13 yasına gelınce ıstedıgı bır erkekle ılıskıye sokarlar ve buyuk bır kadın yuce bır kadın oldugunu sayarlar. daha sonra kadın ozgurdur ve ona bır oda verırler kadın koyun ıstedıgı erkegıyle yatabılır cocuk dogurabılır ve babasız buyur baba asla cocuga yaklasamaz....

bak bu bır toplumsal yapıdır. ama adamlar boyle ınanmıs ve ahlak dıyorlar buna. bızde boyle bısey yapsan adın o... ya cıkar deılmı.

toplumlarda ahlakı durumlar cesıtlılık gosterır dunyanın her yerınde...

soruna gelıyorum sımdıde.

ensest ılıskı kotu bır sey evet evrım ıcınde veya dısında bı sekılde ınsan nasıl cogaldı sorusu gereklı bır soru degılmıdır?

bızım ınancımıza gorede ensest o zaman sızın ınancınıza gorede oyle olmuyormu?

Sitelerde Paylaş
Bilmediğin bir konuda böyle iddialı bir açıklama yapma cesaretini nerden buluyorsun ozaman?

Evrime göre ensest mensest diye birşey söz konusu değildir. Ensest senin inancının temelinde mevcuttur. Başka türlü diğer insanları üretemezsin çünkü...

Doğru ben evrimi çok bilmem ama..

Bildiğim kadarıyla konuşuyorum..

Ama sen bu konuyu bile bilmiyorsun..

Acı gerçek ama sizde ensesten geldiniz..

Hemde kendi inancınıza görede..

Sitelerde Paylaş
ensest ılıskı kotu bır sey evet evrım ıcınde veya dısında bı sekılde ınsan nasıl cogaldı sorusu gereklı bır soru degılmıdır?

bızım ınancımıza gorede ensest o zaman sızın ınancınıza gorede oyle olmuyormu?

Başka toplumların ahlaki yapısı konumuz değil. Bizim ahlaki yapımız üzerine konuşuyoruz. Toplumsal algımızda ensest kötü, hatta çok kötü bir davranıştır. Ancak yine aynı toplumun inancının temelinde, ne yazık ki bu menfi davranış yatmaktadır. Adem Havva masalına inanmakla, otomatik olarak bu duruma inanamak zorundasınız, bundan kaçış yok.

Ancak, evrim ensest ilişi vs. iddiasında değildir. "Hayır, öyledir" diyorsanız, bunun nasıl olduğunu anlatmanız gerekir.

Bana sorarsan, ensest ilişkiler neticesinde dünyaya gelmiş olmaktansa, ağaç tepelerinde yaşayan kendi halinde bir primattan gelmiş olmak, vicdani açıdan çok daha rahatlatıcıdır...

Sitelerde Paylaş

Ne diyorsun kardeşim sen? Açıkla diyorlar açıklayamıyorsun da. Biz nasıl ensestten gelmişiz, söylesene?

Bizim en yakın akrabamız olan bonobolarda ensest yoktur bile. Bin kere yazıldı burada. Sen evvela kendi sapık inancına bak. Evrim de bir inanç falan değil, bilimsel gerçek. Kelime oyunlarıyla uğraşacak vakti yok kimsenin.

Sapıklığı savunamıyorsunuz -ki evet, savunulacak gibi değil; onu savunan altında kalıyor çünkü ve senin yaptığın gibi karşıya saldırıya geçiyor-, ondan sonra mıy mıy geveleyip duruyorsunuz.

Biz nasıl ensestten gelmişiz, açıkla doğru düzgün. Bilmiyorsan, kafandan uyduruyorsan da sus.

Sitelerde Paylaş

Bilmediğin bir konuda, bir başkasının ne kadar bildiğini neye dayanarak kıymetlendirebiliyorsun?

Evrim olgusunu da, evrim kuramını da gayet iyi bilirim, merak etme.

Ensest, aile içi ilişki demektir. Evrim kuramı aile içi ilişkiyi nerede öngörür, bu ne şekilde gerçekleşir, bunlara cevap vermediğin sürece iddian kuru bir gürültüden öteye gitmez.

Aşağıdaki linkte açmış olduğum bir başlık var.

Sitocrom-c

Buradaki yazıyı bir oku ve bu konuda ne düşünüyorsun bir yanıt ver.

Bir tarafta cennette yaratılmış, tanrının ruhundan üfürülmüş, kutsal insanoğlu, diğer tarafta aşağılık maymunlar. Ama bakıyorsun, insanla şempanze birebir aynı moleküllere sahipler.

Nasıl oluyor bu sence?...

Sitelerde Paylaş

Bilmiyorsan konuşmayacaksın.

Yoksa ancak böyle kendini rezil edersin.

Evrim inancına göre ensestten gelmişiz

ben sana bu cümledeki hangi bir hatayı,hangi bir çelişkiyi açıklayayım?

Bir şeye karşı olmadan önce git bir ne olduğunu öğren.

Sitelerde Paylaş

Biri Mayonez'e bilimin, bir erkek maymunla bir dişi maymunun birbirine yakın zamanlarda insana dönüşüp de bunların çocuklarının birbirirleriyle ilişkiye girerek insan soyunu çoğalttıklarına dair bir idiası olmadığını öğretsin; zira bana gına geldi.

Sitelerde Paylaş

Evrime baştan girelim bakalım..

Kısaca açıklamaya çalışacağım..

Diyelim ilk canlı oluştu..

Doğal şartlar neticesinde...

Ondan sonra çoğalmaya başladı...

Belli bir süre sonra mecburen dişi ve erkek birbirleriyle birleşmeleri gerekir..

Bu birleşmeler ensest olmuyor mu?

Sitelerde Paylaş

Biri Mayonez'e bilimin, bir erkek maymunla bir dişi maymunun birbirine yakın zamanlarda insana dönüşüp de bunların çocuklarının birbirirleriyle ilişkiye girerek insan soyunu çoğalttıklarına dair bir idiası olmadığını öğretsin; zira bana gına geldi.

İyi de onu doğru şekilde açıklarsalar nasıl alaya alacaklar kimin dedikodusunu yapacaklar.Kişileri nasıl aşağılayacaklar.Egoları nasıl tatmin olcak ?

Bilerek açıklamıyorlar.Arada anlayan kişiler çakmasın diye bazı doğrular serpiştiriyorlar..

Sitelerde Paylaş

Evrime baştan girelim bakalım..

Kısaca açıklamaya çalışacağım..

Diyelim ilk canlı oluştu..

Doğal şartlar neticesinde...

Ondan sonra çoğalmaya başladı...

Belli bir süre sonra mecburen dişi ve erkek birbirleriyle birleşmeleri gerekir..

Olmuyor.Eşeyli üreme ilk tek hücrelilerde başladı.Ve eşeyli üreme bir anda başlamadı.

Kademe kademe kısmi gen değiş tokuşlarıyla başladı.

Sitelerde Paylaş

Bakın Âdem kelimesini sadece peygamber olarak algılayanlar. Kuran da geçen şu ayete muhalefet ederler. Şimdi ayeti buraya naklederek beraber düşünelim.

7/189”O sizi tek bir nefisten yarattı Ve kendisiyle durulup yatışması için, ondan eşini var etti. Onu (eşini) Örtüp Bürüyünce, O da bir yük yüklendi, Bununla (bir süre) gezindi. Nitekim ağırlaşınca ikisi Rableri olan Allah’a, dua ettiler. Eğer bize Salih bir çocuk verirsen, Andolsun şükredenlerden olacağız.

Ayette geçen tek bir nefis sözü, Bir Adamı sembolize ederek, ondaki yaratılış biçiminin aynısı olan kadını da aynı nefis cinsinden yarattığı anlaşılması gerekmektedir. Burada erkek ve kadınların Hepsinde akıl takva ve fısk ve fücur olduğu şeklinde anlaşılmalıdır.

Yoksa buradaki tek bir nefis ifadesini Hz. Âdem peygamber olarak anlaşılmış olsaydı akabinde gelen ayete tezat teşkil ederdi.

7/190” Ama o onlara Salih (bir çocuk) verince kendilerine verdiği şey konusunda, ona ortaklar kılmaya başladılar. Allah onların şirk koştuklarından yücedir.”

Hiçbir peygamber müşrik değildir. Hiçbir peygamber çocuğunu Allah’tan daha çok sevemez. Öyleyse burada bahsedilen tek bir nefis âdem peygamber değil insanoğlunun genelini kaplayan bir haslettir.

burda cogalmanın durumunu sadece hz.adem ve hz. havvadan olmadıgını dusunebılırız.

ama bır yandan da suda var helal ve haram'ı Allah yaratmıstır ve ınsana o emretmıstır bunu. dedık ya toplumlarda ahlak gelısmıs bır yapıdır. ılk ınsanın cogalması bu sekılde olabılır. cogu yerde ınsanların cogalması havva annemızın cıft dogum yptıgını bırı kız bırı erkek oldugunu ve her dogumdan bır oncekılerle veya bır sonrakılerle evlendırıldıgını okuyoruz bunun dogrulugu arastrılabılır bır durumda. bu o zamanlar ınsanlıgın cogalması ıcın helal kılınmıs ama sonra dunyada ınsanların nefslerıne uyarak seytana uyarak bunu cırkınlestrmesı sebebıyle ve ahlakın otrması sebebıyle haram kılınmıs olabılır.

Sitelerde Paylaş

3.8 milyar yıl önce ortaya çıkan ilk canlılar (prokaryotlar) mitoz bölünme ile çoğalıyorlardı. Cinsiyetin ortaya çıkışı ise çok daha sonralarına, 2 ila 1 milyar yıl öncesine, yine tek hücreliler dönemine tekabül eder. Yani, dünyada sadece tek hücreliler varken bile cinsiyet mevcuttu.

Senin yanılgın, bu tek hücrelilerin bir tanesinin pat diye erkek, diğerinin pat diye dişi olarak ortaya çıktığını zannetmen. Halbuki böyle birşey yok. Böyle birşeyi ancak yaratıcı ol der ve olur. Evrim mekanizması böyle çalışmaz. Nesiller boyunca adım adım ilerler. Cinsiyet dediğin olay da bir tane kromozomun farklılaşmasıdır. Diğer genler otozomdur. O yüzden bugün sende hiçbir işe yaramayan ama bazen potansiyel kanser riski taşıyan memeler var (erkek olduğun ön kabulü ile).

Netice olarak, farklı cinsiyete sahip hücreler pat diye ortaya çıkmadı. Bunlar çoğaldıklarında da ortada çok sayıda farklı cinsiyette hücre mevcuttu. Yani, ensest diye birşey asla söz konusu değildir.

Şimdi sen benim az önce sormuş olduğum soruya cevap ver...

Sitelerde Paylaş
Olmuyor.Eşeyli üreme ilk tek hücrelilerde başladı.Ve eşeyli üreme bir anda başlamadı.

Kademe kademe kısmi gen değiş tokuşlarıyla başladı.

Diyelim elimizde bir canlı var diye düşünelim..

Bunlar bir dişi bir erkek diye çoğaldı...

Mecburen bu dişi ve erkeklerin birbiriyle cinsel münasebete girmeleri gerekir..

Nesillerinin devam etmeleri için..

Başka açıklaması olamaz...

Yoksa insanların ya da hayvanların şimdiki şekilde çoğalmalarının mantıklı bir açıklaması olamaz...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...