Jump to content

Evrim Teorisinin kanıtlanamayısı

Recommended Posts

Bilim forumunda onlarca, yüzlerce başlık var evrimle ilgili. Ama şu anda iğneli duran, sizin de kolaylıkla yararlanacileceğiniz bir tanesinin linkini vereyim. O başlıkta çok basit, çok sade bir dille anlatmış Hacı. Başlık biraz yavaş ilerliyor ama daha iyi.

EVOLUTION FOR DUMMIES Aptallar İçin Evrim.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=33818

Mayonez de okusun bir zahmet.

Hacı'nın masturbasyonlarını mı okuyacağız..

Boşverin gidin siz okuyun..

Ateistin zaten bu gibi şeylere inanması gerekir..

Canlının kaynağını ve günümüze nasıl geldiğini açıklaması gerekir..

Aksi halde yaratıcıya inanması lazımdır..

Bunu temellendirmek içinde inanılmaz tesadüfler gerekir..

Evrimci bilimadamlarının yaptığı burda sadece yorumdur..

Başka birşey değildi..

Burdaki kenidini zeki zanneden zevatlarda bunlara sorgulamadan inanıyorlar..

Birde bize yobaz diyorlar..

Benim sorduğum soruya verilen cevaplarda hep bu konuda yapılan yorumlardır..

Hiç düşündünüz mü?

Evrim yadsınamaz kadar gerçekse...

Neden birçok bilimadamı inanmıyor buna..

Kimse yerçekimini tartışmıyor değil mi?

Neden evrim tartışılıyor...

Geçenlerde Habertürk'te bir program vardır..

Evrimle ilgili.

Birçoğunuz izlemiştir..

Sentez bölümünde 3 tane evrime inanan, 3 tanede inanmayan prof çıkmıştı..

Yani sokaktan birileri çıksaydı..

Sizin dediğinize hak verirdim..

Ama üniversitede ders veren, bu konuda beğenin veya beğenmeyin kitap yazmış bilimadamları çıktı...

Neden yadsımayacak kadar gerçek olan bir konuda 3 bilimadamı inanıyor da, 3 tanesi inanmıyor hiç düşündünüz m?

Hatta bir tanesi evrimle ilgili kitap yazdığı için Yök tarafından Üniversitden atılıyor..

http://www.haber7.com/haber/20060525/14-yil-once-evrim-yok-dedi-kovuldu.php

Hemde 14 yıl önce yazdığı bir kitap yüzünden...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 628
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

organik maddenin, gelişmiş formlara doğru nasıl organize olduğu defalarca kere gösterilmiştir. miller-urey deneyi tarzındaki deneyler, basit yani adi bileşiklerden son derece basit enerji kaynaklarıyla (ısı elektrik UV) organik yapıtaşlarının oluşabileceğini, sidney w. fox deneyi basit yapıtaşlardan yine basit bir enerji kaynağı olan ısı (termal) yoluyla nasıl polipeptit zincirlerinin yaratılabileceğini ve bunların suyla temasından proteinoid denilen harika yapıların olusabileceğini, alexander i. oparin proteinoidler ve proteinler kullanılarak metabolizmalı büyüyen ve bölünen hücre benzeri koaservatların nasıl basit bir şekilde oluşturulabileceğini göstermiştir.

DNA nın mükemmel yapısının, bu molekülünün prebiyotik ortamda sentezlenmesine engel olduğu görüşüde RNA nın hem bilgi depo ve transferi hemde katalizleme işlemini kendiliğinden yapabildiğinin gösterilmesi ve ilk canlının genlerinin RNA temelli olduğunun keşfi ile çöpe gitmiştir. DNA daha sonra evrimin biyolojik ayağının ileri kısımlarında ortaya çıkmıştır.

yine bir prokaryot bakteriden nasıl olup kendisinden yüzlerce kat büyük bir eukaryot hücrenin evrimleşebildiğide , aşırı ortamlarda yaşayan çekirdeksiz ama reaksiyonları ökaryotlara çok benzer archea denilen hücrelerin keşfi ile yanıt gelmiştir.

kısacası evrim kuramı bilimsel bir gerçekliktir, ne kadar itiraz edilirse edilsin 4600 milyon yıldır süren bir süreçtir ve canlılar bu sürecin ürünüdür.

Sitelerde Paylaş

Evrimle ilgili.

Birçoğunuz izlemiştir..

Yani sokaktan birileri çıksaydı..

Sizin dediğinize hak verirdim..

Ama üniversitede ders veren, bu konuda beğenin veya beğenmeyin kitap yazmış bilimadamları çıktı...

Neden yadsımayacak kadar gerçek olan bir konuda 3 bilimadamı inanıyor da, 3 tanesi inanmıyor hiç düşündünüz m?

çünkü dinler yüzünden halen tartışanlar var.. ayrıca dişedokunur bütün bilimadamları evrimi kabul eder.

o programı bende izlemiştim, programa konuk olan Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü öğretim üyesi Aslı Tolun EVRİMİ savunan kesimdendi. karşı çıkan ikisi, biri gazi üniversitesi biyoloji diğeri dokuz eylül üniversitesi biyolojidendi.

yani Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünün puanları daha yüksek olup (daha zeki), bilgi bazındada bu konuya daha derinlemesine hakimdirler, diğer kıcı kırık sağ görüşlü (gazi üniversitesi) gerizekalı iki tane andavalin evrime saldırması durumu değiştirmiyor.

bir de hacettepe'den birisi vardı, ama o savunuyordu, gerçi pek beceremiyordu ama.

tarihinde gavur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dünyanın bütün bilim akademileri, bütün üniversiteler evrime inanır. Konuyla ilgili olup da evrime inanmayan bilim adamlarının oranı %1 bile değildir. İnanmayanlar da senin gibi sırf ideolojik sebeplerle inanmazlar.

Yerçekimi tartışılmaz, doğru. Çünkü yerçekimi bir olgudur. Tıpkı evrim gibi. Ancak, yerçekimi teorisi tartışılır. Zira, yerçekimine neden olan parçacığın ne olduğu bilinmemektedir. Graviton olduğu düşünülmektedir ancak gözlenmiş değildir.

Evrimle ilgili.Birçoğunuz izlemiştir..

Yani sokaktan birileri çıksaydı..Sizin dediğinize hak verirdim..

Bahsettiğin adam Türkiye için bir yüz karasıdır. Adem'in dinozorlarla mücadele edebilmek için 30 m. boyunda yaratılmış olabileceğini kitabına yazan adamdır. Ve ne yazık ki, prof olmuş bir biyologdur.

Sitelerde Paylaş
çünkü dinler yüzünden halen tartışanlar var.. ayrıca dişedokunur bütün bilimadamları evrimi kabul eder.

o programı bende izlemiştim, programa konuk olan Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü öğretim üyesi Aslı Tolun EVRİMİ savunan kesimdendi. karşı çıkan ikisi, biri gazi üniversitesi biyoloji diğeri dokuz eylül üniversitesi biyolojidendi.

yani Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünün puanları daha yüksek olup (daha zeki), bilgi bazındada bu konuya daha derinlemesine hakimdirler, diğer kıcı kırık sağ görüşlü (gazi üniversitesi) gerizekalı iki tane andavalin evrime saldırması durumu değiştirmiyor.

birde hacettepeden birisi vardı, ama o savunuyordu, gerçi pek beceremiyordu ama.

Özellikle altı çizili alanlara dikkat edin...

Adamdaki mantığa bak...

Hizaya gel..

Sitelerde Paylaş

Dünyanın bütün bilim akademileri, bütün üniversiteler evrime inanır. Konuyla ilgili olup da evrime inanmayan bilim adamlarının oranı %1 bile değildir. İnanmayanlar da senin gibi sırf ideolojik sebeplerle inanmazlar.

Yerçekimi tartışılmaz, doğru. Çünkü yerçekimi bir olgudur. Tıpkı evrim gibi. Ancak, yerçekimi teorisi tartışılır. Zira, yerçekimine neden olan parçacığın ne olduğu bilinmemektedir. Graviton olduğu düşünülmektedir ancak gözlenmiş değildir.

Bahsettiğin adam Türkiye için bir yüz karasıdır. Adem'in dinozorlarla mücadele edebilmek için 30 m. boyunda yaratılmış olabileceğini kitabına yazan adamdır. Ve ne yazık ki, prof olmuş bir biyologdur.

O kitabını daha sonra düzelttiği söylemişti..

Diğer biyologda bunu öne sürmeye çalıştı..

Sitelerde Paylaş

Tamam Boğaziçi Biyoloji daha hakimdir..

bu söylediğin programda bir diyalog geçmişti, resmen kanıtı.

o gerizekalılardan birisi (et beyinli olan sen anladın) "hücre fotosentez yapacak ama kloroplastı yok" diyor , güya biyoloji profesörü

aslı hanım hemen fonda "bakteride fotosentez yapıyor, bakteride" diye giydirmişti, ne gülmüştüm ya.

birde biyoloji değil o moleküler biyoloji, yani ilk canlılığın nasıl oluştuğunu felanda en ince detaylarına kadar bilir bu adamlar

Sitelerde Paylaş

Adamdaki mantığa bak..

Boğaziçi puanı yüksek solcu bir üniversite o yüzden burda çalışan prof de iyidir..

Gazi puanı Boğaziçine göre düşük sağcı bir üniversite o yüzden burda çalışan prof Boğaziçinde çalışandan daha az hakim konuya...

Ben şimdineden bazı şeyleri kavrayamadığımı daha iyi anladım...

Selçuk Üniversitedi mezunuyum..

Boğaziçi Mezunu olsaydım..

Kesin kavrardım... :D :D

Neyse gavur seni saçma yorumlarınla başbaşa bırakmak istiyorum..

Çıkmak zorundayım..

Sitelerde Paylaş

söylediklerim doğru, taşra üniversitelerde evrim karşıtlığı daha yüksek oranda, istenilen istatistiki araştırma yapılabilir bu konuda.

metropol üniversitelerde ise evrim tartışmasız genelde kabul görür.

zaten kavrayamadığın için boğaziçi mezunu değilsin.

tarihinde gavur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hacı'nın masturbasyonlarını mı okuyacağız..

Boşverin gidin siz okuyun..

Ateistin zaten bu gibi şeylere inanması gerekir..

Canlının kaynağını ve günümüze nasıl geldiğini açıklaması gerekir..

Aksi halde yaratıcıya inanması lazımdır..

ya harbiden dummies bunlar..

peki madem öyle, yaratıcıya inanması lazım derken, yaratıcıyla ilgili kanıtınız ne ya?

evrim için en ufak kanıtı isteyen sizler, şu ne idüğü belirsiz yaratıcıya dair bir tanecik somut kanıt gösterebiliyor musunuz?? nedir kanıtınız, kuran mı? kuranın kanıtı ne? yine kuran mı?? :wacko:

şaka mısınız nesiniz siz ya..

tarihinde Faramir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bakın;

darwınden oncede bır cok kısı evrım adı altında dusunceler sarf etmsıtır ama bu dusunceyı yayma sansı darwın'ın elıne gecmıstır... darwınden cok oncede bır cok ıslam alımı evrıme yesıl ısık yakmıs mumkun mertebede dunya uzerınde evrım deısımlerının var olabılecegını savunmuslardır..FAKAT!!!!

Allah'ın kur'an da evrımle ılgılı veya buna benzer bır acıklaması olmadıgı ıcındır kı ıslam alımlerı boyle bır kanıya dusunceye sahıp olmus olabılırler.....

Bugün biyoloji dalı evrim fikri olmadan mevcudiyetini sürdürememektedir.Evrimi katiyyen reddetmek doğru olmayacaktır.Ancak Darwin'in önermelerini insanlar reddebilirler.

evrım dıe nıtelendırdıgımız sey Yaratan'a karsılık degıl dunyadakı yasamın nasıl olustugu ve nasıl gelıstıgıdır.

Allah istediğini istediği gibi yaratabılır.

Sitelerde Paylaş

İstediği kadar düzeltsin, hiç önemi yok. Böylesine geri zekalıca bir şeyi kitabına koyabilen bir adam, dangalağın daniskasıdır, ünvanı ne olursa olsun...

Bu arada, ısrarla sorduğum soruya kimse yanıt vermek istemiyor nedense. Verecek yanıt olmadığından mı acaba?..

tarihinde Sapiens tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tamam işte, madem evrime 'bilimsel' dayanağı olan itirazlar var, madem ona itiraz edenlerin hakikaten 'bilimsel' gerekçeleri var hakemli bilimsel bir yayında çıkmış tek bir makale getirin buraya. Biz de diyelim ki evrim olgusuna gerçekten de 'bilimsel' itirazlar varmış. Bundan kolay ne var? Her tartışmada söylüyoruz bunu. Ama ortaya birşey koyamadığınız halde -ki zaten olmaz;çünkü yok- siz de aynı şeyleri söylemeye devam ediyorsunuz. Burada bir yanlışlık yok mu?

Profluk falan bizim gibi gelişmekte olduğu sayılan ülklerde pek matah birşey değil. Üniversite okumuş herkes bunu bilir. Sahiden işinin ehli olanlar olduğu gibi sokaktan çevirip de öğretim görevlisi yapılan adam da çoktur. Şöyle dünya çapında, bir ton makalesi yayınlaşmış evrim karşıtı saygın bir biyolog var mı mesela elinizde? :D

Aha, işte bunu diyorum. Dangalağın evladı 65 milyon yıl evvel yok olduğu bilinen dinozorlarla yeni bir tür olan insanları güreştirmiş. Bu adamı dötüm bile ciddiye almaz ki ben alayım. Uyduruk bir rivayeti alıp bilimsel bir mevzunun içine sokan adamın ne bilimadamlığından, ne de kendinden hayır gelir.

tarihinde Murteddin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

:) araştırmadığım yönünde şüpheniz var galiba ama sır sizin hatırınıza bir kez daha okuyacam bunları

Teşekkürler.

Teoriler kanıtlanınca kanun olmazlar, hipotezler verilerle vs. desteklendiklerinde teori olurlar; kanun denen şeyler ise matematik ifadelerdirler. Şu başlıktaki tartışmalara da göz atmanda fayda var:

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=20216&st=0&p=329101&fromsearch=1entry329101

Sitelerde Paylaş

evrim gerçektir, tümevarımla varılan hakikattir..

yaratılış ise kendisini dayatmaya çalışan dogmadır, habire tümdengelme ile kendini ispatlama derdindedir.

Tümdengelim tümevarımdan daha sağlamdır... :)

Yaratılış hikâyesi kolpanın önde gideni tabii, o konuda lâfım yok.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...