Jump to content

Evrim Teorisinin kanıtlanamayısı

Recommended Posts

• İleti 628
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

sakarsarkan

mırıldanıp durma. sana soru sordum. cevap ver:

kasık fıtığı insanların yüzde 60ından fazlasında niye oluşuyor?

niye hıçkırıyoruz?

Ya biliyorum diyeceksin ki 4 ayaklıydık yatay hareketler vardı iki ayaklı olunca aşağı basınç sebebiyle böyle bir durum ortaya çıktı. Yani ayaklarımızı ellerimiz gibi değil eli el ayakları da ayak gibi kullanmamızın bedeli. Ben de diyeceğim ki buna kanıtın ne ? Yani sadece insanlarda fıtık görülmesinini sadece dik yürüyen varlık insandır sözüyle ifade ederken bunun neresinden 4 ayaklılardan evrimleşştik savını çıkaracağız.

Anlamıyorum ki kuyruk sokumu denge unsuru olan kuyruğun kalıntısıymış kim diyor abi bunu ? Neye göre söylüyor dengesiz insanlarmıyız biz. Bir insanı sırf istediğimizi söylemiyor diye cahillikle ve saflıkla itham etmek dengesizlik o başka, ancak denge unsuru iç kulakken biz büyük ihtimalle dahi demeden işte bu kuyruktan kalan kalıntı diyenlerin bu kadar emin konuşmasını anlayamıyrouz. Hıçkırıkta sindirim ve hava yutmamızla ilgili bir durum, nedir bunun evrimle ilgisi. bel fıtığı bu şekilde yürümemizle ilgili kasık fıtığının da bir çok sebebi için de en etkilisi er bezlerinin aşağı inmemiş olmasıdır. Yani bunların evrimle organik bir bağı yok. Hıçkırık bir uyarı sistemi, hava yuttun diyor diyaframa baskı yapıyor, yiyeceğin üzerinden giden havanın çıkarılması için de gayret sarfediyoruz, neresinde bunun evrim.

İslam her organın kalp kadar önemli ve büyük çapta iş yaptığını söylemiyor ki. Bazı organlar önemlidir bazıları da yardımcıdır. İş bu kdaar basit.Günlerden Cuma mübarektir. Aylardan Ramazan. Diğer günler kötü mü hayır. ama Her Peygamber nasıl Allah tarafından gönderiliyorsa ama Efendimizin (ASM) yeri başkaysa bazı kalp akciğer gibi organların yeri de başkadır ve diğerleri de önemsiz değildir, teşbihte hata olmasın.

Sitelerde Paylaş
Yani sadece insanlarda fıtık görülmesinini sadece dik yürüyen varlık insandır sözüyle ifade ederken bunun neresinden 4 ayaklılar

sakarsarkan

başka canlılarda da fıtık var . köpeklerde mesela.soruyu anlamamış gibi yapma.iki soru sordum:

1.kasık fıtığı insanların yüzde 60ından fazlasında niye oluşuyor? yeni doğmuş çocuklar dahil.

2.niye hıçkırıyoruz?

tarihinde convert tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

scar , sorularına numara vermişsin detaylıca konuşulsun diye, ama sen kalkıp daha kafatası hakkında konuşmamız bitmeden kovada duran sulara, protein dizilimlerine falan sekiyorsun. keyfe keder konuyu dağıtacaksak bırakalım bu işi, hepimize 10 puan hepimiz şampiyonuz. ayırdığım zamana yazık cidden.

sen evrimdeki basamaklanma hakkında sorgulama yapıyorsun ve bunu yaparken kafatası özeline inmişsin. ben de sana dedim ki kafatasının abuk subuk olmamasının sebebi simetridir o da omurgadan kaynaklanır. "kafatası olmayan canlı da var" demen biraz çocukça bir "bana ne işte, bana ne" havasında olmuş, kusura bakma... sen kafatasından girdin diye yazdım ben. ben açmadım kafatası bahsini.

kafatası olmayan canlıda kafatasının öncülü diyebileceğimiz sertleşmeye başlamış dokular, yapılar var.

ayrıca, omurgası olmayan canlı varsa, onun da omurgayı ikame eden bir sistemi bir sinir ağları bütünü var. onun vucudunun simetrik olmasını sağlayan da o ağ sisteminin içindeki benzer doku.

yani kafası olmayan canlıdan "pört" diye bir anda kafa çıkmıştır demiyoruz. kafa oluşumu da dolayısıyla kafatasının oluşumu da basamaklıdır, aşamalıdır.

tek çeneliliğin neresi simetriye aykırı scar, allahının aşkına yahu ? her iki yarısı birbirine simetrik tek çeneden bahsediyorsun işte ! alt çene - üst çene simetrisinden bahsedilmez. vucudun sağ-sol yarılarının simetrisinden bahsedilir arkadaşım bu konular konuşulurken. üst çene 10 cm, alt çene 40 cm. olabilir, yeterki ikisinin de orta noktaları aynı hizada olsun, üst çene 5cmsi sağda 5cmsi solda, alt çene 20cmsi sağda 20cmsi solda olsun yani. anlatabiliyor muyum.

tek çene ? yok abi bu dediğinin herhangi bi şeyle alakası. pardon yani...

bu arada evrimciler hangi canlı için "yaşayamaz" diyorlar ben anlayamadım. benim hangi örneğime istinaden dediğini anlamadım.

"tv ucundaki kırık dişli çatal" yaşamaya devam ediyor. :)

Sitelerde Paylaş
anlat convert ama öyle bir şey söyle ki ben de evet ya bu evrimle ilgili diyebileyim yoksa subjektif yorum yapma. evrimciler bunun dik yürüyüşten kaynaklandığını söylüyor -zira- ( bu da ne demekse)

sakarsarkan

kasık fıtığı , hıçkırık , akıl dişleri v.b. hepsi evrimleşmiş ve evrimleşmekte , değişmekte olan insan vücudunun mükemmel olmayışının , atalarındaki yapının bir kısmını yarım yamalak hala muhafaza etmekte olduğunun işaretidir.

Sitelerde Paylaş

sakarsarkan

kasık fıtığı , hıçkırık , akıl dişleri v.b. hepsi evrimleşmiş ve evrimleşmekte , değişmekte olan insan vücudunun mükemmel olmayışının , atalarındaki yapının bir kısmını yarım yamalak hala muhafaza etmekte olduğunun işaretidir.

İnsan neden mükemmel olacakmış ? Böyle bir kaide yok ki.Ölümlü bir hayatı olan varlığın mükemmel olması beklenmiyor.

Sitelerde Paylaş

Çöl bedevileri çaplarına bakmadan evrimi çürütmeye kalkıyorlar :)

Tamam hadi canınız saolsun , madem öyle mutlu olacaksınız evrim mevrim yok...

Lakin evrimin olmaması ; evreni dünyaya sürekli din gönderen- ve gönderdiği dinler sürekli değiştirilen- en sonunda dinini korumayı akıl eden , "herşeyi ben yaptım -nasıl yaptın diye sormayın ol dedim oldu" diyen gerizekalı birisinin yarrattığı anlamına gelmez.. Kendi kendinize gelin güvey olmayın...

Sitelerde Paylaş

kafa bulmak içindi veya şimdi kıvırmak için, benim meselem değil ki. Ben barbosayım desem bu şaka olur ama sen şaka diye bana evrimden bahsediyorsun, şaka gibi hakkatten. bir de bu söz de gözden düşürme numaralarını bırak dostuuuuuum bu sitede herkes kimin ne olduğunu biliyor ilk günümüz değil. hala da aynı reaksiyonlar sıktı artık neye göre asli işlevini yitirmiş miş, senin bu ifadenden onun asli görevini bildiğin ortaya çıkıyro, denge unsuru demek kuyruk kuyruk gitti kuyruk sokumu kaldı ha, peki insanda denge unsuru nasıl olud da kulağa kaydı hem de en derinine, neden kuyruk yok ama biz dengeli gidiyoruz. Bırakın ya bu işleri, rezil olan siz resil oluyorsun denen ben yok ya. ben neden bu formlar birbirlerinin ailesi oluyormuş onu sordum.Evrim görülemediğine doğrulanamadığına ve gözlemleme imkanı bulunamadığına göre nedir evrim de bu kadar kesin familya ortaya koyma cesareti gösterten şey?

hahahaha, kimin rezil olduğunu üstte gördük, sen kendi rezilliğini bile fark edemiyorsan bu triple rezilliktir bunu bilesin. daha eukaryotik hücrelerin bakteriden türemediğini bilmeyecek kadar cahilsin, lise düzeyinde bile bilgiye sahip değilsin, archeabakterilerle archeaları bilmeyecek kadar cahilsin..

bir kere sen evrimin nasıl bir şey olduğundan bir habersin, hiç bir şey bilmiyorsun bu konuda.. evrimde organların bağlantılı geliştiğini, ayrı ele alınamayacağını bilmiyorsun..

harun yahya kaynakarından ve kendi hayal gücünü kullanarak salladığın argümanlarından sözde evrim karşıtlığı yapmaya çalışıyorsun.

bir de evrim görülmüyor felan demişsin, sen git bana zeki yaratıcını göster bakalım önce..

ama senin gibiler pavlov'un köpekleri gibi şartlanmışlığa sahip olduğundan o sığ kafana bir şey sokmamız pek mümkün görünmemekte.

Sitelerde Paylaş

hahahaha, kimin rezil olduğunu üstte gördük, sen kendi rezilliğini bile fark edemiyorsan bu triple rezilliktir bunu bilesin. daha eukaryotik hücrelerin bakteriden türemediğini bilmeyecek kadar cahilsin, lise düzeyinde bile bilgiye sahip değilsin, archeabakterilerle archeaları bilmeyecek kadar cahilsin..

bir kere sen evrimin nasıl bir şey olduğundan bir habersin, hiç bir şey bilmiyorsun bu konuda.. evrimde organların bağlantılı geliştiğini, ayrı ele alınamayacağını bilmiyorsun..

harun yahya kaynakarından ve kendi hayal gücünü kullanarak salladığın argümanlarından sözde evrim karşıtlığı yapmaya çalışıyorsun.

bir de evrim görülmüyor felan demişsin, sen git bana zeki yaratıcını göster bakalım önce..

ama senin gibiler pavlov'un köpekleri gibi şartlanmışlığa sahip olduğundan o sığ kafana bir şey sokmamız pek mümkün görünmemekte.

Pavlovun köpeği gibi şartlanan sensin gavur , kusura bakma takılmışsın lise düzeyi bilgiye, ben ne diyorum sen ne diyorsun.ökaryotu senden duydum ha. 80 kere sordum belki ama hala cevap yok o ondan bu bundan türedi. Kanıt? Kanıt gavur kanıt?

chase dostum, seninle kafa tasından gidiyoruz ancak başka arkadaşlarla başka aşamalardayız. Ondan konu dağıldı gibi gelebilir ama senin konu dağınık değil merak etme :) ancak bunu sadece omurgaya vererek kurtulamayız, evrimciler senin dediğinin aksine aşama aşama oluştu ve o bozuk formlar yaşayamadı fosil bulmanın zor olduğu da dikkate alınırsa fosillerin olmaması normal diyerek sıyırmaya çalışıyorlar. Omurgadaki sistem bu simetriyi sağlıyrsa bunun tesadüfler sonucu olacağına da inanmadığını söyle lütfen düşer bayılırım. tesadüf eseri inşaat malzemelerinden simetri odalar bile çıkmaz chase, katrilyon sene geçse sanat sergisi Sanatçısız olmaz, açılmaz.

Sitelerde Paylaş
anlat convert ama öyle bir şey söyle ki ben de evet ya bu evrimle ilgili diyebileyim yoksa subjektif yorum yapma. evrimciler bunun dik yürüyüşten kaynaklandığını söylüyor -zira- ( bu da ne demekse)

bu arada hıçkırıkların sebebi:

balıktan kalma sinir sistemi solungaçlar tamamen körelirken , yok olmamış.bir kısmı kalmış. bazı durumlarda bu eski sinir sistemi uyarılınca solungaçları harekete geçirmek için sinyal gönderiyor. solungaç olmayınca hıçkırık oluşuyor.

http://www.sciam.com/article.cfm?id=this-old-body

Sitelerde Paylaş

bu arada hıçkırıkların sebebi:

balıktan kalma sinir sistemi solungaçlar tamamen körelirken , yok olmamış.bir kısmı kalmış. bazı durumlarda bu eski sinir sistemi uyarılınca solungaçları harekete geçirmek için sinyal gönderiyor. solungaç olmayınca hıçkırık oluşuyor.

Ya ne alakası var, gülsem gülemiyorum ağlasam neden ağlayım şimdi, nedir abicim bu ya, ha solungaç körelmiş ama sinir sistemi körelen solungaça hala sinyal gönderiyor. neden miş o,? nedne arada ağzımızı açıp kapatmıyrouz bunu yapmamıza engel bir şey yok, yani santral sinir sistemi balık gibi suyu ağzımıza alıyrmuş gibi hareketler yaptırsın. ya komik çok komik ama gülemiyorum gerçekten ya, evrim ne menem şeymiş nelere inanmak zorunda bırakıyor insanları. Yılanların ayakları çekildi olayını kabul eden bunu da kabul eder tabii, zuhahaha desemmi? yok demeyim. Neyse...

Sitelerde Paylaş
Ya ne alakası var, gülsem gülemiyorum ağlasam neden ağlayım şimdi, nedir abicim bu ya, ha solungaç körelmiş ama sinir sistemi körelen solungaça hala sinyal gönderiyor. neden miş o,? nedne arada ağzımızı açıp kapatmıyrouz bunu yapmamıza engel bir şey yok, yani santral sinir sistemi balık gibi suyu ağzımıza alıyrmuş gibi hareketler yaptırsın. ya komik çok komik ama gülemiyorum gerçekten ya, evrim ne menem şeymiş nelere inanmak zorunda bırakıyor insanları. Yılanların ayakları çekildi olayını kabul eden bunu da kabul eder tabii, zuhahaha desemmi? yok demeyim. Neyse...

lan zır cahil. scientific american bağlantısını verdim.santral sinir sistemi değil.balıktan kalma eski sinir sistemi. bu arada her zaman kullandığımız memeli sinir sistemi var.

Sitelerde Paylaş

şu meşhur ama çaresiz benzetme var ya, hani ," hurda parçalarına fırtına çarpsa tesadüfen boeing 747 oluşur mu hiç ? " zırvası. bunu kafanıza kim kazımışsa helal olsun. ben bu kadar kara propaganda görmedim, duymadım.

sen de bunun etkisi altındasın, ister kafatası konuşalım ister sefer tası, dönüp dolaşıp hurdaya isabet eden fırtına, malzemelerin bir araya gelip bina oluşması gibi "evrim teorisinin" asla ve kat'a söylemediği bir yalana saplanıyorsunuz güzel kardeşim. cidden yapılabilecek fazla birşey yok. bu derece katı biçimde şartlanmış bir algıya 2 kere 2 dört eder demek bile büyük çaba gerektiriyor. hem 2 ile 2 biraraya gelip tesadüfen 4 eder mi hiç...

bi kere daha tekrar oku, benim anlattıklarımla senin onaylamadıkların aynı şeyler değil ki. mahsus mu yapıyorsun bilmiyorum.

"evrimciler senin dediğinin aksine aşama aşama oluştu ve o bozuk formlar yaşayamadı fosil bulmanın zor olduğu da dikkate alınırsa fosillerin olmaması normal diyerek sıyırmaya çalışıyorlar."

bunu daha önce de sormuştum, cevap buysa ben yine anlamadım ya da cevap yine bu değil. alıntı yaptığım bu cümlende neyden bahsediyorsun? benim hangi dediğimin tersini söylüyor evrimciler, ve nasıl söylüyor, açık ve yalın bir biçimde değinir misin?

senin bozuk formdan kastın nedir?

kafatasının da öncülleri var dedik, ilkel formları var dedik. kafatası olmayıp da sırf omurgası varken pört diye kafa yumurtlamış canlı yok, bunu evrim de söylemiyor hiç kimse söylemiyor dedik. ben neyi eksik yazdığımı arıyorum ama bulamıyorum.

aşama aşama oluşan şey, " tam omurga-> tam kafatası " değildir . böyle bir şey yok. ben de bunu demiyorum zaten. böyle bir pörtleme evrim teorisinin hiçbir yerinde yok.hiçbir uzuv, öncül/ilkel/basit formu olmadan tam haline evrilmez. biraz daha tarafsız ve biraz daha samimiyetle araştırın lütfen.

basit bir omurgaya sahip canlı, simetriye sahip olan dokusu sayesinde , başka bir etmenden dolayı kafatasının öncül biçimleri evrilirken onu da simetrik oluşturur.

simetri, vucuda dikine bir çizgi çektiğinde her iki tarafın da aynı olmasıdır. tek çenenin yarısı da diğer yarısının simetriğidir. kafatasının simetrik oluşu da bundandır. bu da omurgadan kaynaklıdır. yani daha özüne inersen sinir sisteminden.

hy kitaplarındaki gözü bir yerde ağzı bir yerde kafatası atmasyonları da bu yüzden bu kadar garabettir. hyciler, bu yüzden iki göz çukurunun da altlı-üstlü olduğu bir ara form beklentisi içindedir ve doğal olarak daha çok beklerler :)kafatasının veya kafatasımsının en ilkel hali bile simetriktir, çünkü simetriye yol açan doku, sinir sistemi olarak kullandığı nasıl bir oluşum/sistem/küme/zımbırtı varsa onun içindedir. kafası olmayan canlılar bile simetriktir. kafatasından hareketle evrim teorisini sarsmak belki de görüp görebileceğimiz en mesnetsiz beklentilerden birisi.

söz meclisten dışarı, genelde edindiğim izlenim de bu. evrim karşıtları, evrim teorisinin bahsetmediği şeylerden bahsederek evrim çürütüyor :) zaten bu yüzden hakemli bir dergide bile ilaç niyetine de olsa yayınlanmış "1" adet, yazıyla "bir adet" bile çalışmaları yok.

buyrun yayınlayın , nobeli kapın. hem dünyanız kurtulur hem ahiretiniz.

ee nerde be abi? onlarca senedir "1" adet eser neden üretemedi, yayınlayamadı sizin evrim karşıtları?

şüphesiz ki bu çaresizlik çok manidardır.

hee, "evrimci bir lobi var ve allah düşmanlığı yapacaz diye yayınlamıyorlar" di mi :)

Sitelerde Paylaş

Pavlovun köpeği gibi şartlanan sensin gavur , kusura bakma takılmışsın lise düzeyi bilgiye, ben ne diyorum sen ne diyorsun.ökaryotu senden duydum ha. 80 kere sordum belki ama hala cevap yok o ondan bu bundan türedi. Kanıt? Kanıt gavur kanıt?

chase dostum, seninle kafa tasından gidiyoruz ancak başka arkadaşlarla başka aşamalardayız. Ondan konu dağıldı gibi gelebilir ama senin konu dağınık değil merak etme ancak bunu sadece omurgaya vererek kurtulamayız, evrimciler senin dediğinin aksine aşama aşama oluştu ve o bozuk formlar yaşayamadı fosil bulmanın zor olduğu da dikkate alınırsa fosillerin olmaması normal diyerek sıyırmaya çalışıyorlar. Omurgadaki sistem bu simetriyi sağlıyrsa bunun tesadüfler sonucu olacağına da inanmadığını söyle lütfen düşer bayılırım. tesadüf eseri inşaat malzemelerinden simetri odalar bile çıkmaz chase, katrilyon sene geçse sanat sergisi Sanatçısız olmaz, açılmaz.

günlerdir yazıyoruz kanıtları bu başlığı okuyanlar görüyor, ama senin anlaman aksak olduğundan gözün görsede beynin kavrayamıyor.

bir kere vücud simetrine yol açan şey notokord'dur, bunu dahi bilmiyorsun.. sadece omurgalılarda değil, ilkel kordalılardan sefalokordatlarda da simetrik yapı sözkonusudur. sırt ipine sahip olan bütün kordalı canlılar simetrik özellik gösterir, amphioxus örneğini ne güzel atlıyorsun öyle.. kısacası bunun kökeni, beyni kalbi böbrekleri, kafatası vertabrası ve diğer üyeleri olmayan en ilkel kordalılara 3-4 cm lik sırtipli su hayvanlarına kadar uzanır, oralardan bize kadar gelmiştir, aktarıla aktarıla.

ara halkalarda bozuk form olmaz, sen evrimi bilmiyorsun.. evrim tedrici olarak topluluklarda meydan gelir, ani şekilde ve bireyde değil. topluluğu meydana getiren her bireyin neslinde bir kaç kere gen mutasyonları meydana gelir, gözle görülmez ama genotipe kayıt edilir, sonra eşeyli üreme yüzünden bu bütün türe yayılır.. buna benzer binlercesi, milyonlarca yılda türün her neslinde katlarak artar ve zamanla eski atalarından ayrışmasına yol açar. türleşme olayı böyle olur, x-men filmlerinde izlediğin gibi değil.

önce notokord'u öğren, sonra omurgalı embriyolarında sırtipinin notokord olduğunu zamanla yerini omurgaya bıraktığını öğren, sefalokordatlardaki anatomiyi öğren, onlardan öncede yarı kordalı türlerin olduğunu vs. öğren.. sonra gel burada yaz..

şu yaratıkta sana kapak olsun (amphioxus),

http://users.ox.ac.uk/~zool0615/Assets/amphioxus-wholemoust-fabian-2.JPG

tarihinde gavur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

şu meşhur ama çaresiz benzetme var ya, hani ," hurda parçalarına fırtına çarpsa tesadüfen boeing 747 oluşur mu hiç ? " zırvası. bunu kafanıza kim kazımışsa helal olsun. ben bu kadar kara propaganda görmedim, duymadım.

sen de bunun etkisi altındasın, ister kafatası konuşalım ister sefer tası, dönüp dolaşıp hurdaya isabet eden fırtına, malzemelerin bir araya gelip bina oluşması gibi "evrim teorisinin" asla ve kat'a söylemediği bir yalana saplanıyorsunuz güzel kardeşim. cidden yapılabilecek fazla birşey yok. bu derece katı biçimde şartlanmış bir algıya 2 kere 2 dört eder demek bile büyük çaba gerektiriyor. hem 2 ile 2 biraraya gelip tesadüfen 4 eder mi hiç...

bi kere daha tekrar oku, benim anlattıklarımla senin onaylamadıkların aynı şeyler değil ki. mahsus mu yapıyorsun bilmiyorum.

"evrimciler senin dediğinin aksine aşama aşama oluştu ve o bozuk formlar yaşayamadı fosil bulmanın zor olduğu da dikkate alınırsa fosillerin olmaması normal diyerek sıyırmaya çalışıyorlar."

bunu daha önce de sormuştum, cevap buysa ben yine anlamadım ya da cevap yine bu değil. alıntı yaptığım bu cümlende neyden bahsediyorsun? benim hangi dediğimin tersini söylüyor evrimciler, ve nasıl söylüyor, açık ve yalın bir biçimde değinir misin?

senin bozuk formdan kastın nedir?

kafatasının da öncülleri var dedik, ilkel formları var dedik. kafatası olmayıp da sırf omurgası varken pört diye kafa yumurtlamış canlı yok, bunu evrim de söylemiyor hiç kimse söylemiyor dedik. ben neyi eksik yazdığımı arıyorum ama bulamıyorum.

aşama aşama oluşan şey, " tam omurga-> tam kafatası " değildir . böyle bir şey yok. ben de bunu demiyorum zaten. böyle bir pörtleme evrim teorisinin hiçbir yerinde yok.hiçbir uzuv, öncül/ilkel/basit formu olmadan tam haline evrilmez. biraz daha tarafsız ve biraz daha samimiyetle araştırın lütfen.

basit bir omurgaya sahip canlı, simetriye sahip olan dokusu sayesinde , başka bir etmenden dolayı kafatasının öncül biçimleri evrilirken onu da simetrik oluşturur.

simetri, vucuda dikine bir çizgi çektiğinde her iki tarafın da aynı olmasıdır. tek çenenin yarısı da diğer yarısının simetriğidir. kafatasının simetrik oluşu da bundandır. bu da omurgadan kaynaklıdır. yani daha özüne inersen sinir sisteminden.

hy kitaplarındaki gözü bir yerde ağzı bir yerde kafatası atmasyonları da bu yüzden bu kadar garabettir. hyciler, bu yüzden iki göz çukurunun da altlı-üstlü olduğu bir ara form beklentisi içindedir ve doğal olarak daha çok beklerler :)kafatasının veya kafatasımsının en ilkel hali bile simetriktir, çünkü simetriye yol açan doku, sinir sistemi olarak kullandığı nasıl bir oluşum/sistem/küme/zımbırtı varsa onun içindedir. kafası olmayan canlılar bile simetriktir. kafatasından hareketle evrim teorisini sarsmak belki de görüp görebileceğimiz en mesnetsiz beklentilerden birisi.

söz meclisten dışarı, genelde edindiğim izlenim de bu. evrim karşıtları, evrim teorisinin bahsetmediği şeylerden bahsederek evrim çürütüyor :) zaten bu yüzden hakemli bir dergide bile ilaç niyetine de olsa yayınlanmış "1" adet, yazıyla "bir adet" bile çalışmaları yok.

buyrun yayınlayın , nobeli kapın. hem dünyanız kurtulur hem ahiretiniz.

ee nerde be abi? onlarca senedir "1" adet eser neden üretemedi, yayınlayamadı sizin evrim karşıtları?

şüphesiz ki bu çaresizlik çok manidardır.

hee, "evrimci bir lobi var ve allah düşmanlığı yapacaz diye yayınlamıyorlar" di mi :)

SEvgili chase anlamıyacak bir şey yok hakikaten, açık yazıyroum. simetri konusundaki durum benim kabul edebileceğim şekilde açıklanmamış ondan anlaşamıyoruz belki de. Yani omurga dan dolayı simetri var diyrosun kafa tası olmayanlarda bile simetri var. Tamam yok demedim ki, omurgasız canlılarda da simetri var. Onlarda bunu sağlayan ne? Kara propaganda dediğin şey var ya dostum aslında evrimin öngördüğünden daha mantıklı bir şey söylüyor. amphioxus ' a gelince ilk defa senden görmüyorum bu canlıyı gavur ne alakası var. sen ondan evrimleşen canlının adını da versene. sonra ondan ve sonra da ondanevrimleşen; sonra da neden onların bir familya olduğunu anlat. Bak iki şey söyleyim.

1 - Evrim gözlenemiyor değil mi? Yani soy ağacı diye anlatılan şey herneyse o tamamen hayal ürünü, gavura anlatamadığım şey ezberleyip söyleyedurduğu, şu şundan şu şundan şu da şundan evrimleşti? daha bir önceki yazı da sordum bana yine kimin nereden evrimleştiğini anlatmış. Evrimi gözleyemiyoruz, evrimleşti diyoruz ve bu tamamen olaylara bizim subjektif yorumumuz. Neye göre ve hangi dedlile istinaden notokord zamanla yerini omurgaya bıraktığını anlatsın bir arkadaşım. Bu bir varsayımsa subjektif yorumdur, işim olmaz, ancak madem bilimsel konuşuyrouz bana gagası benzeyenler biribirinden evrimleşti gibi 150 yıl öncesine ait mantıkla gnümüz bilimselliğini temsil eden yorum yapıldığını kimse iddia etmesin.

2 - Myva sinekleri vemilyonlarca türü olan bakterilerin binlerce nesli bir insan ömrüne sığıyorken, neden bu iş araştırılıyor ve en az yüz yıldır labratuvarlar da mutasyona dahi uğratılan deneklerde evrimleşme gözlenmiyor? Gözleniyor olsaydı bunu dünyaya zevkle ilan edeceklerinden şüphesi olan var mı?

Sitelerde Paylaş

SEvgili chase anlamıyacak bir şey yok hakikaten, açık yazıyroum. simetri konusundaki durum benim kabul edebileceğim şekilde açıklanmamış ondan anlaşamıyoruz belki de. Yani omurga dan dolayı simetri var diyrosun kafa tası olmayanlarda bile simetri var. Tamam yok demedim ki, omurgasız canlılarda da simetri var. Onlarda bunu sağlayan ne? Kara propaganda dediğin şey var ya dostum aslında evrimin öngördüğünden daha mantıklı bir şey söylüyor. amphioxus ' a gelince ilk defa senden görmüyorum bu canlıyı gavur ne alakası var. sen ondan evrimleşen canlının adını da versene. sonra ondan ve sonra da ondanevrimleşen; sonra da neden onların bir familya olduğunu anlat. Bak iki şey söyleyim.

1 - Evrim gözlenemiyor değil mi? Yani soy ağacı diye anlatılan şey herneyse o tamamen hayal ürünü, gavura anlatamadığım şey ezberleyip söyleyedurduğu, şu şundan şu şundan şu da şundan evrimleşti? daha bir önceki yazı da sordum bana yine kimin nereden evrimleştiğini anlatmış. Evrimi gözleyemiyoruz, evrimleşti diyoruz ve bu tamamen olaylara bizim subjektif yorumumuz. Neye göre ve hangi dedlile istinaden notokord zamanla yerini omurgaya bıraktığını anlatsın bir arkadaşım. Bu bir varsayımsa subjektif yorumdur, işim olmaz, ancak madem bilimsel konuşuyrouz bana gagası benzeyenler biribirinden evrimleşti gibi 150 yıl öncesine ait mantıkla gnümüz bilimselliğini temsil eden yorum yapıldığını kimse iddia etmesin.

2 - Myva sinekleri vemilyonlarca türü olan bakterilerin binlerce nesli bir insan ömrüne sığıyorken, neden bu iş araştırılıyor ve en az yüz yıldır labratuvarlar da mutasyona dahi uğratılan deneklerde evrimleşme gözlenmiyor? Gözleniyor olsaydı bunu dünyaya zevkle ilan edeceklerinden şüphesi olan var mı?

simetriye notokord neden olur, kafatassızlarda simetri gösterir ama notokord yani sırtipi sayesinde..

amphioxus değil, onunla aynı sınıftan ve familyadan olan, aynı anatomik özelliklere sahip, şu an soyu tükenmiş başka sefalokordatlar çenesiz balıklara doğru evrim geçirmiştir, şimdi tutup binlerce türü, fosili buraya mı yazacağız, üstelik çoğu fosilleşmeden yok olmuştur bunların. ölen her canlının fosil olmadığını bilmen gerekli.

I) sen evrimi bilmiyorsun, önce şube nedir, sınıf nedir, familya nedir, cins nedir tür nedir bu ayrımları bir öğren, sonra konuşalım.. biz bir örnek verirken bir familya'dan bir türü ele alır anatomisini gösteririz, diğer familya ve sınıflarla olan evrimsel ilişkisini bu yolla açıklarız, ama bu familyaya bağlı bir sürü yaşayan ve yok olmuş tür sözkonusudur, evrimsel süreçte bunların hangisinin hangi sıralamada olduğu, yağan yağmur tanelerinin hangi sıralama ile yere düştüğünü hesaplamaya benzer. buna rağmen paleontolojik bulgularla, günümüzde yaşayan türler arasında bağlar kurulup belli başlı soy ağacı zincirleri oluşturulmuştur. bir tür zamanla yerini haritada başkasına bırakabilir, ya da tekrar eski yerine dönebilir, bu hiç önemli değil.

notokord'a gelirsek, omurgalı embriyolarında önce sırt ipi olarak notokord vardır, zamanla yerini omurgaya bırakır. ilkel kordalılar ve sefalokordatlarda ise yaşam boyunca sırtipi notokorddur. bu durum gösteriyorki, evrimsel süreçte notokord'u omurga izlemiştir.

II) bu söylediğini salladın resmen.. bakterilerde ve böceklerde ilaçlara karşı direnç gösterdikleri görülmüş, üstelik daha önce eşi gözlenmeyen yeni proteinlerin mutasyon yoluyla meydana geldiği defalarca gösterilmiştir. sars, hiv, aids, domuz gribi gibi virüslerin ortaya çıkması bile mikroorganizmalarda kendiliğinden bir evrimleşmenin kısa sürede gerçekleştiğini göstermektedir.

tarihinde gavur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...