Jump to content

Evrim Teorisinin kanıtlanamayısı

Recommended Posts

Sevgili gavur bu kadar kzımaya ve ateistliği vurgulamaya gerek yok. Ben diyroum ki evrimciler evreeimi bildiklerini iddia ediyorlar ama evrimin karşısıdna ne varsa onu bilim dışı kendi kafalarında da din içi kabul edip inkar ediyorlar. Günümüzde allaha inanan sayısı geçmişten daha fazla ve günümüzdeki teknolojik gelişim de geçmişten fazla. Amerika ve ingiltere artık evrimi bıraktı yaratılışı ve bilinçli eylemlerin tesadüfen değil Büyük bir bilinçle yaratıldığını kabul ediyor, mantıklı olan da bu.

Lenskiye gelince, deney devame diyorsa en azından bir gelişme daha yaşanırdı, ancak böyle bir şey yok. Zamanın uzun olmasına sığınmayalım çünküğ zaman yapıcı değil tahrip edicidir o kadar anlattım termodinamiği lütfen oku ve şartlanmış olma çünkü bu konuda ölünce haksız çıkmanın bize bir katkısı olmayacak, ohhhhhhhhh canımıza değsin diyecek değiliz.

SEvgiler...

lenski deneyini bilmiyorsun, verilen linki de anlamamışsın..bu yüzden bu konuyu seninle tartışmanın verimli tarafı yok.

evrim teorisi anglosakson ve kuzey avrupa ülkelerinde en çok kabul gören teoridir, o ülkelerde halkın %90 ından fazlası evrim teorisini kabul eder.

ayrıca bu ülkelerde ateizmde çok yaygındır, sizin gibiler ve cahiller ancak türkiye topraklarında, ortadoğunun geri kalmış ülkelerinde söz sahibi olabiliyor, evrim karşıtı bağnazlık yapabiliyor, ve dini savunuyor.

gözümde hepinizin kopernik sistemine karşı çıkan kiliseden farkı yok, eğer koperniğin görüşleride evrim gibi tarihsel bir sürece dayalı olsaydı, o da şu an bile reddediliyor olacaktı, çünkü din rezilliktir, din b.kluktur, din insanlığın başına müsibet olmuş en büyük pisliklerden birisidir. evrim karşıtlığınında din kitaplarındaki canlıların yaratılması ve adem-havva hikayesine olan inanmadan başka bir temeli sözkonusu değildir.

insanlığın bundan arındırılması için gerekli her şey yapılmalıdır.

tarihinde gavur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 628
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

HY' ya göre canlılık nasıl oluştu ? dünyadaki yaşam uzaydan ışınlanarak mı geldi ?

Hayır. Her canlı bir anda ataları olmadan, kusursuzca ve tüm komponentleriyle var oldu. "Önyargısız" olarak bakamn gerekir. "Allah var demen gerekir" demiyorum, ama bu gerçeği örtbas edemezsin.

Richard Dawkins değerli bir bilim adamı. niye ayak takımıyla uğraşsın ki?

Doğru... 300 ülkede kitapları okunan sırf türkçe 500 sitesi olan bir "ayak takımıyla" niye uğraşsın ki?

...archaeopteryx tarzında hayvanlardır.

Hahahaha. Bırak Allah aşkına Archæopteryx'e karnımız yok. Neden ara geçişmiş bir izah et bakalım. Gerçekten bilimsel olarak çok tatmin edici bir cevap vereceğim. Seni tenzih ederim evrim tarihi sahtekarlıklarla doludur. İnsanların anlaması gereken bir şey var. Evrimciler, önce ateizmi ön yargıyla kabul ediyorlar ve onun üzerine tüm bilgileri evrime uyarlıyorlar. Evrim bir pagan dinidir. Puta tapmaktan pek farkı yoktur. Sadece dine karşı tutunulan bir daldır ve önyargsız kabul ancak cahillikten edilir.

Konu başlığına cevabım ise evrim tabii ki kanıtlanamaz çünkü delili yoktur. Bir tane bile ara form yok. Demogojiyi bırakın da ara fosil getirin.

Şimdi ünlü evrimcilerin bazı itiraflarına bakalım. Evrimcilerin kafa yapısını çok net ortaya koyuyor. İsteyene orijinal kaynaklarından da getirebilirim.

"Evrim teorisinin yaygın kabul gören bir teori olmasının nedeni bu teoriyi ispatlayacak yeterli delilin var olması değil, ancak diğer alternatifin, yani doğaüstü yaratılışın tümüyle kabul edilemez olmasıdır."

David Meredith Seares Watson, Jooloji Profesörü

"Bizim materyalizme olan bir inancımız var, önceden kabul edilmiş bir inanç bu. Bizi dünyaya materyalist bir açıklama getirmeye zorlayan şey, bilimin yöntemleri ve kuralları değil. Aksine, materyalizme olan bu bağlılığımız nedeniyle, dünyaya materyalist bir açıklama getiren araştırma yöntemlerini ve kavramları kurguluyoruz. Materyalizm mutlak doğru olduğuna göre de, İlahi bir açıklamanın sahneye girmesine izin veremeyiz."

Carl Sagan

"Bugün sahip olduğumuz bilgiler ışığında, dürüst bir adam ancak şunu söyleyebilir: Bir anlamda hayat mucizevi bir şekilde ortaya çıkmıştır."

Francis Crick, DNA'yı keşfeden evrimci, Nobel ödüllü bilim adamı

"İtiraflarda bulunmanın insan ruhuna iyi geldiğini söylerler. Ben de bir itirafta bulunacağım: Big Bang modeli, bir ateist için oldukça sıkıntı vericidir. Çünkü bilim, dinî kaynaklar tarafından savunulan bir iddiayı ispat etmiştir"

Henry Margenau

Sitelerde Paylaş

Sayın CihadTv,

Evrim araştırmalarının babası olan Darwin,dinle hiç bir sorunu olmayan bir insandır.Hatta kendisi iyi bir din eğitimi almış ve hatta din konusunda sıradan bir din adamından daha bilgilidir.

Darwin yaptığı çok önemli gözlemlerle eskiden beri bilinen bazı nazariyelere gerçeklik kazandırmıştır.

Canlıların ortak bir atadan gelmiş olabileceği eski zamanlardan beri dillendirlen bir teori idi.Eski Yunan filozoflarında bu anlayışın izleri bulunabilir.Darwin'in yaptığı sadece bu tezin gerçek olabilirliliğini ispatlamakdır.

Darwin'in ve teorisi'nin öğretilmediği üniversite yer yüzünde henüz yok.İran'da bile bu teori öğretilir.

Sorun bazı uyanıkların Darwin ve teorisini istismar ederek toplumu maddi anlamda sömürmesinden kaynaklanmaktadır.Özellikle batılı ülkelerde varlıklı insanlar Darwinizmle savaş,İlahlara hizmet ve cennet aldatmacaları ile söğüşlenmektedir.Bunlar "Darwinizmle savaşıyoruz","dine hizmet ediyoruz" yemleri ile öylesine varlık sahibi olmuşlardır ki rivayetlere göre en basit araç ve gereçleri dahi altından imal edilmiştir.

Bilimsel araştırmalar ilerledikçe "söğüş severler" zamana uygun yeni teknikler geliştireceklerdir.

tarihinde store tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sevgili store,

Öncelikle evrim bir teori değildir. Bir hipotezin teori olabilmesi için deneyler ve gözlemlerle desteklenmesi gerekir. Evrimse deney ve gözlemlerle yalanlanmıştır. Evrim bir batıl dindir.

Evrim araştırmalarının babası olan Darwin,dinle hiç bir sorunu olmayan bir insandır.Hatta kendisi iyi bir din eğitimi almış ve hatta din konusunda sıradan bir din adamından daha bilgilidir.

Darwin bazı kesimler tarafından halka bilim adamı gibi tanıtılıyor. Oysa girdiği tüm okullardan atılmış, yaptığı hiçbir işi becerememiş birisidir. Din eğitimini de ayrıca yarıda bırakmıştır.

Canlıların ortak bir atadan gelmiş olabileceği eski zamanlardan beri dillendirlen bir teori idi.Eski Yunan filozoflarında bu anlayışın izleri bulunabilir.Darwin'in yaptığı sadece bu tezin gerçek olabilirliliğini ispatlamakdır.

Canlıların ortak bir atadan geldiği fikri, Mısır Sümer zamanlarından gelen eski bir efsaneydi. Darwin'in zamanında hücre su dolu bir baloncuk sanılıyordu. Darwin hiçbir şeyi ispatlayamadı maalesef. Bakın benim yerime ünlü evrimci Dawkins ne diyor:

"Darwin, entellektüel anlamda tatmin olmuş bir ateist olmayı mümkün kılmıştır."

Darwin sadece bu efsaneyi sözde bilimsel bir temel üzerine oturttu.

Darwin'in ve teorisi'nin öğretilmediği üniversite yer yüzünde henüz yok.İran'da bile bu teori öğretilir.

Haklısınız bu efsanenin öğretilmediği üniversite yok çünkü üniversitelerde evrim adeta bir diktatörlük haline gelmiş durumda. Ancak son zamanlarda öğrenciler hocalarını epey sıkıştırıyor. Boş alanda at koşturamıyorlar.

Sorun bazı uyanıkların Darwin ve teorisini istismar ederek toplumu maddi anlamda sömürmesinden kaynaklanmaktadır.Özellikle batılı ülkelerde varlıklı insanlar Darwinizmle savaş,İlahlara hizmet ve cennet aldatmacaları ile söğüşlenmektedir.Bunlar "Darwinizmle savaşıyoruz","dine hizmet ediyoruz" yemleri ile öylesine varlık sahibi olmuşlardır ki rivayetlere göre en basit araç ve gereçleri dahi altından imal edilmiştir.

Burada kastedilen sanırım HY :) O kadar abartmayalım lütfen. HY'nin hayatı hep zorluk ve çile ile geçmiştir.

Son olarak her iletideki isteğimizi tekrarlayalım. Bir tek ara fosil istiyoruz. GERÇEK ARA FOSİL. Artık tadı kaçmış yalanı ortaya çıkmış sözde "ara fosil" isimleri değil. Gerçi bunlara da verilecek tonla ilmi cevabımız var. Sizi tenzih ederim store ama evrim konusunda yazıp çizmek kolay ama iş olmayan delil getirmeye gelince imkansıza dönüşmektedir.

tarihinde CihadTV tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hahahaha. Bırak Allah aşkına Archæopteryx'e karnımız yok. Neden ara geçişmiş bir izah et bakalım. Gerçekten bilimsel olarak çok tatmin edici bir cevap vereceğim.

Konu başlığına cevabım ise evrim tabii ki kanıtlanamaz çünkü delili yoktur. Bir tane bile ara form yok. Demogojiyi bırakın da ara fosil getirin.

[/i]

gerizekalı!

sen archeaopteryx hakkında ne biliyorsunki böyle futursuzca sallıyorsun? bu konuda konuşabilecek bilgiye sahip misin ki, tellallık yapıyorsun..

archeaopterx, 20 omurluk kuyruğa sahip olan (kuşta kuyruk ne gezsin), kanatlarından pençeli, çenesinde diş bulunan, kemiklerinin içi dolu ve hava keselerine sahip olmadığı için uçamayan, theropod denilen dinozor familyasına mensup kuş ve sürüngen özelliklerini bir arada taşıyan bir türdür. kafatası kemiklerinin dizilişi kertenkele ile aynıdır.

buna karşılık vücudu tüylerle kaplıdır, kanatları vardır ve gagaya sahiptir...

esas demagoji yapan, hatta demagoji bile yapmadan doğrudan sahtekarlık yapan yalağini emdiğin HY gibi bilim asalaklarıdır.

tarihinde gavur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sevgili CihadTv,

Öncelikle içtenlikli yanıtın için teşekkür ederim.İnsanlar ne kadar farklı düşünürse düşünsün "bir şeyleri insanca tartışabilire" örnek bir yanıt olmuş iletiniz.İnsanca tartışmayı biz Türkler de öğrenmeliyiz artık.

Sondan başlıyayım.Harun Yahya'nın Yahudilik Masonlukla ilgili kitaplarını gördükten sonra onunla ilgili hiç bir gelişmeyi takip etmedim.Kast ettiğim Amerika'da ki örgütlenmeler.ABD'de karşılıksız yardım etme bir gelenektir.Tek bir çekle milyon dolarlar bağışlanır.Bu geleneği Amerika'daki açık gözler sonuna kadar istismar etmektedirler.Hatta üniversiteler kurmuşlardır.Sadece altın olayı Harun Yahya ile ilgilidir.Onu da bir gazete haberinden okuduğumu anımsıyorum.

Darwin teorisi üniversitelerde okutulmaktadır.Doğru olan da budur.Biz bu teoriyi zamanında lisede de okuduk.Siyasal İslamcıların "Vay!İnsan maymundan mı gelmiş!" istismarı ile bugünlere kadar geldik.Lisede de öğretilmelidir.Öğretilip öğretilmediğini bilmiyorum.

Darwin hakkında kim ne derse desin.Onu ne alçaltır.Ne yükseltir.Darwin yapabileceğinin en iyisini yapmıştır.Saygı duyuyorum.Olağan üstü bir emek sarf etmiştir.Darwin'e pek çok insan içtenlikle saygı duyar.Bu saygının nedeni dinle ilgili değildir.Ben Darwin'e araştırmalarında gösterdiği titizlik dolayısı ile hayranım.

Darwin'in eğitim hayatı sıradan insanların eğitim hayatına benzemeyebilir.Bu tür insanlar emir komuta zincirine gelmeyen insanlardır.Bu tür insanlara bir başka örnekte Einstein'dir.Atatürk'te öyledir.Öğrenci iken sorgulanmıştır.İnsanların kişilik özellikleri yanıltıcıdır.

Darwin ve Evrim Teorisi'nin konuşulduğu tartışmaları takip edince,Darwin ve Evrim Teorisi karşıtlarının ileri sürdüklerinin bilimsellikten uzak savlar olduğunu anlamıştım.Doğru olsalar buğün ne Evrim Teorisi ne de Darwin söz konusu edilmezdi.

Selam ve sevgiler.

tarihinde store tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

:)

Gavur, sana bir ilmî bir tokat atmadan önce şunu belirtmek isterim. Kişisel olarak kimseyle derdim yok. Gördüğüm kadarıyla sert kayaya çarpmanın kuyruk acısıyla yanıp tutuşuyorsun. Ama hiç merak etme, bu forumdaki her ateist bu kuyruk acısını tadacak. Bu forumdaki câhil Müslüman imajını yıkmaya geldim. Tabi öncelikli amacım forumu dışarıdan okuyan temiz beyinlerin evrim dogmasıyla kirlenmesini engellemek. Hepsinin üstünde Allah'ın (cc) rızasıdır. Genelde (maalesef) bazı kardeşlerimiz bilgi ve iman zaafiyetinden ya ateistlere cevap veremiyorlar ya da sinirlenip gidiyorlar. Unutmadan, alacağım sevab açısından hakaretlerinin dozunu biraz daha yükseltmeni tavsiye ederim. Allah'ın direkt yaratmasıyla seni bana hakaret ettirerek bana sevap kazandırması gerçekten harika ve çok zevkli bir durum.

Şunu hatırlatmakta fayda var. Evrim ateizmin sözde bilimsel dayanağıdır.

Evrimcilerin sahtekârlıklarını saymaya kalksak sanırım forum yetmez. Ama bir ara Miller deneyinden başlayarak hepsine değineceğim İnşaAllah.

Archæopteryx'e gelirsek, bu kerata nesli tükenmiş MÜKEMMEL bir kuştur. Bir kere Archæopteryx’in sternum kemiği vardır. 90 yıllarında bulunan son Archæopteryx fosiliyle ispatlanmıştır. Çok güçlü kanat çırpabilir ve mükemmel uçar böylece. Bakın siz evrimcilerin çok sevdiği Mason dergisi Nature'de Prof. Dr. Alan Feduccia neler söylemiş:

"Son bulunan Archæopteryx fosili, uzun zamandır varlığından şüphelenilen fakatr hiçbir zaman ispatlanamayan bir dikdörtgen göğüs kemiğinin varlığını gösteriyor. Bu canlının uzun mesafelerde uçuş yeteneği hala spekülasyona dayanır ama göğüs kemiğinin varlığı güçlü uçuş kaslarının olduğunu gösterir" (Nature, cilt. 382, 01.08.1996, sayfa 401)

Bundan sonra forumda evrimciler meydanı boş bulamayacaklar. Onlara hayatlarını bilimsel cevap vererek dar edeceğim. Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
Archæopteryx'e gelirsek, bu kerata nesli tükenmiş MÜKEMMEL bir kuştur. Bir kere Archæopteryxin sternum kemiği vardır. 90 yıllarında bulunan son Archæopteryx fosiliyle ispatlanmıştır.

Ne diyorsun yahu?mükemmel bir kuş ha?

Dişleri ve kemikten kuyruğu olan kaç tane kuş gördün hayatında?

Sitelerde Paylaş
Öncelikle evrim bir teori değildir. Bir hipotezin teori olabilmesi için deneyler ve gözlemlerle desteklenmesi gerekir. Evrimse deney ve gözlemlerle yalanlanmıştır. Evrim bir batıl dindir.

Lenski deneyi neymiş öğren.

Ayrıca canlı türlerinin fosil kayıtlarında nasıl ataları olmadan belirdiğini de.

Sudan karaya geçiş

http://pharyngula.org/images/ichthy_lg.jpg

Balinanın evrimi

http://www.csus.edu/indiv/l/lancasterw/bio168/LABS%20BIO168-03/Lab%2015-Cetacea%20BIO168-04_files/image010.jpg

http://www.macroevolution.net/images/evolution-of-whales-4.jpg

İnsanın evrimi

http://delamagente.files.wordpress.com/2009/10/fossil-hominid-skulls.jpg

http://www.bordalierinstitute.com/images/brainEvolution.jpg

http://www.iupui.edu/~mstd/a103/Human%20Origins%20Chart_files/iskull.gif

Atın 55 milyon yıllık evrimi

http://chem.tufts.edu/science/evolution/HorseEvolution.htm

Tabi fosillerden de görüldüğü gibi bunların hepsi hokus pokus diye ortaya çıkmış hakikaten bunun gerçek bilimsel açıklaması bu olmalı,başka ne olabilir ki?Hepsi evrimcilerin hüsnü kuruntuları.Bu fosiller arasında herhangi bir bağlantı olma ihtimali bunların gökten inmiş olma ihtimalinden çok daha düşüktür nasıl olsa.

tarihinde taopaipai tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Olmadığım bir şeyi itiraf etmem gibi bir durum olamaz. Okuyanlardan bilmeyenlerden olabilir. Evrimcilerin tarih boyunca yaptığı dolu sahtekarlık vardır. Gerçek fosille bile oynadılar. Nesli tükenmiş canlıları yutturmaya çalıştılar. Yüzlerce örneği var. Sayfalardır yazdıklarıma sadece demagoji ve çizimle cevaplar geldi.

Sitelerde Paylaş

Olmadığım bir şeyi itiraf etmem gibi bir durum olamaz. Okuyanlardan bilmeyenlerden olabilir. Evrimcilerin tarih boyunca yaptığı dolu sahtekarlık vardır. Gerçek fosille bile oynadılar. Nesli tükenmiş canlıları yutturmaya çalıştılar. Yüzlerce örneği var. Sayfalardır yazdıklarıma sadece demagoji ve çizimle cevaplar geldi.

püfff :) sen mi yazıyorsun sayfalardır? HY sitelerine git copyala yapıştır, bitti.

Sitelerde Paylaş

Yukarıda bir arkadaş demiş ki evrim kanıtlamadı kendisine soruyorum

Allah bizi çamurdan yaratmış içimize ruh üflemişl diyorsun SEN BUNU KANITLADA GÖRELİM...

Hocam bilim ispatlnır gözlemlenir, doğrulanır. bilim içinde buna uymayan herşey yanlıştır saçmadır uydurmadır. Din ise bir inanöma işidir, bilimsel gerçekler paleontolojik bulgular fosillerin yaşları ve günümüzdekilerle fotokopi gibi benziyor olması evrimin olmadığını yani bilimsel olarka bu teorinin geçerliliği bulunmadığını söylüyor. allah ben yarattım diyor bunu fosiller ilki de sonuncu da aynı olmak suretiyle gösteriyor zaten. her canlı farklı ve kalemle çizilmiş gibi resmen sanat eseri mutasyonlarla bozulan çok ama mutasyonla mükemmele giden kaç tane örnek gösterebiliriz Japonyaya atılan atom bombasından sonra mutasyonun naptığını gördük. İmtihan gizlilik ister allahı gözümüzle görseydik kim inkar edebilirdi. Cehennem de yaratsaydı kim itiraz edebilirdi? Neyse Sevgiler...

Sitelerde Paylaş

bilimsel gerçekler paleontolojik bulgular fosillerin yaşları ve günümüzdekilerle fotokopi gibi benziyor olması evrimin olmadığını yani bilimsel olarka bu teorinin geçerliliği bulunmadığını söylüyor. allah ben yarattım diyor bunu fosiller ilki de sonuncu da aynı olmak suretiyle gösteriyor zaten.

Örneğin, Homo neanderthalensis ile günümüz insanı aynı mıdır? Değil ise bu durumu nasıl açıklıyorsun?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...