Jump to content

Evrim Teorisinin kanıtlanamayısı

Recommended Posts

sen şaka mısın? :)

Yoo gerçeğim. Hem de ateistler için acı bir gerçek. Ateistleri çok seviyorum. Üç soruma cevap ver de görelim bakalım.

Ayrıca xislam günlerce onlara cevap mı vereceğiz? Hem HY'ye neden bu kadar takılıyorsunuz? Ayrıca soruma onlarca soruyla cevap niye veriyorsun? Cevabın yok mu yoksa? Gerçi anlamışsındır ama, klasik Müslümanlardan değilim. Ona göre cevaplar verirsein sevinirim. Kusura bakma ama ağır konuşmuşsun bazı yerlerde bana olmasa da. Hükmen anlatıyoruz. Yoksa ikna olmayacağını ben de biliyorum merak etme. Kimseyi Müslüman yapacağım inadıyla gelmedim.

Madem evrim hipotez paçavrası (Darwin'in kendi tabiriyle) gerçek, neden evrimciler sahtekarlık yaparak insanları inandırmaya çalışıyorlar?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 628
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

7-Eğeer akciğeri olmayan canlılardan gelen akciğerli canlılar varsa sayı doğrusu üzerinde 0 ve 1 arası evrim başlangıcı ve bitişi anlamında o.5 noktasında tamamen iki canlı özellikleri gösteren fosiller olması lazım. Yani yarı akciğer. Solunum sistemlerinin çok değişmeiğini söylediğini hatırlatarak nasıl oldu o zaman bu akciğer bir anda bu şekle geldi. 1) deriden solunum varsa canlıyı akciğere zorlayan bir şey yok. Çünkü NŞA da aynı mekan da deriden soluyan da yaşıyor akciğerden soluyan da. akciğer olacaksa bu aşama aşama olmaz çünkü atar ve toplar damar aynı anda olmazsa solunum durur ve canlı zaten yaşayamaz 2) Öyleyse bu durumu gerekli kılan nedir suda hazır erimiş o2 kullanan balıklar ve canlılar neden karaya çıkak istemiştir.

gerizekalı.. bunun neresinde akciğerli balıklardan bahsediyor.. iki canlı özelliği gösteren fosil nerde diyor burada.. kendi yazdığını bile okuyamayacak kadar akıldan noksan mısın sen?

al sana akciğerli balıklar,

Sarcopterygii

http://www.nuveforum.net/1095-hayvan-anatomisi-zootomy/62143-akcigerli-baliklar-cagimizin-yasayan-fosilleri/

şu da yaşayan bir örneği,

http://www.hosresim.com/data/media/741/akcigerli-balik.jpg

üstteki iletilerinin hiç bir yerinde Sarcopterygii ya da akciğerli balık ifadesi yok.. göz göre göre sahtekarlık yapıyorsun, sen uzun iletilerle başlığı boğmaya çalışmayı sürdür, ama hepsi boşa.

tarihinde gavur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bakın çok sevdiğiniz Dawkins bu konuda nediyor.

SUNUCU: Prof. Dawkins bize genetik yapıdaki bilgiyi arttıran gözlemlenmiş bir mutasyon ya da evrimsel bir süreç örneği verebilir misiniz?

(15 saniye süren sessizlikten sonra...)

DAWKINS: Kapatabilir miyiz?

:) :) :) Videoda sonu yok ama isteyen youtubeden orjinalini bulabilir.

tarihinde CihadTV tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

SUNUCU: Prof. Dawkins bize genetik yapıdaki bilgiyi arttıran gözlemlenmiş bir mutasyon ya da evrimsel bir süreç örneği verebilir misiniz?

Youtube'dada tamamını göremedim tam linkini versenize...

NOT: videonun gönderdiği tam link te de bir şey yok sonunda aynı...

tarihinde kitapkurdu82 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Uyarı: Gavur, Scarfalcon biraz daha sakin konuşursanız söylemek istediğinizi anlarız.

Convert kişilerin nicklerini değiştirerek hitap etme.

Scarfalcon uzun copy paste ler silinir, kendi görüşleriniz varsa yazın uzun bir anlatım yapacaksanız link verin.

Sitelerde Paylaş

Rezillik görmek istiyorsan.

Sitelerde Paylaş

ben scarfalcon'la tartışmıyorum, eğleniyorum.. :)

Bense eğlenemiyorum durumuna üzülüyorum. Bak ne dediysem bana ön kabullerle bir şeyler yazıyor ve bunu doğru olrak kabul etmemi istiyorsun. Senin bahsettiğin şeyler evrimci biologların hayali var sayımları başka bir şey değil. ne ilkel dediğin canlılar ne akciğeri olan balıklar ne de var olan başka bir şey, yok denemez. Nasıl buna yok denemiyorsa birinin diğerinden evrimleştiği gibi bir şey söylenemez, çünkü bunun delili yok. Hem insana gelen canlının varlığı hayali çizim hem de sudan karaya geçen canlının varlığı çizim. bulunan bir kaç kemik parçası hayali, olarka bir canlıya dönüştürülüyor ve işte geçiş formu deniyor öyle bir canlı yok, şu an bile günümüzxde hem karada hem de denizde yaşayan canlılar var. Bunların ne olduğu konusunda söylenecek şey, bizzat var oldukları ve ortak atalarının olmadığıdır, istediğin kadar acıyla gül ve eğlenmeye zorla kendini, bir canlının simetri olması onun omurgasıyla ilgili olamaz, omurga simetrinin sonucudur sebebi değil. Simetrik vücut ayakta kalabilsin diye omurga ortadadır sebep değil sonuçtur yani.

Sitelerde Paylaş

inkar edenler belli bir vakte kadar yaşatılır ondan sonra sonsuz azab yurdu onların konaklama yeri olur

Allah'ın ayetleriyle dalga geçenlerin vay haline ki onlar o gün dünya kadar fidye verse de kurtulamayacaklardır

belli bir vakte kadar forumda yazarsınız ondan sonra ölüm meleği kapınızı çalar ve eğer inkar etmiş iseniz vay halinize

Allah haktır yoktan var edendir şekil ve suret verendir en güzel isimler onundur

ateist bir gencin müslüman oluşu

http://video.google.com/videoplay?docid=-2829267874131222228#

her an yazıştığınız mesaj iletilmeden azrail ruhunu alır merak etme

rabbiniz olan Allaha karşı nasıl da büyük bir iftira ettiğinizin farkında mısınız

Sitelerde Paylaş

Bense eğlenemiyorum durumuna üzülüyorum. Bak ne dediysem bana ön kabullerle bir şeyler yazıyor ve bunu doğru olrak kabul etmemi istiyorsun. Senin bahsettiğin şeyler evrimci biologların hayali var sayımları başka bir şey değil. ne ilkel dediğin canlılar ne akciğeri olan balıklar ne de var olan başka bir şey, yok denemez. Nasıl buna yok denemiyorsa birinin diğerinden evrimleştiği gibi bir şey söylenemez, çünkü bunun delili yok. Hem insana gelen canlının varlığı hayali çizim hem de sudan karaya geçen canlının varlığı çizim. bulunan bir kaç kemik parçası hayali, olarka bir canlıya dönüştürülüyor ve işte geçiş formu deniyor öyle bir canlı yok, şu an bile günümüzxde hem karada hem de denizde yaşayan canlılar var. Bunların ne olduğu konusunda söylenecek şey, bizzat var oldukları ve ortak atalarının olmadığıdır, istediğin kadar acıyla gül ve eğlenmeye zorla kendini, bir canlının simetri olması onun omurgasıyla ilgili olamaz, omurga simetrinin sonucudur sebebi değil. Simetrik vücut ayakta kalabilsin diye omurga ortadadır sebep değil sonuçtur yani.

sen önce balinanın balık olmadığını solungaç solunumu yapmadığını öğren sonra yaz burada.

psikiyatristmiş, tıp fakültesi mezunu ve psikiyatri ihtisası yapmış birisi balinanın balık olmadığını bilecek kadar eğitimlidir.

sahtekar...

lafa bak "omurga sonucuymuş".. hem soru soruyorsun yanıt gelince de iddia yapıyorsun, bu da senin kazmalığın.

madem öyle, neden amphioxus'te organlar doğru dürüst yok iken bir notokord vücudu simetrik yapıyor?

demek ki sırtipi buna yol açmıştır, daha sonra da omurgaya dönüşmüştür bu..

dün xislam bu scarfalcon'u rezil ettiğim ve onun rezil olduğu iletileri yine keyfi olarak sildi.

eğer silmeseydi, bu zavallının ne hallere düştüğünü tüm forum ahalisi görecekti.

bundan sonra kendisi dikkate alınmayacak ve eğlenilecektir, hepsi bu kadar.

Sitelerde Paylaş

sen önce balinanın balık olmadığını solungaç solunumu yapmadığını öğren sonra yaz burada.

psikiyatristmiş, tıp fakültesi mezunu ve psikiyatri ihtisası yapmış birisi balinanın balık olmadığını bilecek kadar eğitimlidir.

sahtekar...

Laf kalabalığını bırak, bir ara fosil al fotoğraını çek ve koy buraya da görelim. Çizim değil fosilin gerçeğini al ve çek.

Bu arada Fashion Tv olayını düzelteyim yanlış anlaşılmasın oradaki izleme (HY'nin anlattığı) ibretlik gözle, haşa cinsel arzuyla değil. Bir de bir yerde "orası inanç" demiştim dinle bilim ayrılamaz, onu da düzelteyim.

Sitelerde Paylaş

Laf kalabalığını bırak, bir ara fosil al fotoğraını çek ve koy buraya da görelim. Çizim değil fosilin gerçeğini al ve çek.

Bu arada Fashion Tv olayını düzelteyim yanlış anlaşılmasın oradaki izleme (HY'nin anlattığı) ibretlik gözle, haşa cinsel arzuyla değil. Bir de bir yerde "orası inanç" demiştim dinle bilim ayrılamaz, onu da düzelteyim.

laf kalabalığı yok, yaratılışçıların ne düzeyde cahil ve de sahtekar oldukları kanıtlandı scarfalcon örneğiyle..

ama o iletiler xislam tarafından silindi.

ara fosil ne lan, balıktan sürüngene geçişin ara halkası amfibyanlardır, sürüngenden kuşa geçiş halkası dinozorlardır.

ne ara fosili, neden bahsediyorsun, zaten evrimin kalıntısı bir sürü yaşayan canlı sözkonusu.

buna karşılık evrimsel süreçte halka olan türler paleontoloji tarafından gösterilmektedir, bunları söylediğimizde de pavlov'un köpekleri gibi şartlanmışlıkla bu ara fosil değil şöyle değil diye kafanızı kuma gömüyorsunuz, biz ne yapalım..

önünüze ne serersek serelim reddediyorsunuz.. gerekçe ne? diyoruz, doğru dürüst bir şey yok, demegoji ve sahtekarlık, zerre bilimsel bir şey söylemiyorsunuz, bizim bilimsel kanıtlarımıza karşı.

Sitelerde Paylaş

sahtekar...

Bu konuda bu kadar emin olma istersen. Oldukça iyi tanınan bir psikiyatr arkadaşım bana bir gün:

"Biliyorsun, insan topraktan yaratılmıştır" demişti. Şaka yapıyor sanmıştım ama değilmiş.

Şimdilerde büyük paralar kazandı.

Muhtemelen 3x1 dua, 5x3 namaz falan yazıyordur hastalarına...

Sitelerde Paylaş

Bu konuda bu kadar emin olma istersen. Oldukça iyi tanınan bir psikiyatr arkadaşım bana bir gün:

"Biliyorsun, insan topraktan yaratılmıştır" demişti. Şaka yapıyor sanmıştım ama değilmiş.

Şimdilerde büyük paralar kazandı.

Muhtemelen 3x1 dua, 5x3 namaz falan yazıyordur hastalarına...

insanın topraktan yaratılmasına inanmak normal karşılanabilir belli ölçüde çünkü inançtır. allah isterse topraktanda yaratır b.ktanda der kestirir atar.

ama balinaya solungaç solunumu yapıyor ve balıktır diyen kişi tıp fakültesi mezunu değildir.

üstelik iletilerinde imla kurallarını hiçe sayması ve çocuk üslubuyla yazması scarfalcon'un muhtemelen 16-17 yaşlarında bir lise öğrencisi olduğunu gösteriyor.

Sitelerde Paylaş

Alemsin gavur :) xislam gelelim senin sözde çelişki iddalarına. Şimdilik bu kadarı yetişti idare et. Gerisi gelecek

1- Allah ın bir günü 1000 dünya yılına mı eşit(22:47,32:5) yoksa 50000 mi?(70:4)

HAC 47: ... Gerçekten, senin Rabbinin Katında bir gün, sizin saymakta olduklarınızdan bin yıl gibidir.

MEARİC 4: Melekler ve Ruh (Cebrail), ona, süresi elli bin yıl olan bir günde çıkabilmektedir.

İkisi farklı konular. Birisi Allah'ın katındaki zamanın dünya zamanına kıyaslanması diğeri de meleklerin çıkma süresi. Hadi ben yanlış anladım diyelim aynı olaylar, insalık hali peki Allah zamanın dışında olduğuna göre Allah'ın bu sürelere bağımlı olması mümkün değil. Eee daha sıkıntın ne o zaman? Ayrıca diğer bir büyük hatan "eşit" demen. Ayette vurgulanmak amaçlı 1000 yıl gibidir buyrulmuş. "Gibidir". "Eşit" değil. Nasıl bir mealden okuyorsun bilmiyorum. Ayrıca eşit nasıl olsun? 100 milyon yıl Allah'ın katında 1 saniyeye eşit dersen yine Allah'ı haşa zamanın içinde değerlendirmiş olursun. Allah zamanın dışındadır. Sonsuz zaman, Allah'ın zamansızlığına eşittir. Bunu anlamadığına göre gerçekten özel yaratıldığın belli oluyor. En doğrusunu Allah bilir.

14- Kaç tane melek Meryem ile konuşuyordu? Sadece bir tane mi (19:17,21) yoksa birden fazla mı? (3:42,45)

MERYEM 17: ... Böylece ona ruhumuz (Cibril'i) göndermiştik, o da, düzgün bir beşer kılığında görünmüştü.

AL-İ İMRAN 3: Hani melekler: "Meryem, şüphesiz Allah seni seçti, seni arındırdı ve alemlerin kadınlarına üstün kıldı," demişti.

Zaman olarak ikisi çok farklı olaylar. Akış içerisinde gün gibi ortada. Merak eden varsa iki sureyi okusun.

9- Hüküm gününde kötülere "kitap" "hangi tarafından" verilir? Arkalarından (84:10) sol taraflarından (69:25)

İNŞİKAK 10: Kimin de kitabı ardından verilirse,

HAKKA 25: Kitabı sol eline verilen ise; o da, der ki: "Bana keşke kitabım verilmeseydi."

:) Sol tarafları demişsin. Meali nerden aldın Allah aşkına? Ayetler arkalarından ve sol ellerine verilecek anlamındadır.

17- İblis melek midir, cin midir? 2/34'e göre melek, 18/50'ye göre ise cindir.

BAKARA 34: Ve meleklere: "Adem'e secde edin" dedik. İblis hariç (hepsi) secde ettiler...

KEHF 50: Hani meleklere: "Adem'e secde edin" demiştik; İblis'in dışında (diğerleri) secde etmişlerdi. O cinlerdendi,

Çok üzgünüm be xislam, ayette "İblis melek" ifadesi yok, üstüne üstlük cin olduğu ifadesi var. Eee?

Sitelerde Paylaş

Alemsin gavur :) xislam gelelim senin sözde çelişki iddalarına. Şimdilik bu kadarı yetişti idare et. Gerisi gelecek

HAC 47: ... Gerçekten, senin Rabbinin Katında bir gün, sizin saymakta olduklarınızdan bin yıl gibidir.

MEARİC 4: Melekler ve Ruh (Cebrail), ona, süresi elli bin yıl olan bir günde çıkabilmektedir.

İkisi farklı konular. Birisi Allah'ın katındaki zamanın dünya zamanına kıyaslanması diğeri de meleklerin çıkma süresi. Hadi ben yanlış anladım diyelim aynı olaylar, insalık hali peki Allah zamanın dışında olduğuna göre Allah'ın bu sürelere bağımlı olması mümkün değil. Eee daha sıkıntın ne o zaman? Ayrıca diğer bir büyük hatan "eşit" demen. Ayette vurgulanmak amaçlı 1000 yıl gibidir buyrulmuş. "Gibidir". "Eşit" değil. Nasıl bir mealden okuyorsun bilmiyorum. Ayrıca eşit nasıl olsun? 100 milyon yıl Allah'ın katında 1 saniyeye eşit dersen yine Allah'ı haşa zamanın içinde değerlendirmiş olursun. Allah zamanın dışındadır. Sonsuz zaman, Allah'ın zamansızlığına eşittir. Bunu anlamadığına göre gerçekten özel yaratıldığın belli oluyor. En doğrusunu Allah bilir.

neden 'elli bin yıl" diye geçen bölümün altını çiziyorsunda ondan sonra gelen 'bir günde" bölümünü çizmiyorsun..

süresi elli bin yıl olan bir günde diyor, diğer ayettede bir gün bin yıldır diyor. farklı olaylar için kullanılmaları önemli değil, sonuç olarak bir gün birinden elli bin yıl, diğerinden bin yıl olarak ifade ediliyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...