Jump to content

Evrim Teorisinin kanıtlanamayısı

Recommended Posts

• İleti 628
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

sen şimdi çıkar homo erectus namaz felanda kılıyordu dersin :lol: malum hani ırk farklılıkları ya :lol::lol: 1.5 milyon yıllık müslüman homo erectuslar muhaaahaaa

Neden kılmasınlar? Daha fazla çırpınmasan iyi olur..

xislam'ın Sözde Çelişki İddialarına Cevapların Devamı:

3- Yer ve gök kaç günde yaratılmıştır: 6 gün (7:54) (10:3) (11:7) (25:59) 8 gün 41:9-12

ARAF 54: Gerçekten sizin Rabbiniz, altı günde gökleri ve yeri yaratan, sonra arşa istiva eden Allah'tır.

Diğer 3 ayeti aynısı (çelişki iddiasu bakımından) olduğu için almıyorum. Gök ve yer toplam 6 gün. Bunu unutmuyoruz... Gelelim bu ayetin hangi ayetlerle çelişki yaratıyor iddasına

9- De ki: "Gerçekten siz mi yeri iki günde yaratanı inkar ediyor ve O'na birtakım eşler kılıyorsunuz? O, alemlerin Rabbidir."

10- Orda (yerde) onun üstünde sarsılmaz dağlar var etti, onda bereketler yarattı ve isteyip-arayanlar için eşit olmak üzere ordaki rızıkları dört günde takdir etti.

11- Sonra, duman halinde olan göğe yöneldi; böylece ona ve yere dedi ki: "İsteyerek veya istemeyerek gelin." İkisi de: "İsteyerek (İtaat ederek) geldik" dediler.

12- Böylece onları iki gün içinde yedi gök olarak tamamladı ve her bir göğe emrini vahyetti. Biz dünya göğünü de kandillerle süsleyip-donattık ve bir koruma (altına aldık). İşte bu, üstün ve güçlü olan, bilen (Allah)'ın takdiridir.

Bu dört ayete bakarsak 2+4+2 gibi ilkel bir hesaplama yaparak çelişki iddia ediyorlar.

12'ci ayetteki göklerin düzenlenmesi ifadesi yaratmak değildir. Burdaki "düzenlemek", atmosferin katmanlarının (7 kat) düzenlenmesine işari manada bakıyor olabilir (En doğrusunu Allah bilir). Ama ayetin devamında dünya göğünün bu 7 gökten birisi olduğu dolayısıyla birinci anlamının bu olmadığı anlaşılmaktadır. (En doğrusunu Allah bilir) Nitekim 11'inci ayette göğün duman halinde olduğundan bahsedilmektedir. Çünkü gök zaten yaratılmıştır. Göğün tek başına kaç günde yaratıldığına dair bilgi yoktur bu ayetlerde.

82- Onlar hala Kur'an'ı iyice düşünmüyorlar mı? Eğer o, Allah'tan başkasının Katından olsaydı, kuşkusuz içinde birçok aykırılıklar (çelişkiler, ihtilaflar) bulacaklardı.

Sitelerde Paylaş
“Gökleri ve yeri (bir örnek edinmeksizin) yaratandır. O, bir işin olmasına karar verirse, ona yalnızca "Ol" der, o da hemen oluverir.” (Bakara Suresi, 117)

Madem "ol" deyince hemen oluyor, o halde yerin, canlıların ve göğün yaratılışı 6 gün sürmüş?..

Sitelerde Paylaş
zaman kumanda eden felan değildir, bir olayın mekanizmaları gösterilmediği sürece dilersen bir trilyon yıl geçsin, durum vaziyet aynen olduğu gibi kalır.

Öncelikle, detaylı izahatin için teşekkürler.

Benim söylemek istediğim şudur: Canlılık için öncelikle aminoasitlerin oluşması gerekiyor. Bunların oluşabildiğini de biliyoruz. Aminoasitlerin daha kompleks yapılara dönüşmesi için uygun ortama ihtiyaç olduğunu da belirttim zaten. Uygun ortam olduktan sonra elbette ki muhtelif mekanizmalara ve zamana tabi olarak kimyasal reaksiyonların gerçekleşmesine ihtiyaç olacaktır.

Netice olarak, farklı birşey söylediğimizi düşünmüyorum...

Sitelerde Paylaş

Sen hakikaten çok sevimlisin. :) Esas kızdırmaya çalışan sensin. Bir şeye kapıldığım yok. Allah rızası için buradayız. Sonuçta kaderde ne varsa o olur. Çok çok üzgünüm ama ciddiye alınacak adamım. Buradaki Müslüman kardeşlerimiz dini yönden güzel hizmetlerde bulunsalar da bilimsel yönden zayıf kaldılar. Ben bunu tamamlamaya çalışıyorum. Çalışmam onlara da yönelik. İmani çalışmam ağırlıklı olarak ateistlere yönelik. Sen Darwin'in tabiriyle "hipotez paçavrası" teorisine inanmaya devam et bakalım. :)

Amma da uzun oldu hadi bakalım cevaplarınızı bekliyoruz :)

ALLAHUEKBER

1.Ah canım benim vah vah vah seni kızdırıpta ne elime geçecek ki aklın sıra ismine yakışır şekilde cihad ilan etmişsin kafirleri dize getiren ünlü müslüman komutanlar gibi :p:P:P

2.Bundan sonraki adımın ne olacak düşüncelerini kabul ettiremediğinde kılıcını kaldırıp müslüman ol ey kafir mi yapacaksın??

3.Sana kaç yaşındasın diye sormayacağım? Zaten sizin güruhunuzdakilerin 7'den 70'e hepsi aynı basma kalıp düşüncelere sahip.

4.Forumun bu bölümünü yer yer okudum. Ne saçmaladınsa cevabını verdiler. Artık saçmalamaların takılmış kontrplak halini alınca sıkıldım. Sadece sana verilen cevapları okumaya başladım. O bile yetti. Ama yararlı olmadı değil sayende birçok değişik bilgiyi birleştirme şansı buldum.

5.Ancak ben evrimimizi tamamladığımıza değil hala devam ettiğine inanıyorum.

6.Bu sorum konu hakkında bilgisi olan arkadaşlara Erkeklerin kromozomlarında (XY) giderek devam edilen bir bozulma olduğunu okumuştum. Bunun hakkında bilgisi olan var mı??

tarihinde carpgoth tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6.Bu sorum konu hakkında bilgisi olan arkadaşlara Erkeklerin kromozomlarında (XY) giderek devam edilen bir bozulma olduğunu okumuştum. Bunun hakkında bilgisi olan var mı??

Fazla detaya girmeden, şöyle bir bilgi verebilirim:

Erkeklerde bulunan Y kromozomu, ilk ortaya çıktığı günden bu yana, birleşeceği X kromozomundan daha düşük kütleye sahiptir ve bu kütle farklı giderek artmaktadır.

Kütle kaybı ile, doğal olarak gen de kaybetmekte olan Y kromozomunun, gelecekte X kromozomuna dönüşmesinin muhtemel olduğu değerlendirilmektedir.

Bu olay neticesinde, gelecek nesillerde dişi bireylerin oranının artması ve erkek bireylerde kadınsı özelliklerin barınması beklenmektedir.

Sitelerde Paylaş

bak

bu paçavra lafının geçtiği yazının orijinalini buraya koy yahut link ver.

Buldum convert, afiyetle oku:

"A mere rag of an hypothesis with as many flaws & holes as sound parts.— My question is whether the rag is worth anything?" (Letter to T. H. Huxley, 2 June 1859)

"Bir çok kusur ve delikleri de olan tam bir hipotez paçavrası. Sorum, bu paçavranın herhangi bir değeri var mı?" :D

1.Ah canım benim vah vah vah seni kızdırıpta ne elime geçecek ki aklın sıra ismine yakışır şekilde cihad ilan etmişsin kafirleri dize getiren ünlü müslüman komutanlar gibi :p:P:P

:)

2.Bundan sonraki adımın ne olacak düşüncelerini kabul ettiremediğinde kılıcını kaldırıp müslüman ol ey kafir mi yapacaksın??

Bu konuyla ilgilenmiyorum. Dolayısıyla hiçbir şey yapmayacağım.

3.Sana kaç yaşındasın diye sormayacağım? Zaten sizin güruhunuzdakilerin 7'den 70'e hepsi aynı basma kalıp düşüncelere sahip.

Bizim guruh? Sözüm forumdan dışarı cahili de var kültürlüsü de, yobazı da var. Hepsi aynı değil.

4.Forumun bu bölümünü yer yer okudum. Ne saçmaladınsa cevabını verdiler. Artık saçmalamaların takılmış kontrplak halini alınca sıkıldım. Sadece sana verilen cevapları okumaya başladım. O bile yetti. Ama yararlı olmadı değil sayende birçok değişik bilgiyi birleştirme şansı buldum.

Doğrusu; ne saçmaladılarsa cevaplarını verdim. Doğrusu ben de çok bilgi ediniyorum.

5.Ancak ben evrimimizi tamamladığımıza değil hala devam ettiğine inanıyorum.

"Bilimsel" bir konuya "inanıyorsun" öyle mi? :) Evrimin din olduğunun başka kanıtlarından.

tarihinde CihadTV tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

xislam'ın Sözde Çelişki İddialarına Cevapların Devamı (Bölüm 3):

Not: Ali Bulaç'ın meali kullanılmaktadır. Size de bu meali kullanmanızı tavsiye ediyorum. Aksi takdirde anlam açısından istenmeyen durumlar ortaya çıkabiliyor.

8- Sur a üflendiği zaman kişiler arasında "soruşturma" "birbirleriyle konuşma" olacak mı? Evet(52:25) (37:27) Hayır (23:101)

Çelişkili olduğu iddia edilen ayetler:

52:25- Kimi kimine dönüp sorarlar

37:27- Kimi kimine yönelmiş olarak birbirlerine soruyorlar

ile

23:101- Böylece Sur'a üfürüldüğü zaman artık o gün aralarında soylar (veya soybağları) yoktur ve (üstünlük unsuru olarak soyluluğu veya birbirlerine durumlarını) soruşturmazlar da.

52:25'te birbirlerine sorma olayı cennette gerçekleşmektedir. Bu ayete çevresindeki ayetlerle birlikte bakalım:

23- Orada bir kadeh kapışır-çekişirler ki, onda ne 'boş ve saçma bir söz', ne günaha sokma yoktur.

24- Kendileri için (hizmet eden) civanlar, etrafında dönüp dolaşırlar; sanki (her biri) 'sedefte saklı inci gibi tertemiz, pırıl pırıl.'

25- Kimi kimine dönüp sorarlar;

26- Dediler ki: "Biz doğrusu daha önce, ailemiz (yakın akrabalarımız) içinde endişe edip-korkardık."

27- "Şimdi Allah, bize lütufta bulundu ve 'hücrelere kadar işleyen kavurucu' azaptan korudu."

Görüldüğü gibi cehennemden kurtuldukları ve cennette oldukları açıkça anlaşılmaktadır.

37:27 kâfirlerin kendi aralarındaki çekişmelerini anlatmaktadır.

23:101 burada soybağlarının araştırılmasından bahsediliyor. Yani oraya giden insan soyunu araştırmayacak ve bunun önemi kalmayacak. Dolayısıyla konuşma ile bir alakası yok.

Sonuç olarak birbirinden farklı konulardır.

25- Allah, şirki (kendisine ortak koşulmasını) affeder mi (4:153, 25:68-71), affetmez mi? (4:48, 4:116)

4:153- Kitap Ehli, senden kendilerine gökten bir kitap indirmeni istiyor. Musa'dan bundan daha büyüğünü istemişlerdi. Demişlerdi ki: "Bize Allah'ı açıkça göster." Böylece zulümlerinden dolayı onlara yıldırım çarpmıştı. Ardından kendilerine apaçık belgeler geldikten sonra, buzağıyı (ilah) edinmişlerdi. Yine bundan dolayı onları affettik ve Musa'ya apaçık olan ispatlayıcı bir delil verdik.

25:68- Ve onlar, Allah ile beraber başka bir İlah'a tapmazlar. Allah'ın haram kıldığı canı haksız yere öldürmezler ve zina etmezler. Kim bunları yaparsa 'ağır bir ceza ile' karşılaşır.

25:69- Kıyamet günü, azap ona kat kat artırılır ve içinde aşağılanmış olarak temelli kalır.

25:70- Ancak tevbe eden, iman eden ve salih amellerde bulunup davranan başka; işte onların günahlarını Allah iyiliklere çevirir. Allah, çok bağışlayandır, çok esirgeyendir.

25:71- Kim tevbe eder ve salih amellerde bulunursa, gerçekten o, tevbesi (ve kendisi) kabul edilmiş olarak Allah'a döner.

ile

4:48- Gerçekten, Allah, Kendisi'ne şirk koşulmasını bağışlamaz. Bunun dışında kalanı ise, dilediğini bağışlar. Kim Allah'a şirk koşarsa, doğrusu büyük bir günahla iftira etmiş olur.

4:116- Hiç şüphesiz, Allah, Kendisi'ne şirk koşanları bağışlamaz. Bunun dışında kalanlar ise, (onlardan) dilediğini bağışlar. Kim Allah'a şirk koşarsa elbette o uzak bir sapıklıkla sapmıştır.

Ölüm geldikten sonra şirk koşma kesinlikle bağışlanmaz. 4:153'teki affetme dünyada gerçekleşiyor. Allah onlara bir şans daha veriyor.

27- Yunus sahile atıldı mı (37:145), atılmadı mı? (68:49)

37:145- Sonunda o hasta bir durumdayken çıplak bir yere (sahile) attık.

ile

68:49- Eğer Rabbinden bir nimet ona ulaşmasaydı, mutlaka yerilmiş ve çıplak bir durumda (karaya) atılmış olacaktı.

Balığın karnında hep kalmayacak atılacaktı. Çünkü:

37:143- Eğer (Allah'ı çokça) tesbih edenlerden olmasaydı,

37:144- Onun karnında (insanların) dirilip-kaldırılacakları güne kadar kalakalmıştı.

Bu ayetlerden de Hz. Yunus'un Allah'ı tesbih edenlerden olduğu için balığın karnında kalmayacağı anlatılıyor. Ancak karaya atılması konusunda Allah'ın nimeti ulaşmasaydı iyi ve normal bir şekilde değil de yerilmiş ve çıplak bir durumda karaya atılmış olacaktı. 68:49 ayeti ek bir bilgi vermektedir, çelişki değil.

tarihinde CihadTV tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir çok kusur ve delikleri de olan tam bir hipotez paçavrası. Sorum, bu paçavranın herhangi bir değeri var mı?"

o zamanlar utangaçlığından muhtemelen böyle yazmasına rağmen bugün evrim bütün hayat bilimlerinin temelini oluşturmuştur.şu anda teorinin hiçbir kusuru yoktur. kaldı ki bigisayarlar hakkında , motorlu araçlar hakında veya uçuş hakkında ortaya çıktıklarında söylenenleri okusan şimdiki gelişmelerle ne kadar çelişkili olduklarını görürsün.

Sitelerde Paylaş

Buldum convert, afiyetle oku:

Doğrusu; ne saçmaladılarsa cevaplarını verdim. Doğrusu ben de çok bilgi ediniyorum.

"Bilimsel" bir konuya "inanıyorsun" öyle mi? :) Evrimin din olduğunun başka kanıtlarından.

Evet arkadaşım inanıyorum. Aynen bu durumdan bahsediyorum. İşiniz gücünüz laf çarpıtmak ne yazdığımı iyi biliyorum. Oraya yazarken ilk önce kabul ettiğimi belirten bir cümle kurmuştum :) :) :) Ama dayanamadım lapinlik seviyeni ölçmek istemiştim. Senin gibi evrimin inanç olduğunu iddia eden çok kişiyle karşılaştım sen ne ilksin nede son olacaksın. Bu yüzden kelime oyunlarıyla gelme bana. Bayağı eğlenceliymiş burası valla B):D İçin rahatlayacaksa dinim evrim (o nasıl oluyorsa artık. bu arkadaşlar kendini hep bu şekilde mi avutmak zorundalar :) ) peygamber olarakta tercihimi darwin ve richard dawkins ten yana kullanıyorum. Şimdi için rahatlamış olarak bir sigara yakıp tatmin bölümünü tamamlayabilirsin.

Sapiens buradaki kütle kaybı kimyada geçen kütle bozulumuna benzer bir durum mu? ve X kromozomununda elbet kütle kaybına uğraması gerekiyor mantıken. Değil mi?? Peki Y nin kaybı sadece kütlesinin daha düşük olması mı? çünkü yavaşta olsa X te kayba uğruyor olmalı. Şunuda sorayım X te kayba uğrayıp azaldığında Y nin durumu gibi olursa o zaman cinsiyet ve türler nereye doğru yol alıyor???

Sitelerde Paylaş
Sapiens buradaki kütle kaybı kimyada geçen kütle bozulumuna benzer bir durum mu? ve X kromozomununda elbet kütle kaybına uğraması gerekiyor mantıken. Değil mi?? Peki Y nin kaybı sadece kütlesinin daha düşük olması mı? çünkü yavaşta olsa X te kayba uğruyor olmalı. Şunuda sorayım X te kayba uğrayıp azaldığında Y nin durumu gibi olursa o zaman cinsiyet ve türler nereye doğru yol alıyor???

Olayın mekanizması hakkında bilgim yok, o yüzden değerlendirme yapmam pek doğru olmaz. Ancak, Y kromozumun kaybettiği genlerin, karşılığı olan X kromozomuna transfer olduğunu zannediyorum.

Bunlar anibal isimli eski bir üyenin cevaplayabileceği türden, teknik sorular. Bilgehan veya hacı da yanıt verebilir sanırım. Gavur'u da unutmamak lazım, onda da cevher var... :)

Sitelerde Paylaş

laf kalabalığı yok, yaratılışçıların ne düzeyde cahil ve de sahtekar oldukları kanıtlandı scarfalcon örneğiyle..

ama o iletiler xislam tarafından silindi.

ara fosil ne lan, balıktan sürüngene geçişin ara halkası amfibyanlardır, sürüngenden kuşa geçiş halkası dinozorlardır.

ne ara fosili, neden bahsediyorsun, zaten evrimin kalıntısı bir sürü yaşayan canlı sözkonusu.

buna karşılık evrimsel süreçte halka olan türler paleontoloji tarafından gösterilmektedir, bunları söylediğimizde de pavlov'un köpekleri gibi şartlanmışlıkla bu ara fosil değil şöyle değil diye kafanızı kuma gömüyorsunuz, biz ne yapalım..

önünüze ne serersek serelim reddediyorsunuz.. gerekçe ne? diyoruz, doğru dürüst bir şey yok, demegoji ve sahtekarlık, zerre bilimsel bir şey söylemiyorsunuz, bizim bilimsel kanıtlarımıza karşı.

gavurcum, sana bir mesaj yazdım ve dedim ki x neyi sildiyse yaz bakalım buraya görelim öyle arkadan atıp tutmak kolay ben bir şey görmedim dedim. artı sana bir soru sordum sen de tabiii tabii gibi yine kıvırmacı alaycı bir tavra girdin, onuda mı x sildi bilmiyorum ama al bir daha ekleyim. Okuyan var sa da lütfen ben okumuşltum desin, ateist demek şerefsiz demek değildir.

Bir kaç sayfa önce bana akciğerli balık yok diyorsun demiştin ben de var dedim benim söylediğimi ifade ettim. sen de bir kaç sayfa geriden isteyen baksın dedin. Ben sana 20. sayfadayken 10. sayfada bundan balinalarla ve yunus balığıyla bahsettiğimi söyledim. hatta sen bana balinalar balık değildir dedin. bak ben ne buldum,

"Balinalar (Latince: Cetacea) içinde balinaları, yunusları ve muturları barındıran, memeliler sınıfında bir takımdır. Biyolojik adlarda "balina" için Latince cetus sözcüğü kullanılır, özgün anlamı ise "büyük deniz hayvanı"dır. Latinceye ise Yunanca'dan geçmiştir. Yunanca κῆτος sözcüğü "balina" ya da "herhangi bir dev balık veya deniz canavarı" anlamındadır. (wiki)

İşte 10. sayfadaki sorum;

6- ilk sürüngenden ya da bırak sürüngeni ilk akciğerli canlı oluşurken nasıl bir oluşum izledi deri solunumu yetiyordu da neden akciğere ihtiyyaç duydu. Yunuslar diğer balıklar gibi oksijeni suda erimiş bir vaziyette buluyor du da ,neden akciğer de oluştu da iki de bir balinbalarla yukarı çıkıp nefes alıyorlar. nefes almak bir türlü olabiliyorken 2 türlü solunum yapıyorlar. Evrim açısından bakarsak aklı olduğunu bile varsayalım nefes alıyor abi bırak şimdi ayaklara çalışalım demesi lazımken kalıp yapılmış ona mum basılmış ve kalıptan çıkmış gibi dna kalıbından çıkıyor varlıklar ve milyonlarca sene evvelkileri fotokopi gibi aynı. Bana ara form nasıl olur diye soruyorsunuz. Ara form evrimin öngörmediği olmaz denemez.

Çünkü evrim kendince ara form uyuruyor ve her uydurduğu bizzat evrimci dergiler tarafından değilmiş denerek özür dileniyor bunu yazdım belki 20 tane sahtekarlık yaptılar sebebi ne sizce? bahsedilen veya sanılan kadar çok olsaydı birilerini ara form bunlar dyerek inanırıkları gibi kendileri de onların ara form olduğuna inansalar ve evrime inananları bunlar evrimin öngörmediği şeyleri istiyorlar diyerek demagojiye sokmasalar dı ara form yapmaya gayret etmezler ve defalarca ortaya çıkıp özür dilemezlerdi.

Hatta yunusa da balık de de tam olsun. Şİmdi gelelim sorumuza;

Bu balıklar eğer suda oksijeni erimiş bir şekilde buluyorlardıysa neden bir de akciğer oluşması gereğini duydular. Bİr trlü solunum yapıyorken neden şimdi böyle bir şeye yöneldi bu onlar için rahatsız edici değil mi? uzun süre su altında kalıyor olsalarda dışarı çıkmak zorunda olmak yaşama için mecburiyet haline gelmesi mantıklı mı? rahat rahat yaşamak dururken neden bunu yaşıyorlar.

Ayrıca söylediğin geçiş formları ve şu şunun atası saçmalığının hiçbirisinin mantıklı bir izahı yok. bu bundan bundan bundan diyerek sadece ezberlemişsin. Sürüngeni düşün ayakları kanatlanmaya başlayan bir canlının yürüme zorluğu çekeceğini evrimciler hesaba katmıyor mu? En aktif argümanlarından olan doğal seleksiyon da bu canlılar tamamen av olmayacaklar mı? Düşün sadece düşün...

Not: Bu da silinmesin ayıp oluyor artık.o yüzükte kiminse verin sahibine ayıptır ulen :)

Sitelerde Paylaş

xislam'ın Sözde Çelişki İddialarının Paramparça Edilmesinin Devamı (Bölüm 4):

4- Gök mü yer mi önce yaratılıp "döşendi"? ilk önce gök sonra yer (79:27-30) ilk önce yer sonra gök(2:29)

79:27- Yaratmak bakımından siz mi daha güçsünüz yoksa gök mü? (Allah) Onu bina etti.

79:28- Boyunu yükseltti, ona belli bir düzen verdi.

79:29- Gecesini kararttı, kuşluğunu açığa-çıkardı.

79:30- Bundan sonra yeryüzünü serip döşedi.

ile

2:29- Sizin için yerde olanların tümünü yaratan O'dur. Sonra göğe yönelip (istiva edip) de onları yedi gök olarak düzenleyen O'dur. Ve O, herşeyi bilendir.

2:29'da yer ve gökten birinin bile yaratılmasından bahsedilmiyor. Bu ayetteki aşamada zaten ikisi de yaratılmış. Dolayısıyla önceki ayetlerle çelişki iddia etmek mümkün değil. Yerin üstündekilerin yaratılması ve -zaten yaratılmış olan- göğün düzenlenmesi var. 79:27-30'da da sadece göğün yaratılması var. Ayrıca bu anlatım 40:10-12'deki sırayla da tam uyum içindedir:

40:10- Orda (yerde) onun üstünde sarsılmaz dağlar var etti, onda bereketler yarattı ve isteyip-arayanlar için eşit olmak üzere ordaki rızıkları dört günde takdir etti.

40:11- Sonra, duman halinde olan göğe yöneldi; böylece ona ve yere dedi ki: "İsteyerek veya istemeyerek gelin." İkisi de: "İsteyerek (İtaat ederek) geldik" dediler.

40:12- Böylece onları iki gün içinde yedi gök olarak tamamladı ve her bir göğe emrini vahyetti. Biz dünya göğünü de kandillerle süsleyip-donattık ve bir koruma (altına aldık). İşte bu, üstün ve güçlü olan, bilen (Allah)'ın takdiridir.

11- Hristiyanların ve Musevilerin hali ne olacak? Cennete gidebilir(2:62,5:69) veya Lanetlidir/küfre batmışlardır/"Allah onları kahretsin" Cennete kesinlikle gidemezler, cennet onlara haramdır (5:72,3:85,9:30) Ayrıca Kurana göre hristiyanlar ve yahudiler zalimler topluluğudur. (5:51)

2:62- Şüphesiz, iman edenler(le) Yahudiler, Hıristiyanlar ve Sabiiler(den kim) Allah'a ve ahiret gününe iman eder ve salih amellerde bulunursa, artık onların Allah Katında ecirleri vardır. Onlara korku yoktur ve onlar mahzun olmayacaklardır.

5:69- Gerçek şu ki, iman edenlerle Yahudiler, Sabiîler ve Hıristiyanlardan Allah'a, ahiret gününe inanan ve salih amellerde bulunanlar; onlar için korku yoktur, onlar mahzun da olmayacaklardır.

ile

5:72- Andolsun, "Şüphesiz Allah, Meryem oğlu Mesih'tir" diyenler küfre düşmüştür. Oysa Mesih'in dediği (şudur:) "Ey İsrailoğulları, benim de Rabbim, sizin de Rabbiniz olan Allah'a ibadet edin. Çünkü O, Kendisi'ne ortak koşana şüphesiz cenneti haram kılmıştır, onun barınma yeri ateştir. Zulmedenlere yardımcı yoktur."

3:85- Kim İslam'dan başka bir din ararsa asla ondan kabul edilmez. O, ahirette de kayba uğrayanlardandır.

9:30- Yahudiler: "Üzeyir Allah'ın oğludur" dediler; Hıristiyanlar da: "Mesih Allah'ın oğludur" dediler. Bu, onların ağızlarıyla söylemeleridir; onlar, bundan önceki inkar edenlerin sözlerini taklid ediyorlar. Allah onları kahretsin; nasıl da çevriliyorlar?

2:62'ye göre mahzun olmayacaklarına göre cennete gidebilir yorumu yapılabilir. Lakin, 5:72'deki küfre düşme sadece İsa'yı Allah'ın oğlu kabul edenler içindir. Sadece onlar için denmiş. Bu da şirktir. Önceki sözde çelişki iddialarında da incelediğimiz gibi şirk bağışlanmaz. İsa da şirk koşana cennetin haram olduğunu söylemiş zaten. Bak 9:30'da da şirk koşma var. Onlara "kahretsin" denmiş sadece. 5:51'de ise sadece onları veli-yönetici edinenler zalimdir. 3:85'e gelirsek; Adem'den beri gelen "hak" dinlerin hepsi İslam'dır zaten. O yüzden batıl din arayanlardan bahsediliyor.

12- Cennetin genişliği ne kadardır? Göklerle (birden fazla) yer kadar (3:133) Yoksa sadece bir gök (tekil) ver yer kadar (57:21)

3:133- Rabbinizden olan mağfiret ve eni göklerle yer kadar olan cennete (kavuşmak için) yarışın; o, muttakiler için hazırlanmıştır.

ile

57:21- Rabbinizden olan bir mağfirete ve cennete (kavuşmak için) 'çaba gösterip-yarışın,' ki (o cennet) genişliği gök ile yerin gibi olup Allah'a ve Resûlü'ne iman edenler için hazırlanmıştır. İşte bu, Allah'ın fazlıdır ki, onu dilediğine verir. Allah büyük fazl sahibidir.

Birinde "gibi" olduğu belirtilmiş. Kıyas mümkün değil. Esas önemli nokta Arapça metin incelendiğinde "el cennet" şeklinde bir ifade yok. İki ayettede ki cennet de "herhangi bir cennet"tir. İngilizce bilenler için söylüyorum "a" indefinite article'ı gibi yani. Arapça'da definite article (the) El'dir. Zaten birden fazla cennet olduğu Kuran'ın çok yerinde belirtilmiştir. Onlardan biri aşağıda:

33- Adn cennetleri (onlarındır); oraya girerler, orada altından bileziklerle ve incilerle süslenirler. Ve orada onların elbiseleri ipek(ten)dir.

İçin rahatlayacaksa dinim evrim (o nasıl oluyorsa artık. bu arkadaşlar kendini hep bu şekilde mi avutmak zorundalar :)

Daha önce de dediğim gibi avutma derdim yok. Bir kişi bile bir dediğime "tamam" demese gayet rahat 10 yıl anlatabilirim.

peygamber olarakta tercihimi darwin ve richard dawkins ten yana kullanıyorum. Şimdi için rahatlamış olarak bir sigara yakıp tatmin bölümünü tamamlayabilirsin.

Haydaaa. Yine "tatmin" diyor. :) Benim içim hep rahat. Ben buraya fikir kabul ettirme amacı ile gelmedim. Ayrıca sigara içmiyorum :)

Doğru demişsin; senin rabbin atomlar, peygamberin Darwin, kitabın türlerin kökeni, dinin Evrim. :) Haa yeri gelmişken; tarz olarak forumun ilkiyim.

Sitelerde Paylaş

Daha önce de dediğim gibi avutma derdim yok. Bir kişi bile bir dediğime "tamam" demese gayet rahat 10 yıl anlatabilirim.

Haydaaa. Yine "tatmin" diyor. :) Benim içim hep rahat. Ben buraya fikir kabul ettirme amacı ile gelmedim. Ayrıca sigara içmiyorum :)

Doğru demişsin; senin rabbin atomlar, peygamberin Darwin, kitabın türlerin kökeni, dinin Evrim. :) Haa yeri gelmişken; tarz olarak forumun ilkiyim. [/font]

Sigara içmiyor musun bak şimdi gözüme girdin aferin içme zaten bende kullanmıyorum :p zararlı çok zararlı

Hah sende kabul ediyorsun Darwin'in peygamber olduğunu sıra iman etmeye geldi demek ki :) Bak bizim tarafa geçersen söz sana cennetin anahtarını verecekler. Yalnız bizim peygamber otuz adam kuvvetinde değil ama onun için ormanda 9 kaplan gücünde diye bir söylenti çıkarmışlar ben onların yalancısıyım. :D

Olayın mekanizması hakkında bilgim yok, o yüzden değerlendirme yapmam pek doğru olmaz. Ancak, Y kromozumun kaybettiği genlerin, karşılığı olan X kromozomuna transfer olduğunu zannediyorum.

Bunlar anibal isimli eski bir üyenin cevaplayabileceği türden, teknik sorular. Bilgehan veya hacı da yanıt verebilir sanırım. Gavur'u da unutmamak lazım, onda da cevher var... :)

Cevher olan arkadaşlardan cevap bekliyorum o zaman :)

Sitelerde Paylaş

katmıyor. çünkü böyle bir hayvan hala yaşıyor:

http://en.wikipedia.org/wiki/Flying_squirrel

Ya anlaşabilmemiz için nasıl yazmam lazım yoksa anlamak mı istemiyorsun convert, bak ben ne dedim, kanatkanmaya başlayan ayak değil mi? senin gösterdiğin ne? ayaklarıyla elleri arasında perde olan sincap. Bunun yarasadan farkı var mı? yok. Peki yarasa ve sincap fly olanı diyroum elbette, kanatlarının üzerinde mi yürüyor? hayır. ayrıca ayak var mı taş gibi? Evet var. E bunun mübarek adam benim söylediğimle ne alakası var.

Bu aradaseni bulmuşken convert, insanlar neden limon görünce ağızları sulanır:)

Sitelerde Paylaş
kanatkanmaya başlayan ayak değil mi?

hepsi değil. ön ayaklar kanat oluyor. diğer ayaklar yürüme görevini yükleniyor.bu arada niye sincapı beğenmedin? kendi çapında uçuyor.bu arada:

Why Do Our Mouths Water?

By Andrea Thompson

24 March 2010

Picture a nice tender, juicy steak, some piping hot, buttery mashed potatoes or a sweet, yet tart lemon meringue pie. Is your mouth watering yet?

All that saliva accumulating in your mouth isn't just an indicator that you find some particular meal delectable—it's also an important step in the digestion of said delicious food.

Digestion begins as soon as you shovel a forkful of those mashed potatoes into your mouth and masticate (or chew) the food. Your mouth secretes saliva (up to 1.5 quarts a day) that moistens your food and also contains enzymes (special kinds of proteins) that help break down the food before it reaches your stomach.

One of these enzymes, called salivary amylase, breaks down starches, and a new study finds that humans carry extra copies of the gene that encodes the enzyme, which may have helped spur human evolution.

The study, published in the Sept. 9 issue of the journal Nature Genetics, found that humans have more copies of the gene than their ape relatives. The humans sampled carried as many as 15 copies each, while chimpanzees had only two.

The study also found a correspondence between the number of copies of the gene and the amount of starch in a population's diet. Members of the Tanzanian Hadza tribe, which ate more tubers and roots, had more copies of the gene than their neighbors (the Datog) who mostly raised livestock.

The finding supports theories that some change in the diet of early humans fueled the simultaneous increases in the size of human brains and bodies, as well as the expansion of our ancestors' geographic range. So our ability to readily digest those buttery mashed potatoes may be part of the reason we are what we are today.

Sitelerde Paylaş

hepsi değil. ön ayaklar kanat oluyor. diğer ayaklar yürüme görevini yükleniyor.bu arada niye sincapı beğenmedin? kendi çapında uçuyor.bu arada:

Why Do Our Mouths Water?

By Andrea Thompson

24 March 2010

Picture a nice tender, juicy steak, some piping hot, buttery mashed potatoes or a sweet, yet tart lemon meringue pie. Is your mouth watering yet?

All that saliva accumulating in your mouth isn't just an indicator that you find some particular meal delectable—it's also an important step in the digestion of said delicious food.

Digestion begins as soon as you shovel a forkful of those mashed potatoes into your mouth and masticate (or chew) the food. Your mouth secretes saliva (up to 1.5 quarts a day) that moistens your food and also contains enzymes (special kinds of proteins) that help break down the food before it reaches your stomach.

One of these enzymes, called salivary amylase, breaks down starches, and a new study finds that humans carry extra copies of the gene that encodes the enzyme, which may have helped spur human evolution.

The study, published in the Sept. 9 issue of the journal Nature Genetics, found that humans have more copies of the gene than their ape relatives. The humans sampled carried as many as 15 copies each, while chimpanzees had only two.

The study also found a correspondence between the number of copies of the gene and the amount of starch in a population's diet. Members of the Tanzanian Hadza tribe, which ate more tubers and roots, had more copies of the gene than their neighbors (the Datog) who mostly raised livestock.

The finding supports theories that some change in the diet of early humans fueled the simultaneous increases in the size of human brains and bodies, as well as the expansion of our ancestors' geographic range. So our ability to readily digest those buttery mashed potatoes may be part of the reason we are what we are today.

ya canımcım , ayak diye kanatları üzerinde koşan canlı diyorum ben yoksa ne beğenmicem, yarasa da o da gayet iyi uçuyorlar o kadarını yapamayanlar da var değil mi:)

Sitelerde Paylaş

böyle bir şey yok.

Fazla detaya girmeden, şöyle bir bilgi verebilirim:

Erkeklerde bulunan Y kromozomu, ilk ortaya çıktığı günden bu yana, birleşeceği X kromozomundan daha düşük kütleye sahiptir ve bu kütle farklı giderek artmaktadır.

Kütle kaybı ile, doğal olarak gen de kaybetmekte olan Y kromozomunun, gelecekte X kromozomuna dönüşmesinin muhtemel olduğu değerlendirilmektedir.

Bu olay neticesinde, gelecek nesillerde dişi bireylerin oranının artması ve erkek bireylerde kadınsı özelliklerin barınması beklenmektedir.

böyle bir yanıtta yok.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...