Jump to content

Evrim Teorisinin kanıtlanamayısı

Recommended Posts

• İleti 628
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

merhaba dostlar, ben eski nickimle gavur, bugünden itibaren anti*christ.

size bugün enteresan bir canlı tanıtacağım, adı amphioxus.

önce fotoğrafını asalım amphioxus efendinin,

amphioxus_wm.jpg

amphioxus, ilkel kordalılar şubesine mensup, kafatassızlar sınıfından bir kordalı. ama anatomik özellikleriyle eksik bir canlı,

sırtta notokord var, bu yüzden omurgalı hayvanların önceli olan türlerle akraba.

kapalı dolaşım sistemi var, aort damarı var, ama kalp yok.

notokord'un üstünde neural tube denilen omiriliğin atası var, ama gerçek anlamda beyin yok.

sindirim borusu var, ama mide yok.

yutağa bağlı solunum aygıtı (solungaç lamelleri) var, bu da sadece kordalılara ve özellikle de omurgalılara ait bir özellik.

böbrekler yok, yerine omurgasızlardaki gibi sıra sıra dizilmiş nefridyumlar söz konusu.

duyu organları yok, ama oluşması için vücudun uç bölümünde boşluk var.

kafatası ve kemikleşmiş hiç bir türden iskelete sahip değil.

kısacası bu deniz hayvanı, tam anlamıyla omurgalı ve omurgasız özelliklerini bir arada taşıyor. elbetteki evrimsel halka değil, ama bununla aynı familyaya sahip milyonlarca yıl önce yaşamış aynı anatomiye sahip başka türler omurgalı hayvanlara dönüşmüştür. günümüzde kafatassızlar sınıfına ait sadece iki tür varlığını sürdürebilmiştir, birisi bu diğeri de asymetron denilen alt familya.(asymetron'a ait birden fazla tür sözkonusu)

şimdi bazı aklı evveller göremiyorlarki bunlar ilk, çenesiz balıklara dönüştü. çenesiz balıklar ilk omurgalılardır. kafatası ve omurgaya, kalp böbrek mide ve beyine sahip olmalarına rağmen, çeneleri yoktur yan yüzgeçleride yoktur, halen amphioxus gibi dorsal (sırt) yüzgeçle hareket ederler. bunlarında günüzmüde yaşayan türleri sözkonusudur ve yine sayıca azdır. çünkü çok eski canlılar ve günümüze kadar soyunu devam ettirebilenlerinin sayısı nadir. çenesiz balıklarda malumunuz önce balıklara, balıklar amfibilere, bunlar sürüngenlere, sürüngenlerde sıcakkanlı yaşama evrildi.

artık evrim teorisi bilimsel midir? değil midir? buna bu yazıdan sonra karar verin..

tarihinde anti-christ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evrimin hangi zayıf noktası varmış, anlat da odaklanalım...

Kafatasları birbirine benziyor tabii, çünkü bunların hepsi aynı yakın ortak atayı paylaşıyorlar. Tüm canlılar da bir yere kadar birbirine benzer doğal olarak, çünkü tüm canlıların atası yaklaşık 2 milyar yıl önce yaşamış tek hücreli bir canlıdır.

Örneğin 90 milyon yıl önce ortak atadan ayrıldığın fare ile %70 oranda aynı DNA'ya sahipsin. O da kordatalı, omurgalı ve memeli, sen de. O da tetrapod, sen de. Bu yüzden farede de, sende de 4 uzuv ve her uzuvda 5 parmak var. 2 kulak, 2 göz, bir ağız, bir burun var. Şimdi sen "farede kuyruk da var ama naber" deyip nanik yapacaksın ama sende de kuyruk geni var. Evet faredeki kuyruk geni aynen sende de var. Embriyo halinde iken bu kuyruk sende de vardı ancak başka bir gen bunu bastırdığı için ortay çıkmadı. Ama herkes senin gibi şanslı olmuyor, bazılarında kuyruğu bastıran gen mutasyonlu oluyor. Hastanelerde kayıtlı 12 milyon kuyruklu insan vakası bu yüzden vardır. Google'da "Human tail" yaz ve görsellerde arattır. Kuyruklu insanları gör.

Sendeki kuyruk sokumu kemiği de işte bu kuyruğun başlangıç noktasıdır. Senin gibi kuyruklu olmayan goril, orangutan, şempanze ve bonobolarda da bu kuyruk sokumu kemiği aynen duruyor, merak ediyorsan eğer...

Şimdi o kafataslarına bir daha bak. İnsana benziyor ama insan değil. Maymun hiç değil. Bunlar nedir? İnsan diyorsan neden bizden farklı, maymun diyorsan, bunlar nasıl 2 ayak üstünde yürüyorlar, alet yapıyorlar ve en önemlisi ateş yakmayı bile biliyorlar? Bu konuyu bir andınlatıver...

Bu kadar saçma sapan bir mantık olabilir mi? Herşeyin bir ilki olmak zorunda değil midir? Başka bir canlı türü bizden daha önce bilinç geliştirmiş olsaydı, onların da "bizden başkalarının daha önce bilinç geliştirmiş olması gerekirdi" demesi mi gerekirdi yani? Böyle aptalca bir düşünce olabilir mi?

Bilinç geliştiren ilk canlı insanoğludur. Bunu da beynin büyüme aşamalarından görüyoruz zaten.

Sen insan olarak kendini diğerlerinden çok üstün bir canlı olarak görüyorsun ama senin tek üstünlüğün beyin. Diğer yönlerden bizlerden çok daha gelişmiş canlılar var. Ve günün birinde, örneğin yeni ve öldürücü bir virüs tüm insanları yok edebilir ama o aşağıladığın canlılara hiçbirşey olmayabilir. O zaman kimin daha üstün olduğunu anlarsın...

Saçma sapan olan senin mantığın. ilk bizlik meselesi değil bu. zaman ve mekan tüm canlılar için aynıydı. gelişme doğal seçilim eşliğinde sürekli sağlandı hepsi komplexleşmeye başaldılar ve geliştiler. milyar yılda 30 milyon canlı oluşturduk. 1 türün zekasi ile ayrılması. Randomize olarak burada bulunma imkanın sıfıra yaklaşık. Matematiğin varmı senin sözelci mısın sen almıyomu kafan. 1/30.000.000u Sıfır kabul ederim ben. Sen 1 kabul etmeyi tercih ediyorsun.

Yine ordan burdan copy-paste etmişiniz aynı mavalı anlatırken kendinizi o kadar kaptırmışsınız ki artık nato kafa nato mermer mertebesine ulaşmışınız. Erzurumlu yerli darwin mi buldunuz diye dalga geçebilridim ama ben ciddi bir şekilde hala kurtulabileceğinize inanıyorum Zira Hz. Muhammed de kendisine defalarca kötülük yapmış canına kastedmiş hatta amcasını bile öldürmüş birini affedebiliyorsa onların ahireti için dua edebiliyorsa bizde kendi üzerimize düşeni yapabiliriz.

Siz dalganızı şimdi geçeceksiniz ama bir gün bu hesap dönecek.

O ona benzer bu buna benzer bu benzerlikler hiç bitmez demiştim.

ilk elekronik cihaz olan hesap makinası bugünkü lcd monitörlerin atası diyebilmek gibi birşey elbette bir çok elektronik aletin temel elemanları transistörlerden oluşur ama hepsi farklı bir amaca hizmet eder. Hatta her devrenin görevi ayrıdır..

Kendi aralarında iş bölümü yaparlar..

hiç biri diğerine dönüşmez yapı taşları aynı olsa bile..

Siz akşama kadar yaptığınız işleri doğal seçilimle mi yapıyorsunuz. Bisürü saçma sapan iş yapıyormusunuz. Yada aklınıza saçma işler den bir demet geçiyor aradan mantıklı olanı mı çekiyorsunuz.

Doğal seçilim sadece canlı ya akılmı veriyor. Oda sadece 1 canlı :) milyonda 1 e.

Ne seçilmişiz be doğal doğal :D

Sitelerde Paylaş

;)

Saçma sapan olan senin mantığın. ilk bizlik meselesi değil bu. zaman ve mekan tüm canlılar için aynıydı. gelişme doğal seçilim eşliğinde sürekli sağlandı hepsi komplexleşmeye başaldılar ve geliştiler. milyar yılda 30 milyon canlı oluşturduk. 1 türün zekasi ile ayrılması. Randomize olarak burada bulunma imkanın sıfıra yaklaşık. Matematiğin varmı senin sözelci mısın sen almıyomu kafan. 1/30.000.000u Sıfır kabul ederim ben. Sen 1 kabul etmeyi tercih ediyorsun.

Yine ordan burdan copy-paste etmişiniz aynı mavalı anlatırken kendinizi o kadar kaptırmışsınız ki artık nato kafa nato mermer mertebesine ulaşmışınız. Erzurumlu yerli darwin mi buldunuz diye dalga geçebilridim ama ben ciddi bir şekilde hala kurtulabileceğinize inanıyorum Zira Hz. Muhammed de kendisine defalarca kötülük yapmış canına kastedmiş hatta amcasını bile öldürmüş birini affedebiliyorsa onların ahireti için dua edebiliyorsa bizde kendi üzerimize düşeni yapabiliriz.

O ona benzer bu buna benzer bu benzerlikler hiç bitmez demiştim.

ilk elekronik cihaz olan hesap makinası bugünkü lcd monitörlerin atası diyebilmek gibi birşey elbette bir çok elektronik aletin temel elemanları transistörlerden oluşur ama hepsi farklı bir amaca hizmet eder. Hatta her devrenin görevi ayrıdır..

Kendi aralarında iş bölümü yaparlar..

hiç biri diğerine dönüşmez yapı taşları aynı olsa bile..

Siz akşama kadar yaptığınız işleri doğal seçilimle mi yapıyorsunuz. Bisürü saçma sapan iş yapıyormusunuz. Yada aklınıza saçma işler den bir demet geçiyor aradan mantıklı olanı mı çekiyorsunuz.

Doğal seçilim sadece canlı ya akılmı veriyor. Oda sadece 1 canlı :) milyonda 1 e.

Ne seçilmişiz be doğal doğal :D

Tebrikler söylenecek şey kalmamış gibi

Sitelerde Paylaş

Bu kadar kilitlenmiş bir beyin görmedim. İbrahim Hakkı Erzurumi kim biliyor musun? Büyük bir mutasavvıf, âlim, astrolog. Zamanın evliyaullahından bir Allah velisi. Söyledikleri, bilime bilimin gösterdiklerine ters değil.

Ama ne çare ki sen gibi anlayışı özürlüler ve de o safta bulunan ateistler, gerçeği göremiyorlar.

Sitelerde Paylaş

Bu kadar kilitlenmiş bir beyin görmedim. İbrahim Hakkı Erzurumi kim biliyor musun? Büyük bir mutasavvıf, âlim, astrolog. Zamanın evliyaullahından bir Allah velisi. Söyledikleri, bilime bilimin gösterdiklerine ters değil.

Ama ne çare ki sen gibi anlayışı özürlüler ve de o safta bulunan ateistler, gerçeği göremiyorlar.

Bak burda Erurumlu İbo var.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=33580

Sitelerde Paylaş

EVRİM OLAYI NASIL GERÇEKLEŞİYOR?

Evrim, filmlerde seyredildiği ya da yaratılışçı kaynaklarda anlatıldığı gibi, alakasız, savruk, rastgele ve ani gerçekleşen bir olay değildir. özellikle X-Men serisi , Evolution vb. filmlerde anlatıldığı şekilde bir evrim sözkonusu değildir. yani bir tür rastgele mutasyonlara uğrayıp aniden ya da görece kısa bir sürede yeni türü ortaya çıkarmamaktadır. bu evrim kuramını anlayamama ve onun uyduğu bilimsel yasalara (kalıtım yasaları mesela..) bilmemekten kaynaklanır. bu noktada bizlere düşen evrim olgusunun nasıl gerçekleştiğinin en anlaşılır ve de eksiksiz biçimde okurlara gösterilmesi gerekmektedir.

Evrim, değişim demektir, değişim önce türün bireylerinde ortaya çıkar ama bu değişimler tek başına yeni bir tür yaratmaz. değişimi taşıyan bireyin değişikliğe uğrayan genleri, kısa sürede türün diğer mensuplarına yayılır ve eğer adaptasyona yol açıyorsa fenotipe yansır. bu tür bir ya da bir kaç değişiklik tüm türe yayılsa dahi sadece türü değiştirir yeni bir tür ortaya çıkmaz, ama eğer buna benzer binlerce değişiklik ve onbinlerce mutant gen türün genotipine işlenirse (bu çok uzun yıllar boyunca gerçekleşir) artık, yeniler, eski ataları ile döl veremez hale gelir, sonuç olarak türleşme meydana gelir.

Bize sorunun evrimde değil, ama evrimin uyduğu yasaları yaratan canlılığın temel prensiplerinde (kalıtım ile metabolizma) olduğu söylenecektir. "İlk canlılık"! denilecektir, "nasıl ortaya çıktı?", anorganik, hiç bir canlı-işlevi olmayan maddelerden evrimsel yolla nasıl canlılık türeyebilir, bu akla ve mantığa aykırı değil midir?

Yine bu soruda evrimin işlemesinin nasıl olduğu meselesinin yanı sıra kimya ile biyoloji arasındaki bilimdallarını bilmemekten kaynaklanır. kimya, organik kimyaya, organik kimya biyokimyaya, biyokimya moleküler biyolojiye bu da diğer üst biyoloji dallarına iç içe geçmektedir. Kısacası burada da biyolojik olmayan türden bir anorganik (kimyasal) evrim sözkonusudur, ilk canlılıkta 2500 milyon yıl süren kimyasal evrim sonucu ortaya çıkmıştır. bu kimyasal evrimin basamakları gösterilmektedir. örneğin miller deneyi, anorganik moleküllerden organik olanlara, sidney w. fox deneyi, organik moleküllerden biyokimyasal moleküllere (protein, peptit vd.), alexander oparin tarafından yapılan koaservatlarda biyokimyasal moleküllerden mikrosfer ve canlı özütü damlalara geçiş örneğini gösteren en klasik olgulardır. ama günümüzde yaşamın bu şekilde değil, rna temelini alan yapılardan geliştiği sanılmaktadır. dna sadece bilgi işleri yapabilir, proteinler enzimlerin yapısına katılarak sadece metabolik ve katalitik işler yapabilirler, rnalar ise hem bilgi depolama ve transferi hemde metabolik/katalitik işler yapabilmektedir. bir dna kendisini eşleyebilmek için ortamda enzimlere ihtiyaç duyarken, ya da bir protein ancak dna'da ki genler ve rnalar ile sentezlenebilirken, bir rna türü (rybozyme) hiç bir şeye ihtiyaç duymadan kendisini ortamdaki nükleotidleri kullanarak eşleyebilir. aynı zamanda bazı rnalar tek başına aminoasitlerden protein, nükleotid zincirlerindende dna zincirini ortaya çıkarabilmektedir. bu da yaşamın ortaya çıkmasında rna'nın çok önemli rolü olduğu kanaatini güçlendirmektedir.

yaşamın bu ve benzeri yollarla kendiliğinden ortaya çıkıp, geliştiğini savunmak son derece bilimsel bir düşüncedir. bu konuda yapılan dinsel ya da dinsel olmayan metafizik her türlü spekulasyonun hiç bir bilimsel dayanağı yoktur, ortadaki bazı bilgi boşluklarının doldurulmasını amaç edinen ve kendisini bu boşlukları geçici olarak yamayarak insanları tatmin eden işe yaramaz uyuşturucu aracıdır tamamı.

Sitelerde Paylaş

ek olarak bir de, DNA'dan önce yaşamın gelişiminde rol aldığı düşünülen bazı nükleik asit türlerini verelim..

Peptit Nükeik Asit (PNA)

http://en.wikipedia.org/wiki/Peptide_nucleic_acid

Thereose Nükleik Asit (TNA)

http://en.wikipedia.org/wiki/TNA_(nucleic_acid)

Glikol Nükleik Asit (GNA)

http://en.wikipedia.org/wiki/GNA_(nucleic_acid)

Yaşamın Gelişimi Hipotezleri

RNA Dünya Hipotezi

http://en.wikipedia.org/wiki/Pre-RNA_world

PAH Dünya Hipotezi

http://en.wikipedia.org/wiki/PAH_world_hypothesis

İron Sülfür Dünya Hipotezi

http://en.wikipedia.org/wiki/Iron-sulfur_world_theory

tarihinde anti-christ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Wikipedia, Nature, National Geographic gibiler evrim taraftarıdır. Bu kaynaklara Müslüman kardeşlerimiz asla güvenmesinler.

Evrimci gazeteler, dersaneleri de biliyorum. Ama değerli Admin'lerimiz ne derler bilemeyeceğim için şu an yazamıyorum.

Yav hadi darwin gavur ona inanmadın,erzurumlu iborahime de inanmıyorsun?

Sitelerde Paylaş
Wikipedia, Nature, National Geographic gibiler evrim taraftarıdır.

scientific american, history channel, animal planet, science, discover, discovery channel, science illustrated, ...., vs. vs....hepsiciği öyle. sen derdine yan.

tarihinde convert tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Randomize olarak burada bulunma imkanın sıfıra yaklaşık. Matematiğin varmı senin sözelci mısın sen almıyomu kafan. 1/30.000.000u Sıfır kabul ederim ben. Sen 1 kabul etmeyi tercih ediyorsun.

Senin SIFIR kabul etmenle o rakam SIFIR olmaz. Zaten dediğin gibi olsaydı, sen dünyaya gelemezdin en azından. Çünkü sen, babanın menisindeki 500 milyon spermden bir tanesisin sadece. 30 milyonda 1 SIFIR demek olsaydı, 500 milyonda 1’in esamisi bile okunmazdı. Ama gördüğün gibi, dünyada 6 milyardan fazla insan var ve bunların dünyaya gelme olasılığı seninle aynı.

Olasılık demek, olabilecek olanın olması demektir. Dünyadaki 6 milyar insan birer piyango bileti almış olsa, büyük ikramiye illa ki birine çıkacaktır. Bu ikramiyenin sana çıkma ihtimali 6 milyarda bir ama 6 milyar insandan birine çıkma ihtimali %100. Olasılığın ne olduğundan haberin yok, ancak bu işin bir yönü.

İşin diğer yönüne gelince…

zaman ve mekan tüm canlılar için aynıydı. gelişme doğal seçilim eşliğinde sürekli sağlandı hepsi komplexleşmeye başaldılar ve geliştiler. milyar yılda 30 milyon canlı oluşturduk. 1 türün zekasi ile ayrılması.

Zaman aynı, mekan gerçi değişken ama o da aynı farz edelim. Peki bu saydığın 30 milyon canlı türünün özellikleri de aynı mı? Mesela bir orangutan ile bir kakalak aynı özelliklere mi sahip? Bir kakalağın dev bir beyin geliştirmesi, alet yapabilmesi veya ateş yakabilmesi mümkün müdür?

Bilinç geliştirebilecek canlı türlerinin sayısı pek fazla değildir. Bir kere alet yapabilecek şekilde maharetli parmaklara sahip ellerin olması lazım. Bir de bu ellerin boşta olması, yürür veya koşarken bunları kullanma ihtiyacın olmaması lazım. Ayrıca büyük beynin ihtiyaç duyduğu yüksek enerjili, proteinli gıdaları vücudunun sindirebiliyor olması lazım.

Bütün bunlar nasıl olur?

Memelilerin beyni diğer canlı türlerine nazaran çok daha gelişmiştir. Memeliler içinde Primatların beyni daha da gelişkindir. Kuyruksuz büyük insansı maymunların beyni ise diğer primatlara oranla en gelişmiş seviyededir. Burada gelişmişlikten kasıt, beyin büyüklüğünün vücut hacmine oranıdır, yoksa balina veya filin beyni elbette hacim olarak daha büyüktür.

Yaklaşık 6 milyon yıl önce şempanze ile ortak atamız olan bir kuyruksuz büyük insansı maymun türü, ağaçlardan yere indi ve iki ayak üstünde yürümeye adapte oldular. Böylece elleri boşta kaldı, dolayısıyla ellerin kontrol edilmesine ayrılan beyin hücreleri (nöronlar) de boşta kaldı. Etleri taşla döverek ön sindirim yaptıklarında, sindirebildiklerini gördüler. Böylece daha büyük beyinleri idame edebildiler. İki ayak üzerinde durmak dişilerin kalça kemiklerini genişletti ve böylelikle daha büyük kafalı yavruların anne karnından sağ salim çıkabilmesi sağlanmış oldu. Ateşin keşfi sindirimde çok daha rahatlık sağladı. Pişirilerek yenilen etlerden azami miktarda faydalanılabilir hale gelindi. Beyin giderek daha fazla büyüdü ve neticede yaklaşık 200 bin yıl önce bizim türümüz olan homo sapiens’ler ortaya çıktı.

Bu anlattıklarımın hepsi kanıtlanmış gerçeklerdir. 3.8 milyon yıl önce iki ayak üstünde yürüyen afarensis’lere ait ayak izleri bulunmuştur.

laetolifoot1.jpg

Bunların beyni yaklaşık olarak şempanze kadardır, kolları uzundur ama kalça kemikleri bize benzer. İlk alet yapan hominid, 2 milyon yıl önce yaşayan homo habilis’tir. Ateşi kullanan ilk hominid ise homo erectus’tur, 1 milyon yıl önce yaşamıştır. Erectus beyni afarensis’lerin 2 katı kadardır.

brainEvolution456.jpg

Netice olarak, bilinç geliştirebilecek bir canlı ancak bir primat olabilirdi ve gerçekten de öyle olmuştur. Bilinç geliştirmesi muhtemel olan diğer hominidlerin ya doğal olarak soyu tükenmiştir yada muhtemelen Neanderthaller’de olduğu gibi, atalarımız tarafından soyları tüketilmiştir. Şurası bir gerçek ki, insanoğlu dünyada var oldukça, başka bir türün bilinç geliştirmesine müsaade etmeyiz.

Bu arada, bir olasılık sorusu da ben sana sorayım istersen:

20 farklı aminoasidin 104 tanesinin yan yana dizilmesinden oluşan bir sitocrom-c molekülünün insanda ve şempanzede birebir özdeş olması olasılığı ne kadardır?

Bir de homo erectus’ların ne olduğunu sormuştum, görmezden gelmişsin. Erectus’lar insan mıdır, maymun mudur? İnsansa neden insandır, maymunsa neden maymundur

Sitelerde Paylaş

...

Hodri meydan diyorsun meydanda yoksun komik insan. Bir bir cavap ver savunduğun konuda hadi. hodri meydan :)

Madem cansız bir varlıktan canlı bir valık oluşuyor, canlı varlık ölmesin onu ölmeye zorlayan nedir? ...

... türünden zırvalarla birlikte; "Her nefis ölümü tadacaktır", "Böylece hayatı ve ölümü yarattı" zırvalıkları, acaba şu "ÖLÜMSÜZ CANLI"ya ne derler?

http://www.nethaber.com/Yasam/88638/Olmeyen-canli-Denizanasi

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/10873556.asp

Sitelerde Paylaş

... türünden zırvalarla birlikte; "Her nefis ölümü tadacaktır", "Böylece hayatı ve ölümü yarattı" zırvalıkları, acaba şu "ÖLÜMSÜZ CANLI"ya ne derler?

Çakırcalı gelmiş!!!

Hoşgeldin toprağım.:) Çok özelmiştik seni; sık sık düşünüyordum ve merak da ediyordum.

Cübbeli de seni soruyordu.. Özlemiş.:)

Sitelerde Paylaş

Kardeşim, sen buradaki müslümanların kafalarına göre cevap verdiklerini; bazı konuları pas geçtiklerini; sıkıştıkları anda kurandan anlamsız ve konu dışı ayetler yazdığını unuttum sanırım. Nerede bu yazdığına cevap verecek müslüman... Onlar istediklerine cevap veriyorlar. İstemediklerini pas geçiyorlar. Görmüyorlar, duymuyorlar ve bilmiyormuş gibi yapıyorlar... Yani üç maymunu oynamakta üstlerine yok; sorsan maymundan gelmedik dedemlerimiz maymun değil filan derler. Ancak oynadıkları oyun bile üç maymun bunların...

tarihinde kitapkurdu82 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kardeşim, sen buradaki müslümanların kafalarına göre cevap verdiklerini; bazı konuları pas geçtiklerini; sıkıştıkları anda kurandan anlamsız ve konu dışı ayetler yazdığını unuttum sanırım. Nerede bu yazdığına cevap verecek müslüman... Onlar istediklerine cevap veriyorlar. İstemediklerini pas geçiyorlar. Görmüyorlar, duymuyorlar ve bilmiyormuş gibi yapıyorlar... Yani üç maymunu oynamakta üstlerine yok; sorsan maymundan gelmedik dedemlerimiz maymun değil filan derler. Ancak oynadıkları oyun bile üç maymun bunların...

Kıyamette tadar ölümü o zaman. :)

Sitelerde Paylaş

Nasıl olsa bahane çok... Sıkışınca bilmediğiniz bir şey atarsınız tamam. Kıyameti bana ispatla o zaman... Nereden biliyoruz kıyamet diye bir şeyin olacağını. Belki de olmayacak...

Şimdiye kadar hiç sıkışmadım. Müslümanların sevabına vesile olmaya devam et bakalım. Çok seviyorum seni bu bakımdan çok. :)

İslami bir soru sordun, İslami cevap verdik. Bunun üstüne verebileceğim bir cevap yok, çünkü imani konulara geldi iş. İmani postlarımı takip et, Müslüman olduktan sonra bunun cevabı. Çok üzgünüm. :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...