Jump to content

Evrim Teorisinin kanıtlanamayısı

Recommended Posts

37-96: "Oysa sizi de, yapmakta olduklarınızı da Allah yaratmıştır."

Burası bilim forumu. Masallarla uğraşmıyoruz burada..

Söyleyeceklerin varsa buyur, sana da soralım...

20 farklı aminoasidin 104 tanesinin yan yana dizilmesinden oluşan bir sitocrom-c molekülünün insanda ve şempanzede birebir özdeş olması olasılığı ne kadardır? Ayrıca bu özdeşlik konusundaki yorumun nedir? Aşağılık maymunlar ile tanrının ruhundan üfürülmüş insandaki bu özdeşlik neye delalettir?

Erectus’lar insan mıdır, maymun mudur? İnsansa neden insandır, maymunsa neden maymundur?

tarihinde Sapiens tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 628
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdiye kadar hiç sıkışmadım. Müslümanların sevabına vesile olmaya devam et bakalım. Çok seviyorum seni bu bakımdan çok. :)

İslami bir soru sordun, İslami cevap verdik. Bunun üstüne verebileceğim bir cevap yok, çünkü imani konulara geldi iş. İmani postlarımı takip et, Müslüman olduktan sonra bunun cevabı. Çok üzgünüm. :)

Verecek cevabım yok diyorsun yani. Öncelikle beni haklı çıkardığın için teşekkür ederim.

Hani sıkışmadım diyorsun ya... Sana sorduğum bazı sorulara başka konularda cevap bile vermedin. Böyle olunca sıkışmadım oluyor değil mi?

Görmemezlikten gelmek, körlerin işidir. (beyin olarak körlerin)

Ayrıca senin o dediğin müslümanlığı tam 26 sene yerine getirdim. Askerde bile... Ancak ben kimseyi savunmam hata yapıyorsa... Çünkü adalet ve onur beni bir tek hayatta tutar. Adaleti olmayan kuranın tanrısı ile Onurunu don lastiğine bağlayan Muhammet'e inanmak benim gibilerini öldürür. Çünkü benim gibiler için insanlık herşeyden ötedir. Sadece gerçekler insanlığımıza şekil verebilir ve yalanlarla dolu kutsal kitaplar; utanmadan tanrı tarafından gönderildiği söyleyen alçak insanların mamülleridir. Bizim gibilere dokunur...

İşte bu yüzden kıyameti ispatla sorusuna cevap veremezsin, çünkü yalanlarla gerçekler ispat edilemez. Bunun ispatının olmadığını en az sende benim kadar biliyorsun ama inkar etmek sana acı veriyor bununda farkındayım. İşte o nedenle üzüleceksen kendin için üzül. buna ihtiyacın var. Bitkisel hayatta yaşamak kolay değil...

Sitelerde Paylaş

Verecek cevabım yok diyorsun yani.

Müslüman olmadığın için evet. Ateiste kıyamet alameti anlatılmaz. Dediğim gibi önce imani konular halledilir.

Öncelikle beni haklı çıkardığın için teşekkür ederim.

Haklı çıkmadın ama yine de rica ederim.

Hani sıkışmadım diyorsun ya... Sana sorduğum bazı sorulara başka konularda cevap bile vermedin. Böyle olunca sıkışmadım oluyor değil mi?

Atlanan bir konu olursa tekrar yaz, olmazsa PM at. Gözden kaçma olabilir.

Görmemezlikten gelmek, körlerin işidir. (beyin olarak körlerin)

Çok doğru

Ayrıca senin o dediğin müslümanlığı tam 26 sene yerine getirdim. Askerde bile... Ancak ben kimseyi savunmam hata yapıyorsa... Çünkü adalet ve onur beni bir tek hayatta tutar. Adaleti olmayan kuranın tanrısı ile Onurunu don lastiğine bağlayan Muhammet'e inanmak benim gibilerini öldürür. Çünkü benim gibiler için insanlık herşeyden ötedir. Sadece gerçekler insanlığımıza şekil verebilir ve yalanlarla dolu kutsal kitaplar; utanmadan tanrı tarafından gönderildiği söyleyen alçak insanların mamülleridir. Bizim gibilere dokunur...

Sadece gülüyorum

İşte bu yüzden kıyameti ispatla sorusuna cevap veremezsin, çünkü yalanlarla gerçekler ispat edilemez. Bunun ispatının olmadığını en az sende benim kadar biliyorsun ama inkar etmek sana acı veriyor bununda farkındayım. İşte o nedenle üzüleceksen kendin için üzül. buna ihtiyacın var. Bitkisel hayatta yaşamak kolay değil...

Kardeşim, Kuran'dan bir konu sordun yine İslami kaynaklardan cevap verdik. Bunun dışında cevap olmaz. 1400 yıl önceden hem dönem olarak, hem de o dönemde gerçekleşecek 100'den fazla alamet gerçekleşmiş. Neden bahsediyorsun sen?

Üzülecekmişim... Sen kıvran dur. Fosiller içine otura otura. Ara fosil getir de görelim. Geç bunları geç...

allaa erkekleri yaratırken niye memeli yaratmış?

Bunun bilimsel cevabını ben de biliyorum sen de biliyorsundur. Ama Allah'ın neden öyle yarattığını ahirette kendin sorabilirsen sorarsın.

Burası bilim forumu. Masallarla uğraşmıyoruz burada..

Söyleyeceklerin varsa buyur, sana da soralım...

Burası Ateistforum. Bilim forumu iki forum aşağıda. Ayrıca Darwin'in mason dedesinden aldığı masallarla uğraşmayı çok güzel biliyorsun.

tarihinde CihadTV tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kardeşim, Kuran'dan bir konu sordun yine İslami kaynaklardan cevap verdik. Bunun dışında cevap olmaz. 1400 yıl önceden hem dönem olarak, hem de o dönemde gerçekleşecek 100'den fazla alamet gerçekleşmiş.

bir şey kendi kendinin ispatı olamaz.islami kaynak dışında kanıt lazım.

sen söyle bakalım: erkekte niye meme var. senin allah niye böyle garip yaratıklar yaratmış?

Bunun bilimsel cevabını ben de biliyorum sen de biliyorsundur. Ama Allah'ın neden öyle yarattığını ahirette kendin sorabilirsen sorarsın.

bu cevap olmuyor.

tarihinde convert tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

xislam'ın Sözde Çelişkilerinin Paramparça Edilmesinin Devamı (Bölüm 5)

19- Allah insanları üç sınıfa mı (56/7) yoksa iki sınıfa mı (90/18-19, 99/6- ayıracaktır?

Çelişkili olduğu (hâşâ) iddia edilen ayetler:

56:7- Ve sizler de üç sınıf olduğunuz zaman;

ile

90:18- İşte bunlar, sağ yanın adamlarıdır (Ashab-ı Meymene).

90:19- Ayetlerimizi inkar edenler ise, sol yanın adamlarıdır (Ashab-ı Meş'eme).

YORUM: İkinci surede "iki sınıf" şeklinde bir ifade yok. Sadece "öncü" olarak geçen sınıftan bahsedilmemiştir, hepsi o. Önceki postlarımızda çürüttüğümüz toplam 11 sözde çelişki iddiası gibi burada da ateistlerin yalanıyla karşılaşmaktayız.

23- 109/1-6'da Muhammed, kafirlerin tapındığı tanrının veya tanrıların Allah'tan farklı olduğunu söylemektedir. Ehl-i Kitap (Yahudiler ve Hıristiyanlar) ya da putperestler sözkonusu olabilir. Halbuki Kuran, Yahudiler ve Hıristiyanlar'ın da (2/62, 2/139, 3/64, 29/46), putperestlerin de (16/35, 39/3) Allah'a inandığını söylemektedir.

109:1- De ki: "Ey kafirler."

109:2- "Ben sizin taptıklarınıza tapmam."

109:3- "Benim taptığıma siz tapacak değilsiniz."

109:4- "Ben de sizin taptıklarınıza tapacak değilim."

109:5- "Siz de benim taptığıma tapacak değilsiniz."

109:6- "Sizin dininiz size, benim dinim bana."

ile

2:62- Şüphesiz, iman edenler(le) Yahudiler, Hıristiyanlar ve Sabiiler(den kim) Allah'a ve ahiret gününe iman eder ve salih amellerde bulunursa, artık onların Allah Katında ecirleri vardır. Onlara korku yoktur ve onlar mahzun olmayacaklardır.

2:139- De ki: "O bizim de Rabbimiz, sizin de Rabbiniz iken, bizimle Allah hakkında (sözde kanıtlarla) tartışmalara mı giriyorsunuz? Bizim amellerimiz bizim, sizin de amelleriniz sizindir. Biz, O'na gönülden bağlanmış (muhlis) olanlarız."

3:64- De ki: "Ey Kitap Ehli, bizimle sizin aranızda müşterek (olan) bir kelimeye (tevhide) gelin. Allah'tan başkasına kulluk etmeyelim, O'na hiçbir şeyi ortak koşmayalım ve Allah'ı bırakıp bir kısmımız (diğer) bir kısmımızı Rabler edinmeyelim." Eğer yine yüz çevirirlerse, deyin ki: "Şahid olun, biz gerçekten Müslümanlarız."

29:46- İçlerinde zulmedenleri hariç olmak üzere, Kitap Ehliyle en güzel olan bir tarzın dışında mücadele etmeyin. Ve deyin ki: "Bize ve size indirilene iman ettik; bizim İlahımız da, sizin İlahınız da birdir ve biz O'na teslim olmuşuz."

YORUM: Öncelikle sözde çelişki iddiası son derece mantıksızdır. Ayetlere bakmadan da bu açıkça görülmektedir. Zira kâfir tanımı kitap ehli için kullanılmaz. Yukarıdaki ayetlerde ise putperestlerin Allah'a inanması gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir.

2:139'da Allah onların da Rabbi'dir doğrudur, ancak taptıkları değildir.

22- İçki Allah'ın bir nimeti olarak sadece iyi midir (16/67), hem iyi hem kötü müdür (2/219), yoksa Şeytan işi olarak sadece kötü müdür (5/90-91)?

16:67- Hurmalıkların ve üzümlüklerin meyvelerinden kurdukları çardaklarda hem sarhoşluk verici içki, hem güzel bir rızık edinmektesiniz. Şüphesiz aklını kullanabilen bir topluluk için, gerçekten bunda bir ayet vardır.

ile

2:219- Sana içkiyi ve kumarı sorarlar. De ki: "Onlarda hem büyük günah, hem insanlar için (bazı) yararlar vardır. Ama günahları yararlarından daha büyüktür." Ve sana neyi infak edeceklerini sorarlar. De ki: "İhtiyaçtan artakalanı." Böylece Allah, size ayetlerini açıklar; umulur ki düşünürsünüz;

ile

5:90- Ey iman edenler, içki, kumar, dikili taşlar ve fal okları ancak şeytanın işlerinden olan pisliklerdir. Öyleyse bun(lar)dan kaçının; umulur ki kurtuluşa erersiniz.

5:91- Gerçekten şeytan, içki ve kumarla aranıza düşmanlık ve kin düşürmek, sizi, Allah'ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık vazgeçtiniz değil mi?

YORUM: İlk ayetten anladığımız hurmalık ve üzümlüklerin meyelerinden hem sarhoş eden bir içki edinebiliriz hem de güzel bir rızık. Bu ayet içkilerle ilgili inen ilk ayet. Direkt olarak haram edilmemiş. İkinci ayete gelince, içkinin ve kumarın her ikisinin de hem günah olduğ ancak bazı yararlar da bulundurduğu söylemiştir. Örneğin bazı sarhoş eden içkilerin sağlığa iyi gelmesi, yada kumar oynanırken atılan stres olabilir ama toplamda günahı faydalarından çok çok büyüktür. Çelişki iddiasında olduğu gibi "iyi" bir şey olarak değil. Kötü ama yarar içeren bir konu olarak bahsedilmektedir. Son ayattede ise ek bir bilgi olarak bunların şeytaın pislikleri olduğu bahsedilmekte ve çelişki oluşturmamaktadır.

Sitelerde Paylaş

bir şey kendi kendinin ispatı olamaz.islami kaynak dışında kanıt lazım.

sen söyle bakalım: erkekte niye meme var. senin allah niye böyle garip yaratıklar yaratmış?

Yahu kardeşim, İslami soru sormadınmı? Kuranda ölümsüzlük yoktur diye. Ben de kıyamet dedim. Kıyameti kabul etmiyorsan o ayeti de kabul etme. Hem o ayeti kabul ediyor hem de kıyameti soruyor. Hayret... Ateiste kıyamet ispatlanmaz. İmani konular halledilmeden. Bunu anlatamıyorum.

bu cevap olmuyor.

Olmuyorsa olmuyor. Cevap beğenmiyorsun ki kardeşim. :)

Erasmus Darwin Lunar Society ve Derby Philosophical Society üyesiydi.aynı zamanda Derby Philosophical Society kurucusudur. Masonlukla alakası yoktur.

Bu konuya bir bakayım. Ama yüksek dereceli mason olduğunu biliyorum.

Sitelerde Paylaş

Senin yanlışın, bilimsel çalışmaları, adamın birinin çıkıp "Cebrail bana bu ayetleri gönderdi" demesiyle bir tutman. Hiç bir bilim adamı gözlemlere ve verilere dayandırmadan hiçbir iddiada bulunamaz.

Madem ki bu kadar sorgulayıcı bir adamsın, öyleyse "ben peygamberim" diyenleri sorgula. Araştır bakalım, doğru mu söylüyorlar yoksa kendilerine menfaat sağlayan sözde ayetler mi indirmişler. Milyonlarca bilim adamına inanmıyorsun da, ortaçağda yaşamış bir çöl bedevisine inanıyorsun. Anlattığı masallara, safsatalara inanıyorsun.

Bir de utanmadan, sıkılmadan bana aklımı kullanmamı öğütlemiyor musun, işte insanı asıl güldüren de bu.

Senin gibilere söylenecek tek bir laf var:

Yallah, yallah...

sevgili sapiens, Kuran 1400 senedir hem de edebiyatta ileri bir topluma gelmişken teknolojinin sürekli geliştiği bir alem içinde sürekli bir ayetiyle damarlarına dokunarak ve onların inatlarını tahrik ederek (Ve in küntüm fî raybin mimmâ nezzelnâ alâ abdinâ) "Eğer kulumuzun üzerine indirdiğimizden bir şekkiniz, tereddüdünüz varsa, tereddüt içinde iseniz; (fe'tû bisûretin min mislihî) ona indirilen sûrelerden bir sûrenin benzerini siz getirin, siz indirin, siz ortaya koyun! (Ved'ù şühedâeküm min dûnillâh) Allah'tan gayrı şahitlerinizi çağırın! (İn küntüm sàdıkîn.) Eğer sözünüzde sàdık, eğer gerçekten bir hakîkî fikirle hareket ediyorsanız, çağırın bakalım, bir sûre ortaya koymaya çalışın!" (Bakara: 23)

(Fein lem tef'alû) Göreceksiniz ki yapamayacaksınız. Yapamadığınızı görünce, yapamayınca, (ve len tef'alû) ve yapamayacaksınız da; (fettekun-nârelletî) o ateşten kendinizi sakının, korunun ki, koruyun ki, (vekùdühen-nâsü vel-hicâreh) o ateşin yakıtları, yakıtı, yanıcı maddeleri insanlardır ve taştır. (Uiddet lil-kâfirîn) Kâfirlere hazırlanmıştır." (Bakara: 24)

(Ve in küntüm fî raybin) "Eğer siz bir şüphe içinde iseniz..." Ne konusunda bir şüphe? (Mimmâ nezzelnâ alâ abdinâ) "Kulumuzun üzerine indirdiğimizden bir şüphe içindeyseniz."

Şimdi burada, (mimmâ nezzelnâ alâ abdinâ) kulumuzun üzerine indirdiğimiz derken murad-ı ilâhî vahiy, Allah'ın ayetleri, Kur'an-ı Kerim'in sûreleri, ayetleri... "Bu ayetleri benim ona vahyettiğimi kabul etmiyorsanız, bu hususta şekkiniz, tereddüdünüz varsa, şüpheniz varsa..."

(Abdinâ) "Bizim kulumuz" demek. Abd kul demek. Ama nâ mütekellim zamiri, bizim mânâsına geliyor. (Abdinâ) "Bizim kulumuz olan zâtın üzerine, bizim indirdiğimizden bir şekkiniz, tereddüdünüz, şüpheniz varsa..."

Buradaki Cenâb-ı Mevlâmız'ın abdinâ dediği kuldan maksat kimdir, kim kasdediliyor?.. Peygamber SAS Efendimiz kasdediliyor. "Peygamberim, elçim, rasûlüm, habîbim, Muhammed-i Mustafâ'ya benim vahyettiğimde tereddüdünüz varsa, indirdiğim Kur'an ayetlerine inanmıyorsanız; onun, onların benim tarafımdan ona vahyedildiğine inanmıyorsanız; (fe'tû bisûretin min mislihî) o Kur'an'ın mislinden, ona benzer, ona misil olabilecek, denk olabilecek, benzer olabilecek bir sûre de siz getirin bakalım!"

Fe'tû, gelmek fiilinden, etâ-ye'tî-ityân'dan emir. Be harf-i ceriyle müteaddi olmuş. (Fe'tû bisûretin) Bir sûre ortaya koymak, getirmek demek. "Böyle bir sûreyi, haydi bakalım siz ortaya getirin!"

(Min mislihî) Mislihî'den, onun mislinden maksat Kur'an-ı Kerim. (Fe'tû bisûretin min mislihî) "Rasûlüme indirdiğim Kur'an ayetlerinin, sûrelerin, vahyin bir mislini siz de getirin bakalım!"

Tabii o devirde, Arapların en büyük hüneri şiir... Altlarında çöl, üstlerindeki mavi gök kubbe... Bulutlar güneşin hararetinden dayanamıyor, ekseriyetle berrak bir hava... Arabın nesi gelişmiş?.. Fesahati, belagati gelişmiş. Duygulanıyor; gökyüzüne bakıyor, yıldızlara bakıyor, çevresine bakıyor. Şair ruhlu bir millet, şiire düşkün bir millet...

Şiirin güzellerini seçip, beğenip Kâbe'nin duvarlarına asarlarmış. Yedi tane meşhur kaside Kâbe'nin duvarına asılıymış İslâm gelmeden önce. Şiir onlar için, sanki bir basın yayın aracı gibi. Birisi bir şiirle maksadını anlatıyor; o duyuluyor, ezberleniyor, herkes onu tekrarlıyor.

Şairler adeta gazete, dergi, basın mensubları gibi, yazarlar gibi veya yayınevlerinin sahipleri gibi önemli kişiler; söyledikleri sözler her tarafa yayılıyor ve tesirleri çok yüksek... Başka bir şey okudukları, yazdıkları olmadığı için hafızaları da kuvvetli. Bir duyduklarını bir defada hatırlarında tutabiliyor adamlar. Birisi bir şey söyledi mi, kulaktan kulağa dedikodu gibi yayılıyor ve o konu artık herkesin bildiği bir konu oluyor. Dilden dile tarih boyunca unutulmuyor. İşte kitaplara giriyor, edebiyat kitaplarında böyle câhiliye devrinden kalma nice şiirler var. Çünkü ezberlenmiş, ezbere biliyorlar. O devrin insanı bunu ezberliyor, hatırında tutuyor.

"Kendiniz yapabilirseniz, kendiniz yapın bakalım böyle bir sûrenin benzerini, nazirini!.. Nazîre yazın bakalım, bir benzerini getirin! Kendiniz yapamıyorsanız, (ved'ù şühedâeküm min dünillâh) Allah'tan gayrı şahitlerinizi de çağırın!"

Tabii Allah her şeye şahit, her şeyi görüyor, müşahede ediyor. Her şeye bihakkın vâkıf, her şeyi biliyor. Latîf ü habîr, semi' ü basîr, bikülli şey'in alîm... Her şeyi bilen Rabbimiz. Tabii Allah'tan gayrı ne kadar sahipleriniz varsa ey kâfirler, hepsini çağırın bakalım yardımınıza!.. Bir de tek başınıza yapamıyorsanız, komisyon kurun, meclis kurun! Topluca uğraşın, didinin bakalım, nazîre yapmaya çalışın!..

(İn küntüm sâdikîn.) "Eğer sadıklar iseniz, doğru sözlü kimseler iseniz, eğer davanızda samimi iseniz, iddianızda dürüst iseniz... Yâni bunu bir dalavere, bir oyun, bir muhalefet olarak; Allah'ın varlığını birliğini bilip dururken, sırf menfaat kaygısıyla veyahut dünya mevkii, makamı sebebiyle yapıyor değil de, samimi olarak bu hususta bir tereddüdünüz varsa..."

Çünkü, Arapların bir çokları kâfirliğinde samimi değildi. Peygamber Efendimiz'in devrinde, zamanında etrafında yaşayan kimselerin çoğu inkârında ve küfründe ve şirkinde samimi değildi, içinden tereddüt ediyordu. Rasûlüllah Efendimiz'in dürüst bir insan olduğunu, sözlerinin de mâkul, akla mantığa uygun, gerçek olduğunu; aslında putlara hakîkaten tapılacak bir durum olmadığını, onların da bir işe yaramadığını biliyordu ama, işte bir düzeni devam ettirmek, eldeki düzeni, menfaat şebekesini dağıtmamak, faydaları kaçırmamak, menfaatleri elden kaçırmamak gibi sebeplerle, dünyevi sebeplerle, para pul, mevki makam sebebiyle böyle inanmadılar. Adeta kâfirliklerinde bile samimi değiller, kâfirliklerinde bile münâfıklar yâni.

"Eğer samimi olarak tereddüdü olan varsa, haydi bakalım Kur'an-ı Kerim'in bir benzerini nazire olarak ortaya koysunlar!"

Tabii burada ne var?.. Kur'an-ı Kerim'i dinliyorlar, kulaktan kulağa da yayılıyor. "Muhammed-i Mustafâ şöyle söylemiş." diye okuyorlar ve hak veriyorlar. "Ay ne kadar güzel." diyorlar. Fesahatine, feragatine, edebiyatının güzelliğine, sözün sàfiliğine, temizliğine hayran kalıyorlar. Tabii, içlerinde bir meyil de meydana geliyor, dikkat edersek meydan okuyor, ve o dönemin müşrikleri ve zamanımıza kadar gelen ateist yahudi ve hristiyan düşmanları hala bu meydan okumaya cevap verebilmiş değil kıyamete kadar da bu meydan okuma devam edecek. O dönemin müşrikleri kolay! olan yolu bırakıp zor olan yolu savaş yolunu tercih ettiler. Peygamberimizin(SAV) okuma yazması yoktu. Ancak 21. yy da dahi en inatçı düşmanları Kuran karşısında suskundur. Sebebi ne olabilir.....

tarihinde Scarfalcon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Müslüman olmadığın için evet. Ateiste kıyamet alameti anlatılmaz. Dediğim gibi önce imani konular halledilir.

Yani önce biraz uyşuturucu enjekte edilir. Sonra onlara dünyanın sonu anlatılır... Uyuşturulmamış beyinlerin kıyameti anlaması zordur. Haklısın...

Haklı çıkmadın ama yine de rica ederim.

Cevap veremeyeceğini söyledim veremedin... Türlü bahaneler ile olmuyor bu işler...

Atlanan bir konu olursa tekrar yaz, olmazsa PM at. Gözden kaçma olabilir.

Bundan emin olabilirsin...

Sadece gülüyorum

Bende ağalanacak halinize gülüyor olmanız durumuna üzülüyorum...

Kardeşim, Kuran'dan bir konu sordun yine İslami kaynaklardan cevap verdik. Bunun dışında cevap olmaz. 1400 yıl önceden hem dönem olarak, hem de o dönemde gerçekleşecek 100'den fazla alamet gerçekleşmiş. Neden bahsediyorsun sen?

100 fazla alamet mi? Yav bari ayak üstü sallamayın. Hangileriymiş bunlar? Ayı yarma hikayesi gibi sallamasyon değildir herhalde...

Üzülecekmişim... Sen kıvran dur. Fosiller içine otura otura. Ara fosil getir de görelim. Geç bunları geç...

Sen hiç benim fosillerden bahsettiğimi okudun mu? Ben hiç fosiller veya evrim teorisi gibi bir teoriden bahsetmedim. Bilmediğim konularda hiç iddia etmem ve konuşmam. Benim ilk amacım kuranının tanrıdan olmadığını ispatlamaktır. Bunun için evrimi kullanmama gerek yok. Kuran ayetleri bana her malzemeyi kendisi veriyor zaten. Eğer kuranın yalan bir kitap olduğunu ispatlarsak; daha doğrusu ispatlanan bu gerçeği yayarsak; işte o zaman evrim konusu çözülür. Bu nedenle ben fosillerimi sizlerin beyinlerinde arıyorum ve o beyinlerin yıkadığı islam tarihinde...

Sitelerde Paylaş

Bu forumu üye olmadan takip eden birisiydim.Ancak forumda kör cahillerin dolaştığını görünce dayanamadım ve üye oldum.Biyoloji eğitimi almış birisi olarak evrim hakkında bilip bilmeden bu kadar sallanması olacak şey değil demekki ben bunca yıl boşuna bu bilimle uğraşmışım bana öğretilenler meğerse insanları dinlerinden uzaklaştırmak isteyen birtakım güçlerin masallarıymış,zaten balinaların omurgalarının arka tarafına körelmiş ama hala varlığını sürdüren bacak kemiklerini onlar gizli bir operasyonla oraya yerleştirmişler.Bak sen sahtekarlara!!!Sahi ya balinalar ve yunuslar niye akciğer solunumu yapıyor?Tanrının onlara gıcığı mı var acaba.Ne öyle ikide bir yüzeye çıkıp nefes almalar ben suda bir canlı yaratacak olsam sudaki çözünmüş oksijeni alabilecek bir mekanizmaya sahip olmasını sağlardım balıklarda olduğu gibi.Aaa yoksa yunuslarda aslında solungaçlar var da bu sahtekarlar bize onlarda akciğer var diyip yutturuyor olmasınlar sakın?Tabi ya solungaçları olmalı, suda yaşayan bir canlının doğrudan atmosferdeki oksijene bağımlı kalması bir eksiklik.Tanrı bunu es geçmiş olamaz.Aslında insanların ve diğer bütün omurgalıların embriyolojik gelişimleri sırasında solungaç yarıklarının oluşup balıklar ve kurbağalar hariç diğerlerinde kaybolduğu bir yalan!!!Hiç böyle bir şeyi göreniniz oldu mu?Haaa yunusların embriyolojik gelişimi sırasında arka ayakların önce çıkıp sonra kaybolduğu da yalan!!Yada hepsi doğru ama vardır bir hikmeti!!!!Ohh be biraz rahatladım,bir daha da bu foruma birşey yazarmıyım bilmiyorum.Bilenleriniz bilir Kaan Ertem'in "zıçan adam" karakterini.Aynı onun gibi terledim,ıkındım,sıkıldım sonunda ise pödöffff!!!

Sitelerde Paylaş

Bu forumu üye olmadan takip eden birisiydim.Ancak forumda kör cahillerin dolaştığını görünce dayanamadım ve üye oldum.Biyoloji eğitimi almış birisi olarak evrim hakkında bilip bilmeden bu kadar sallanması olacak şey değil demekki ben bunca yıl boşuna bu bilimle uğraşmışım bana öğretilenler meğerse insanları dinlerinden uzaklaştırmak isteyen birtakım güçlerin masallarıymış,zaten balinaların omurgalarının arka tarafına körelmiş ama hala varlığını sürdüren bacak kemiklerini onlar gizli bir operasyonla oraya yerleştirmişler.Bak sen sahtekarlara!!!Sahi ya balinalar ve yunuslar niye akciğer solunumu yapıyor?Tanrının onlara gıcığı mı var acaba.Ne öyle ikide bir yüzeye çıkıp nefes almalar ben suda bir canlı yaratacak olsam sudaki çözünmüş oksijeni alabilecek bir mekanizmaya sahip olmasını sağlardım balıklarda olduğu gibi.Aaa yoksa yunuslarda aslında solungaçlar var da bu sahtekarlar bize onlarda akciğer var diyip yutturuyor olmasınlar sakın?Tabi ya solungaçları olmalı, suda yaşayan bir canlının doğrudan atmosferdeki oksijene bağımlı kalması bir eksiklik.Tanrı bunu es geçmiş olamaz.Aslında insanların ve diğer bütün omurgalıların embriyolojik gelişimleri sırasında solungaç yarıklarının oluşup balıklar ve kurbağalar hariç diğerlerinde kaybolduğu bir yalan!!!Hiç böyle bir şeyi göreniniz oldu mu?Haaa yunusların embriyolojik gelişimi sırasında arka ayakların önce çıkıp sonra kaybolduğu da yalan!!Yada hepsi doğru ama vardır bir hikmeti!!!!Ohh be biraz rahatladım,bir daha da bu foruma birşey yazarmıyım bilmiyorum.Bilenleriniz bilir Kaan Ertem'in "zıçan adam" karakterini.Aynı onun gibi terledim,ıkındım,sıkıldım sonunda ise pödöffff!!!

ıkınmışım tıkınmışım ama ortada somut bir gerekçe yok... Yalan yalana yalan demekten başka elle tutulur bir şey yapmamışın. Bence mesajı salonda filan yaz. Tuvaletten yazmak ile olmuyor... Ondan terliyorsun...

Sitelerde Paylaş

Sen hiç benim fosillerden bahsettiğimi okudun mu? Ben hiç fosiller veya evrim teorisi gibi bir teoriden bahsetmedim. Bilmediğim konularda hiç iddia etmem ve konuşmam. Benim ilk amacım kuranının tanrıdan olmadığını ispatlamaktır. Bunun için evrimi kullanmama gerek yok. Kuran ayetleri bana her malzemeyi kendisi veriyor zaten. Eğer kuranın yalan bir kitap olduğunu ispatlarsak; daha doğrusu ispatlanan bu gerçeği yayarsak; işte o zaman evrim konusu çözülür. Bu nedenle ben fosillerimi sizlerin beyinlerinde arıyorum ve o beyinlerin yıkadığı islam tarihinde...

Hatırlamıyorum. Kuran'a bakarak öyle bir ispat olmasa da, elimizle tutup gözümüzle gördüğümüz delillerde (fosiller) evrimin olmadığı görülüyor. Varsa "var" derim kardeşim niye yalan söyleyeyim? İnceliyorum, yok. Yanlış yerden işe başlıyorsun. Önce evrime tarafsız bak.

Az bir süre daha sık dişini ve İslam'ın dünyaya hakim olduğunu görünce çıldır. Allah uzun ömür versin.

Ayrıca İslam beynimizi yıkıyor doğru. Beynimizdeki kirler, pislikler gidiyor. :)

100 fazla alamet mi? Yav bari ayak üstü sallamayın. Hangileriymiş bunlar? Ayı yarma hikayesi gibi sallamasyon değildir herhalde...

Evrimci olmadığım için sallamaya ihtiyacım yok bunu anlamıyorsunuz. Zaten sallamaya ihtiyacı olan bir düşünceyi savunsam, orada bir sorun vardır ve onu anında bırakırım. Olmayan bir şeyi sallamam. Delil fışkırıyor. Sallamayı ancak delili olmayan evrimciler yapar.

Alametlere gelince; Afganistan’ın işgali, İran-Irak savaşı, Irak’ta bir ordunun kaybolması, Halley ve Lulin kuyruklu yıldızları, küresel ısınma, Lulin'den sonra bu sözde küresel ısınmanın durması, iki yıl üst üste Ramazan ayında ay ve güneş tutulması bazıları.

Ancak bunların senin gibi şuuru kapatılmış insanlara fayda etmeyeceğini düşünüyorum.

Artık onlar, kıyamet-saatinin kendilerine apansız gelmesinden başkasını mı gözlüyorlar? İşte onun işaretleri gelmiştir. Fakat kendilerine geldikten sonra öğüt alıp-düşünmeleri onlara neyi sağlar? (Muhammed Suresi, 18)

Sitelerde Paylaş

Hatırlamıyorum. Kuran'a bakarak öyle bir ispat olmasa da, elimizle tutup gözümüzle gördüğümüz delillerde (fosiller) evrimin olmadığı görülüyor. Varsa "var" derim kardeşim niye yalan söyleyeyim? İnceliyorum, yok. Yanlış yerden işe başlıyorsun. Önce evrime tarafsız bak.

Az bir süre daha sık dişini ve İslam'ın dünyaya hakim olduğunu görünce çıldır. Allah uzun ömür versin.

Ayrıca İslam beynimizi yıkıyor doğru. Beynimizdeki kirler, pislikler gidiyor. :)

sen fosil bilimci misin? bu konuda eğitimin nedir? eğitimi olanlar bununla alakalı bir sürü fosil çıkarmıştır

bir de islamın dünyaya hakim felan olacağını bırakta, mevcut islam ülkelerinde dinden irtidatları engellemeye çalışın siz, zavallılar.

Evrimci olmadığım için sallamaya ihtiyacım yok bunu anlamıyorsunuz. Zaten sallamaya ihtiyacı olan bir düşünceyi savunsam, orada bir sorun vardır ve onu anında bırakırım. Olmayan bir şeyi sallamam. Delil fışkırıyor. Sallamayı ancak delili olmayan evrimciler yapar.

senden, bu ağızla iyi tellal ve demagog olur bunu bilesin.

tarihinde Allianoi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...