Jump to content

Evrim Teorisinin kanıtlanamayısı

Recommended Posts

cüce gezegen diye bir şey duymadın mı sen? 8 büyük gezegenin dışında plutonunda dahil olduğu binlerce cüce gezegen vardır. bu sıcak gaz kitlesinin merkezindeki en yoğun bölüm güneşe, diğer yoğun bölümlerde gezegenleri meydana getirmiştir, güneş ile kendisini dengeleyemeyen bölümler merkez kaç kuvveti etkisinde uzay boşluğuna dağılmıştır.

evrende galaksiler bile çarpışmaktadır, önce git birleşik galaksi denilen şeyi bir araştır. bizim galaksimizde andromeda ile 2 milyar yıl sonra çarpışacak. çünkü tafyı maviye kayıyor ve kütleçekim ile bağlı, geçtik güneş sistemini. astronomik ölçüde zaman jeolojik zaman dilimlerinden bile binlerce kat büyüktür, güneş sisteminde dev bir felaketin olması için çok büyük zamanlar gereklidir.

Bu söylediklerinle benim sorumun ilgisi yok.

Hatta sana ek bir bilgi dünyanın yörüngesi tam dairesel değildir elips şeklindedir. 92. ve 277. dercelerde yörüngede üzerinde yavaşlama olur. Bu yavaşlama sayesinde kütle çekimi ve merkezcil ivme kuvveti denkleşir. Aksi halde bu yörüngenin takibi imkansızdır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 628
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

tabi ya, mesela şempanze insanlardan sonra ortaya çıkmış bir hayvandır, öyle o 20 milyon yıllık primat fosilleri hep yalan.. :lol: muhahahahaha

Yemişim sizin fosillerinizi..

Gökten kemik yağsa yine istediğiniz fosilleri bir araya getiremezsiniz :D

Sitelerde Paylaş

Bu söylediklerinle benim sorumun ilgisi yok.

Hatta sana ek bir bilgi dünyanın yörüngesi tam dairesel değildir elips şeklindedir. 92. ve 277. dercelerde yörüngede üzerinde yavaşlama olur. Bu yavaşlama sayesinde kütle çekimi ve merkezcil ivme kuvveti denkleşir. Aksi halde bu yörüngenin takibi imkansızdır.

bunun konuyla ne ilgisi var zeka gerisi. ben dairesel demedim zaten, nerenden çıkarıyorsun?

hem 9 gezegen var diyip, komik duruma düşme diyorsun, iddianı sana yedirince de kıvırıyorsun..

sorduğun sorunun yanıtıda merkezkaç kuvvet= kütleçekimi kuvveti denkleminde yatıyor.

tarihinde anti-christ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

creation, senin yaptığına "cin olmadan adam çarpmak" denir. Önce birşeyler bileceksin ki söylediklerinin bir değeri olsun. Bildiğin hiçbirşey olmadığı ortada. Bir iki HY sitesinden iki üç cümle okumuşsun, burada satmaya çalışıyorsun.

Birşeyler biliyorsan, şu maymuna dönüşen kavim olayını bir aydınlat bakalım.

Sitelerde Paylaş

bunun konuyla ne ilgisi var zeka gerisi. ben dairesel demedim zaten, nerenden çıkarıyorsun?

hem 9 gezegen var diyip, komik duruma düşme diyorsun, iddianı sana yedirince de kıvırıyorsun..

sorduğun sorunun yanıtıda merkezcil kuvvet= kütleçekimi kuvveti denkleminde yatıyor.

Kamil kamil yazılar yazıyosun benim asabımı bozuyorsun.

merkezcil kuvvet= kütleçekimi kuvveti bu mu cevap millet dötü ile güler.

Sabahtan beri bunun nasıl durumlarda denk olduğunu anlattım dedim ki :

9 gezegenin milyon senedir merkezcil kütleçekimi kuvveti arasındaki dengeden bahsettim 2 topu boşlukta 2 saniye dönderebilirmisin 100 kez dene dedim.

Asıl konu 3 kuvvetin etkisinde milyon yıldır dengede dönemek bu kuvvetlerden 3.sü 9 gezegenin kendi arasındaki kütlesel çekimi ki milyon yılı düşününce sürekli değişen bu kuvvetler eşliğinde dengeye rastlantı demek bir halttan çakmamak demektir kusura bakmayın artık..

Dedik bu konuyu açıklayamazsın sadece idrak edebilirmisin diye beklerim. olimpik fizik sorusu çözerim çokta severim fiziği.

Sallarsanız yakalarım :D

Sitelerde Paylaş

bu salaklara yanıt veriyoruz sanılmasın ki onları dikkate aldığımızdan.

şahsen ben, sadece bunlar kendilerini bir şey sanmasınlar ve tartışmaya katılmadan uzaktan seyirci olan , sadece okuyan kişiler yanlış şekilde yönlendirilmesin..

bunun için mücadele şart ve bu başlıkta nicklerine, avatarlarına bile baktığımda midemi bulandıracak kadar kalitesiz seviyesiz ve düşük ayak takımına , işte bu sebeple tahammül edip yanıt yazıyorum.

Sitelerde Paylaş

Kamil kamil yazılar yazıyosun benim asabımı bozuyorsun.

merkezcil kuvvet= kütleçekimi kuvveti bu mu cevap millet dötü ile güler.

Sabahtan beri bunun nasıl durumlarda denk olduğunu anlattım dedim ki :

9 gezegenin milyon senedir merkezcil kütleçekimi kuvveti arasındaki dengeden bahsettim 2 topu boşlukta 2 saniye dönderebilirmisin 100 kez dene dedim.

Asıl konu 3 kuvvetin etkisinde milyon yıldır dengede dönemek bu kuvvetlerden 3.sü 9 gezegenin kendi arasındaki kütlesel çekimi ki milyon yılı düşününce sürekli değişen bu kuvvetler eşliğinde dengeye rastlantı demek bir halttan çakmamak demektir kusura bakmayın artık..

Dedik bu konuyu açıklayamazsın sadece idrak edebilirmisin diye beklerim. olimpik fizik sorusu çözerim çokta severim fiziği.

Sallarsanız yakalarım :D

o dengede, güneş sisteminin başlangıcında kuruldu, dengeyi kuramayanlar ortadan kalktı, onlar varlığını gezegene dönüşerek sürdürdü.

Sitelerde Paylaş

şahsen ben, sadece bunlar kendilerini bir şey sanmasınlar ve tartışmaya katılmadan uzaktan seyirci olan , sadece okuyan kişiler yanlış şekilde yönlendirilmesin..

bunun için mücadele şart ve bu başlıkta nicklerine, avatarlarına bile baktığımda midemi bulandıracak kadar kalitesiz seviyesiz ve düşük ayak takımına , işte bu sebeple tahammül edip yanıt yazıyorum.

Açıkçası ne diye bunları muhatap alıp cevap yazıyorsunuz diye yerecektim sizi.

Elinize sağlık, anti-christ,sapiens ve diğerleri.Misafir okuyucular da çok.

Sitelerde Paylaş

sen bir halt bilmiyorsun, kafadan sıkıyorsun kafasız. bunu üstteki maymun örneğinde gördük güzelce.

bir kere ona olimpik değil olimpiyat sorusu denir, sen değil olimpiyat sorusu, daha kütleçekimi bilmiyorsun, internette sanal kimlik ardına saklanmak kolay, rezil.

tarihinde anti-christ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Konu başlıktan uzaklaşır olmuş.Evrime karşı olanlara bir sorum olacak,cevap verirlerse sevinirim.

Dünyadaki tür sayısı neden sürekli artmaktadır.Bunun arkasında bilimsel bir gerçek aramak gerekirmi? Yok aramak günah ise,tanrı neden, ha bire yeni türler çıkarıyor.Ciddi cevaplar bekliyorum.

Sitelerde Paylaş

creation, senin yaptığına "cin olmadan adam çarpmak" denir. Önce birşeyler bileceksin ki söylediklerinin bir değeri olsun. Bildiğin hiçbirşey olmadığı ortada. Bir iki HY sitesinden iki üç cümle okumuşsun, burada satmaya çalışıyorsun.

Birşeyler biliyorsan, şu maymuna dönüşen kavim olayını bir aydınlat bakalım.

Bu başlık altında onlarca konu ile imkansızları sıraladık artık gerisi size kalmış. Takdir edersiniz ki insanlar arasında 180 derece yorum farkları olabiliyor bu sadece inanç deil hemen hemen her konuda. Tirübünlerin ıslıkladığı futbolcuları beğenen insanlardan tutunda izlediğiniz filmi bir başkasından sıfır not almasına kadar..

Herkesin bir bakış açısı var bunu böyle kabul ettim.

Hyayı çok fazla tanımam fikirlerim salt kendime aittir. Benzerlerini bulamazsınız..

Maymuna dönüşen kavim olayı kur'an da yazılmıştır az önce bir arkadaşınız ayeti belitti.

Beyninizi o kadar yanlış bilgi ile doldurmuşunuz ki çok yazık..

Unutmayın sizin yolunuz doğru ise bizim kaybedecek birşeyimiz yok, aksi durumda sizin kaybedeceğiniz çok şey var

Sitelerde Paylaş

3-4 ateistle tartıştım tümü de bana hakaret etti. Sizinle tartışılmaz. Asıl siz kafanızı kuma sokmuşunuz oradan millete ahkam kesiyorsunuz. Bi b.k bildiğiniz yok kusura bakmayın avatarımdan ne istedin bre insafsız :D

Walla çocuklar çok eğlendirdiniz beni Allah razı olsun..

Sitelerde Paylaş

Bu cümle adamı dinden çıkarırır.Allah'ın varlığından bir anlık bile olsa şüphe ettin din iman gitti :)

Bu cümle size istinaden söylediği için iman gitmez merak etme onu da araştırdık. :D

tarihinde creation tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çünkü Allah çeşitliliği sever der geçer giderler.

Şimdilik tümüyle kötürüm bıraktıkları eğitim sistemi ile evrimi kabul etmeseler de idare ederler. Ama, ilerde evrim gerçekliğinden kaçamaz hale geldiklerinde de bu defa da evrim Kur'an'da zaten var diyecekler, değişime yönelik kimi ayetleri sıralayıp bu işten de sıyıracaklardır. Çünkü felsefeleri sofistike yalan söylemek üzerine kuruludur.

İşte bu nedenle müslümanlarla yapılan evrim tartışmaları, olup biteni görebilecek zekaya sahip olanlar için epeyce renkli bir mizahi materyal sağlamak dışında yapıcı bir sonuç vermez. Bunda Müslümanların yüzlerce yıl boyunca fantazik düşünceleri sorgulamadan kabul etme adaptasyonu geliştirmiş olmalarının da büyük bir payı olduğu kadar onyıllardır uygulanan gerici eğitimin kesin etkisi göze çarpar. Bugün önde gelen üniversitelerde bile evrim gerçeği, din dogmasına feda edilmekte ve bilim katledilmektedir.

Türkiye, artık, zekanın ve zeki insanların son nefes çırpınışlarını verdikleri bir karanlıklar diyarıdır...

Sitelerde Paylaş

3-4 ateistle tartıştım tümü de bana hakaret etti. Sizinle tartışılmaz. Asıl siz kafanızı kuma sokmuşunuz oradan millete ahkam kesiyorsunuz. Bi b.k bildiğiniz yok kusura bakmayın avatarımdan ne istedin bre insafsız :D

Walla çocuklar çok eğlendirdiniz beni Allah razı olsun..

Konuşma adabını öğrenirsen hiçbir ateist arkadaş sana hakaret etmez.Tahrik etmek karşı tarafı suçlu duruma sokmaz.Tahrik edeni suçlu duruma sokar.Yapılan tahriğin arkasında art niyet olduğu için de hakarete mağruz kalırsın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...