Jump to content

Evrim Teorisinin kanıtlanamayısı

Recommended Posts

kreasyon

25 post yapmışsın.hepsi birbirinden zırva.

söyle bakim:

erkeklerde niye meme var?

niye hıçkırıyoruz?

niye bazı yiyecekleri özellikle limonu görünce ağzımız sulanır?

senin allah niye böyle abuk sabuk yaratmış insanı?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 628
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

kreasyon

25 post yapmışsın.hepsi birbirinden zırva.

söyle bakim:

erkeklerde niye meme var?

niye hıçkırıyoruz?

niye bazı yiyecekleri özellikle limonu görünce ağzımız sulanır?

senin allah niye böyle abuk sabuk yaratmış insanı?

Gonvörttt 25 değil belki 125 belki daha fazla

Aerosol dum ben eskiden.

Zayıftı imanım şimdi daha bir güçlendim saçmalıkları görünce. Sizde iman edin. Allah bağışlayıcı ve affedicidir..

Sitelerde Paylaş

Tamam önce maymun geldi bakalım ne diyeceksin

Peki, maymunlar insandan daha önce dünyada var idiyse, bir insan kavminin maymuna (hangi maymun türüyse) dönüştürülmüş olması insan ve şempanze sitocrom-c moleküllerinin özdeş olmasını nasıl açıklar?

Sitelerde Paylaş

Peki, maymunlar insandan daha önce dünyada var idiyse, bir insan kavminin maymuna (hangi maymun türüyse) dönüştürülmüş olması insan ve şempanze sitocrom-c moleküllerinin özdeş olmasını nasıl açıklar?

Bak kabul ettim sitocrom-c proteini bahsettiğin canlı ile benzerliği diğer canlılara oranla büyük ama bu;

Diğer milyonlarca çeşit proteinde aynı benzerliği taşıdığnı göstermiyor. Düşünsene yüzbinlerce çeşit proteini sadece sitocrom-c ve uzuv benzerliği. Varmı başka benzerlikler..

Kur'an da bahsedilen kavmin bu benzerliği taşıyan maymun türüne dönüştürülmüş olabileceği tezi de pek ciddidir. Tabi bu varsayım kesin diyemem.

Kesin olarak bahsettiğim şeyler geride kaldı..

Sen çok araştırmışsın bu sitocrom-c işini..

Sitelerde Paylaş

Bak kabul ettim sitocrom-c proteini bahsettiğin canlı ile benzerliği diğer canlılara oranla büyük ama bu;

Diğer milyonlarca çeşit proteinde aynı benzerliği taşıdığnı göstermiyor. Düşünsene yüzbinlerce çeşit proteini sadece sitocrom-c ve uzuv benzerliği. Varmı başka benzerlikler..

Kur'an da bahsedilen kavmin bu benzerliği taşıyan maymun türüne dönüştürülmüş olabileceği tezi de pek ciddidir. Tabi bu varsayım kesin diyemem.

Kesin olarak bahsettiğim şeyler geride kaldı..

Sen çok araştırmışsın bu sitocrom-c işini..

Şempanzelerle insanların DNA ları %98 oranında aynıdır.Proteinlerin DNA daki kodlara göre sentezlendiğini bildiğimize göre daha birçok proteinin yapısı da aynıdır.Diğer primatlarla da bazı ortak proteinleri taşımaktayız.Kan gruplarındaki Rh faktörünün ne olduğunu bir araştırmanızı tavsiye ederim.

Sitelerde Paylaş

Şempanzelerle insanların DNA ları %98 oranında aynıdır.Proteinlerin DNA daki kodlara göre sentezlendiğini bildiğimize göre daha birçok proteinin yapısı da aynıdır.Diğer primatlarla da bazı ortak proteinleri taşımaktayız.Kan gruplarındaki Rh faktörünün ne olduğunu bir araştırmanızı tavsiye ederim.

Bana kandaki Rh maddesinin ne olduğunu öğretmeyeceksin değilmi.

%98 İle en çok bu canlı ile aramızda bir benzerlik iddası var sanırım. ispatını eklermisin buraya.. Büyük bir iddaa atılmış çünkü...

Sitelerde Paylaş

Bana kandaki Rh maddesinin ne olduğunu öğretmeyeceksin değilmi.

%98 İle en çok bu canlı ile aramızda bir benzerlik iddası var sanırım. ispatını eklermisin buraya.. Büyük bir iddaa atılmış çünkü...

Öyle bir niyetim yok.Büyük iddia mı?Biyoloji bilimi ile ilgileniyorsan eğer-ki Rh nin ne olduğunu biliyorsun- bunu da biliyor olman gerek.Senin için burada insandan ve şempanzeden doku örnekleri alıp DNA karşılaştırması yapacak halim yok.Çok şüphe ettiysen elinde internet gibi bir imkan var.Gerekli doğrulamayı oradan araştırıp yapabilirsin.

Ancak benim merak ettiğim senin bu konuda ne düşündüğün.Sence DNA sı bize en çok benzeyen canlı hangisi?

Sitelerde Paylaş

Öyle bir niyetim yok.Büyük iddia mı?Biyoloji bilimi ile ilgileniyorsan eğer-ki Rh nin ne olduğunu biliyorsun- bunu da biliyor olman gerek.Senin için burada insandan ve şempanzeden doku örnekleri alıp DNA karşılaştırması yapacak halim yok.Çok şüphe ettiysen elinde internet gibi bir imkan var.Gerekli doğrulamayı oradan araştırıp yapabilirsin.

Ancak benim merak ettiğim senin bu konuda ne düşündüğün.Sence DNA sı bize en çok benzeyen canlı hangisi?

Dna da her türlü kod mevcut olduğuna göre ve uzuv benzerlikleri açısından da insanla maymun benzer olduğuna göre. Maymunla insan dna sı benzerlik açısından yakındır denilebilir. Fakat bu yine de kökeninin onlar olduğunu göstermez. İnan bana :)

Sitelerde Paylaş

Dna da her türlü kod mevcut olduğuna göre ve uzuv benzerlikleri açısından da insanla maymun benzer olduğuna göre. Maymunla insan dna sı benzerlik açısından yakındır denilebilir. Fakat bu yine de kökeninin onlar olduğunu göstermez. İnan bana :)

Zaten kimse insanların kökeni şempanzelerdir demiyorki.İnsan ve şempanze modern canlılardır yani günümüzde yaşamaktadırlar.Bu her iki canlının kökeni yine bunlara benzeyen ve 5-6 milyon yıl önce yaşadığı düşünülen başka bir canlıdır.

Sitelerde Paylaş

Evrim estetik oluştururmu??

Simetri oluştururmu? Doğal seçilim neden görselliğe önem vermiştir. Mutasyon simetriyi nasıl yapar?

Mutasyon bozup aykırı mekanizmalara öncül olacağına sürekli simeriye nasıl sebep olur?

sırttaki notokord, bizde ki omurga bunu yapıyor. sırtipliler (kordat) şubesine mensup bütün hayvanlar vücut simetrisi gösterir. bunlarda 3-5 cm lik kafatassızlar , sefalokordatlarda var, çenesizler, ve diğer bütün omurgalılarda. :) onun varlık nedeni görsellik değil, vücut dengesidir. sırtipi ve omurga bu tür canlılarda tüm iç organların asıldığı bir destek çubuğu görevi görür, asılan şeylerin dengede durması içinde vücudun tam ortasından geçip iki eş parçaya ayırır. senin sorunun bilgi değil, kafan az çalışıyor. eldeki bilgini işleyecek zekadan yoksunsun.

Sitelerde Paylaş
Bak kabul ettim sitocrom-c proteini bahsettiğin canlı ile benzerliği diğer canlılara oranla büyük ama bu; Diğer milyonlarca çeşit proteinde aynı benzerliği taşıdığnı göstermiyor. Düşünsene yüzbinlerce çeşit proteini sadece sitocrom-c ve uzuv benzerliği. Varmı başka benzerlikler..

Bilim forumunda sitocrom-c ile ilgili bir başlık açmış ve bu konuda epeyce detay vermiştim.

http://forum.ateizm2...showtopic=28694

Bu molekül, diğer tüm canlılar ile akrabalığımızın kanıtlarından biri sadece. Herhangi bir canlı türü ile ortak atamızdan uzaklaştıkça, bu moleküldeki aminoasitlerin dizilimindeki farklılığın da arttığını açıkça görebiliyoruz.

Cyto-tree.jpg

Benzerliklere örnek olarak insana en yakın canlı türü olan şempanzeyi ele alırsak, olay sadece sitocrom-c özdeşliği ve uzuv benzerliğinden ibaret değildir. Proteinler DNA’ya göre kodlandığına göre ve şempanze ile DNA’larımız %98 oranda benzer olduğuna göre 100 bin civarındaki proteinden çoğunun benzerlik gösterdiği veya sadece birkaç aminoasitlik farklılık gösterdiği açıktır. Mesela kanda bulunan Rh (Rhesus) faktörü, ilk olarak Rhesus makak maymununda bulunmuş olan kan proteinin sende olup olmadığını gösterir. Eğer Rh faktörün (+) ise, bu proteinin senin kanında da aynen var olduğu anlamına gelir. Bu faktör diğer maymunların kanında da mevcuttur.

Uzuv benzerliği olayına gelince…

İnsan ve şempanze anatomisi neredeyse birebir aynıdır. Farklılıklar, insanın iki ayak üzerinde yürümeye adapte olması, büyük beyin geliştirmesi ve tüylerini büyük ölçüde dökmüş olması nedeniyle gerçekleşmiş bir takım yapısal değişikliklerden ibarettir.

Mesela şempanzeler de kuyruksuz olduğu halde, bizlerde olduğu gibi kuyruk sokumu kemikleri vardır. Körelmiş bir organ olan adandist’leri aynen durmaktadır. C vitamini üretmeye yarayan gen onlarda da mevcuttur ancak bizlerde olduğu gibi, hurda DNA yığınlarının içinde işlevsiz durumdadır. Diğer tüm organlar da aynı şekilde birebir özdeştir.

Farklılıklardan diğer bir tanesi de kromozom sayısıdır. Şempanze ve diğer büyük kuyruksuz maymunlarda, ki bunlara ape denir, 48 kromozom, insanda ise 46 kromozom vardır. Ancak, 2002 yılında insan ve 2005’de şempanze genomlarının çıkarılması neticesinde, şempanzenin 12 ve 13. kromozomlarının kafa kafaya birleşerek insanın 2 numaralı kromozomunu oluşturduğu ortaya çıkmış, birleşme yerinin 114 455 823. baz ile 114 455 838. baz arasında olduğu tespit edilmiştir. Bu olay bile başlı başına evrimin bir delilidir.

Kur'an da bahsedilen kavmin bu benzerliği taşıyan maymun türüne dönüştürülmüş olabileceği tezi de pek ciddidir. Tabi bu varsayım kesin diyemem. Kesin olarak bahsettiğim şeyler geride kaldı..

Maymunlar insandan çok daha önceleri yeryüzünde yaşıyor idiyse, ki bu yadsınamaz bir gerçektir, bir insan kavminin (Cumartesi yasağına uymadılar diye) maymuna dönüştürülmüş olması, sadece dönüştürülen insanların maymuna benzeyeceğini açıklar. İnsanın maymunla özdeşliğini asla ve kat’a açıklayamaz. Bunu anlayabilmek için fazla zeki olmaya gerek yoktur. Eğer “tüm insanlar maymuna dönüştürüldü” gibi bir argüman söz konusu olsaydı, bu durumda benzerlik için bir şeyler söyleyebilirdik. Ancak böyle bir durum söz konusu edilemeyeceği gibi, maymunların kendi arasındaki farklılıklar, insan ile şempanze arasındaki farklılıklardan kat be kat daha fazladır. 13 cm. boyunda ve 150 gram ağırlığında maymun cinsi de vardır, 300 kg.lık goril de vardır.

baby-pygmy-marmosets.jpg260px-Male_silverback_Gorilla.JPG

Aşağıdaki link bu konuda görsel malzeme sunacaktır.

Types of Monkeys

Dolayısıyla, Kuran’daki ayetler ile insan ve maymun benzerliğini açıklayabilmek söz konusu olamaz.

İnsanın 3.8 milyar yıllık bir evrim neticesinde, yeryüzünde ortaya çıkmış bir tür olduğu, en yakın akrabasının (atası değil) şempanze olduğu, dünyanın güneş etrafında dönüyor olması gibi yadsınamaz bir gerçektir...

Sitelerde Paylaş

İşi kısaca özetlersek;

Bu canlılar benzerlik taşıyor oluşumuz Allaha meydan okumaya götürmüş sizi. Yazık etmişiniz kendinize..

Eldeki verilerin bütününe bakabilseydiniz bir rastgelelikten çok daha ötede olduğumuzu görürdünüz.

Olsun akıl ve irade işte bu yüzden var. istenseydi sizde ona ibadet edecektiniz ama bize verilen aklın bir hükmü olmayacaktı.

Sitelerde Paylaş

İşi kısaca özetlersek;

Bu canlılar benzerlik taşıyor oluşumuz Allaha meydan okumaya götürmüş sizi. Yazık etmişiniz kendinize..

Eldeki verilerin bütününe bakabilseydiniz bir rastgelelikten çok daha ötede olduğumuzu görürdünüz.

Olsun akıl ve irade işte bu yüzden var. istenseydi sizde ona ibadet edecektiniz ama bize verilen aklın bir hükmü olmayacaktı.

dinazorlar neden yaratıldı ve neden yokoldu ? (lütfen bize petrol olsun diye demeyiniz, komik oluyor)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...