Jump to content

Evrim Teorisinin kanıtlanamayısı

Recommended Posts

ne işe yarar.nasıl bir mekanizma? mesela kodon diye bişi biliyon mu?

omurgasız dev balina ha? kambrian döneminde ha?

omurgasız dan sonra virgül bırakmamışım, omurgasız balina mı olur :) omurgalı ve omurgasız canlılar, dev balinalar dedim. genlerin de nasıl çalıştığını anlatmama gerek yok sanırım. rna dan nasıl sentezlendiğini bilmeyen yoktur herhalde. ancak önemli bir şey var.

protein sentezinde görev alan proteinler var ve ilk protein senyteszinde görev alan protein ne biklinmiyor, çünkü o zaman protein yoktu, bu aynı tavuk mu yumurtamı paradoksu, evrimin tek açıklamasıysa tesadüf.

balık resmine gelince, oldu mu şimdi ayakları olan bir balık mı o. Öyle diyelim, bana onun sadece ama sadece bir önceki atasının fosilini göster veya o şekilde tasarlanmış olduğuna inanalım.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 628
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ya ne dediğimi anlıyorsun yorma beni. Omurgalı ve omugasız canlılar var. Balinalar da dev gibileri de dahil bir an da tarih sahnesine çıktılar Çünkü daha öncesinde ataları diyebileceğimiz varlıklar yok. HEpsinini evrimi bitti mi bu arada evrime göre etrafımız da yarım kalmış görüntüsü veren bir canlı var mı?

Sitelerde Paylaş

Balinalar da dev gibileri de dahil bir an da tarih sahnesine çıktılar Çünkü daha öncesinde ataları diyebileceğimiz varlıklar yok.

Balinaların ataları yok ama cinler, periler var değil mi Scarfalcon?..

Senin bilmiyor olman, balinaların ataları olmadığı anlamına gelmez...

whales-graph.jpg

PAKICETUS:

Pakicetus.jpg

AMBULOCETUS:

ambulocetus.jpg

DORUDON:

dorudon_UMMP.jpg

BASILOSAURUS:

Basilosaurus.jpg

Gördüğün gibi, yok dediğin şeyler apaçık ortada. Şu Dorudon resmindeki arka bacakları nasıl açıklayacaksın bakalım...

Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...

Evrim teorisi, adı üstünde teoridir. Yani, kanun değildir. Bir hipotezin tekrarlanabilmesi, tekrarlanamadığı zaman ise tekrar yeni tutum belirlenerek denenmesi esastır.

Çok doğru..Teoriler kanıtlandığı zaman kanunlaşır..Yer çekimi kanunu gibi. Kütle çekim kanunu gibi..Evrim ise hala bir teoridir. Zira bir gün ara geçiş formu bulunduğu takdirde o da kanunlaşacaktır..
Sitelerde Paylaş

Ne bilimi ne teoremi yahu..

Herşeyi Allah 6 veya 8 yada 10 günde yarattı kurandan iyimi bileceksiniz..

Tek adem den.. hem zenci hem çinli hemde aborjin ve viking nasıl oluştu..yeni göndereceği kitapta açıklayacakmış..

Melekler herkese öyle anlatmış..

Uhud savaşını kazansınlar diye gönderdiği 3000 melek yenilince

ceza olarak bu tanıtımı vermiş...

Fosil bulmak için ne uğraşıyorsunuz...

dünyada o kadar fosilleşmiş beyin varken

Sitelerde Paylaş

dstum rezıl oluncak bı durum yok ortada sız ınancınızı savunuyosunuz bız ınancımızı. kafa kesmek bızae gore degıldır. tam tersı benım savundugum ateıstte bendendır hrıstyanda. dunyada hekres esıttır kımse kımseye ufacıkbır fıske bıle vuramaz.

kaldıkı nıey rezıl olıyım ıslam yasıyorum dıe. mutevazı bır hayatım var ısım gucum var bır cok arkadasım var ateıst arkadaslarım bıle var.

ınancım kendı ıcımde benım.

ben ınsanlar soyle cogaldı dıyemem tam bır bılgı sahıbı degılım. o yuzden de soyle cogaldı dıemem ama teorının dusuncesıne gore tek bır atadan cogaldık durumu bana cok ters yanı hayvanlarda ınsanlarda mıkroplarda tek bır seyden cogaldı durumu bana ters.

Savunduğumuz şey inanç değildir. Kavramsal çelişkiye düşüyorsun. Savunulan şey akıldır. Bilinebilen, ölçülüp, tartılabilen ve tümüyle akledilebilen bir şeydir. Yazarken de yazma kurallarına uyarak yaz. Nokta virgül, noktadan sonra büyük harf öğretmediler mi sana?

Sitelerde Paylaş

kanıtlandı da bizim mi haberimiz yok teori adı üstünde

En başından bir temel bilim dersi almamış kişilerin senin gibi bu sitede bulunmaya hakkı yok. Akla ve insanlığa hakaret gibisiniz. Hala neyi tartışıyorsunuz. Teori ise teoridir. Çürütmeye niyetin mi var onu. Senin teorin ne? Yaratılış zırvası mı? Hadi başka kapıya. Git bir iki kitap oku. Orda burda da böyle konuşma. Seni adam yerine bile koymazlar sonra.

Sitelerde Paylaş

Kuran'da Bakara 65 ve 66'da bazı maymunların insandan geldiği, yani Allah'ın bazı insanları cezalandırarak ibreti alem olsun diye maymuna çevirdiği açık ve nettir.

Bakara 65. İçinizden Cumartesi günü haddi aşanları siz biliyorsunuz. Biz onlara 'Aşağılık maymunlar olun' dedik.

Bakara 66. Bunu da, hem onların çağdaşlarına, hem de sonradan geleceklere bir ibret, sakınanlara ise bir öğüt olsun diye yaptık.

Sitelerde Paylaş

Kuran'da Bakara 65 ve 66'da bazı maymunların insandan geldiği, yani Allah'ın bazı insanları cezalandırarak ibreti alem olsun diye maymuna çevirdiği açık ve nettir.

Bakara 65. İçinizden Cumartesi günü haddi aşanları siz biliyorsunuz. Biz onlara 'Aşağılık maymunlar olun' dedik.

Bakara 66. Bunu da, hem onların çağdaşlarına, hem de sonradan geleceklere bir ibret, sakınanlara ise bir öğüt olsun diye yaptık.

Ve bu saçmalığa inananlar var.

Sitelerde Paylaş

Ve bu saçmalığa inananlar var.

Özellikle Bakara66'da sonradan geleceklere bir ibret derken günümüz mü kastediliyor? Yani bazı maymunların insandan geldiğini bulan/bulacak bilim insanlarına hitap ediyor sanki; diyor ki esası öyle değil!; ben bazı insanları maymuna çevirdim bu da günümüz bilim adamlarının bulması için bir ibret.

Yalnız; Allah tarafından hangi insan kavmi hangi maymun türüne çevrilmiş, bunu da bulmak bilim insanlarının görevi. Tüm insanlar çevrilmemiş çünkü Bakara65'te belirtilen ve sadece yasağa uymayan kavim.

tarihinde Karınca tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...