Jump to content

Kaç kişinin ölüm anına şahitlik etiniz?

Recommended Posts

evet arkadaşlar! kaç kişlinin ölüm anına şahit oldunuz ve kişinin o andaki ruh hali ne idi?

şahsım adına 4 ölüm anına şahitlik ettim biri anne ve babam birisi dedem biriside kuzenim...

saydığım 4 ölüm anında yakınlarım şehadete erişebilmişlerdir ama en zoru anneminki oldu...

tarihinde efkan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
evet arkadaşlar! kaç kişlinin ölüm anına şahit oldunuz ve kişinin o andaki ruh hali ne idi?

şahsım adına 4 ölüm anına şahitlik ettim biri anne ve babam birisi dedem biriside kuzenim...

başın sağolsun...

ama yeri sanırım burası dğeil ateist cafe

tekrar başın sağolsun sabır diliyorum...

Sitelerde Paylaş
başın sağolsun...

ama yeri sanırım burası dğeil ateist cafe

tekrar başın sağolsun sabır diliyorum...

olayı dinsel bağlamda bağlamak istemiyorum şahsen fakat merak ettiğim bir konudur...

neler yaşanmıştır?

ha birde recep dedemiz vardı sokağımızda oda ölürken müthiş bir ızdırap çekerek ölmüştü kendi gözlemlerimden ölüm anında çekin şu boğaları boğalar geliyor diye bağırarak ve ağzından kan gelerek can vermişti!

Sitelerde Paylaş
olayı dinsel bağlamda bağlamak istemiyorum şahsen fakat merak ettiğim bir konudur...

neler yaşanmıştır?

ha birde recep dedemiz vardı sokağımızda oda ölürken müthiş bir ızdırap çekerek ölmüştü kendi gözlemlerimden ölüm anında çekin şu boğaları boğalar geliyor diye bağırarak ve ağzından kan gelerek can vermişti!

bu konular özel olduğu için(benim için) fazla girmeyeceğim... ama şunu söyleyebilirim ki..

o anı hiç yaşamamış gibi.. o insan hiç varolmamış gibi hissediyorsunuz..

Sitelerde Paylaş
bu konular özel olduğu için(benim için) fazla girmeyeceğim...
Bencede insanlara bazı kötü olayları anımsatmaya gerek yok...

Son nefesini veren hiç kimseyi görmedim (iyiki görmedim) ama bugüne kadar yüzlerce ölüyü gördüm (görmez olaydım)

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Başkasının ölümüne şahit olmadım ... ama 2 kere kendi ölümüme şahit oldum.

Birinde komaya girdim, öbüründe kendimi kaybettim. İkisinde de, dış müdahale olmasaydı öleceğim kesindi.

Size o anki "ruh" halimi söyleyebilirim.

"Tanrı, Allah, KocaBoğa ..." aklımdan geçmedi. Kendime geldiğimde de geçmedi. Hayal meyal hatırladığım, gördüğüm kabus gibi rüyalarda da yoktu "Tanrı".

"Ölürken", "keşke böyle olmasaydı" diye düşünüp pişman olduğum olaylar var tabii. Ama, ateist olduğuma, dinden çıktığıma pişman olmadım.

Ölene kadar ateist kalacağım.

.

Sitelerde Paylaş

Dedemin ceseti gömülürken yanındaydım.

Henüz küçüktüm.

Sadece öldüğünü biliyorum o kadar.

Ne ruhmuş, ne ahiretmiş, ne cennet/cehennemmiş... Hiçbirisi aklımın ucundan geçmedi.

Şuan bir yakınım ölse aynı şekilde davranışlar sergilerim.

Ölüm o kadarda abartılacak birşey değil.

Ölüm kadar basit.

Sitelerde Paylaş
ölüm anı hiç görmedim.çok kötü birşey olsa gerek. :o:unsure::mellow::(

Ölenin etrafındakiler için kötü bence.

Ölende, Allah korkusu, "günah işledim mi acaba" korkusu yoksa, hiç de kötü bir şey değil.

Sizi ateizme davet ediyorum.

Kendinizi ölüm korkusundan kurtarın.

.

Sitelerde Paylaş

bakın arkadaşlar ben burada dinsel olgular var yaa yok fazla ilgilenmiyorum sadece merakımın getirdiği bir soru bu sadece şahitlikleriniz yada gördükleriniz hakkında bilgi sahibi olmak...

şahsım adına dinsel bir konuya dönüştürmeyeceğimi garanti edebilirim...

Sitelerde Paylaş
Birinde komaya girdim, öbüründe kendimi kaybettim. İkisinde de, dış müdahale olmasaydı öleceğim kesindi.

Yaşadığın olaylar için geçmiş olsun diyorum gezgin yalnız bu bahsettiklerin ölüm değildir..

Selam...

Sitelerde Paylaş
kimi öldürmek istiyorsun? :o:blink:

önemli bir şeydeğil tatarım.. sakinleşmeye çalışyıorum takma.. sn

bence tatar hedefte çaktırmadan tatarın korkmamasını sağlıyor sakın ıssız bir yere gitme tatar alkolikle...

Sitelerde Paylaş
Yaşadığın olaylar için geçmiş olsun diyorum gezgin yalnız bu bahsettiklerin ölüm değildir..

Selam...

Teşekkürler.

Tabii ki ölmedim;

:D

... ama bilincimi kaybettiğim an, benim için "öldüm" dediğim andı.

O anki düşüncelerimin, ölen birininin düşüncelerinden ne farkı olabilir?

Ateist olarak, korkmadan öleceğimden eminim.

.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...