Jump to content

Allah'tan Faydalı Metalurjik Bilgiler

Recommended Posts

Bir ateistin İslam'ı kötü göstermek için özel bir çaba harcamasına gerek yok ki, biraz aklı olan, biraz düşünebilen her insan İslam'ın ne iğrenç, ne rezil, ne pislik bir din olduğunu rahatça görür.

Kehf/74. Yine yola koyuldular. Nihayet bir erkek çocukla karşılaştıklarında, adam (hemen) onu öldürdü. Mûsâ, “Bir cana karşılık olmaksızın suçsuz birini mi öldürdün? Andolsun çok kötü bir iş yaptın!” dedi.

Kehf/80. “Çocuğa gelince, anası babası mü’min insanlardı. Onları azgınlığa ve küfre sürüklemesinden korktuk.”

İşte İslam ilerde ana babasını dinden çıkarır korkusu ile masum bir çocuğun bile öldürümesi gerektiği mesajını veren aşağılık, rezil, adi bir dindir, bu gerçeği müslümanlar haricinde herkes görür bir tek müslümanlar görmez.

Şimdi sana göre Muhammed'e inanmayan herkes sonsuza kadar Allah adında bir tanrı yakılacak değil mi? Bu kadar salakça bir şeye hangi mantıkla inanabiliyorsun? Hiç mi akıl mantık yok sende?

(yine aynı şeyi söylemeden geçemeyeceğim : söylediklerinle kehf 96 ayetinin hiç bir alakası yok. Kehf 96 ayetini (demire katran katılması ile ilgili ayet) size açıkladım. bu açıklama size o kadar koyduki kafanızdaki tüm soruları, kuran ve islam hakkındaki tüm olumsuz fikirlerinizi bana bombalamaya başladınız. onlara bir cevabımız var elbette. ama yapmış olduğunuz resmen kaçak güreşmek ve algıda operasyon.)

Kuranı yüzeysel, basmakalıp ve özensiz okuyunca bu kurandan hiç bir şey elde edemezsiniz, önce onu söyliyeyim. insan eliyle yazılmış bir kitapla tanrı tarafından gönderilen bir kitabın farkıdır bu. ayetler hakkında düşüğndükçe, ayetlere soru sordukça ve kuranın genel çerçevede ruhunu bildikçe ayetler kendilerini sizlere açar. ayetlerin üzerinden basmakalıp geçerseniz ayetleri kavramanız zor. Allah tüm kuran boyunca Ayetler üzerinde çokça düşünmemiz gerektiğini bize bildiriyor. Daha en baştan bir tanrının, bir yaratıcının varlığını inkar eden sizler zaten bu ayetler üzerinde düşünmeyi gerçekleştiremiyorsunuz.

doğadaki bu olağanüstü düzen bile bizden üstün bir yaratıcının varlığını kanıtlamıyor mu?

bu evrende olan her şeyin bir ilki yok mu? herşeyin bir başlangıcı yok mu? tamam siz tüm canlıların başlangıcının, bir yıldırımdan gelen enerjiyle su içinde bir amino asit aracılığı ile oluştuğuna inanabilirsiniz. peki bu suyu, bu aminoasidi, bu yıldırımı kim var etmiştir?

bir hristiyan buna GOD der, biz tanrı deriz. peki sizce bu nedir? Tabiat mı? Tabiatı kim yarattı? ......koca bir boşluk:::::::::::azıcık kafanızı çalıştırsanız herşeyin bir yaratıcısı olduğunu görürdünüz.

Daha en başta sizin müslüman olup olmadığınız önemli değil. önemli olan bir üst yaratıcının varlığına inanmamız. mesela uzaylılar dünyada yaşamı başlattı. peki uzaylıları kim var etti?

bir üst yaratıcıya inanmayanlar kuran ayetlerine nasıl düşünsel yaklaşsınlar ki!

......................................................................................................................................

Neyse Kehf 74 ve Kehf 80 ayetiyle ilgili açıklamam aşağıdadır. önyargısız okuyana faydası olacaktır.

Çocuğu öldüren sıradan bir insan olsaydı, senin çıkarımların doğru olabilirdi. ama buradaki öldürme eylemini yapan varlık, Hz Musa nın tabi olması ve ve Hz Musaya bazı şeyleri öğretmek amacıyla Allah tarafından gönderilen, Allah tarafından görevlendirilen bir varlık. ....Bir melek. ......Allah kendisine bu yetkiyi vermiş.

Oysa senin bahsettiğin "İşte İslam ilerde ana babasını dinden çıkarır korkusu ile masum bir çocuğun bile öldürümesi gerektiği " eylemini müslüman olduğunu söyleyen insanlardan hiç kimse yapamaz. yapmamalıdır. çünkü insanların geleceği görmesi mümkün, Allah ile irtibatı yok, ve Allah tarafından yetkilendirilmemiş.

Burada Allahın bizlere açık hükmü var: "kuranda bahselen sebepler haricinde Bir kişiyi öldüren bütün insanları öldürmüş gibidir." ve gaybı yalnızca Allah bilir".

bu ayette bahsedilen öldürme işlemini bir insan yapmış gibi yansıtma millete. oldu mu?

"Orada katımızdan kendisine rahmet verdiğimiz ve yine katımızdan kendisine ilim öğrettiğimiz kullarımızdan birini buldular. (Kehf 65. ayet) Çocuğu öldüren kul işte bu kul. bu hızır isminde bir insan falan değil. insanların uyduruk isimleri kurana yamamalarına bakmayın.

"Onlar, ki Rahmanın kulları olan melekleri dişiler kıldılar. Kendileri yaratılışlarına şahit mi oldular? Onların şahitlikleri yazılacak ve (bundan dolayı) sorumlu tutulacaklar.(Zuhruf 19 )

günümüzde birçok insan ansızın ölmekte ve bu işi yöneten bir tanrının olduğunu sakın unutma.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 153
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kısa tutalım.

Dediğiniz gibi, önceki ayeti ve sonraki ayeti de alarak ilgili ayeti koyalım ki, arada bir de olsa, inandığınızı sandığınız kitabın içinde neler yazdığını öğrenebilesiniz.

Maide 32:

Bu yüzden şu hükmü yazdık İsrailoğullarına: Şüphe yok ki bir insanı öldürmesine, yahut yeryüzünde bozgunculuk etmesine karşılık olmayarak birisini öldüren, bütün insanları öldürmüş gibidir ve kim, birisini kurtarır, diriltirse bütün insanları diriltmiş gibidir. Andolsun ki peygamberlerimiz, onlara apaçık delillerle geldiler de gene onların çoğu, bundan sonra yeryüzünde hadlerini aştılar.

Maide33:

Allah'a ve Resûlüne savaş açanlarla yeryüzünde bozgunculuk etmeye koşanların cezaları, ancak öldürülmektir, yahut asılmaktır, çapraz olarak elleriyle ayaklarının kesilmesidir, yahut da bulundukları yerden sürülmeleridir. Bu, onların dünyada uğradıkları horluktur, âhiretteyse pek büyük bir azap vardır onlara.

Maide34:

Ancak onlardan, ele geçmeden tövbe edenler, bu hükümden dışarıdır. Şüphesiz olarak bilin ki Allah, suçları örter, rahîmdir.

Bu uyduruk ayetleri istediğiniz metodoloji ile okuyabilirsiniz. Maide 32yi konuya nasıl eklemleyebileceğinizi merak ediyorum ya, geri kalan ayetler gayet de, onlara azap hazırladık, siz de dünyada girişin demektedir. Uyduruk kitabınızı okuyun da gelin.

YAZDIĞIN AYETLERE UYDURUK AYETLER DEMİŞSİN YİNE!! ASIL SENİN BEYNİN UYDURUK KAYDIRIK. KUŞ KADAR BEYNİN OLSA YİNE HAKARET TERİMLERİ KULLANMAZSIN. O KADAR UYARDIM SENİ, HAKARAT EDEREK KONUŞMA DİYE. AMACIN BENİ TAHRİK ETMEKSE, EVET TAHRİK OLUYORUM. VE BEN TAHRİK OLURSAM VE BENDE SANA HAKARET BUNA BOZULMAYACAK-MISIN? TERBİYELİ TAKIN VE ADAM GİBİ SOHBET EDECEKSEN ET.

Maide 32 ayetini kuran zaten eklemlemiş. sıra içinde yazmış olduğun ayetleri okuyunca konu zaten netleşmiş. burada sana ters gelen nokta ne?, anlayamadım. bir insanı öldürenin, bozgunculuk ve fitne yapanın, Allah ve rasülüne savaş açanların cezası ölümdür (yani bu katagorideki insanlara senin tabirinle girişin diyor) diyor ayetler. ee burada senin benimle yada kuranla alıp veremediğin ne? bu eylemler olurken müslümanlar elleriyle armut mu toplasın yani? yazdığın ayetler konuyu gayet iyi anlatıyor işte.

.................................................................................................................................................................................................................................................................................................

ha geçmişteki bir yorumunda yazmış olduğun :

""""Diyebilirsiniz, fakat göz önünde bulundurmanız gereken bir detay da vereyim ki, dediğinizin bir anlamı olsun. İnandığınızı sandığınız kitapta der ki: ayetlerimizle dalga geçilen yerde durmayın, yol alın. Bir başka grup ayette der ki: ayetlerimizi yalanlayandan daha zalim kim vardır? Bir başka grup ayette der ki: kafirlere ahirette eziyet vardır, dünyada da siz girişin. Bir başka ayette der ki: savaş size farzdır. Tam bunlar ışığında, sizin bizleri bulduğunuz yerde katletmeye çalışmak yerine, burada tatlı tatlı kitabınızı savunmanız; bir müslüman değil, müslümancık olduğunuzu göstermektedir."""""

burada" allaha savaş açmayan kafirlere siz de dünyada girişin" anlamı vermiştin, ben buna itiraz etmiştim. adam öldürmemiş, Allaha savaş açmamış birisini öldürmek bütün insanlığı öldürmektir.

Sitelerde Paylaş

Kısa tutalım.

Dediğiniz gibi, önceki ayeti ve sonraki ayeti de alarak ilgili ayeti koyalım ki, arada bir de olsa, inandığınızı sandığınız kitabın içinde neler yazdığını öğrenebilesiniz.

Maide 32:

Bu yüzden şu hükmü yazdık İsrailoğullarına: Şüphe yok ki bir insanı öldürmesine, yahut yeryüzünde bozgunculuk etmesine karşılık olmayarak birisini öldüren, bütün insanları öldürmüş gibidir ve kim, birisini kurtarır, diriltirse bütün insanları diriltmiş gibidir. Andolsun ki peygamberlerimiz, onlara apaçık delillerle geldiler de gene onların çoğu, bundan sonra yeryüzünde hadlerini aştılar.

Maide33:

Allah'a ve Resûlüne savaş açanlarla yeryüzünde bozgunculuk etmeye koşanların cezaları, ancak öldürülmektir, yahut asılmaktır, çapraz olarak elleriyle ayaklarının kesilmesidir, yahut da bulundukları yerden sürülmeleridir. Bu, onların dünyada uğradıkları horluktur, âhiretteyse pek büyük bir azap vardır onlara.

Maide34:

Ancak onlardan, ele geçmeden tövbe edenler, bu hükümden dışarıdır. Şüphesiz olarak bilin ki Allah, suçları örter, rahîmdir.

Bu uyduruk ayetleri istediğiniz metodoloji ile okuyabilirsiniz. Maide 32yi konuya nasıl eklemleyebileceğinizi merak ediyorum ya, geri kalan ayetler gayet de, onlara azap hazırladık, siz de dünyada girişin demektedir. Uyduruk kitabınızı okuyun da gelin.

Bu arada, allah ve resulune savaş açanların kim olduğunu bilmenizde fayda var. Bunlar müslümanlara kötü davrananlar falan değil, boşuna ıslak rüyalara kapılmayın. Bunlar, muhammedin zırvalarına inanmayanlardan başkaları değil. Zaten 34te de bunu görebilirsiniz. Ele geçmeden tövbe edenlerden bahsediliyor. Hani savaş? Ortada savaş yok, savaş dışında bir yerde ele geçirdiğiniz zaman öldürün demekte. Ama ola ki bunu da anlamazsınız, size allah ve peygamberine savaş açanlardan bir başkası ile tanıştırayım:

Bakara 278:

Ey inananlar, Allah'tan sakının ve artık almadığınız faizleri bırakın inancınız varsa.

Bakara 279:

Bunu yapmazsanız bilin ki Allah'la ve Peygamberiyle savaşa giriştiniz. Tövbe ederseniz anamalınız sizindir, ne zulmedersiniz, ne zulüm görürsünüz.

Buyrun, faiz alanların cezaları öldürülmek, asılmak, ellerinin ayaklarının çapraz kesilmesi ya da bulundukları yerden sürülmeleriymiş. Hani savaş?

2 - İslamın tamamı zırvadır, bunu düzeltmek neden bizim yükümüz olsun? Kaldı ki, zaten tamamına müdahale edip, insanları bu zırvalara karşı bilgilendiriyoruz işte, istediğiniz nedir?

3 - sizin dediğiniz olsun.

4 - kuranda, sanıyorum ki, muhkem ayetlerin sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Geri kalanlar da, sizin de yukarda aaa kimseyi durduk yerde öldür demiyorlar bi kerem diye savunduğunuz zırvaları temel alarak kuzey ırak ve suriyede kendilerinden olmayan herkesi öldüren bir güruhun varlığı ile ispatlandığı gibi tartışmalı sayılan ayetlerdir. Tartışmalı sayılmaları, tartışmalı olmalarından değil, sizin gibi müslümancıkların işine gelmemelerindendir.

Muhkem ayetlerin listesi olsaydı iyiydi tabii ya bunun yokluğu bile sizin savınızı gülünç kılmaktadır.

Hamilelik ile ilgili konuyu hamilelik sözcüğünü arayarak bulabilirsiniz.

5 - Kim tarafından üretildiği belli olmayan, yeri ve zamanı belirsiz, olağanüstü olaylar ve kahramanlar barındıran sözlü halk hikayelerine masal denir. Zul konusu masaldan ibarettir.

6 - Farkında mısınız bilmiyorum ya, kuranda en batı yok işte diye ağlarken, güneşin battığı yere gitmiş işte, nerde en batı diyorsunuz. :D

Güneşin battığı yer mi var dünya üzerinde? Size çok yüklenmemek için en batı olarak yazmıştım; tamam, güneşin battığı yer olsun sizi mi kıracağız? Neresidir günşin battığı yer dünya üzerinde?

Güneşin battığı yer kara delik ise, buraya mı gitmiştir? Kara delikte bir halk mı bulmuştur? Kara deliğin neresinde yaşıyor bu halk?

Güneşin doğduğu yere de gitmiş, batış yeri kara delikse, doğuş yeri neresidir? Burada bulduğu halk nedir?

Akıl sağlığınız yerinde değil sizin.

Bundan sonrası da zaten kayışın tamamı ile koptuğu yer olduğundan, devam etmek anlamsız. Uyduruk kitabınızı okuyun, belki bir mucize gerçekleşir de düzelirsiniz.

Maide 32 ayetini kuran zaten eklemlemiş. sıra içinde yazmış olduğun ayetleri okuyunca konu zaten netleşmiş. burada sana ters gelen nokta ne?, anlayamadım. bir insanı öldürenin, bozgunculuk ve fitne yapanın, Allah ve rasülüne savaş açanların cezası ölümdür (yani bu katagorideki insanlara senin tabirinle girişin diyor) diyor ayetler. ee burada senin benimle yada kuranla alıp veremediğin ne? bu eylemler olurken müslümanlar elleriyle armut mu toplasın yani? yazdığın ayetler konuyu gayet iyi anlatıyor işte.

.................................................................................................................................................................................................................................................................................................

""""Diyebilirsiniz, fakat göz önünde bulundurmanız gereken bir detay da vereyim ki, dediğinizin bir anlamı olsun. İnandığınızı sandığınız kitapta der ki: ayetlerimizle dalga geçilen yerde durmayın, yol alın. Bir başka grup ayette der ki: ayetlerimizi yalanlayandan daha zalim kim vardır? Bir başka grup ayette der ki: kafirlere ahirette eziyet vardır, dünyada da siz girişin. Bir başka ayette der ki: savaş size farzdır. Tam bunlar ışığında, sizin bizleri bulduğunuz yerde katletmeye çalışmak yerine, burada tatlı tatlı kitabınızı savunmanız; bir müslüman değil, müslümancık olduğunuzu göstermektedir."""""

burada" allaha savaş açmayan kafirlere siz de dünyada girişin" anlamı vermiştin, ben buna itiraz etmiştim. adam öldürmemiş, Allaha savaş açmamış birisini öldürmek bütün insanlığı öldürmektir.

Sitelerde Paylaş

Kısa tutalım.

Maide 32:

Maide33:

Maide34:

YAZDIĞIN AYETLERE UYDURUK AYETLER DEMİŞSİN YİNE!! ASIL SENİN BEYNİN UYDURUK KAYDIRIK. KUŞ KADAR BEYNİN OLSA YİNE HAKARET TERİMLERİ KULLANMAZSIN. O KADAR UYARDIM SENİ, HAKARAT EDEREK KONUŞMA DİYE. AMACIN BENİ TAHRİK ETMEKSE, EVET TAHRİK OLUYORUM. VE BEN TAHRİK OLURSAM VE BENDE SANA HAKARET BUNA BOZULMAYACAK-MISIN? TERBİYELİ TAKIN VE ADAM GİBİ SOHBET EDECEKSEN ET.

Çok tatlısınız.

İlgili konulardan iki tanesi aşağıdadır, metalurjiyi arada kaybetmemek için oradan devam edebilirsiniz.

http://www.ateistforum.org/index.php/topic/60846-yslam-da-savath/

http://www.ateistforum.org/index.php/topic/61652-sizinle-savathanlar/

Sitelerde Paylaş

Maide 32:

Maide33:

Maide34:

Bu arada, allah ve resulune savaş açanların kim olduğunu bilmenizde fayda var. Bunlar müslümanlara kötü davrananlar falan değil, boşuna ıslak rüyalara kapılmayın. Bunlar, muhammedin zırvalarına inanmayanlardan başkaları değil. Zaten 34te de bunu görebilirsiniz. Ele geçmeden tövbe edenlerden bahsediliyor. Hani savaş? Ortada savaş yok, savaş dışında bir yerde ele geçirdiğiniz zaman öldürün demekte. Ama ola ki bunu da anlamazsınız, size allah ve peygamberine savaş açanlardan bir başkası ile tanıştırayım:

ll

"Ele geçmeden tövbe etme" kavramını dahi anlayamıyorsun. savaşta esir düşenler ele geçmiş olmuyor mu? bir mealc Sen buradan hareketle "savaş dışında bir yerde ele geçirdiğiniz zaman öldürün" sonucunu çıkarıyorsan PES diyorum yani. ilkokul öğrencileri bile buradan o sonucu çıkarmaz. allaha ve islama savaş açan birileriyle savaşıyorsun, savaş devam ederken karşı taraftan birleri hatasını anlayıp tevbe ediyor ve savaş devam ederken sana gelip tevbe ettiğini ve hatalı olduğunu söylüyor. sende bu adamı ayette dediği üzere öldürmüyorsun, affediyorsun.

Bir başkası da savaş esnasında çarpışırken yakanıyor. yani ele geçiriliyor. adam tutsak düşmüş iken tevbe ettiğini söylüyor. ama sen tutup bunu öldürüyorsun. çünkü ayet öldürebilirsin diyor. SEN ŞİMDİ BUNU MU ANLAMADIN?? EĞER BUNU DAHİ ANLAYAMIYORSAM BEN SENİNLE NİYE SOHBET EDİYORUM Kİ? SEN HİÇ BİR ŞEY ANLAYAMACAK BİR ADAMMIŞSIN. İLKOKULA YENİDEN BAŞLAMANI ÖNERİRİRİM.

Sitelerde Paylaş

ne zaferi ya? :) öyle bir derdim yok ama bu çelik işi size baya bir koydu galibaki apaçık yalanlara başladınız. "Çelikte karbon yoktur deyip Müslüman arkadaşın katran ifadesi de çöpe gidiyor." diye yalan söyleyen bir adama ne denir peki?

sen her sakallıyı ve "ben müslümanım" diyeni müslüman zannedersen işin çok zor. müslüman olduğunu söyleyenlere göre islamı ve kuranı değerlendirme. insanları kurana göre değerlendir. 1 günde 3 bin gösterici müslümanı öldüren SİSİ de kendine müslüman diyor!

İnanılır kılınman için, biraz beynini kullan!

Tüm Müslolar'ın yaptığı söylemlere başvuruyorsun. "Efendim! Evrendeki tek Müslüğmal, benim! Benmimn dışımda, Müslümal yoktur!"

Ama bir Müslümal'da, beyin aramak, ahırda, "gübrenin eksik olması"yla, eşdeğerdir.

Sitelerde Paylaş

Neyse Kehf 74 ve Kehf 80 ayetiyle ilgili açıklamam aşağıdadır. önyargısız okuyana faydası olacaktır.

Çocuğu öldüren sıradan bir insan olsaydı, senin çıkarımların doğru olabilirdi. ama buradaki öldürme eylemini yapan varlık, Hz Musa nın tabi olması ve ve Hz Musaya bazı şeyleri öğretmek amacıyla Allah tarafından gönderilen, Allah tarafından görevlendirilen bir varlık. ....Bir melek. ......Allah kendisine bu yetkiyi vermiş.

Oysa senin bahsettiğin "İşte İslam ilerde ana babasını dinden çıkarır korkusu ile masum bir çocuğun bile öldürümesi gerektiği " eylemini müslüman olduğunu söyleyen insanlardan hiç kimse yapamaz. yapmamalıdır. çünkü insanların geleceği görmesi mümkün, Allah ile irtibatı yok, ve Allah tarafından yetkilendirilmemiş.

Burada Allahın bizlere açık hükmü var: "kuranda bahselen sebepler haricinde Bir kişiyi öldüren bütün insanları öldürmüş gibidir." ve gaybı yalnızca Allah bilir".

bu ayette bahsedilen öldürme işlemini bir insan yapmış gibi yansıtma millete. oldu mu?

"Orada katımızdan kendisine rahmet verdiğimiz ve yine katımızdan kendisine ilim öğrettiğimiz kullarımızdan birini buldular. (Kehf 65. ayet) Çocuğu öldüren kul işte bu kul. bu hızır isminde bir insan falan değil. insanların uyduruk isimleri kurana yamamalarına bakmayın.

"Onlar, ki Rahmanın kulları olan melekleri dişiler kıldılar. Kendileri yaratılışlarına şahit mi oldular? Onların şahitlikleri yazılacak ve (bundan dolayı) sorumlu tutulacaklar.(Zuhruf 19 )

günümüzde birçok insan ansızın ölmekte ve bu işi yöneten bir tanrının olduğunu sakın unutma.

Ya işte böyle, bu pislik din sana masum bir çocuğun öldürtülmesini bile savundurtur.

Be gerizekalı, bu hikayede bir çocuk sırf ilerde ana babasını dinden çıkarır korkusu ile öldürülmüyor mu? Öldüren insan değil melekmiş, yani melek olması bu aşağılık eylemi haklı mı çıkarıyor? Musa denen herifin gözü önünde işlenen cinayete seyirci kalmasını normal mi kılıyor? Senin odaklanman gereken şey masum bir çocuğun ilerde ana babasını dinden çıkarır korkusu ile öldürülmesi, oysa sen bu olayı bırakıp öldüren melek mi insan mı gibi saçma sapan ayrıntılarla uğraşıyorsun.

Ayrıca çocuğu öldüren kişi melek falan da değil, ayetin neresinde melek olduğu yazıyor? Gerçi melek olup olmaması da o kadar önemli değil. Allah bu insanı seçip bir de ilim ve rahmet vermiş, vermiş de ne olmuş? Ola ola aşağılık bir çocuk katil olmuş.

Kehf/65. Derken kullarımızdan bir kul buldular ki, biz ona katımızdan bir rahmet vermiş, kendisine tarafımızdan bir ilim öğretmiştik.

Sitelerde Paylaş

"Ele geçmeden tövbe etme" kavramını dahi anlayamıyorsun. savaşta esir düşenler ele geçmiş olmuyor mu? bir mealc Sen buradan hareketle "savaş dışında bir yerde ele geçirdiğiniz zaman öldürün" sonucunu çıkarıyorsan PES diyorum yani. ilkokul öğrencileri bile buradan o sonucu çıkarmaz. allaha ve islama savaş açan birileriyle savaşıyorsun, savaş devam ederken karşı taraftan birleri hatasını anlayıp tevbe ediyor ve savaş devam ederken sana gelip tevbe ettiğini ve hatalı olduğunu söylüyor. sende bu adamı ayette dediği üzere öldürmüyorsun, affediyorsun.

Bir başkası da savaş esnasında çarpışırken yakanıyor. yani ele geçiriliyor. adam tutsak düşmüş iken tevbe ettiğini söylüyor. ama sen tutup bunu öldürüyorsun. çünkü ayet öldürebilirsin diyor. SEN ŞİMDİ BUNU MU ANLAMADIN?? EĞER BUNU DAHİ ANLAYAMIYORSAM BEN SENİNLE NİYE SOHBET EDİYORUM Kİ? SEN HİÇ BİR ŞEY ANLAYAMACAK BİR ADAMMIŞSIN. İLKOKULA YENİDEN BAŞLAMANI ÖNERİRİRİM.

:D

siz metalurjiden devam edin. İlgili diğer konu başlıklarını verdim, isterseniz bunları oralara yazın.

Sitelerde Paylaş

Ya işte böyle, bu pislik din sana masum bir çocuğun öldürtülmesini bile savundurtur.

Be gerizekalı, bu hikayede bir çocuk sırf ilerde ana babasını dinden çıkarır korkusu ile öldürülmüyor mu? Öldüren insan değil melekmiş, yani melek olması bu aşağılık eylemi haklı mı çıkarıyor? Musa denen herifin gözü önünde işlenen cinayete seyirci kalmasını normal mi kılıyor? Senin odaklanman gereken şey masum bir çocuğun ilerde ana babasını dinden çıkarır korkusu ile öldürülmesi, oysa sen bu olayı bırakıp öldüren melek mi insan mı gibi saçma sapan ayrıntılarla uğraşıyorsun.

Ayrıca çocuğu öldüren kişi melek falan da değil, ayetin neresinde melek olduğu yazıyor? Gerçi melek olup olmaması da o kadar önemli değil. Allah bu insanı seçip bir de ilim ve rahmet vermiş, vermiş de ne olmuş? Ola ola aşağılık bir çocuk katil olmuş.

Kehf/65. Derken kullarımızdan bir kul buldular ki, biz ona katımızdan bir rahmet vermiş, kendisine tarafımızdan bir ilim öğretmiştik.

hakaret eden beyinsiz adam! esas gerizekalı sensin. kuş kadar beynin yokki yazdıklarımı anlayamıyosun.

"Öldüren insan değil melekmiş, yani melek olması bu aşağılık eylemi haklı mı çıkarıyor?"" diyorsun.

öldürülme Tanrı'nın bilgisi ve yetkisi altında oluyor. senin mantığınla yarattıklarının başına trafik kazası meydana getirip öldüren TANRI' da aşağılık bir iş yapıyor. Seni yaratan dahil herkes aşağılık, sen aşağılıksız değilsin yani!! sen aşağılıkların en aşağılığısın. Gerizekalı.

öldürenin melek olduğunu nereden çıkarıyorsun diyorsun! öldürenin insan olduğunu sen nereden çıkarıyorsun? ayette insan diyor mu? Ayette "bir kul diyor"

meleklerin de kul olduğuyla ilgili ayeti bu soruyu soracağını bildiğim için yazmıştım. ama okumamışsın. önce okumasını öğren kuşbeyinli adam!

Allah dünyada bazılarını öldürür bazılarının yaşamasına izin verir. öldürme eylemini de melekler aracılığı ile yapar. senin gibi kuşbeyinliler işte bunu bile anlayamıyor. yok melek olsa bile bir çocuğu neden öldürürmüş! valla çok komik olmaya başladın :)

Sitelerde Paylaş

siz metalurjiden devam edin. İlgili diğer konu başlıklarını verdim, isterseniz bunları oralara yazın.

ben metalurji ile ile ilgili ayeti açıkladım, sen konuyu yayarak buralara getirdin. seninle bunları tartışmak sanki çok zevk aldığım birşey.yeni konuları açıp cevapları alınca şoka giriyorsunuz. tabi beklemediğiniz cevaplar bunlar. bir bok bilmeden hakaret edip durursunuz. bilen birisine denk gelince de sırıtmaktan başka birşey yapmazsınız. tartışma usülünü bilmeyen iki kuruşluk adamlarsınız.

metalurjiden devam etmiş! :) neyine devam edeyim.eleştirdiğiniz ayeti açıkladım, yalandan başka bir bok diyemediniz. afalladınız kaldınız. bu size yeter. :)

Sitelerde Paylaş

İnanılır kılınman için, biraz beynini kullan!

Tüm Müslolar'ın yaptığı söylemlere başvuruyorsun. "Efendim! Evrendeki tek Müslüğmal, benim! Benmimn dışımda, Müslümal yoktur!"

Ama bir Müslümal'da, beyin aramak, ahırda, "gübrenin eksik olması"yla, eşdeğerdir.

evrendeki tek müslüman ben değilim. her müslüman diyenin yaşadığı din de islam değil. kimi müslüman olduğunu söyleyip tarikat şehy'inden konuşur, kimi değiştirilmeye/oynanmaya açık hadislerden konuşur, kimi götünden konuşur, kimi de kuran dan konuşur. kurandan konuştuklarını söyleyenlerin çoğu da yanlış mealinden konuşur.

aynı hakeretleri sana iade ediyorum. insanın üstün vücut sisteminin ve dengesinin tesadüfü oluştuğunu söyleyen adamda kuş kadar beyin yoktur. kuşbeyinli birisyle de hiç bir şeyi tartışamazsın.

Sitelerde Paylaş

öncelikle ateist falan değilim. Müslümanım. Kehf suresi 96 ayetini bir de ben size açıklayayım. Belki de bu ayet üzerinden Kurana ve Allaha yönelen tepkisel eleştirileriniz sizi tam tersine bir mucizeye sevk edecek ve islama bağlayacak.

Bundan sonra Kuran ve islam hakkında kafanıza takılanları bana e mail yoluyla ulaştırırsanız size yardım edebilirim. hiç çekinmeden yazabilirsiniz. Adresim : selcuk_ege@mynet.com . emek benden sonuç Allahtandır.

Bismillahirrahmenirrahim. Rahman ve Rahim olan Allah'ın Adıyla / Adına. Kovulmuş/Taşlanmış Şeytanın şerrinden Allaha Sığınırım.

"Âtûnî zubera-lhadîd(i)(s) hattâ iżâ sâvâ beyne-ssadefeyni kâle-nfuḣû(s) hattâ iżâ ce’alehu nâran kâle âtûnî ufriġ ‘aleyhi kit(n)" (Kehf 96)

"Bana (yeterince) demir madeni[336] getirin” dedi. İki yamacın arasındaki boşluğu (dağlarla) bir hizaya getirince, “körükleyin!” dedi. Demiri eritip kor (gibi) yapınca da, “Bana erimiş bakır !!!! getirin, bunun üzerine boşaltayım” dedi. "

Piyasadaki meallerin ekseriyeti bu ayetteki "kitra(n)" kelimesini bakır madeni olarak tercüme edip ayete bu şekilde anlam kazandırmıştır. Oysaki ayette bahsi geçen "kitra" nın Arapça'daki birinci ve en yaygın anlamı KATRAN'dır. bildiğimiz odun-kömürden elde edilen katrandır. Metalurji ile alakası olmayan, bilimden uzak mealcilerimiz, kurandaki kelimeyi olduğu gibi vermek yerine bu kelimeye bakır anlamı vermişlerdir. sadece süleyman ateş ve yaşar nuri öztürk kitra kelimesini KATRAN olarak tercüme etmişlerdir. Diğer 20 küsür mealin bu apaçık yanlışının sebebi katran ile Demir arasında bağ kuramalarıdır. oysaki ayetteki kelimeleri birinci anlamlarıyla yansıtsalardı bu kadar insan yıllarca saçma birşekilde bakır-demir ilişkisini incelemeyecek, metalurjiyi biraz bilen ateistlerin dillerinde bu ayet müşkil durumlara düşmemiş olacaktı.

Ayette, ergimiş demirin üzerine dökülen ürün bakır değil, katrandır. bilindiği üzere katran bir çeşit karbondur.

Yeryüzünde bulunan demir elementi ile karbon elementinin alaşımından çelik elde edilmektedir. Ham demire oranla dayanımı ve mukavemeti, çeliği değerli ve vazgeçilmez kılar. ayette apaçık bir şekilde demir+katran karışımından söz etmektedir. Allah ayette karbon deseydi o devir insanları bunu anlamayacaktı. oysa Rasülün içinde bulunduğu toplum katranı gayet iyi biliyorlardı. bu sebeple tüm insanlık için gönderilmiş ve kolaylaştırılmış bir kitap olan kuranda Karbon ifadesi yerine katran ifadesi kullanılmıştır.

Çeliğin ham maddesi demir ve karbonun Zülkarneyn (Hz. süleyman) eliyle birleştirilmesi ve güçlü bir yapının oluşturulacağının belirtilmesi şimdi sizi kurana daha çok yakınlaştırdı mı peki?

Günümüzde en büyük problemimiz Arapçayı yeteri kadar bilmeyen mealciler ile kafasında oluşturduğu/ oluşmuş olan din anlayışına uyacak şekilde ayetlerin asıl anlamlarından kopartılarak tercüme edilişi. sırf bu yüzden bir sürü insan kuranı, ayetleri yanlış tanımakta ve İslamdan uzaklaşmaktadır.

siz isiz olun Kuranı Meallere göre değerlendirmeyin. inanın meallerin içi yanlışlıklardan çıkılmıyor. adamlar ön yargılı olarak kuranı tercüme ediyorlar!!

Kuran şefaat yok diyor ama bu adamlar meshebi ve tarikatı düşüncelerinden ötürü ayetleri yanlış tercüme edip ""şefaat var""'a getiriyorl

Sitelerde Paylaş

ben metalurji ile ile ilgili ayeti açıkladım, sen konuyu yayarak buralara getirdin. seninle bunları tartışmak sanki çok zevk aldığım birşey.yeni konuları açıp cevapları alınca şoka giriyorsunuz. tabi beklemediğiniz cevaplar bunlar. bir bok bilmeden hakaret edip durursunuz. bilen birisine denk gelince de sırıtmaktan başka birşey yapmazsınız. tartışma usülünü bilmeyen iki kuruşluk adamlarsınız.

metalurjiden devam etmiş! :) neyine devam edeyim.eleştirdiğiniz ayeti açıkladım, yalandan başka bir bok diyemediniz. afalladınız kaldınız. bu size yeter. :)

Zırvaladığınız kısımları tartışabileceğiniz başlıklara bir iki örnek verdim, burada metalurji üzerine zırvalarınızdan bahsedebiliriz. Örneğin yukarda sorup yanıt alamadım dediğiniz konuya girebiliriz. Mesela uyduruk tanrınızın günümüzde bilinen graphene gibi, sadece karbondan ibaret ve çelikten 200 kat sağlam bir maddeyi ya da cam+metal alaşımları gibi çelikten daha güçlü ve uygulanabilir çözümleri değil de, paslanan ve bozunan bir çeliği neden tercih ettiğini anlatmaya çalışabilirsiniz. Ya da, grapheni o zamanlar bilmeyen tanrınızın, paslanmaz çeliği neden tercih etmediğini anlatmaya çalışabilirsiniz. Ya da tanrınızın çelik yerine neden beton+çeliği tercih etmediğini anlatmaya çalışabilirsiniz. Bunları konuşmadan önce, ol deyip oldurabilen, alemleri yaratan, yoktan var eden tanrınızın, neden ancak eldeki mazemeler ile bir şeyler üretebildiğini de düşünmey çalışmanızda fayda var.

Diğer zırvalarınızı da ilgili başlıklarda savunabilirsiniz, forum bu tür başlıklarla dolu. Sizin burada savunmaya çalıştığınız zırvaları sizden önce savunup da şu anda müslüman olmayan insanların, o zamanlar yazdıklarını görmek, cehaletinizi gidermese de ufkunuzu açabilir.

Sitelerde Paylaş

hakaret eden beyinsiz adam! esas gerizekalı sensin. kuş kadar beynin yokki yazdıklarımı anlayamıyosun.

"Öldüren insan değil melekmiş, yani melek olması bu aşağılık eylemi haklı mı çıkarıyor?"" diyorsun.

öldürülme Tanrı'nın bilgisi ve yetkisi altında oluyor. senin mantığınla yarattıklarının başına trafik kazası meydana getirip öldüren TANRI' da aşağılık bir iş yapıyor. Seni yaratan dahil herkes aşağılık, sen aşağılıksız değilsin yani!! sen aşağılıkların en aşağılığısın. Gerizekalı.

öldürenin melek olduğunu nereden çıkarıyorsun diyorsun! öldürenin insan olduğunu sen nereden çıkarıyorsun? ayette insan diyor mu? Ayette "bir kul diyor"

meleklerin de kul olduğuyla ilgili ayeti bu soruyu soracağını bildiğim için yazmıştım. ama okumamışsın. önce okumasını öğren kuşbeyinli adam!

Allah dünyada bazılarını öldürür bazılarının yaşamasına izin verir. öldürme eylemini de melekler aracılığı ile yapar. senin gibi kuşbeyinliler işte bunu bile anlayamıyor. yok melek olsa bile bir çocuğu neden öldürürmüş! valla çok komik olmaya başladın :)

Bana göre masum bir çocuğun öldürülmesi savunan herkes sadece gerizekalı değil aynı zamanda manyak bir sapıktır. İşte bu aşağılık rezil dinler senin gibi salaklara her türlü pisliği rezilliği savundurtur. Sende biraz beyin olsa neyi savunduğunu anlardın.

Hala öldüren yok melekti yok kelekti diye sayıklıyorsun. Gerçi sen her ne kadar çocuğu öldüren melekti diye sayıklasan da aslında o ayetlerde melekten falan değil insandan bahsediliyor. Aslında masum bir çocuğu öldüren sapığa insan demek ne kadar doğru o da tartışılır ya.

Asıl odaklanman gereken taraf masum bir çocuğun ilerde ana babasını dinden çıkarır korkusu ile öldürülmesi.

Ayrıca Tanrı da ne? Senin tanrının adı Allah değil mi? Niye Allah ismini kullanmıyorsun?

Sitelerde Paylaş

evrendeki tek müslüman ben değilim. her müslüman diyenin yaşadığı din de islam değil. kimi müslüman olduğunu söyleyip tarikat şehy'inden konuşur, kimi değiştirilmeye/oynanmaya açık hadislerden konuşur, kimi götünden konuşur, kimi de kuran dan konuşur. kurandan konuştuklarını söyleyenlerin çoğu da yanlış mealinden konuşur.

aynı hakeretleri sana iade ediyorum. insanın üstün vücut sisteminin ve dengesinin tesadüfü oluştuğunu söyleyen adamda kuş kadar beyin yoktur. kuşbeyinli birisyle de hiç bir şeyi tartışamazsın.

Peki Muhammed adlı bir arap bedevisine inanmayan herkesi bir tanrı sonsuza kadar yakacak demek gerizekalılık, aptallık değil mi? Bir insan hangi mantıkla bir insanın bir başka insana inanmadığı için sonsuza kadar yakılacağına inanabilir? Nasıl bu kadar salak ve aptal olabilir bir insan?

Sitelerde Paylaş

Allahın, biz kuranı anlayın diye arapça indirdik diyor. Sende burada meal hatalarını anlatmak için kendini yırtıyorsun. Acınası durumdasınız...

Oldu.her dilden yani milyonlarca kitap indirlmeliydi diyorsun yani. :)

Anlayasanız diye arapça gönderdik diyor, kitabın geldiği topluluğa. Bizahmet tercüme ediverin diğer dillere. Arapça gönderilen bir kitabta tanrının mesajını ogrenmek icn elbette cevirilerini okuyacam.yiyorsa ingilizceye ayirdiğin vakti arapça ögrenmeye ayırıp bizzati kaynagindan okursun. Burada arapça öğrenmek içn çaba harcamayan insan mı suçlu yoksa türkçe kitap indirmeyen tanrı mı¿¡¡¡¡

Sitelerde Paylaş

Yine bir hevesli müslüman seviyeyi düşürmüş burada.

Yazık mühendislik diploması alıyorlar inandıkları şeylere bak. Süleyman zamanda yolculuk yapmış, gitmiş gitmiş karadeliğe rastlamış (!) bilmem ne :D :D

Senin inandıgın şeyleri de biliyoruz. İnsanın bu muazzam dengedeki vücudu tesadüf eseri olmuş diyor seninkiler. Dunyay nasıl yoktan oluşmuş bir cevabı dahi olmayanlar güneşin bir karadelik tarafından dürülüp yokedilmesini anlayamaz. Önce biraz beyin edinin

Sitelerde Paylaş

Oldu.her dilden yani milyonlarca kitap indirlmeliydi diyorsun yani. :)

Anlayasanız diye arapça gönderdik diyor, kitabın geldiği topluluğa. Bizahmet tercüme ediverin diğer dillere. Arapça gönderilen bir kitabta tanrının mesajını ogrenmek icn elbette cevirilerini okuyacam.yiyorsa ingilizceye ayirdiğin vakti arapça ögrenmeye ayırıp bizzati kaynagindan okursun. Burada arapça öğrenmek içn çaba harcamayan insan mı suçlu yoksa türkçe kitap indirmeyen tanrı mı¿¡¡¡¡

Eğer biz onu A'cemi (Arapça olmayan bir dilde) olan bir Kur'an kılsaydık, herhalde derlerdi ki: "Onun ayetleri açıklanmalı değil miydi? Arap olana, A'cemi (Arapça olmayan bir dil) mi?"
FUSSİLET-44
Sen kuranı iyi okumamışsın anlaşılan, bu ayete göre senin "türk olana türkçe olmayan bir dil mi?" demen gerekiyor.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...