Jump to content

Allah'tan Faydalı Metalurjik Bilgiler

Recommended Posts

Peki Muhammed adlı bir arap bedevisine inanmayan herkesi bir tanrı sonsuza kadar yakacak demek gerizekalılık, aptallık değil mi? Bir insan hangi mantıkla bir insanın bir başka insana inanmadığı için sonsuza kadar yakılacağına inanabilir? Nasıl bu kadar salak ve aptal olabilir bir insan?

İnsanların nasıl yaşayacağını bildirmek için bir kitap ve peygamber gönderen tanrı, kitabında bu kitaba inanmayanları cehennem denen yere göndereceğini söylüyor. Bu tanrıya ve kitaba inanan birisi , buna da inanmak zorunda. Biz de senin gibi Allaha ve kitabına inanmayana salak ve güerizekalı diyoruz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 153
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Senin inandıgın şeyleri de biliyoruz. İnsanın bu muazzam dengedeki vücudu tesadüf eseri olmuş diyor seninkiler. Dunyay nasıl yoktan oluşmuş bir cevabı dahi olmayanlar güneşin bir karadelik tarafından dürülüp yokedilmesini anlayamaz. Önce biraz beyin edinin

Bazı şeyleri bilememen gidip de arapların ve yahudilerin palavralarına inanmanı mı gerektiriyor?

Evrenin ve canlılığın nasıl oluştuğunu bilmiyorum o halde binlerce yıl önceki yahudi ve arapların zırvaları doğrudur diye salakça bir mantık mı olur?

Sitelerde Paylaş

Bana göre masum bir çocuğun öldürülmesi savunan herkes sadece gerizekalı değil aynı zamanda manyak bir sapıktır. İşte bu aşağılık rezil dinler senin gibi salaklara her türlü pisliği rezilliği savundurtur. Sende biraz beyin olsa neyi savunduğunu anlardın.

Hala öldüren yok melekti yok kelekti diye sayıklıyorsun. Gerçi sen her ne kadar çocuğu öldüren melekti diye sayıklasan da aslında o ayetlerde melekten falan değil insandan bahsediliyor. Aslında masum bir çocuğu öldüren sapığa insan demek ne kadar doğru o da tartışılır ya.

Asıl odaklanman gereken taraf masum bir çocuğun ilerde ana babasını dinden çıkarır korkusu ile öldürülmesi.

Ayrıca Tanrı da ne? Senin tanrının adı Allah değil mi? Niye Allah ismini kullanmıyorsun?

Aynı şeyleri sana tekrar söylemeyeceğim. Daha önce sana yazdıgım mesajları önce dikkatlice oku. Bir tanrıya inanmayan insan , tanrının bircocugunun canını melek aracılıği ile almasına da inanmaz. İnanmasını da beklemiyorum. Önce o kuşbeyninizin bir tanrının varlığına inanması daha yerinde olur

Sitelerde Paylaş

Bazı şeyleri bilememen gidip de arapların ve yahudilerin palavralarına inanmanı mı gerektiriyor?

Evrenin ve canlılığın nasıl oluştuğunu bilmiyorum o halde binlerce yıl önceki yahudi ve arapların zırvaları doğrudur diye salakça bir mantık mı olur?[/quote

Ben ordada bir palavra değil gerçek bir mucize kitap görüyorum. Ama bir tanrının varlığına dahi inanmayan bir insanın bu kitaba inanmasını beklemiyorum.

Sitelerde Paylaş

Aynı şeyleri sana tekrar söylemeyeceğim. Daha önce sana yazdıgım mesajları önce dikkatlice oku. Bir tanrıya inanmayan insan , tanrının bircocugunun canını melek aracılıği ile almasına da inanmaz. İnanmasını da beklemiyorum. Önce o kuşbeyninizin bir tanrının varlığına inanması daha yerinde olur

Bize cevap yetiştirmeden önce bir de düşünmeyi denesen diyeceğim de bu pek olası görünmüyor.

Bir tanrıya inanmak ne demek? Şu lafın ne kadar salakça bir laf olduğunun bilincinde bile değilsin. Sence hangi tanrıya inanalım? Zeus, Ra, Odin, Brahma, Allah? İnsan binlerce yıl önceki cahillerin yarattığı hayali varlıklara neden inansın ki?

İnsanların nasıl yaşayacağını bildirmek için bir kitap ve peygamber gönderen tanrı, kitabında bu kitaba inanmayanları cehennem denen yere göndereceğini söylüyor. Bu tanrıya ve kitaba inanan birisi , buna da inanmak zorunda. Biz de senin gibi Allaha ve kitabına inanmayana salak ve güerizekalı diyoruz.

Bir tanrının peygamber ve kitap gönderdiğini nereden biliyorsun? Araplar ve yahudiler öyle dediği için mi? Sen arapların ve yahudilerin her palavrasına inanacak kadar salak mısın? Bir de bu arap ve yahudilere inanmadığın taktirde bir tanrının seni sonsuza kadar kebap yapacağını sanmak salaklık ve gerizekalılık değil de nedir?

Sitelerde Paylaş

Evrenin ve canlılığın nasıl oluştuğunu bilmiyorum o halde binlerce yıl önceki yahudi ve arapların zırvaları doğrudur diye salakça bir mantık mı olur?[/quote

Ben ordada bir palavra değil gerçek bir mucize kitap görüyorum. Ama bir tanrının varlığına dahi inanmayan bir insanın bu kitaba inanmasını beklemiyorum.

Senin orada mucize görmen normal, çünkü anan baban ve çevren seni o şekilde düzenlemiş. Şu dünyaya bak, her dinci kendi dininde mucize görür. Görmemek ellerinde değil ki, her dinci kendi dininin bir mucize olduğunu, doğru din kendisininki olduğunu sanacak şekilde yetiştirilir.

İlle bir tanrının varlığına mı inanmamız lazım, tanrıça olsa olmaz mı? Ben şahsen tanrıça olmasını tercih ederim, hatta 90-60-90 ölçülerinde olması bir diğer tercih sebebim.

Sitelerde Paylaş

İki yamacı arasında hiçbir ergitme fırını olmadan 1536 C'de demiri ergitiyor. Bu sıcaklığa nasıl ulaşıyor acaba, odun yakarak mı? Bunun üzerine ergimiş bakır getirip döküyor. Nereye döküyor, nasıl döküyor? Demire bakır katınca daha sağlam olacağını zanndiyor tabi o zamanlar demir-çelik sanayii bu kadar gelişmiş değil, çelik olmadığı için demirden çelik yaparken, demir konsantrelerinin ancak 0.06%'ye kadar bakır içermesi gerektiğini bilmiyor. Aklı sıra ergimiş demirin içine ergimiş bakır katınca daha sağlam olacağını düşünüyor ama yanılıyor. Zira, demirden çelik üretiminde demir konsantresindeki bakır bir emprütedir ve muhakkak uzaklaştırılması gerekir. Çünkü bakır metal fazına geçerek çeliğin kalitesini bozar.

Demirden çelik üretiminde, demire nikel, vanadium, mangan ve krom belirli sınırlarda katılır. Mesela " paslanmaz çelik " dediğimiz içinde krom bulunan çeliktir. Bunlar da katılmadan önce demir konsantresindeki diğer bakır, kalsiyum, kükürt, fosfor, arsenik, kalay, kurşun, çinko, titan minerallerinin belirli sınırın altına düşürülmesi gerekir.

Daha öncede belirttiğim gibi Muhammed 4 elementten ( demir, bakır, gümüş, altın ) başka bir element bilmediği için demire bakır katılınca daha sağlam olacağını düşünüyor.

Hah haaay söyleneni kulağı ile değilde başka bir yeriyle dinleyenin hali nasıl olursa bu arkadaşında hali o bicimdir neden? çünkü ayeti sırasıyla okursanız demirin içine bakır katılmıyor sıvazlanıyor

ve O günkü sanayi bügünkü sanayinin çok üstünde yada Zulkaynenin bir mucizesi olduğu tefsirlerde yazıyor elmalı hamdi yazır öyle diyor

neden O günkü sanayi bugünkü sanayinin çok üstündedir

çünkü İki dağın yanlarına demir aletlerle ve demirle dağ gibi duvar yapıp ondan sonra O dağ gibi duvarı körükleyip.. ateş gibi yapıp.. üzerine bakırla sıvamak neticede bugünün sanayisinin çok üstündedir :D

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ve O günkü sanayi bügünkü sanayinin çok üstünde

Bir tarafta ''3 taşla götünüzü silin'' diyen bir peygamber var,diğer tarafta sanayiden bahseden müslümanlar :D

Sitelerde Paylaş

Bir tarafta ''3 taşla götünüzü silin'' diyen bir peygamber var,diğer tarafta sanayiden bahseden müslümanlar :D

Ebu hanefi. ben resülüllahdan bir şey işitşeydim derhal kabul ederdim. sahabeden bir şey duysam düşünür kabul ederim.. ama sizlerden duyarsam bende sizler gibiyim düşünür tartar işime gelirse kabul ederim demişlerdir..

Ebu hanefinin sizler dediği küttübü sitteye hadis rivayat edenlerin tamamıdır bunlar sahabe değildir.. ıvır zıvır takımıdır basit insanlardır

kıydırık insanlardır

sahabe görenlerin uydurmalarına inanırsanız.(Ebu hanefi ben inanmam demiştir) bize bunlarla gelirseniz karşımızda duramazsınız alay konusu eğlencemiz olursunuz söylim teşekkür ederim savgilerle kucak dolusu :D

sahabeler ve peygamberimi

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ebu hanefi. ben resülüllahdan bir şey işitşeydim derhal kabul ederdim. sahabeden bir şey duysam düşünür kabul ederim.. ama sizlerden duyarsam bende sizler gibiyim düşünür tartar işime gelirse kabul ederim demişlerdir..

Ebu hanefinin sizler dediği küttübü sitteye hadis rivayat edenlerin tamamıdır bunlar sahabe değildir.. ıvır zıvır takımıdır basit insanlardır

kıydırık insanlardır

sahabe görenlerin uydurmalarına inanırsanız.(Ebu hanefi ben inanmam demiştir) bize bunlarla gelirseniz karşımızda duramazsınız alay konusu eğlencemiz olursunuz söylim teşekkür ederim savgilerle kucak dolusu :D

sahabeler ve peygamberimi

Ebu hanefi kim?

Muhammed'den bir şey işittin diyelim..Peki,Muhammed fikir değiştirdiyse ve sende bu değişimi işitmediysen,ne olacak?

Mesela kıble mevzusu..!

Ömrünün sonuna kadar Kudüs'e dönüp mü namaz kılacaksın?

Sahabeden duyduğuna inanıyorsun da,islam alimlerinden duyduklarına niye inanmıyorsun?

Hepiniz kardeş değil misiniz sonuçta?

Buhari senin kardeşin değil mi?

Buhari'ye güvenmeyen bir müslüman,kime güvenebilir?

Madem ıvır zıvır,bugün Dünya'daki tüm müslümanlar bu ıvır zıvırların yazdıkları ile nasıl iman ediyorlar?

Sitelerde Paylaş

Ebu hanefi kim?

Muhammed'den bir şey işittin diyelim..Peki,Muhammed fikir değiştirdiyse ve sende bu değişimi işitmediysen,ne olacak?

Mesela kıble mevzusu..!

Ömrünün sonuna kadar Kudüs'e dönüp mü namaz kılacaksın?

Sahabeden duyduğuna inanıyorsun da,islam alimlerinden duyduklarına niye inanmıyorsun?

Hepiniz kardeş değil misiniz sonuçta?

Buhari senin kardeşin değil mi?

Buhari'ye güvenmeyen bir müslüman,kime güvenebilir?

Madem ıvır zıvır,bugün Dünya'daki tüm müslümanlar bu ıvır zıvırların yazdıkları ile nasıl iman ediyorlar?

anladım yani sen şunu diyorsun resülüllah Kuranı Kerimi son ayetini beyan ettikten sonra başka bir şey daha söyledi ama siz bunu bilmiyoruz

şimdi ne olacak? ömrünün sonuna kadar kabeye dönüp namaz mı kılıcaksın?

dur ben bir düşeneyim sana 17 mayıs 2017 sabahında yazıcam :D

Sahebe hazreti Muhammedi gören kimselere denir. Onu Gören kimse içinde ferşten arşa kadar olan mal mülk saha sivrisineğin kanadı kadar kıymet ifade etmez...

kafa gözü ile görmek değildir. öyle olsaydı Allah kuranı kerimde Habibim Muhammedin onlar sana bakıyorlar ama göremiyorlar demezdi..

Sahabe hazreti Muhammedi görene denir...

sahabe arasında 400 küsür münafık olduğunuda peygamberimiz söylemişltir.. bunalara sahabe diyorlar.. halbuki bunlar sahabe değil....

onun için ebu hanefi sahabeden geleni düşünür seçer kabul ederim diyorlar... şimdi öptüm iyi akşamlar işim var

Sitelerde Paylaş

Müslümler, cahil çöl yağmacılarının çiziktirdiği saçma sapan iddiaların ne kadar komik olduğunu görme yetisinden mahrum dogmatik saplantılı cahiller olduklarını göremeyecek kadar zavallılar.

Öyle demir kütleler yığılarak yapılan bir duvarın bugün kalıntılarının bulunması gerektiğini bile düşünmekten acizler. Saçmalık bununla bitse iyi. Böyle demir kütleleri dizerek bakırla kaynaştıracak teknolojiye sahip olan bir uygarlığın, böyle saçma sapan bir işe kalkışmak yerine, perçini icat edip çelik konstrüksiyon bir duvar yapacağını bile düşünemeyecek kadar kör zekalı şaşkınlar.

Ülen öyle bir teknolojin varsa böyle saçma sapan akla zarar bir inşaatla mı uğraşılır! Yaparsın çelik konstrüksiyonu, kıyaslanamayacak kadar da daha sağlam bir şey olur. Akla zarar deli saçması bir iddia yani, demir kütleleri yığacaksın da, bakırla kaynaştıracaksın! Bunu ancak hiç bir teknolojik bilgisi olmayan cahil bir dogmatik kurgulayabilir. Binlerce ton kömüre üfleyecek devasa körükler yapabilecek, bir perçini icat edip bir çelik konstrüksiyon yapmayı akıl edemeyecekler! Hadi ordan be! Cehalet her yerinizden fışkırıyor!

Pirelerin berberlik yaptığını gökten üç elma düştüğünü iddia eden masalcıları ciddiye alan salaklardan en küçük farkınız yok. Cahil salaklar bir çömlekçi ustasının çamurdan çanak çömlek, küçük heykeller filan yaptığını görüp allah insanı çamurdan yarattı diye zırvalamışlar, bir demircinin kömüre körükle üfleyip demiri kızdırdığını ve kaynak yaptığını görmüş, zülkarneyn demirden duvar yaptı diye saçmalamışlar. Olay bundan başka hiç bir saçmalık değil...

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Demire karbon falan katılmaz mı?

Google da "çelik" diye aratırsan yalanının ortaya çıkması 10 saniye alır. :) yalan söyleyeceksen biraz üstüruplu söyle de seni adam saysınlar koçum.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Çelik

saf demir, çelik değildir. ve çok yumuşaktır.

çelikte karbon oranı % 0,2 ile yüzde 2 arasında değişir. bu oranın azlığı çelikte yumuşaklığı, fazla olması ise sertliği meydana getirir. evindeki LPG tüpünde yumuşaklık arandığı için karbon oranı % 0,5 dir.

oysaki graderlerin bıçaklarında sertlik arandığından, karbon oranı yaklaşık % 1,5 dur.

yani yeri gelince karbon oranının az, yeri gelince yüksek olması tercih edilir. karbon oranı %2 yi geçen çelik ise dökme demir olarak adlandırılır ve tercih edilmez.

şimdi yalanlarını al çöpe at. milleti geri zekalı sanan zihniyet bu olsa gerek.

aptal herif. demir saf halde elde ediliyor da içine karbon mu katılıyor? bilmediğin halde sallamaya devam ediyorsun. Çelik demirden elde edilir. demir içindeki karbon istenmez. Zaten osuruktan yazında da yazmışsın. karbon miktarı arttıkça çeliğin yani demirin kalitesi düşer man kafa.

Önce okumayı öğren.

Sitelerde Paylaş

Ham demir üretimden çıktığında içerisinde büyük miktarda karbon, ayrıca kısmen de refakat elementleri bulunur. Bunlardan silisyum ve manganez %0,8 den fazla olmamak şartı ile çelikte istenir. Kükürt ve fosfor ise her oranda zararlıdır ve mümkün olduğunca uzaklaştırılmalıdır. Bütün çelik üretim usullerinde şu neticelere varılmaya çalışılır:

–Karbon miktarını istenilen değere düşürmek;

–Demir refakat elementleri olan fosfor ve kükürdü teknik ve ekonomik yönden mümkün olduğu kadar uzaklaştırmak.

http://rahmiunal.net/dersler/malzeme/mb_06_demircelik.pdfSayfa : 30

Sitelerde Paylaş

:D

Neden normal çelik yaptirmiş da, daha guclu bir celik yaptirmamis!!

Normal bir celiğin yecücle mecucu oraya hapsetmeyeceginden, cikmalarini engelleyemeyeceginden eminmişsin gibi konuşmuşsun :) sanirim tanriya inanmayan o kusbeyinli beynin yecuc ile mecuc ü daha iyi engellenmesi icin daha mukavemetli bir metal arayisi icinde..

bosuna caba sarfetme, siradan bir celik bu is icin yetiyormuş :)

Zırvaladığınız kısımları tartışabileceğiniz başlıklara bir iki örnek verdim, burada metalurji üzerine zırvalarınızdan bahsedebiliriz. Örneğin yukarda sorup yanıt alamadım dediğiniz konuya girebiliriz. Mesela uyduruk tanrınızın günümüzde bilinen graphene gibi, sadece karbondan ibaret ve çelikten 200 kat sağlam bir maddeyi ya da cam+metal alaşımları gibi çelikten daha güçlü ve uygulanabilir çözümleri değil de, paslanan ve bozunan bir çeliği neden tercih ettiğini anlatmaya çalışabilirsiniz. Ya da, grapheni o zamanlar bilmeyen tanrınızın, paslanmaz çeliği neden tercih etmediğini anlatmaya çalışabilirsiniz. Ya da tanrınızın çelik yerine neden beton+çeliği tercih etmediğini anlatmaya çalışabilirsiniz. Bunları konuşmadan önce, ol deyip oldurabilen, alemleri yaratan, yoktan var eden tanrınızın, neden ancak eldeki mazemeler ile bir şeyler üretebildiğini de düşünmey çalışmanızda fayda var.

Diğer zırvalarınızı da ilgili başlıklarda savunabilirsiniz, forum bu tür başlıklarla dolu. Sizin burada savunmaya çalıştığınız zırvaları sizden önce savunup da şu anda müslüman olmayan insanların, o zamanlar yazdıklarını görmek, cehaletinizi gidermese de ufkunuzu açabilir.

Sitelerde Paylaş

Neden normal çelik yaptirmiş da, daha guclu bir celik yaptirmamis!!

Normal bir celiğin yecücle mecucu oraya hapsetmeyeceginden, cikmalarini engelleyemeyeceginden eminmişsin gibi konuşmuşsun sanirim tanriya inanmayan o kusbeyinli beynin yecuc ile mecuc ü daha iyi engellenmesi icin daha mukavemetli bir metal arayisi icinde..

bosuna caba sarfetme, siradan bir celik bu is icin yetiyormuş

Sitelerde Paylaş

aptal herif. demir saf halde elde ediliyor da içine karbon mu katılıyor? bilmediğin halde sallamaya devam ediyorsun. Çelik demirden elde edilir. demir içindeki karbon istenmez. Zaten osuruktan yazında da yazmışsın. karbon miktarı arttıkça çeliğin yani demirin kalitesi düşer man kafa.

Önce okumayı öğren.

Demir çelik üretiminde en çok kullanılan demir cevherleri:

Hematit: Fe2O3

Ayrıca bazı sülfürlü, sülfatlı ve karbonatlı demir cevherlerine de ön zenginleştirme işlemleri uygulanarak, demir çelik üretimine uygun hale getirilebilirler. Bunlar:

Pirit: FeS2Protin: FeSSiderit: FeCO3

tarihinde selcuk_ege tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ham demir üretimden çıktığında içerisinde büyük miktarda karbon, ayrıca kısmen de refakat elementleri bulunur. Bunlardan silisyum ve manganez %0,8 den fazla olmamak şartı ile çelikte istenir. Kükürt ve fosfor ise her oranda zararlıdır ve mümkün olduğunca uzaklaştırılmalıdır. Bütün çelik üretim usullerinde şu neticelere varılmaya çalışılır:

–Karbon miktarını istenilen değere düşürmek;

–Demir refakat elementleri olan fosfor ve kükürdü teknik ve ekonomik yönden mümkün olduğu kadar uzaklaştırmak.

http://rahmiunal.net/dersler/malzeme/mb_06_demircelik.pdfSayfa : 30

bu alıntıyı senin linkinden yapıyorumki susasın! (sayfa 27)

Doğada çoğunlukla Fe2O3 ve Fe3O4 bileşikleri halinde bulunan demir filizleri yüksek fırında redüklenerek ham demire (Pik demiri veya font) dönüştürülür. Yüksek fırında bir tabaka kok kömürü, bir tabaka demir filizi ve ayrıca bir miktar kireçtaşı konur. zDemir oksit bileşimindeki cevher, fırının ocak kısmında kor halinde bulunan, kok ile temasta redüksiyona uğrar. zKarbonca zenginleşme katı durum içindir ve karbon miktarı arttıkça ergime sıcaklığı noktası düşer. zYüksek fırından demir almak üzere delindiği sırada (2- 4 saate bir) C miktarı yaklaşık %3,5- 4,5 kadardır.

kok kömürü ile katranın ne farkı var? yada şöyle sorayım: ayetteki ısıtılmış/ergimiş demir filizinin içerisine kok komürü değil de katran katarsan redüklenmeyi gerçekleştiremezmisin?

doğadan çıkan demir filizlerinden (yani demir-oksijen bileşiklerinden) ham demir elde etmek için ne kullanılıyor?

cevap : kok kömürü

peki ham demir ne? cevap: carbon yüzdesi % 3,5 - 4 olan demir karbon bileşiğidir. sen daha sonra bu bileşikteki karbonu, yine bildiğin veya istediğin yöntemlerle çek al kardeşim. sana engel olan yok!!

Yecüc ile mücüc denilen yaratıkların yerlerinden çıkmamaları için önlerine demir oksit filizleri yığılır, bı yığınlar eritilip üzerine katran dökülürse, böylece bu yaratıkların önüne set yapılmış olmaz mı?

konuyu daha fazla uzatıp komik duruma düşmeyin! kuşbeyinli.

bu da senin mantığına göre açıklama!

Sitelerde Paylaş

Müslümler, cahil çöl yağmacılarının çiziktirdiği saçma sapan iddiaların ne kadar komik olduğunu görme yetisinden mahrum dogmatik saplantılı cahiller olduklarını göremeyecek kadar zavallılar.

Öyle demir kütleler yığılarak yapılan bir duvarın bugün kalıntılarının bulunması gerektiğini bile düşünmekten acizler. Saçmalık bununla bitse iyi. Böyle demir kütleleri dizerek bakırla kaynaştıracak teknolojiye sahip olan bir uygarlığın, böyle saçma sapan bir işe kalkışmak yerine, perçini icat edip çelik konstrüksiyon bir duvar yapacağını bile düşünemeyecek kadar kör zekalı şaşkınlar.

Ülen öyle bir teknolojin varsa böyle saçma sapan akla zarar bir inşaatla mı uğraşılır! Yaparsın çelik konstrüksiyonu, kıyaslanamayacak kadar da daha sağlam bir şey olur. Akla zarar deli saçması bir iddia yani, demir kütleleri yığacaksın da, bakırla kaynaştıracaksın! Bunu ancak hiç bir teknolojik bilgisi olmayan cahil bir dogmatik kurgulayabilir. Binlerce ton kömüre üfleyecek devasa körükler yapabilecek, bir perçini icat edip bir çelik konstrüksiyon yapmayı akıl edemeyecekler! Hadi ordan be! Cehalet her yerinizden fışkırıyor!

Pirelerin berberlik yaptığını gökten üç elma düştüğünü iddia eden masalcıları ciddiye alan salaklardan en küçük farkınız yok. Cahil salaklar bir çömlekçi ustasının çamurdan çanak çömlek, küçük heykeller filan yaptığını görüp allah insanı çamurdan yarattı diye zırvalamışlar, bir demircinin kömüre körükle üfleyip demiri kızdırdığını ve kaynak yaptığını görmüş, zülkarneyn demirden duvar yaptı diye saçmalamışlar. Olay bundan başka hiç bir saçmalık değil...

sen bu forumda yazdıklarımı hiç okumamışsın :) demire bakır karıştırıldığı falan yok. demire karbon karıştırılıyor ayete göre. bizim kuran çevirmenleri katranı bakır diye çevirince senin gibi zırto lar hemen atlıyor. önce forumu oku sonra yorum yap. zırto!!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...