Jump to content

Allah'tan Faydalı Metalurjik Bilgiler

Recommended Posts

Selcuk ege,

Okuyabildigim kadar okudum,

Anladigim kadariyla,1400 sene boyunca herkes kurani yanlis anlamis ve tercume etmis sana gore.bir tek sen dogru anlamissin.vay anasini sayin seyirciler.

Yahu,hicmi aklina gelmiyor?hicmi dusunmuyorsun?bu kadar yanlis anlasilacak bir kitabi,nasil olurda herseyi bilen,ve herseye gucu

yeten bir yaratici gonderir?

Hadi diyelim sen super akilli super zeki,hatta 10 kaplan gucundesin.peki benim gibi garibanlarin ne gunahi var?sana verilen akil,ilim,niye benim gibilere verilmemiste,dinsiz olup cikmisiz.sakasi yokki,sonsuza kadar yakacak bizi allahin.

Simdi sen soyle,benim gunahim ne?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 153
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Selcuk ege,

Okuyabildigim kadar okudum,

Anladigim kadariyla,1400 sene boyunca herkes kurani yanlis anlamis ve tercume etmis sana gore.bir tek sen dogru anlamissin.vay anasini sayin seyirciler.

Yahu,hicmi aklina gelmiyor?hicmi dusunmuyorsun?bu kadar yanlis anlasilacak bir kitabi,nasil olurda herseyi bilen,ve herseye gucu

yeten bir yaratici gonderir?

Hadi diyelim sen super akilli super zeki,hatta 10 kaplan gucundesin.peki benim gibi garibanlarin ne gunahi var?sana verilen akil,ilim,niye benim gibilere verilmemiste,dinsiz olup cikmisiz.sakasi yokki,sonsuza kadar yakacak bizi allahin.

Simdi sen soyle,benim gunahim ne?

kuranın turkceye yapilan tercumelerinde cok hata var diyorum. Burada kuranin sucu ne? Suc arapça ogrenmeyen senin benim gibilerde!

Sitelerde Paylaş

Yahu huri erkek eş diyen sen değil miydin, demek ki sana göre anana ve karına erkek huriler verilecek. Ya işte insan senin gibi aptal ve salak olursa ettiği lafın nerelere gideceğini bilemez ve bunu gösterenlere de ağzından köpükler saçarak kuduz köpek gibi saldırır.

ulan kuşbeyinli!! Sizin hakaret ve kufurlerinize cevap vermek de mi suç!!

Siktirin gidin. Sizin bir bocek kadar beyniniz yok!!

Asil kufur edip salya akitan sizsiniz. Gecmisteki bildirimleri okuyan bunu gorecektir. Kendinizi akilli sanan aptallar

Sitelerde Paylaş

http://legacy.quran.com/18/96-108

Sahih International da bakır olarak çevirmiş. Eminim ki hangi dilde araştırsam hepsi bakır olarak çevirmişlerdir.

Bu durumda tüm dünya aynı metinden yanlış çevirmişken, ne hikmetse türkiyede bir makina mühendisi olan selcuk_ege isimli şahıs doğrusunu biliyor. Bence arkadaşa nobel ilahiyat ödülü verelim hahahaha.

Sitelerde Paylaş

"Ele geçmeden tövbe etme" kavramını dahi anlayamıyorsun. savaşta esir düşenler ele geçmiş olmuyor mu? bir mealc Sen buradan hareketle "savaş dışında bir yerde ele geçirdiğiniz zaman öldürün" sonucunu çıkarıyorsan PES diyorum yani. ilkokul öğrencileri bile buradan o sonucu çıkarmaz. allaha ve islama savaş açan birileriyle savaşıyorsun, savaş devam ederken karşı taraftan birleri hatasını anlayıp tevbe ediyor ve savaş devam ederken sana gelip tevbe ettiğini ve hatalı olduğunu söylüyor. sende bu adamı ayette dediği üzere öldürmüyorsun, affediyorsun.

Bir başkası da savaş esnasında çarpışırken yakanıyor. yani ele geçiriliyor. adam tutsak düşmüş iken tevbe ettiğini söylüyor. ama sen tutup bunu öldürüyorsun. çünkü ayet öldürebilirsin diyor. SEN ŞİMDİ BUNU MU ANLAMADIN?? EĞER BUNU DAHİ ANLAYAMIYORSAM BEN SENİNLE NİYE SOHBET EDİYORUM Kİ? SEN HİÇ BİR ŞEY ANLAYAMACAK BİR ADAMMIŞSIN. İLKOKULA YENİDEN BAŞLAMANI ÖNERİRİRİM.

Dangalak, savaş sırasında inançsızları katledin diyen köpek bir tanrının müritleri savaşı ne olarak anlıyorlar onu desene hele? Allah yoktur diyen adam küfür etmiş oluyorsa, bu adam allahın düşmanı ve ona savaş açmış olmuyor mu? Ayet tam da bunu diyor kitabını si.tiğim, çocuk müslümanları yoldan çıkarıp allaha savaş açtığı için ölüyor. Ya müslüman ol ya da öl.

Güya melek öldürmüş insan öldüremezmiş haydi si.tir git lan oradan, muhammed meleklerden daha üstün olmasına rağmen insanlar o nasıl sıçıyorsa öyle sıçmaya çalışıyorlar, ne demeye çalışıyorsun ? muhammedin yaptığını yapmasın müslümanlar o zaman? Madem her seviyenin bir kuralı var sünneti ortadan kaldırın? Yemez değil mi, o zaman paşa paşa o çocuğu sikik allahınıza savaş açtığı, insanları yoldan çıkardığı için öldüreceksiniz, çünkü allahınız böyle isterdi, muhammed böyle yapardı, çünkü sizin soyunuz, ahlakınız, aklınız bozuk şerefsiz herifler.

tarihinde Ludovicotechniq tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Asil kufur edip salya akitan sizsiniz. Gecmisteki bildirimleri okuyan bunu gorecektir. Kendinizi akilli sanan aptallar

Hayatı araplara tapmakla geçmiş birisi bunu yapmayanları beyinsizlikle suçluyor. Komediye bakın!

Sen şimdi onu bunu bırak da anana ve karına cennette kaç tane erkek huri verilecek, onu anlat bize.

Sitelerde Paylaş

Haydaaa, sen demedin mi oğlum cennette sadece erkeklere kadın verilmeyecek kadınlara da erkek verilecek diye sakat herif? Demek ki anan bacın birileriyle sikişecek orada, gerçekler hakaretse biz göte göt diyoruz aslanım aklında bulunsun. Evcilik oynarken hamile kalırlarsa dünyaya dönsünler yalçın abi halleder.

tarihinde Ludovicotechniq tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kuranın turkceye yapilan tercumelerinde cok hata var diyorum. Burada kuranin sucu ne? Suc arapça ogrenmeyen senin benim gibilerde!

Valla ne diyecegimi bilmiyorum simdi,yani bu yazdiginin ne kadar absurd,ne kadar sacma oldugunu bilsen yazmazdin zaten.ne diyeyim simdi ben sana.Bisey diyemiyorum,cunku iki sene oncesine kadar bende senin gibi dusunuyordum,hatta,diyordumki,musluman olmayan herkes islami arastirip dogru yolu bulmakla mukelleftir,yani budist bile olsan,arastiracan bulacan ve musluman olacan,ancak o sekilde cennete girer yanmaktan kurtulursun.baska turlu yallah cehenneme.hic dusunmezdim yahu ne gunahi var adamin?dogdugu buyudugu aile ortamindan dolayi adam budist.

korkardim dusunmeye,ne kadar mantiksiz olursa olsun savunurdum islamin butun ogretilerini,niye?korkuyordum cunku,bide tabi cocuklugumdan beri yikanmis beynim vardi.ne zamanki korkuyu ustunden atip mantikli dusunmeye basladim,gerisi corap sokugu.

Yazik,gercekten yazik.keske kerkes gorebilse islamin sacmaliklarini.

Sitelerde Paylaş

http://legacy.quran.com/18/96-108

Sahih International da bakır olarak çevirmiş. Eminim ki hangi dilde araştırsam hepsi bakır olarak çevirmişlerdir.

Bu durumda tüm dünya aynı metinden yanlış çevirmişken, ne hikmetse türkiyede bir makina mühendisi olan selcuk_ege isimli şahıs doğrusunu biliyor. Bence arkadaşa nobel ilahiyat ödülü verelim hahahaha.

sahih internetaional denilen şeyden banane. türkiyede doğru çevirenler de var.

Mesela Süleyman ATEŞ , Yaşar Nuri Öztürk

"katrin" kelimesinin arapçada iki anlamı var. birincisi "katran" diğer anlamı bakır. mealcilerin ekseriyeti bunu tercüme ederken demirle katranı ilişkillendiremedikleri için tutup "bakır" anlamını alıyorlar. çünkü onlara göre bir metalle ancak başka bir metal birleşebilir. metalurjiden haberleri yok bu heriflerin. kuranın çoğu ayeti işte bu şekilde yanlış tercümelerle dolu.

sana başka bir örnek vereyim:

mesela "biz insanı alaktan yarattık" ayetinin yıllarca bize "biz insanı kan pıhtısından yarattık" diye yedirdiler. oysa insanın yaratılışı ile kan pıhtısının ne alakası olabilirdi? sonra kuran okuyan bir biolog bir de bakmış ki, "alak" kelimesinin Arapçada başka bir anlamı daha var. "vantuz gibi tutunan şey"e de alak deniliyormuş. ve adam, insan emriyosununun rahime vantuz gibi tutunduğunu da biliyor. ve ALAK kavramı kan pıhtısı gibi saçma bir anlamdan kurtarılıyor. şimdi bizim meallere bak, aynı bu katran-bakır da olduğu gibi hala alak kelimesi "kan pıhtısı" şeklinde tercüme ediliyor ne yazıkki.

Sitelerde Paylaş

valla size laf anlatılmıyor. ben bu metalurjik ayeti açıklayayım dedim, kuranda kendinizin absürb gördüğünüz herşeyi burada hakaret içerikli üslübunuzla önüme yığıyorsunuz. itle köpekle uğraşacak durumum yok. gidin itlik yapacaksanız başkasına yapın. bana yapmayın.

kuranın bir ayetindeki bir kelimeye yanlış anlamı verenlerden hesap sorun biraz da. bu adamlar yüzünden belki de milyonlarca insan kurandan soğudu. ben mühendis olduğum için katran ile demiri ilişkilendirebildim. ama piyasaki mealciler o bilimsel bilgiden yoksun oldukları için, demirle katranın karışabileceğini kafalarında canlandıramadıkları için, "kıtrin" kelimesine diğer anlamı olan bakır" ı veriyorlar ve hatalı iş yapmış oluyorlar.

umarım hala anlamadık demiyceksiniz. eğer hala anlayamıyorsanız benim yapabileceğim birşey yok.

Sitelerde Paylaş

Bir kere kuran'da geçen kelime katrin filan değil. Geçen kelime "kıtr". Kelime sonda olduğu için kıtran şeklini almış. Ortada olsa kıtra kıtri filan şeklinde olacaktı.

Bunun katran olduğunu varsaymak size hiç bir şey kazandırmaz. Bunun bakır olmasının da katran olmasının da duvar inşaatı ile bir ilgisi olmaz. Bakır olursa sert lehim tekniği ile, katran olursa ani soğutma ile sertleştirme tekniği ile alaka kurmaya çalışsak da bunların ikisinin de duvar inşaatına bir katkısı yok. Böyle bir inşaat ancak çelik konstrüksiyon tekniği ile perçin kullanılarak (artı beton şart) yapılabilir.

Sert lehim ve ani soğutma teknikleri milattan önce bilinen teknikler olduğu için bunda bir acayiplik de yok. İster bakır deyin, ister katran. Bu bir fark yaratmaz. Demir set inşaatı ile ise bunların hiç ama hiç ilgisi olamaz.

Nuh'un gemi inşaatında "elvah ve dusur" kullandığı yazar kuran'da. Bunu çelik levhaları perçinle birleştirerek yaptı ve tennur, yani buhar kazanı koydu filan diyenler var. Bunlar saçmalık. Elvah tabii ki ağaç levhalar. Dusur da çivi. Kütükleri boydan boya testere ile kesmek ve çivilemek milattan çok önceki bir teknik olduğundan bunun kuran'da yazması acayip değil.

Böyle saçma sapan çıkarımlarla kuran bir botmuş gibi gösteremezsiniz. Pıhtılaşan, kıvamlaşan ve yapışan materyallere alak denir. Zamk da alaktır. Alaka kuran, yapışan.... Kan pıhtısı da alaktır. Alakı embriyo olarak tercüme edeceksin de bir bok mu olacak...

Bu embriyo rahime tutundu mu bir alaka kuruyor, çünkü annesinden besleniyor, bu alakayı da doğduğunda etene ve kordon şeklinde gözünle görüyorsun değil mi... Görüyorsun. Bok mu var bunda... Bir bok mu yemiş bu görünen şeyi yazmakla cahil çöl yağmacıları...

Sitelerde Paylaş

kuranın çoğu ayeti işte bu şekilde yanlış tercümelerle dolu.

Be gerizekalı salak, Kuran'ın çoğu ayeti yanlış tercümelerle doluysa hangi mantıkla insanları bu kitaptan sorumlu tutacaksın? Tercüme hataları ile dolu olması biz insanların sorunu mu?

Nisa/4. Eğer, (velisi olduğunuz) yetim kızlar (ile evlenip onlar) hakkında adaletsizlik etmekten korkarsanız, (onları değil), size helâl olan (başka) kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikâhlayın. Eğer (o kadınlar arasında da) adaletli davranmayacağınızdan korkarsanız, o taktirde bir tane alın veya sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için daha uygundur.

Talak/4. Kadınlarınızdan âdetten kesilmiş olanlarla, henüz âdet görmeyenler hususunda tereddüt ederseniz, onların bekleme süresi üç aydır. Hamile olanların bekleme süresi ise, doğum yapmalarıyla sona erer. Kim Allah’a karşı gelmekten sakınırsa, Allah ona işinde bir kolaylık verir.

Mesela bu ayetlere göre yüzlerce yıl henüz adet görmemiş çocuklar koca koca adamlarla 1. 2. 3. veya 4. karısı olarak evlendirilmiş. Ne diyeceksin şimdi bu çocuklara? Ya kusura bakmayın tercüme hatası olmuş ya da yanlış anlaşılmış mı diyeceksin?

Sitelerde Paylaş

Kuranda çeviri hatası var diyen de arapça biliyormuş & uzmanı gibi gelmiş ahkam kesiyor.

Duymuş bir yerden inanmak istemiş, inanmış.

Velev ki

--Çeviri hatası var

--Emeviler saptırdı

--Yok gerçeği bu değildi

Yüzyıllardır uygulanan gerçekler var. 1400 yıllık barbar arapların uygulamaları var.

Allahınız aciz kalmış demek ki ,3-5 tane reformist yırtınsın dursun kimse onları takmasın diye özel milyonları saptırmak için ayarlamış, herkes yüzyıllardır hatalı ve sapık sapık yaşıyor.

Savunalacak bir yanı yok bu reziliğin kıvırma kaçma alanı yok, anlayın şunu artık. Baştan sona mantık hatalarıyla dolu savunmalarınız.

...

Tatlı su müslümanlarına özel, Türkiye Cumhuriyeti gibi bir islam ülkesi ne günümüzde var ne de tarihte var.

Yavaş yavaş arap ortadoğu ülkesine dönüşüyoruz, göstercekler hepmize islamın gerçeğini, kuranın doğru çevrisini.

tarihinde Fellix tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuranda çeviri hatası var diyen de arapça biliyormuş & uzmanı gibi gelmiş ahkam kesiyor.

Duymuş bir yerden inanmak istemiş, inanmış.

Velev ki

--Çeviri hatası var

--Emeviler saptırdı

--Yok gerçeği bu değildi

Yüzyıllardır uygulanan gerçekler var. 1400 yıllık barbar arapların uygulamaları var.

Allahınız aciz kalmış demek ki ,3-5 tane reformist yırtınsın dursun kimse onları takmasın diye özel milyonları saptırmak için ayarlamış, herkes yüzyıllardır hatalı ve sapık sapık yaşıyor.

Savunalacak bir yanı yok bu reziliğin kıvırma kaçma alanı yok, anlayın şunu artık. Baştan sona mantık hatalarıyla dolu savunmalarınız.

...

Tatlı su müslümanlarına özel, Türkiye Cumhuriyeti gibi bir islam ülkesi ne günümüzde var ne de tarihte var.

Yavaş yavaş arap ortadoğu ülkesine dönüşüyoruz, göstercekler hepmize islamın gerçeğini, kuranın doğru çevrisini.

saçma sapan konuşuyorsun. allahın ayetini yanlış çeviri yapıyorlar, sonra sizin gibileri bu yanlış çeviri yüzünden kurana hakaret ediyorsunuz, sonra da ben bu ayetin doğru çevirisini yazınca da konuyu dağıtıp barbar araplara falan getiriyorsunuz. azıcık mert olun be! bu ayet için söyleyecek birşeyin yoksa başka kapıya git, zehrini oraya kus. senin gibi kuşbeyinlilere harcayacak zamanım yok. konuşacaksan bu ayet üzerine konuş. yada git başka topik aç, avucuna düşecek kuşlar ara!

Sitelerde Paylaş

Be gerizekalı salak, Kuran'ın çoğu ayeti yanlış tercümelerle doluysa hangi mantıkla insanları bu kitaptan sorumlu tutacaksın? Tercüme hataları ile dolu olması biz insanların sorunu mu?

Nisa/4. Eğer, (velisi olduğunuz) yetim kızlar (ile evlenip onlar) hakkında adaletsizlik etmekten korkarsanız, (onları değil), size helâl olan (başka) kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikâhlayın. Eğer (o kadınlar arasında da) adaletli davranmayacağınızdan korkarsanız, o taktirde bir tane alın veya sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için daha uygundur.

Talak/4. Kadınlarınızdan âdetten kesilmiş olanlarla, henüz âdet görmeyenler hususunda tereddüt ederseniz, onların bekleme süresi üç aydır. Hamile olanların bekleme süresi ise, doğum yapmalarıyla sona erer. Kim Allah’a karşı gelmekten sakınırsa, Allah ona işinde bir kolaylık verir.

Mesela bu ayetlere göre yüzlerce yıl henüz adet görmemiş çocuklar koca koca adamlarla 1. 2. 3. veya 4. karısı olarak evlendirilmiş. Ne diyeceksin şimdi bu çocuklara? Ya kusura bakmayın tercüme hatası olmuş ya da yanlış anlaşılmış mı diyeceksin?

"""Tercüme hataları ile dolu olması biz insanların sorunu mu?""" demişsin. EVET BU SİZİN SORUNUNUZ! Doğru tercümeyi bulacak kadar beyniniz kıtsa, ve tembelseniz, oturup ingilizce öğrenmeye harcadığınız vakit kadar arapça öğrenmeye harcamazsanız evet bu sizin sorununuz. armut piş, ağzıma düş! oh ne güzel hayat. kuş üzümü de istermisin? senin gibi tembel ve kuşbeyinlilerin bu dinde olup olmaması çok da önemli değil. yürü başka kapıya. başkalarına akıt zehirlerini

Sitelerde Paylaş

Bir kere kuran'da geçen kelime katrin filan değil. Geçen kelime "kıtr". Kelime sonda olduğu için kıtran şeklini almış. Ortada olsa kıtra kıtri filan şeklinde olacaktı.

Bunun katran olduğunu varsaymak size hiç bir şey kazandırmaz. Bunun bakır olmasının da katran olmasının da duvar inşaatı ile bir ilgisi olmaz. Bakır olursa sert lehim tekniği ile, katran olursa ani soğutma ile sertleştirme tekniği ile alaka kurmaya çalışsak da bunların ikisinin de duvar inşaatına bir katkısı yok. Böyle bir inşaat ancak çelik konstrüksiyon tekniği ile perçin kullanılarak (artı beton şart) yapılabilir.

Sert lehim ve ani soğutma teknikleri milattan önce bilinen teknikler olduğu için bunda bir acayiplik de yok. İster bakır deyin, ister katran. Bu bir fark yaratmaz. Demir set inşaatı ile ise bunların hiç ama hiç ilgisi olamaz.

Nuh'un gemi inşaatında "elvah ve dusur" kullandığı yazar kuran'da. Bunu çelik levhaları perçinle birleştirerek yaptı ve tennur, yani buhar kazanı koydu filan diyenler var. Bunlar saçmalık. Elvah tabii ki ağaç levhalar. Dusur da çivi. Kütükleri boydan boya testere ile kesmek ve çivilemek milattan çok önceki bir teknik olduğundan bunun kuran'da yazması acayip değil.

Böyle saçma sapan çıkarımlarla kuran bir botmuş gibi gösteremezsiniz. Pıhtılaşan, kıvamlaşan ve yapışan materyallere alak denir. Zamk da alaktır. Alaka kuran, yapışan.... Kan pıhtısı da alaktır. Alakı embriyo olarak tercüme edeceksin de bir bok mu olacak...

Bu embriyo rahime tutundu mu bir alaka kuruyor, çünkü annesinden besleniyor, bu alakayı da doğduğunda etene ve kordon şeklinde gözünle görüyorsun değil mi... Görüyorsun. Bok mu var bunda... Bir bok mu yemiş bu görünen şeyi yazmakla cahil çöl yağmacıları...

klavye hatası yapmazmısın sen? önceki yorumlarıma bak da ne yazdığımı gör.

ayette bu setin ayrıntısına girilmemişken kendinize buyruk çıkarımlarda bulunmayın. demire bakır katılırmıymış diye alay etmiştiniz. bunun bakır değil katran olduğunu, demire de katran katılabileceğini söyledim sadece. yani sizinkilerin "bakır" alayını çürüttüm. başka da birşey demeye gerek yok.

alakla ligili dediklerine gelince, dediklerimi götünden mi anladın sen? açıp bir daha oku. arapçada alak'ın bir sürü anlamı var. yanlış anlamı almışlar diyorum. sen ne diyorsun. alak= vantuz gibi tutunan şey

eğer bunu da anlayamıyorsan senin beyinde bok vardır ancak.

geri zekalılar!

Sitelerde Paylaş

size cümle cümle cevap vermem yetmemiş, benzer şeyleri söyleyerek konuları yığdıkça yığıyorsunuz. bana tek bir konuyla gelin. burada tüm kuranı ve bildiklerimi sizin önüne birkaç saatte sürecek durumda değilim. anladığım kadaryla saygıdan ve ilkokul seviyesindekilerin bile anlayabileceği şeyleri anlamaktan dahi yoksunsunuz. sizin için değil de sizin kafalarını bulandırdığınız insanlar için yazdıklarınıza yine cümle cümle, maddeler halinde cevaplar vereyim. çünkü o kadar çok konuyu aynı yazıya sığdırıp birşeyler söylüyorsunuz ki, okuyanların kafası iyiden iyiye dağılıp karışacak. bu şekilde yaparak akıllı olduğunu sananlardansınız. ama insanlar bunu yemiyor. tam anlamıyla algı operasyonu yapıyorsunuz. Neyse madde madde cevaplarım aşağıda. senin kafanda zerre bir değişiklik olmayacağını bildiğim halde diğer insanlar için yazayım da cevap veremedi denmesin. (ki cevap veremdiğim şeyler de olabilir, her insan herşeyi bilecek değil ya!, burada bildiklerimi söylüyorum.)

1. """"""Diyebilirsiniz, fakat göz önünde bulundurmanız gereken bir detay da vereyim ki, dediğinizin bir anlamı olsun. İnandığınızı sandığınız kitapta der ki: ayetlerimizle dalga geçilen yerde durmayın, yol alın. Bir başka grup ayette der ki: ayetlerimizi yalanlayandan daha zalim kim vardır? Bir başka grup ayette der ki: kafirlere ahirette eziyet vardır, dünyada da siz girişin. Bir başka ayette der ki: savaş size farzdır. Tam bunlar ışığında, sizin bizleri bulduğunuz yerde katletmeye çalışmak yerine, burada tatlı tatlı kitabınızı savunmanız; bir müslüman değil, müslümancık olduğunuzu göstermektedir.""" demişsiniz,

"kafirlere ahirette eziyet vardır, dünyada da siz girişin" tam olarak böyle denmiyor. yakala cımbızla aktar la bu işler olmaz. ayetin önündeki ayetten başlarsın ve sonraki ayetin devamıyla alıntı yaparsın. usül beöyledir. Allah hiçbir yerde Kafirlere siz girişin, öldürün demiyor. sizinle savaşanlarla savaşın diyor. senin konu dağıtmaların yüzünden bak nerelere gidiyoruz. evet yalanlayandan daha zalim kim vardır! ayetinde ne kusur buldun ki? yalanlayan insanlar zalimdir. kendi benliklerine zulmediyorsunuz da farkında değilsiniz. evet burada sizi katletmek yerine kitabımı anlatmaya çalışıyorum. bu yüzden sevgi sözcüğü olarak "müslümancık" ifadesini kullanmış iseniz teşekkür ederim. yok küçültme amaçlı olarak kullandıysanız cevabım bir önceki yazıda verildi zaten.

2. """ Ersuyu konusu burada yeterince kepaze edilmiştir. Sizin yazınızla olan ilgisi ise: muhammedin pratik ve teorik bilgileri arasındaki farkı göstermek için kullanılan bir örnek olmasıdır.""" demişsiniz.

yani muhammedin çeliğe katran katıldığını bildiğini söylüyorsunuz ve buna da pratik diyorsunuz. bu da ilginç. madem bu pratik bilgiyi bildiğini söylüyorsunuz o halde yıllarca yanlış mealler üzerinden bakır tartışmalarına niye müdehale etmediniz de millete bu bilgiyi vermediniz. Ersuyu dediğiniz ayetin nasıl kötü bir şekilde meal edilebildiğini bir de siz düşünün. Kuranda geçen teorik bilgilerin hangisinin yanlış olduğunu tek tek ayrı ayrı tartışalım burada. ama hepsini aynı yazıya sığdırmayın. daldan dala atlamak benim yapacağım iş değil.

3. """"Siz kuranın essah ve sahici olup olmadığı konusunda bir fikre sahip değilseniz, neden onu tanıtmaktasınız? Bu da ilginçmiş."""" demişsiniz.

ben kuranın gerçekten Allahın insanlara gönderdiği bir kitap olduğunu kabul etmesem sizle burda niye tartışayım. ben uslüba vurgu yapmıştım. birisine bu kitabın doğrulunu ispat etmeyle başlamam işe. ben birlerie islamı anlatarak başlarım. ona öğütler veririm. her şey aşama aşama yerli yerince yapılır. burada bu foruma katılmamım sebebi kuranı ispatlamak değil, kuran hakkında söylenmiş olduğunuz olumsuz anlatımlara cevap vermek. bilmem farkı anladın mı? . ispatlamaya çalışsam konuyu ben açardım ve bakın burada bir mucize vardır derim değil mi? sizin essah sahici kelimelerinizi kullanma üslübunuz gayet alay edici ve rahatsızlık verici bir üslüp .önceki yorumunuzda bu ifadeleri kullanma biçiminizden bahsediyorum. Neyse bu çok da önemli değil artık , alıştık :)

4 -""" Bu allahın muğlak ifadeleri pek eğlenceli. Örneğin hamileliğin süresini bilmeyip ikide bir farklı bir şey sallaması, bir topluluğun sayısını bilmemesi ve yaklaşık bir şeyler söylemesi, sonra müslümanların kaç düşmana karşılık geleceğini bilmemesi ve değiştirip durması. Kuranda hiçbir şeyi eksik bırakmadık diyen allahın, hangi ayetlerin müteşabih, hangilerinin muhkem olduğunu söylememesi pek ilginç. Yaa ben onları muhkem zannettim, ondan öldürdüm 234762396234 insanı diyen birine ne denilebilir? Neyse, bu kepazelik ile ilgili bir sürü konuyu yine forumda bulabilirsiniz."""" demişsiniz.
hamileliğin süresi konusunda kaç tane farklı tarih var öğrenebilir miyim? ben farklılık göremiyorum da. eğer cidden güzel üslüplu bir tartışma istiyorsan lütfen tek bir mesaj atarak bu konuyu söyle. sadece hamilileğin süresi olsun konu.
Arapçada Muhkem: hüküm bildiren ve anlamı herkes tarafından aynı anlaşılan demektir. . hüküm bildirmeyenleri de müteşabih kategorisinde sayalım. mesela: "kız çocuklarının mirastaki payı erkeklerin yarıs kadardır" ayeti gayet açık değil mi? arapça da muhkem kelimesinin anlamı biliniyor. bizahmet anlamı açık olanları ve hüküm bildirenleri de sen ayırever. bunu niye allahtan bekliyorsun ki.??
bu şuna benziyor: Allah kuranda "deve" diyor ya, bir sonraki ayette devenin tanımını yapmasını istiyorsun sen. oysa arapça da devenin ne olduğunu herkes biliyor. eğer herkes tarafından aynı anlama yorulmuyorsa o ayet hüküm bildirmiyordur zaten. adam öldürmenin şartları belli. bunu islam devleti yapar. kişiler yapmaz. "adam öldürmek", el kesmek bunları uygulayacak olan devlettir. islam devletidir. kişiler uygyulayamaz ki, aaa ben yanlış anlamışım, bu müteşabihmiş falan desin... BU KEPAZELİK DİYE TANIMLADIĞIN ŞEYLERİ FORUMDA BULABİLİRMİŞİM!! BİLGİLENDİRDİĞİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. FORUMDA OLDUĞUNU :) MADEM NEYSE DİYECEKTİN, O HALDE ÇELİK ÜZERİNE OLAN BİR AYET HAKKINDA TARTIŞIYOKEN KONUYU NİYE ORALARA GÖTÜRDÜN DİYE SORMAZLARMI ADAMA!!
neyse :)
5. """Masal ve hikaye tanımlarına bakmanızda fayda var. Bu madde ile ilgili yazılabilecek pek çok şey var ama ana konuları hep akıl sağlığınızın yerinde olmadığı olacağından, bu kadar kısa tutmak yeterli.""" demişsin.
Masalın ne olduğunu gayet iyi bilirim. tepegözü yada kırmızı şaplalı kızı hatırlamadığın belli. ben kurana inandığım için içindekileri yaşanmış kabul ediyorum. sen ise etmiyorsun. bana saygı duyup masal dememeni istedim hepsi bu. Neyse, sizin masallarınıza alıştık zaten!

6. ""Önce diyorsunuz ki: allah her şeye kadirdir. Sonra diyorsunuz ki: ya onu öyle yapsaydı, sonra böyle olurdu, o yüzden yapmadı. Şimdi, aktardığınız zırvada şu detaylar bulunuyor. Allah zul'e istediği her şeye ulaşması için bir yol ve bilgi vermiş. Zul, en batıya gitmek istemiş ve gitmiş; en doğuya gitmek istemiş ve gitmiş. Şimdi, sizin hayali tanrınız, en batı ile en doğu diye bir şey olmadığını bilmiyor ki, bu bilgileri zul'e verebilmiş. Bu sözde bilgileri verebilen allahınız, o zamanlar dünyanını düz ve doğal olarak bir en batısı ve bir en doğusu olduğu bilgisine dayanarak vermiş. Bu yüzden hayali allahınız zule ayrıca o zaman bilinen malzeme bilgisinden başkasını da veremez, ki zaten öyle olmuş""

benim anlattıklarım zırva değil, senin ayet diye sundukların zırva!!! zırvalamayı kes lütfen. sana siktir git mi dememi istiyorsun? azıcık seviyeli ol. liseyemi gidiyorsun sen ya? niye kendine böyle hitaplar yaptırıyorsun?

"Zukernayn en batıya gitmek istemişmiş" nerde yazıyor bu zırva?

"Gerçekten, biz ona yeryüzünde sapasağlam bir iktidar verdik ve ona her şeyden bir yol (sebep) verdik."

"O da, bir yol tuttu."

"onunda güneşin battığı yere kadar ulaştı ve onu kara bir gözede batmakta buldu, yanında bir kavim gördü. Dedik ki: 'Ey Zu'l-Karneyn, (istiyorsan onları) ya azaba uğratırsın veya içlerinde güzelliği (geçerli ilke) edinirsin.' (Kehf Suresi 84-86)

en batı ve en doğu diye birşey yok kuranda. siktiriboktan mealcilerin yazdığı, senin de yaydığın zırvalar bunlar. buradaki ayette "güneşin battığı yer"" ifadesi var. birileri çıkıp güneşin battığı yeri tutup "en batı" diye sunuyorsa bu suçu neden kurana yüklüyorsun!!
peki güneşin battığı yer dünyada tek bir yer mi? hayır. güneşin battığı yere dünyada ulaşamazsın.çünkü sen batı kavramı göreceli bir kavram. tek bir yer değil.
o halde ayette geçen "güneşin battığı yer"" den ne anlamamız gerekiyor? bak ayettin devamında ne diyor? kara bir gözede batmakta olduğunu buldu diyor. Yani???
KARA DELİK!
Güneş Dürüldüğü zaman,
Yıldızlar ışıklarını kaybettiği zaman,
Dağlar yürütüldüğü zaman,
Kişi önceden ne hazırladığını bilecektir. (Tekvir suresi 1-14)
.................
Güneş sadece bir Kara delikte batar değilmi! bunun dünyadaki güneşin batmasıyla ilgisi yok. dünyada güneş kaybolduğunda biz "güneş battı" diyoruz değil mi! işte burada bu deyim yok. burada tam bir batış, yokoluş var. ve bu yokoluşun Allah, dürülme şeklinde olacağını Tekvir suresinin ilk ayetlerinde belirtiyor.
Anlayacağınız, bizim en büyük sorunumuz bu çeviri hataları. peki bu hatalar neden yapılıyor? bunda bir çok etmenler var. Arapçanın hayatımızdan bir gecede alınması bunun en büyük sebebi. siz hiç arapça bir romanı türkçeye tercüme eden bir meal yazarı tanıyormusunuz? ben tanımıyorum çünkü yok. bir romanı dahi çevirmemiş adamlar bize kuranı tercüme ederlerse olacağı bu. ha burada bi rşey daha var. bu çeviriciler kuranı olduğu gibi tercüme etmiyorlar. kafalarındaki din düşüncesine göre ayetleri ilk anlamlarından çıkarıp yan anlamlara veriyorlar.
Mesela: arapçada deveyi niteleyen 20 adet kelime var. bir kelime hamile deve demek. bir kelime genç deve demek. bir kelime sahipsiz kelime demek....
yada başka bir örnek vereyim:
"biz insanı kan pıhtısından yarattık" ayetini ele alalım.
meallalerin çoğu bu ayetteki "alak" kelimesini kan pıhtısı olarak tercüme ediyor. bir ateist de bunu okuduğunda diyor ki " sizin kuranınız bu kadar saçma işte"
aslında burada alak kelimesinin arapçadaki birçok anlamı varken, mealciler tutup buradaki alak kelimesini kan pıhtısı şeklinde tercüme ediyorlar. çünkü adamların biyoloji ile alakaları yok. yaratma kelimesinin yanına en uygununu kan pıhtısı olacağını düşünüyorlar.
oysaki ALAK kelimesinin arapçada , vantuz gibi tutunan şey manası da var. ve bu tamda emriyonun anne rahmine tutuşunu tarif ediyor.
NEYSE;
6. Bu yüzden hayali allahınız zule ayrıca o zaman bilinen malzeme bilgisinden başkasını da veremez, ki zaten öyle olmuş"" DEMİŞSİN
sen balkonundaki korkulukları neden titanyumdan yapmıyorsun? çünkü gerek yok. yecüc ve mecüc ün yerlerindenm çıkmaması için bir set yapılıyor. bu set için de çelik kullanılıyor. bu çelik in ne içerdiği ne içermediği konusunda bilgi yok. belkide bu çeliğe süpermanın yok olan gezegeninden getirilmiş olan kripton katıldı. bu ayrıntının kuranda olmasını bekliyorsan çok beklersin. birisi de çıkar derki "biz kakamızı nasıl yapacağız? bu kuranda yazmıyor. o halde ben kurana inanmıyorum." kuran öyle her ayrıntıyı yazacak olsa 1 000 000 sayfa olurdu.
önceki yorumumu dikkatli okumamışsın! en ince ayrınrısına kadar anlattım. ama kafan basmıyorsa ben ne yapayım birader.

7. Malzeme bilginizden dem vurmuşsunuz, ama evlere şenlik bir açıklama yapmışsınız. Fiyat performans nedir a müslüman? Her şeye kadir olan allahınız, zul'e zaman yolculuğu yaptırıyor, her şeyin bilgisini veriyor da fiyat performans olarak karbon+demirde mi karar kılıyor? Uyduruk tanrınızın gelecekteki mucize bütçesi kısıtlı mı? Diyanete daha az para ayırırsa, fiyat performans açısından daha iyi yapılar elde edebilir.

Hz. Muhammede Güdümlü füze vermeyen, yada hz muhammedin düşmanlarının başlarına taş yağdırmayan Allah elbetteki Zukernaydan yardım isteyen halka da ona göre muamele yapacak. evet fiyat performans olarak karbon+demirde mi karar kılıyor. hz. süleymanın maddenin nüfüsuna hükmeden güçleriyle yada bir melek aracılığıyla bu yapılabilirdi. ama insanların emek sarfetmesi istendi. bunu da kafan almıyorsa ben ne yapayım. Allah insanı neden yarattı sorusuna dönüyoruz heralde! gerek varmıydı buna dersin şimdi. geçmişte o kadar yaşamış peygamberler ellerinde ne varsa öyle mücadele ettiler. o kadar işkenceleri niye çektiler? allah ol dese olcakken niye eziyet çektiler?

cevap : sen ateist olasın diye

8. Aynı masal ile ilgili olan bir başka komedi ise: zulün, gelecekte, hiçbir dilden anlamayan bir kavme, bugünün 3-4bin yıl öncesininin teknolojisi ile yardım etmesi. Kepazelik diz boyu. Yahu, bbugün bile daha ucuz, daha sağlam yapılar varken; zul, bugünden sonraki bir zamanda, bugünden 3-4 bin yıl öncesine ait teknolojinin en uygun olacağı sonucuna varıyor. O teknoloji de, paslanma ve bozunmaya karşı korumasız, fakat zul bunu da bilmiyor.

sen bu çeliği baya küçümsüyorsun anlaşılan. sanki 2000 yıl sonra çelik tedavülden kalkacak :) bugün bile daha ucuz daha sağlam yapılar varken? bu yapıların temel taşı çelik değil mi? kıyametin kopacağı zamanı biliyorsan, ona göre de önlem alırsın değil mi? işte senin gibiler olduğu müddetçe bu türkiye bir arpa boy ilerlemez. 5 kuruş harcayarak biş işi başarıyla yapabilecekken sen tutup sağlam olsun diye 1500 lira harcarsan buna ne denir? şimdi dersin ki ben peygamber değilim :)

bu cevaplar yeter. azıcık düşünürsen gerçeği görürsün. ama mal gibi trene bakıyorsunuz.

canım lahamcun çekti istiyen varsa ısmarlarım. işe bak adam yürüyerek güneşi batığı yere gidiyor balçığa batarken nbuluyor yani çamura gülsekmi ağlasakmı.

Sitelerde Paylaş

BİR AKİL İNSAN....yın

"Onları isteyen/yapan allah değiy zul diyorsunuz. Uyduruk kitabınızda, bu masal anlatılıyor. Allahınız, neden gayet yanlış detaylar ile dolu bir şeyi, ustalık eseri olan kutsal kitapta anlatıyor? Allahınızı kurtarmak için saçmalıkları zule yıkıyorsunuz ama, bu durumda allahınızın bu zırvaların kutsal kitabınıza niye koyduğunu da söyleyebilmeniz gerekir.""" DEMİŞSİN,

Burada gayet yanliş detay falan yok. burada zulkarneynin çelik bir yapı yapması var. burada bakır deyip bir sürü hakaret ettiniz. Ayette bakır olmadığını, demire katran katıldığını söyledim ben. burada bilime aykırı bir ifade yok. asıl senin çeliği küçümsemen bilime aykırı. yanlış bir detay falan da yok. yanlış bir şey görseydi rabbim elbetteki bunu kurana almazdı. zukarneynin insanlardan yapmasını istediği bir şeyi Allah insanlardan istemiş gibi yansıtıyorsunuz ki bu çok yanlış ve kandırmaca. buna dikkat çekmek istemiştim.

bu arada daha önceki yorumlarda sorduğum sorulara da cevap veremiyorsun. en sağlam malzeme ne demiştim, cevap veremedin. madem cevabın yok o halde çelik için "en sağlam malzeme değil" deme.

KEHF 69 ayetinde demir-bakır karışımı değilde DEMİR - Karbon karşımı kullanarak çelik yapıldığını öğrenmiş olman sana baya koydu heraldeki şimdide çeliğe saldırıyorsun. Çeliğin şuçu yok kardeşim. çelik masum :) suçlu olan, bakırı size çelik diye yutturanlar. git onlardan hesap sor.

Pekiyi kardeş bu dağ nerede adresi ver bir ziyaret etlim imana gelelim

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...