Jump to content

Bu teoriler ne ayak ?

Recommended Posts

Teistlerin teorierden sadece "evrim teorisi" ile alıp veremedikleri var.Peki diger teorilerle neden ugrasmıyorsunuz agalar ?

Dalga teorileri, Işık teorileri, Atom teorileri, Eksiklik teorisi, Norton teorimi, Olasılık teorisi.. bir milyon teori var bunlar sizi neden rahatsız etmiyor teist arkadaşlar ? Sadece evrim teorisi rahatsız ediyor ?

Okullarda bu saydıklarımdan bir cogu okutuluyor ama evrim teorisi okutulurken kur'an'dan ornekler bilmem ne akıllı tasarım bir ton şeyde araya katılıyor.

Sebep ?

Sitelerde Paylaş

Teistlerin teorierden sadece "evrim teorisi" ile alıp veremedikleri var.Peki diger teorilerle neden ugrasmıyorsunuz agalar ?

Dalga teorileri, Işık teorileri, Atom teorileri, Eksiklik teorisi, Norton teorimi, Olasılık teorisi.. bir milyon teori var bunlar sizi neden rahatsız etmiyor teist arkadaşlar ? Sadece evrim teorisi rahatsız ediyor ?

Okullarda bu saydıklarımdan bir cogu okutuluyor ama evrim teorisi okutulurken kur'an'dan ornekler bilmem ne akıllı tasarım bir ton şeyde araya katılıyor.

Sebep ?

en son kenzo'dan ''nedensellik mantıksal bir zorunluluk değildir''i duyan forum müslümanlarının ilk fırsatta ''olasılık teorisi''ne karşı ''zorunluluk teorisi''ni dillendirmeye başlamasından şüphelenmiyor değilim açıkçası :)

Sitelerde Paylaş

Evrim teorisi farkında canlıların oluşumu ve çeşitliliği hakkında ateistlerin tek dayanağı olduğu için ve bu sitede tartııalacak diğer teoriler konunun dışına çıktığı için olabilir mi?

Sitelerde Paylaş

Sebep ?

:) sorunun cevabı forumda gizli

tüm forum evrim teorisi ile süslenmiş

bu teori teistlerin için sadece bir teori ama ateistler için her şey

tarihinde muslumangenc tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evrim teorisi farkında canlıların oluşumu ve çeşitliliği hakkında ateistlerin tek dayanağı olduğu için ve bu sitede tartııalacak diğer teoriler konunun dışına çıktığı için olabilir mi?

Bir bilimsel kuramı değerlendirirken ölçütün, ''karşıtımın işine yarar mı?'' mı olmalı, yoksa olgularla uyum mu?

Tersten düşünseniz bide: Belki de Tanrı'nın evreni yaratımı sürecini daha iyi anlayacağız evrimle, olamaz mı? :)

Bir ''mantık'' sorunu var burada: Evrim kuramı, Tanrı'nın yaratımını değilleyen birşey değil mantıksal olarak.

Sitelerde Paylaş

Google amcada arattım bizim zorunluluk teorisini ve müslümanların uydurdugu bir şey oldugu anlaşıldı.

Akrep sana cevap veriyim.

Evrim teorisi canlıların çeşitliligini acıklayan ve ateistlerin tek dayanagı degil bilim dunyasında bu konuda tek gecerli bilimsel teori oldugu için kabul goruyor.

Bunu ateizm ile bir ilgisi yok.İlk once mantık hatası yapmadan bir "mantık" yürütme yapabilirsen :) seninle tartışabiliriz.

Sitelerde Paylaş

Ben evrensel olarak bakıyorum konuya.Ateistforum'da neden boyle demiyorum.Teistlerde neden boyle diyorum.

Teistlerin tek eleştirdigi teori ve hakkında yüzde1 lik bilgiye bile sahip olmadan eleştirdikleri konu "evrim teorisi"dir.Bunları bu kadar meraklı yapan şey nedir ? Evrim teorisi=Tanrı yok denklemini kurmanız mı ?

Sitelerde Paylaş

Bir bilimsel kuramı değerlendirirken ölçütün, ''karşıtımın işine yarar mı?'' mı olmalı, yoksa olgularla uyum mu?

Tersten düşünseniz bide: Belki de Tanrı'nın evreni yaratımı sürecini daha iyi anlayacağız evrimle, olamaz mı? :)

Bir ''mantık'' sorunu var burada: Evrim kuramı, Tanrı'nın yaratımını değilleyen birşey değil mantıksal olarak.

Ben evrim teorisine asla karşıt olarak savunmadım. Araştırılsın kardeşim, ama bir kafatasına maymun çenesi eklenip insanın arageçiş formunun bilimsel kanıtı diye getirilmesin öyle değil mi? ;)

Sitelerde Paylaş

Ben evrim teorisine asla karşıt olarak savunmadım. Araştırılsın kardeşim, ama bir kafatasına maymun çenesi eklenip insanın arageçiş formunun bilimsel kanıtı diye getirilmesin öyle değil mi? ;)

Dostum, işte evrime dair yegane bildiğin 19.yy'da yapılmış bir sahtekarlık olunca, insan ister istemez kurduğun denklemlerin sebebini merak ediyor :)

Sitelerde Paylaş

Google amcada arattım bizim zorunluluk teorisini ve müslümanların uydurdugu bir şey oldugu anlaşıldı.

Akrep sana cevap veriyim.

Evrim teorisi canlıların çeşitliligini acıklayan ve ateistlerin tek dayanagı degil bilim dunyasında bu konuda tek gecerli bilimsel teori oldugu için kabul goruyor.

Bunu ateizm ile bir ilgisi yok.İlk once mantık hatası yapmadan bir "mantık" yürütme yapabilirsen :) seninle tartışabiliriz.

Mantık hatası değil ateistler de kabul edilsin diye 3 kağıtlar yapar. Bilimsel teoridir kabul. Ama ve lakin fanatiği olmayın değil mi?

Alttaki cevabımla aynıdır.

snapback.pnggerarddepardieu, on 07 April 2010 - 09:37 PM, said:

Tersten düşünseniz bide: Belki de Tanrı'nın evreni yaratımı sürecini daha iyi anlayacağız evrimle, olamaz mı? smile.gif

Sitelerde Paylaş

Dostum, işte evrime dair yegane bildiğin 19.yy'da yapılmış bir sahtekarlık olunca, insan ister istemez kurduğun denklemlerin sebebini merak ediyor :)

Araştırın yahu, benim merak ettiğim tek konu abiyogenez...

Sitelerde Paylaş

Yoo hiç de bile, bizimkisi sizin yalan ve işine gelmeyeni kirletme politikanıza karşı bir sahip çıkma sadece. Muhammed'in cinsel hayatını düzenleyen ayetlerin evreni hali hazırda yaratmış bulunan bir varlıktan gelemeyeceğini kestirebilemk için ne evrime teorisine gerek var ne de süper zekaya.

Sitelerde Paylaş

soruyu anlayın önce müslolar...

konu evrime gelince "adı üstünde teori" deyip geçiyorsunuz, diğer teoriler için ne diyorsunuz peki? kabul ediyor musunuz diğer teorileri??? etmiyorsanız-ediyorsanız, neden??

tamam tamam kabul ediyoruz...

Sitelerde Paylaş

Teistlerin zannettiğinin aksine evrim teorisi tanrının varlığı veya yokluğuyla ilgilenmez,materyalizmin temelini de oluşturmaz.Materyalizmin temelini oluşturan atom teorisidir.Bu da Darwin'den 2000 küsür yıl önce demokritos tarafından ortaya atılmıştır.

Eğer evrim teorisi dinle çelişiyorsa tüm bilimsel teoriler de çelişiyordur.

Mesela olasılık teorisi,ben elime zar alıp attığımda 1 gelme olasılığı 1/6 dır der.Halbuki Allah istemezse 0dır.Al sana çelişki.

Evrim teorisi ateizmin temel taşı falan değildir.Ateizm felsefenin doğuşu kadar eskidir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...