Jump to content

Cennette Hurilerin Patroniçesi "Hûbân"

Recommended Posts

manukyan yıllarca vergi rekortmeni olan biri. devlete olan katkısını unutmayın.. devlete zarar veren anarşikler cehennemde cayır cayır yanacağına göre devlete olan katkısından dolayı manukyan'ın cennette olması kuvvetle muhtemel.. bu da son anlarında müslümanlığı seçip tüm samimiyetiyle inanmışsa neden olmasın?

manukyan ismi olmaz ama menekşe ismini almışsa daha uygun.. fazla sırıtmaz..

Sitelerde Paylaş
CENNET HURİLERİ

Peygamber (SAV) buyurdu:

- Allahü teâlâ, hurileri dört türlü nesneden yarattı. Ayak parmaklarından dizlerine kadar zağferandan, dizlerinden göbeklerine kadar miskden, göbeğinden boyunlarına kadar amberden, boyun ile başları kâfurdan, saçları karanfildendir.

zağferan-misk-amber-kafur-karanfil... sayıyom sayıyom beş, öncesinde dört dio.

acaba kaçırdıım bi nokta mı war yoksa bi yanlşlık mı, yoksa maho matematik bilmediini tekrar mı kanıtlıo <_<

Senin aklın bu kadar çalışıyor işte. Asıl olan vücududur. Saçları ise onu tamamlayan kısmıdır ki buna da hukukta mütemmim cüz denir.

İşte bahsedilen dört kısımlarla ilgil açıklamalr yapılırken, insanın merak ettiği hususlardan biri de mütemmim cüzlerden olan saçkları olacak mı ve olacaksa da nasıl olacak olan; merağı da hemen cevaplayarak bir fıtrat okuması yapıp peygamberliğinin bir delilini daha gözlere gösterip akıllara ilan etmiştir.

Sitelerde Paylaş
Senin aklın bu kadar çalışıyor işte. Asıl olan vücududur. Saçları ise onu tamamlayan kısmıdır ki buna da hukukta mütemmim cüz denir.

İşte bahsedilen dört kısımlarla ilgil açıklamalr yapılırken, insanın merak ettiği hususlardan biri de mütemmim cüzlerden olan saçkları olacak mı ve olacaksa da nasıl olacak olan; merağı da hemen cevaplayarak bir fıtrat okuması yapıp peygamberliğinin bir delilini daha gözlere gösterip akıllara ilan etmiştir.

ya birader yazdıımı nerenle okuon bilmiom ama allah dört kısımdan yarattı diipte -"Allahü teâlâ, hurileri dört türlü nesneden yarattı. Ayak parmaklarından dizlerine kadar zağferandan, dizlerinden göbeklerine kadar miskden, göbeğinden boyunlarına kadar amberden, boyun ile başları kâfurdan, saçları karanfildendir."- bana ayak-diz zağferan, diz-göbek misk, göbek-boyun amber, boyun-baş kafur ve saçları karanfil die beş nesne sayarsa bende ona hssktir derim.

bilmiorm sen ne anladın we bana ne demk istedin ama bi de sen say ya da benm ilk yazdıımı tekrar oku. kaldı ki karanfil bu vücuttakilerden daa farklı bi nesne, demk ki 4 diil 5 ksımdan yaratılmşlar.

tarihinde crossfox tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 8 years later...

Cennetteki Nine paradoksu; Cennete sevdiklerimize kavuşacağız inşallah. genelde insanlar Ninelerini 60 yaş ve üzeri halleriyle tanıyıp benimserler. bu insanlar cennette genç halleriyle olacaksa ben ninemi cennette nasıl tanıyacağım? Ben Ninemi 70 yaşındaki haliyle benimsedim. Ninem 30'lu haliyle karşıma gelse tanıyamam bile. Cübbeli Ahmet çözümüne göre hak etmiş olarak cennetteysen istediğin herşey cennette sana gelir. Ölmüş anneni veya nineni görmek istiyorsan eğer, onları görürsün vs ama eğer Ninen cehennemde cayır cayır yanıyorsa, sana sureti gelir görünür, cehennemdeki yanarkenki gerçek görüntüsü değil. Yani nineni cennette istediğin yaşta suret şeklinde görürsün anlamı çıkar buradan. Bu yanıtı alınca Fatih Altaylı, Cübbeliye "peki bu sahtekarlık olmuyor mu" demişti. Cübbeli ise "orası size kalmış" demişti. 

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cennete haber kanalı varmı malüm  kim kaç huri aldı? yada  kimler cehnneme gitti en çok meak konusu cennem olsa gerek ya anen kardeşin dayın baban akraban bunlara insan üzülmezmi normal insan herkese özülürde ben müslüman mantığınıu merak ediyorum. yada kızdığın kimseler ohh olsun yanın geberin deyilmeyecekmisiniz. benim otağım daha güzel yaslandığım koltuk daha güzel bunu gibi bir çokm şey sayabiliriz. veya ibnenin bir gitmiş bütün üzümleri yamiş içiki bize kalmamış vs. haber kanalı olmalı bence. sadece kuranda cehnnemdki insan su istiyor cennetekide vermiyor o var ayet başklarıda vardır belki  ben hatırlamıyoryum

Sitelerde Paylaş

Cennete haber kanalı varmı malüm  kim kaç huri aldı? yada  kimler cehnneme gitti en çok meak konusu cennem olsa gerek ya anen kardeşin dayın baban akraban bunlara insan üzülmezmi normal insan herkese özülürde ben müslüman mantığınıu merak ediyorum. yada kızdığın kimseler ohh olsun yanın geberin deyilmeyecekmisiniz. benim otağım daha güzel yaslandığım koltuk daha güzel bunu gibi bir çokm şey sayabiliriz. veya ibnenin bir gitmiş bütün üzümleri yamiş içiki bize kalmamış vs. haber kanalı olmalı bence. sadece kuranda cehnnemdki insan su istiyor cennetekide vermiyor o var ayet başklarıda vardır belki  ben hatırlamıyoryum

Sitelerde Paylaş
On 27.03.2008 at 23:24, Calinos yazdı:

Aslında bu paylaşımlardan ben şunu anlıyorum. hani derler ya ked uaşamadığı ciğere murdar dermiş. Bu ve emsali meseleleri gördükçe arkadaşların içi gidiyor aslında.. Ama ne yapsınlar inanmadıkları için bu şekilde alaya alarak kendilerini teskin ediyorlar.

Yaşasın bizim için cennet yaşasın ateistler için de cehennem. ha cehennem sizin için cennetir. Çünkü siz yokluğa razı iken hiç olmazsa var olacaksınız cehennemde.. yani yaşasın sizin için de cehenem..

Biz ise şu anda cenneteki keyfiyetimizi de düşünmeyiz, cehennemdeki durumumuzu da sadeec vazifemizi yaaparız o kadar. Ama cehennemminden sığınır cennetini de ümit ederiz. Orada bize ne gibi nimetler verecekse de ona da her halde karışmayız. Ev sahibi evinde istediği gibi tasassruf eder.

Ben  Allha sordum senin hakına düşen bu malesef

8185incit9050179.jpg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...