Jump to content

Cennette Hurilerin Patroniçesi "Hûbân"

Recommended Posts

CENNET HURİLERİ

Peygamber (SAV) buyurdu:

- Allahü teâlâ, hurileri dört türlü nesneden yarattı. Ayak parmaklarından dizlerine kadar zağferandan, dizlerinden göbeklerine kadar miskden, göbeğinden boyunlarına kadar amberden, boyun ile başları kâfurdan, saçları karanfildendir. Şayet o hurilerin birinin ağzından bir damla su damlasaydı dünyada tuzlu su bulunmazdı. Hurilerin göğüslerinde ait oldukları mü'minin ismi yazılmış olacaktır. Parmakları, kulakları, boyunlarında çeşit çeşit akla hayale gelmedik mücevherleri vardır.

İbni Abbas (RA) rivayet eder:

- Cennette bir erkeğe verilen hurilerin başında hepsinden daha ziynetli ve güzel bir baş huri vardır. Ona, güzel mânâsına "Hûbân" derler. Güldüğü zaman dişlerinden nur çıkar. Diğer huriler ona âşık olurlar. Şayet ağzından bir damla su, acı denizlere düşmüş olsaydı şeker şerbeti gibi tatlı olurdu.

İbni Mes'ud'un (RA) rivayetine göre Peygamber Efendimiz anlatıyor:

-Cebrail kardeşim anlatıyor: "Cennette, meleklerin altın, gümüş madenlerinden köşkler, saraylar yaptıklarını gördüm. Bazen inşaatı tatil edip birbirlerine:

- Durun, durun! Tasarrufumuz, harcımız kesildi, derler

- Sizin tasarrufunuz, harcınız nedir? diye sorduğumda, bana:

- Bu yaptığımız köşkler, sarayların harcı, mü'minlerin hayır amelleridir. Bir mü'min hayır işlerinden uzaklaşırsa biz de inşaatı durdurur, dinleniriz, cevabını verdiler."

kaynak

islamiyet.gen.tr

Cennette ki seks kolelerini duydum ama patroniceyi ilk defa duyuyorum :blink:

Bu ne cennetmis kardesim..fuhus yatagi!!

Istanbulda olsa polis baskin duzenler!!

Sitelerde Paylaş

ordada zebaniler basçak heralde. alıp götürcekler cehenneme :P

ulan yüzlerce huri yetmedi bide üstüğne baş huri :) bu heralde en ateşlisi olacak :P

ulan asıl bu ne saçmalık. cennette neyin inşaasını yapıyorlar. hurma ağacı inşaasımı :P

cebrail kardeşim anlatıyor: "Cennette, meleklerin altın, gümüş madenlerinden köşkler, saraylar yaptıklarını gördüm. Bazen inşaatı tatil edip birbirlerine:

- Durun, durun! Tasarrufumuz, harcımız kesildi, derler

- Sizin tasarrufunuz, harcınız nedir? diye sorduğumda, bana:

- Bu yaptığımız köşkler, sarayların harcı, mü'minlerin hayır amelleridir. Bir mü'min hayır işlerinden uzaklaşırsa biz de inşaatı durdurur, dinleniriz, cevabını verdiler."

heriflere bak ya. padişah sanıorlar kendilerini. ohh saraylar mücheverler kadınlar.

demekki padişahlar cenneti yaşamışlar.ee mümindiler de devamını getirirler cennette

tarihinde tribuss tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

EN ÜSTTEKİ YAZIYA BENDE ULAŞMIŞTIM

şöyle oldu .: birol güvenin havalimanı diye star tv de gösterilen dizisi vardı..

oradaki karının adı huban öztoprak..(( huban güzeller güzeli demek ))

ya şunun fotoğraflarını inidreyim doğum tarihine bakayım derken bu yazıya ulaşmıştım..nokta..

Sitelerde Paylaş

cennete gidecek arkadaslara bir tavsiye..

cennete girer girmez hubani ayartmaya calissinlar..

Hubani ayarlamis bir muminin cenneteki karizmasini dusunebiliyor musunuz?

gerci muho coktan kafaya almistir hubani..muho'nun oldugu yerde kari kapmak zor.

Sitelerde Paylaş

onu bir harem darbesi ile cennetten indirip en iyi ihtimalle arafa göndeririz..

ama huban kimin olacak

bu forumda ona layık kim varki

orada aramızda kavga çıkmasa bari... tüm ateistler kardeştir..

bir ateist diğer ateist kardeşini 3 günden fazla bir sürede aramassa 72 huri sayısını 69 a düşürüveririz

hazreti maldini hoca efendi..nokta..

Sitelerde Paylaş
Allahü teâlâ, hurileri dört türlü nesneden yarattı. Ayak parmaklarından dizlerine kadar zağferandan, dizlerinden göbeklerine kadar miskden, göbeğinden boyunlarına kadar amberden, boyun ile başları kâfurdan, saçları karanfildendir.

Ingiliz mitolojisinde bunlara Spriggan derler. Cocuklar duymasin ruyalarina girer, ne bu boyle canavar gibi?

Spriggan.jpg

Visit My Website

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar hepinizi kınıyorum :lol:

onların hepsi birer mecaz...

hepsi birer misal.saf araplar daha iyi anlasın diye...

bunları hemen tevil eder,mantıklı bir şekle sokarlar müfessirler.korkmayın siz.uzun uzun da felsefi izahlar yaparlar bi de...

insanlık düşmanı dinsizler sizi.dünyayı bu hale siz getirdiniz zaten... :angry:

(rivayet hangi kitapta geçiyor bilmiyorum ama müslümanların kuran'dan sonraki en önemli kitapları olan buhari ve müslim'de de böyle müthiş misaller var.tavsiye ederim)

Sitelerde Paylaş

Aslında bu paylaşımlardan ben şunu anlıyorum. hani derler ya ked uaşamadığı ciğere murdar dermiş. Bu ve emsali meseleleri gördükçe arkadaşların içi gidiyor aslında.. Ama ne yapsınlar inanmadıkları için bu şekilde alaya alarak kendilerini teskin ediyorlar.

Yaşasın bizim için cennet yaşasın ateistler için de cehennem. ha cehennem sizin için cennetir. Çünkü siz yokluğa razı iken hiç olmazsa var olacaksınız cehennemde.. yani yaşasın sizin için de cehenem..

Biz ise şu anda cenneteki keyfiyetimizi de düşünmeyiz, cehennemdeki durumumuzu da sadeec vazifemizi yaaparız o kadar. Ama cehennemminden sığınır cennetini de ümit ederiz. Orada bize ne gibi nimetler verecekse de ona da her halde karışmayız. Ev sahibi evinde istediği gibi tasassruf eder.

Sitelerde Paylaş

evet çok imreniyorum size.

ve inanmak geliyor içimden

cayır cayır yanma hissi kapladı bedenimi.

veya hurilerle fantazilirimi gerçekleştirmek için düzinelerce

senaryo yazdım kafamda.

ve ben inanmaya yüz tuttum 2 dakika önce

tamam'mı istediğini duydun mu ?

calinos.

naber ?

Sitelerde Paylaş

CENNET HURİLERİ

Peygamber (SAV) buyurdu:

- Allahü teâlâ, hurileri dört türlü nesneden yarattı. Ayak parmaklarından dizlerine kadar zağferandan, dizlerinden göbeklerine kadar miskden, göbeğinden boyunlarına kadar amberden, boyun ile başları kâfurdan, saçları karanfildendir.

zağferan-misk-amber-kafur-karanfil... sayıyom sayıyom beş, öncesinde dört dio.

acaba kaçırdıım bi nokta mı war yoksa bi yanlşlık mı, yoksa maho matematik bilmediini tekrar mı kanıtlıo <_<

Sitelerde Paylaş

Din, toplumsal takıntımızdır, takıntılarılarımız ise bireysel dinimizdir. ~Sigmund Freud

Libidonun insan psikolojisi üzerindeki tahakkümü.

Dinin toplum psikolojisi üzerindeki tahakkümü.

İnsan psikolojisinin din üzerindeki tahakkümü.

Libidonun toplum psikolojisi üzerindeki tahakkümü.

Değerli bilim insanını saygıyla analım.

Sitelerde Paylaş
Biz ise şu anda cenneteki keyfiyetimizi de düşünmeyiz, cehennemdeki durumumuzu da sadeec vazifemizi yaaparız o kadar. Ama cehennemminden sığınır cennetini de ümit ederiz. Orada bize ne gibi nimetler verecekse de ona da her halde karışmayız. Ev sahibi evinde istediği gibi tasassruf eder.

bi arkadaşımın çok güzel bi yazısı vardı. şöyle;

allah 5 ton gübre yaratsa önüne yığsa bu benim emrimdir yiyeceksin dese yermisin ? hiç bir şeyi sorgulamadan, en azından "ya ben bunu niye yiyeyim" demeden yermisin ?

Sitelerde Paylaş
bi arkadaşımın çok güzel bi yazısı vardı. şöyle;

allah 5 ton gübre yaratsa önüne yığsa bu benim emrimdir yiyeceksin dese yermisin ? hiç bir şeyi sorgulamadan, en azından "ya ben bunu niye yiyeyim" demeden yermisin ?

abim kucukken bana "sana babam 'bisiklet alacağım' dese , bizim çöpteki çürük domatesleri yer misin?" diye sorardi. aklima guzel cocukluk anilarimi getirdin. bravo..

Sitelerde Paylaş
Aslında bu paylaşımlardan ben şunu anlıyorum. hani derler ya ked uaşamadığı ciğere murdar dermiş. Bu ve emsali meseleleri gördükçe arkadaşların içi gidiyor aslında.. Ama ne yapsınlar inanmadıkları için bu şekilde alaya alarak kendilerini teskin ediyorlar.

Yaşasın bizim için cennet yaşasın ateistler için de cehennem. ha cehennem sizin için cennetir. Çünkü siz yokluğa razı iken hiç olmazsa var olacaksınız cehennemde.. yani yaşasın sizin için de cehenem..

valla böyle bi kimin şeyi kimin şeyinde şeklinde bir ortamda olmamayı yeğlerim...

gögüsleri yeni tomurcuklanmış kızlar sizin olsun...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...