Jump to content

Ateizm çok yaygın

Recommended Posts

Bu arada klise ve halifeliğin nasıl siyasi gücünü kaybettiğini soruyorsan eğer (liseyi bitirdiysen bunu bilmen lazım) tarih kitaplarında yazıyordur. Malazgirt zaferiyle türklerin anadoluya girmesi ve istanbulun fethiyle osmanlının kliseyi kontrol altına aldığını. Coğrafi keşifler ve sanayi devrimiyle osmanlının ekonomik siyasi ve bunlarla bağlantılı olarak halifeliğin artık siyasi gücünün ortadan kalktığını biliyorsundur galiba..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 137
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bilemeyeceğim artık, eğer bir gün türkiye'nin tamamına takını ateist-dinsiz olursa, türkiye'de ateizmi konuşmanın zerre anlamı kalmayacaktır :) hepsi bu kadar basit.

Olasılıklara gerek yok ben sana söylüyorum hiçbir zaman bu olmayacak Özellikle de Türkiye Cumhuriyetinde.

Sitelerde Paylaş

türk-islam kültürünün gercek degerlerini avrupadaki sapik yasam tarzlarina esit mi tutuyorsun veya onlari üstünmü tutuyorsun? Avrupada yasamadigin icin burdaki toplumsal konulara dair bi fikir yürütmen zor gibi gözüküyor. Burda insanlar her türlü serbestligi yasadigi icin artik yeni sevk bulamiyor ve bunun bunalimina giriyor, ortaya binbir cesit sapikliklar cikiyor. Git Amsterdamdaki sex müzesine. Kapidan iceri 18 yas alti cocuklar giriyor kimsenin kontrol ettigi yok. Müze de "normal sex" müzesi olsa bisey demicem, resmen sapiklik müzesi. Odanin birisinde hayvan sexi resimleri asili ve video izliyebiliyorsun. Kari cömelmis domuzla iliskiye giriyor. Inanmiyorsan git bak. Insanlara dindeki gibi ahlaki sinirlama getirmessen ve ögretmessen böyle olur. Toplumsal Sinir daima biraz daha kayar sonunda da ortadan kalkar.

Spiritüel uyanmayi ben bir yerimden uydurmuyorum. Toplumsa arasdirmalar bunu gösteriyor. Bir cok Insani artik kuru bir materiyalizim mutlu etmiyor.

evet cinlere inaniyorum ve görmedigimiz ve anlamadigimiz bir cok seyin de var oldugnu düsünüyorum.

Avrupa'da yaşamadığımı nereden çıkarttın? İşte hep böylesiniz, arapça bilmeyen kuran okuyamaz, avrupalı eşi olmayan avrupa hakkında konuşamaz, al işte avrupa'da çeşitli ülkelerde toplam yedi sene geçirmiş birine rast geldin, haydi bakalım. Ben ne görmemişim de sen görmüşsün? Avrupa'da ne olmuş da türkiye'de olmamış? Türkiye avrupa'dan bile yozdur. Sen ne diyorsun? Millet burada kan davası adına öz kızını takibe alıp öldürtüyor. O çok bayıldığın osmanlının bize bıraktığı güzel miraslardan biri. Düğünde çıkıp ortalığa ateş ediyor, birbirini vuruyor. Avrupa sapkınlıkta türkiye ile mi yarışacakmış?

Yanı sıra cinleri görmediysen ve anlamadıysan nasıl inanıyorsun?

Muhammedin uçan atı şimşek konusunda ne düşünüyorsun?

Ya da musa'nın asası?

Sitelerde Paylaş

Ateizm ülkemizde yaygın falan değildir.

Bu iddiayı ortaya atan her kimse herhalde büyük şehirlerin gözde semtlerinde yaşayan, gözlem yeteneği olmayan ve yaşadığı semtin dışına hiç çıkmayan biridir.

Çünkü; tam tersine Türkiye sürekli olarak muhafazakarlaşmakta ve İslam'ın karanlığına gömülmektedir.

Bunun aksini iddia eden ya kördür ya da yalancıdır.

AKP iktidarı ile birlikte gözle görülür bir Osmanlılaşma yaşanmıştır/yaşanmaktadır.

Bu noktada aldatıcı olan ise dini inançlarını yaşayan kesimin İslam'ın gerçekte ne olduğunu bilmeyen/bilmek için araştırma yapma gereği bile duymayan, modanın rüzgarına uyup dine yönelen düşük zekalı kitlenin tavrıdır. Ve yine bu düşük zekalı kesim, kalemini satmış iktidar yalakalarının uydurduğu senaryoya aldanıp Türkiye'nin çağ atladığına inanabilmektedir...

Kısacası gerçekten de geri zekalı bir milletiz.

Ve bu nedenle de ateizmin yaygon olabileceği en son ülkelerden biriyiz...

Sitelerde Paylaş

Şuna orta zekalı diyelim MrGuitarr. Maalesef kabul etsek de etmesek de durum bu. Ülkemizde bireysel bazda IQ su yüksek seviyede olanlar elbette var ama bu kaideyi bozmuyor. Ortalama zekamız ne yazık ki düşük. Ortadoğu ülkelerinde de bu böyle. Bu yüzden bu ülkelerde sorunlar bitmek bilmiyor ve sorunlarını sakin bir şekilde çözemiyorlar. Kendi aralarında ve çevreleriyle sürekli kavga içindeler. Ülkemizde de zeka yerine kurnazlık yüceltiliyor. Halkımızın büyük çoğunluğu bu iki kavramın farklı şeyler olduğunun bilincinde bile değil. Toplumsal zekanın ülkelerin gelişmişlik düzeyiyle doğrudan bağlantılı olduğunu düşünüyorum.

tarihinde epitaph tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Avrupa'da yaşamadığımı nereden çıkarttın? İşte hep böylesiniz, arapça bilmeyen kuran okuyamaz, avrupalı eşi olmayan avrupa hakkında konuşamaz, al işte avrupa'da çeşitli ülkelerde toplam yedi sene geçirmiş birine rast geldin, haydi bakalım. Ben ne görmemişim de sen görmüşsün? Avrupa'da ne olmuş da türkiye'de olmamış? Türkiye avrupa'dan bile yozdur. Sen ne diyorsun? Millet burada kan davası adına öz kızını takibe alıp öldürtüyor. O çok bayıldığın osmanlının bize bıraktığı güzel miraslardan biri. Düğünde çıkıp ortalığa ateş ediyor, birbirini vuruyor. Avrupa sapkınlıkta türkiye ile mi yarışacakmış?

Yanı sıra cinleri görmediysen ve anlamadıysan nasıl inanıyorsun?

Muhammedin uçan atı şimşek konusunda ne düşünüyorsun?

Ya da musa'nın asası?

Demekki belli bir beklenti cersevesinde, sahip oldugun önyargilari kuvetlendirmek icin gitmisin. Burda bi takim insan zaten ahlaki cöküntünün kötü boyutunun farkinda degil ve bunu serbestlik ilkesine yararli olarak bile görüyorlar. Kan davasi vs cahilikden dolayi oluyor. Her gelenegin dogru oldugnu kimse söylemiyor zaten. Sapik insan her toplumda vardir. Avrupadaki sapiklik ise artik normal hale gelmis. genel olarak köylü anadolu insani saf ve temizdir. Yabanci olarak git seni misafir ederler yatmaya yer bulurlar en iyi sekilde davranirlar. Yoklugu bolluk olarak algilarlar ve modern toplumlar gibi yeni sevkler pesinde kosmazlar. Istekleri azdir, yeni istekler üretmezler. Mutlu olmak icin dünyanin parasini istemezler.... Istersen sana burdaki sapikliklardan baska bir örnek veriyim. Bir kiz arkadasim var, kendisi 7 yasindayken kaldigi oda da kendisi bilgisaray ile oynarken yan yatak da ondan 10 yas büyük ablasi erkek arkadasinla sex yapiyor. Annesi ve babasi ciplak ortalikda dolasiyor. Evet kiz simdi 24 yasinda ve sex yaparken kendisine küfür edilmesini, bogulmasini ve vururmasini istiyor. Bi-sexüel eylimli. Önüne gelenle sex yapiyor. Sihinsel hastalik olarak depression ve ortama girme korkusu yasiyor onun icin ise, okula, alis verise vs gidemiyor. Böyle bir sapikligi anadolun saf bir köyünde düsünebiliyormusun?

Ben Allah katina her türlü mucizenin gercekligine inaniyorum. Allah istese fil de ucar daglar da yikilir. Koskoca evren meydana gelmis sanki bir at mi ucamicak?

Sitelerde Paylaş

Demekki belli bir beklenti cersevesinde, sahip oldugun önyargilari kuvetlendirmek icin gitmisin. Burda bi takim insan zaten ahlaki cöküntünün kötü boyutunun farkinda degil ve bunu serbestlik ilkesine yararli olarak bile görüyorlar. Kan davasi vs cahilikden dolayi oluyor. Her gelenegin dogru oldugnu kimse söylemiyor zaten. Sapik insan her toplumda vardir. Avrupadaki sapiklik ise artik normal hale gelmis. genel olarak köylü anadolu insani saf ve temizdir. Yabanci olarak git seni misafir ederler yatmaya yer bulurlar en iyi sekilde davranirlar. Yoklugu bolluk olarak algilarlar ve modern toplumlar gibi yeni sevkler pesinde kosmazlar. Istekleri azdir, yeni istekler üretmezler. Mutlu olmak icin dünyanin parasini istemezler.... Istersen sana burdaki sapikliklardan baska bir örnek veriyim. Bir kiz arkadasim var, kendisi 7 yasindayken kaldigi oda da kendisi bilgisaray ile oynarken yan yatak da ondan 10 yas büyük ablasi erkek arkadasinla sex yapiyor. Annesi ve babasi ciplak ortalikda dolasiyor. Evet kiz simdi 24 yasinda ve sex yaparken kendisine küfür edilmesini, bogulmasini ve vururmasini istiyor. Bi-sexüel eylimli. Önüne gelenle sex yapiyor. Sihinsel hastalik olarak depression ve ortama girme korkusu yasiyor onun icin ise, okula, alis verise vs gidemiyor. Böyle bir sapikligi anadolun saf bir köyünde düsünebiliyormusun?

Ben Allah katina her türlü mucizenin gercekligine inaniyorum. Allah istese fil de ucar daglar da yikilir. Koskoca evren meydana gelmis sanki bir at mi ucamicak?

Her toplumda sapık vardır. Anadoluda da sapıklık gayet normaldir. Sokakta kızlara laf atmak normaldir. Haraç normaldir. Toplu taşımada taciz normaldir. Sen türkiye görmemişsin, avrupadan bahsediyorsun. Sana tavsiyem haftada en az bir kere evden çık, dışarıyı gör. Bana da neyi görmek için nereye gitmişim anlatmaya kalkma.

Anadolu insanının çoğu ne saftır ne de temizdir. Anadolu insanı tembeldir, dolandırıcıdır, çıkarcıdır, kincidir. Sudan sebeplerle dövüşür, birbirini bıçaklar. Erkekleri testesteron manyağıdır. Kadınları alaturkadır. Diyebiliyorsan yalan söylüyorsun de, bırakıp gidiyorum şu forumu. Haydi bakalım.

Bırak allahın arkasına saklanmayı da söyle uçan atlara inanıyor musun?

Konuşan karıncalara?

Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...
Bizleri güzel bir gelecek bekliyor.

bunlar tatava.dünyayı yönetenler dinin iyi bir uyuşturucu olduğunu iyi biliyorlar ve bizi iyi bir geleceğin beklediğini düşünmemiz çok manasız.onun için gerçekleri görmek zorundayız.din bilimi bile gölgede bırakıyor sahte çarptırmalarıyla.insanlar dine daha çok değer veriyorlar bu da kapitalizmin işine geliyor.onun için ütfe hikaye değil gerçekleri yazalım.

buarada hoşbulduk :)

Sitelerde Paylaş

Ateizm nasıl mı yaygın?

Nereye gitsem, kiminle konuşsam, kiminle dünya görüşü alışverişinde bulunsam, hangi şehirde, şehrin hangi bölgesinde, toplumun hangi kademesinden ve hangi yaş grubunda olursa olsun insanlarda bir dinsizlik mevcut.

Toplum içinde allah kelimesini ağızlarına sakız eden bu insanlar kişisel tartışmalarımızda gayet makûl ve mantıklı konuşuyor, uçan atlara, cinlere perilere inanmadıklarını rahatlıkla dile getiriyorlar.

Bana büyüler ve görünmez bilinmez korkuların yerini yavaş yavaş bilincin ve farkındalığın aldığını her dışarı adım attığımda hatırlatıyorlar.

Bazen varoşlardaki bir kahvede, köşedeki büfede bile iki laf ettiğimde fark ediyorum ki, birkaç cübbeli şovmen çıkıntı hiç mühim değil.

İnsanın mantığını kendisine şahit kabul eder mi ? Yukarıdaki anlatıma göre hayır.Yaşadığımız,tartıştığımız alanlarda ki dialoglarımıza göre hayır.Müslümanda aynı durumda,ateistte aynı durumda.İnsan kendi mantığını şahit kabul etmez.

Onun içinde yalpalar durur.İnsanlığın beklediği gelecek bir tekerrürden ibarettir.Geçmişte örnekleride mevcuttur.

Gelecekte dünden farklı pek bişey olmayacak.Süreç hafif yoğunluk değiştirerek,kimi zaman oraya daha çok kimi zaman buraya doğru daha çok bükülerek devam edecektir.Düne bakınca yarının getirisini görmek az çok mümkündür.

Sitelerde Paylaş

Avrupadan katilan biri olarak diyorum ki Türkiyede ki yozlasmislik, sapiklik, ahlaksizlik Avrupa nin fersah fersah ötesinde, bunlari disaridan daha objektif görebiliyor insan , ülkede yasayipda gözlerinizin bu kadar kapali olmasina cok sasiriyorum, hergün düzenli Türk gazetelerini okuyup Türk tv lerini izlerim,gördüklerim,okuduklarimdan igrenir hale geldim.

Pisligin batakligin icinde debelenip duruyorsunuz, baskalarina bok atmak yerine kendi kapinin önüne bakiverseniz cok daha iyi olacak,

Sitelerde Paylaş

Avrupadan katilan biri olarak diyorum ki Türkiyede ki yozlasmislik, sapiklik, ahlaksizlik Avrupa nin fersah fersah ötesinde, bunlari disaridan daha objektif görebiliyor insan , ülkede yasayipda gözlerinizin bu kadar kapali olmasina cok sasiriyorum, hergün düzenli Türk gazetelerini okuyup Türk tv lerini izlerim,gördüklerim,okuduklarimdan igrenir hale geldim.

Pisligin batakligin icinde debelenip duruyorsunuz, baskalarina bok atmak yerine kendi kapinin önüne bakiverseniz cok daha iyi olacak,

Nasıl debelenmesinler, Amerika izin vermiyor ki?

Namussuz ABD, Türk halkının elini kolunu bağlıyor; gece gündüz Türkiye'yi nasıl perişan ederi diye hain planlar üretip duruyor, deprem yaratıp milleti perişan ediyor.

Yoksa, bu millet ışık hızının bile ötesine gider vallahi.

:)))

tarihinde DİRİLİŞ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nasıl debelenmesinler, Amerika izin vermiyor ki?

Namussuz ABD, Türk halkının elini kolunu bağlıyor; gece gündüz Türkiye'yi nasıl perişan ederi diye hain planlar üretip duruyor, deprem yaratıp milleti perişan ediyor.

Yoksa, bu millet ışık hızının bile ötesine gider vallahi.

:)))

Bor madenini de cikarttirmiyor o hinzirlar, birde petrol kuyularimiza beton döküp kapatiyorlar :)

Sitelerde Paylaş

Konuyu açan arkadaşın dediği durumu Kıbrıs'ta çok daha iyi gözlemleyebilirsiniz..

Geçen sene ramazan ayında Güzelyurt'ta gündüz vakti o güneşi altında elimde kolamla yürürken; ilerde tabureye çökmüş baya ülkücü bıyıklı; giyinişi,saç şekli her şeyiyle tam bir muhafazakar tipte bir adamın oturduğunu farkettim. Kesin bir olay çıkartacak diye tırsa tırsa yanında geçerken baktım adam sigara içiyor.. Ben buraya ilk geldiğimde o ramazan ayıydı ama Ercan'a ayak basar basmaz unuttum ramazanda olduğumuzu.. Top patlayınca çoçuklar dalga geçiyor. İftar ezanı okunduktan 10 dakika sonra lahmacun sipariş edince hiç bir sorun yaşanmıyor. Ramazan mamazan dinlemeden her gece mahallenin gençleri içiyorlardı.. Benim memlekete en dinle imanla alakasız insanlar bile ramazandan önceki son gece jubile yapıp bir ay içki içmezlerdi..

Bir de benim okulum olduğu yerde 5-6 ay öncesine kadar cami yoktu..İnşaat vardı ama ezan yayını yapmaya yılbaşında başladı.. Daha 6 aydır açık olmasına rağmen buranın halkı imam kavga etti. Bir cenaze namazı sırasında ilk defa yerli halkı bu kadar kalaba gören iman niye camiye gelmiyorsunuz hep öğrenciler var birinizi görmedim şurda diyor.. Ahali de "Bizden öyle müslümanlık beklemeyin" diye imamı azarlıyor.

Ama tüm bu insanlara sorsan hepsi Müslüman..

Bence bunun sebebi şu; İnsanlar şöyle düşünüyor... "-Ben Kimim", "-Türk", "-Türkler Nedir?", "-Müslüman", "-O halde bende öyle olmalıyım" "-Boşuna düzenden ve toplumdan farklı,parmakla gösterilen biri olmamama gerek yok"..

Sitelerde Paylaş

Ateizm nasıl mı yaygın?

Allah-u Teâla Hazretleri belirtmiş.Bunu siz bilemezsiniz.Kıyamet Gününe yakın bir zamanda insanların çoğunun sapıtacağını zaten yüce Rabbimiz belirtmiş.Âyeti Kerimelere bakın.

Nereye gitsem, kiminle konuşsam, kiminle dünya görüşü alışverişinde bulunsam, hangi şehirde, şehrin hangi bölgesinde, toplumun hangi kademesinden ve hangi yaş grubunda olursa olsun insanlarda bir dinsizlik mevcut.

Çoğunun sabırlı olamadıklarını gösterip,kendince bir 'çare'ler arayıp kendilerini tatmin etmektir.Ama felaket gelip çattı mı yine Allah'a yönelirler.

Toplum içinde allah kelimesini ağızlarına sakız eden bu insanlar kişisel tartışmalarımızda gayet makûl ve mantıklı konuşuyor, uçan atlara, cinlere perilere inanmadıklarını rahatlıkla dile getiriyorlar.

Periyi bilmem böyle bir şey duymadım ama cinniler vardır.Bizzat Kur'an'da mevcut var olduklarına dair.Onları hayalet gibi görmek doğru olmaz.Onlarda bizim gibi fırkalara ayrılmış cemaat halinde yaşayan toplum gibidirler.Dinsizi var imanlısı var.

Bana büyüler ve görünmez bilinmez korkuların yerini yavaş yavaş bilincin ve farkındalığın aldığını her dışarı adım attığımda hatırlatıyorlar.

Yanlış yola kaymak üzeresin,(kaydın mı yoksa)dikkat et bence.Konuları aklından iyice filtre sonra problemi ara.Büyü de veya sihir mi ne diyorsan bunun adına...Vardır(!) Sen galiba Kur'an-i Kerîm okumadın..Bahseder.Allah sana dinine inan bilime inanma mı diyor.Çok yanlış ya.Üzülüyorum valla böyle senin gibi insanlara.Nasıl doğru yoldan döndürülüyorsunuz.Allah bizzat Müslümanın çalışkan olması gerektiğini,ilmî,fennî,matematik,astronomi alanlarda çalışma yapmamızıda hadis-i şeriflerden de görüyoruz.Bir Müslüman neden bir ateistten (hirstiyan-yahudi,ki kaldıysa bu dinler) geri kalsın?Ama büyünün var olduğuna da inan çünkü vardır.Eski Mısır zamanında,yani Hz.Musa peygamber dönemlerinde,sihir yapılıyordu firavunun çok maharetli büyücüleri tarafından.Olmayan bir şeyi kullanan olur muydu?Ama büyü yapmak gerçekten günahtır.Çünkü kişi niye büyü yapar,bunu altında bir kötüşük vardır da ondan.Biri senin canını yakmıştır,sende onunkini yakmak için büyüye başvuruyorsun.Örnek veriyorum.Burda seni kastetmiyorum.Yapanlara sölüyorum.Sihir yapan kişi Allah'tan hiç bir şey beklemeyerek,sırf kendi emeline kendi yaptığı büyü ile kaderi etkilemek ister.Halbuki Allah izin vermedikçe etkileyemez!

Bazen varoşlardaki bir kahvede, köşedeki büfede bile iki laf ettiğimde fark ediyorum ki, birkaç cübbeli şovmen çıkıntı hiç mühim değil.

Evet güzel söylemişsin.'cübbeli şovmen hocalar' Aynen katılıyorum sana.Mâalesef İslam'ı iyi gösteremeyen,her bir şeyinde <birşey yaptığını zanneden> insanlar türedi son zamanlarda.Bu da tabi Allah'ın bir tecellisidir.Ama Mü'min kullarına merhametsizliğinden değil,gerçekte kimin gerçek Allah'ın kulu ve Allah'ın düşmanı ortaya çıkması içindir bu plan! *Geçici bir yurdda sıkıntı çekerim önemli olan sonsuz yurdda sıkıntı çekmemek dürtüsüyle Müslümanlar hep bir umut içindedirler elhamdülillah.Umut ne kadar güzel bir olgudur.Ama sırf şovcu biri çıkıp İslam'ıda bunlara yakıştırıp,o zaman onlarında diğerlerinden farkı kalmıyor ki.Allah güzel demiş valla.Kim ne yaparsa kendine yapar.Sizler diyor Allah'a zarar eriştirecek değilsiniz.Ama siz Allah'a muhtaçsınız.Ama insan tabi asi bir yaratıktır.Öteki tarafta nasıl kabul edeceğini gördüğümüzde hali içler acısı olacaktır.Son derece pişman (sonsuz bir pişmanlık duygusu,acı veren,rahatsızlatıcı)gözleri düşmüş umutsuzluktan.Biliyor,o alevi şiddetli,kahrından yanan cehennem ateşine gireceğini.<Allah muhafaza> Biz bunları anlatıyoruz,aklınız başınıza gelsin diye.Çünkü öylesi zor bir hesaptan çgeçeceğiz ki,bu yaptığım az bile kalır.Neyse son paragrafına geçiyorum...

:lol:Hay Allah! Sen ciddi misin yoksa şaka felan mı yapıyorsun? Gelecek mi kaldı ya,sen dünyada yaşamıyor musun yoksa?Dünyanın haline bir bak.Nüfus çoğalıyor,kadınlar artıyor,gıda orjinlerini kaybediyor,kaynaklar azalıyor.'Güzel olacak' ha. Sizler varya gerçekten insanları doğru yoldan alıkoymak için elinizden gelenini yapıyorsunuz.Çok iyi kandırmayı başarıyorsunuz,tablo onu gösteriyor.Şeytanda tam destek vermiş sizinle.Ama sonunuzu düşünmüyorsunuz.Ah bir bilseniz,bu yaptıklarınızın sonunda hesapta neler göreceğinizi.Allah bir ayeti kerimede buyuruyor: Kıyamet kendi saatinde kopacak ama onu diyor Allah değil,insanların yaptıkları kendi elleriyle kopartacaklar.İşte görüyoruz,ozon tabakası bilmem kaç açıdan delinmiş.Ürünler kanser saçıyor.Bazı soğuk iklimli bölgeler sıcak çekiyor veya onun tam tersi.Afetler arttı.Sapıklıklar çoğaldı.Bu mu güzel gelecek.80'li yıllarda yine şikayet ediyorduk ama bu zamanları görünce meğersem ne bal-kaymak dönemmiş diyorum vallah.Dünya git-gide bozulmakta,hem ahlakî olarak,hem sosyal olarak.Ne bilim Allah hakkımızdan hayırlara vesile kılsın.

tarihinde Mücahid31 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

:lol:Hay Allah! Sen ciddi misin yoksa şaka felan mı yapıyorsun? Gelecek mi kaldı ya,sen dünyada yaşamıyor musun yoksa?Dünyanın haline bir bak.Nüfus çoğalıyor,kadınlar artıyor,gıda orjinlerini kaybediyor,kaynaklar azalıyor.'Güzel olacak' ha. Sizler varya gerçekten insanları doğru yoldan alıkoymak için elinizden gelenini yapıyorsunuz.Çok iyi kandırmayı başarıyorsunuz,tablo onu gösteriyor.Şeytanda tam destek vermiş sizinle.Ama sonunuzu düşünmüyorsunuz.Ah bir bilseniz,bu yaptıklarınızın sonunda hesapta neler göreceğinizi.Allah bir ayeti kerimede buyuruyor: Kıyamet kendi saatinde kopacak ama onu diyor Allah değil,insanların yaptıkları kendi elleriyle kopartacaklar.İşte görüyoruz,ozon tabakası bilmem kaç açıdan delinmiş.Ürünler kanser saçıyor.Bazı soğuk iklimli bölgeler sıcak çekiyor veya onun tam tersi.Afetler arttı.Sapıklıklar çoğaldı.Bu mu güzel gelecek.80'li yıllarda yine şikayet ediyorduk ama bu zamanları görünce meğersem ne bal-kaymak dönemmiş diyorum vallah.Dünya git-gide bozulmakta,hem ahlakî olarak,hem sosyal olarak.Ne bilim Allah hakkımızdan hayırlara vesile kılsın.

Herkesin ahlaki anlayışı farklıdır . Evrensel bir ahlak yasasından bahsedebildigin vakit kuranın evrensel mesajına herkesin kulak asmasını beklersin . İnsanları korkutmaktan başka birşey yaptıgınızı bu yaşıma kadar görmedim . İnsanlara kendi dogrularını dayatmak ziyade egitimi , bilimi destekleyerek onların dogruları kendisinin bulmasını istemek daha dogru olacaktır .

Herkes kafasında bir islam yaratmış ona inanıyor . Sizler yozlaşmış dinin bireyleri olarak karşı cemaate bile düşman kesilirken , islam aleminde bir görüşte sabit kalamamışken insanları dinsizlikle suclayamazsınız . Kendi sezgilerinizi önplana koyup dayatmak zaten başlı başına saçmayken sapık ilan ettigin kişiler de seni sapık olarak görüyorsa burada esas sapık kim ben de merak ediyorum :)

Dinin hiçbir geregini yerine getirmeyen insan işine geldigi vakit başına imam kesilir . Zina yapar , hırsızlık yapar ama gider boklu da çamurluya güler nasihate boğar . Dinsiz dünya güzel olur mu bilmem ama din varken de dünya kötü buna eminim :)

Sitelerde Paylaş

>>> İşte görüyoruz,ozon tabakası bilmem kaç açıdan delinmiş.

Allah iyi becerememiş yani ozon tabakasını. Hep söylerim o beceriksiz budala köpek kulübesi bile yapamaz diye. Bu arada, hatırlatayım da, ozonun delinmesinden insanlar sorumlu değil.

>>> Ürünler kanser saçıyor.

Evet, kaalübeladan böyle. Kanser saçan, mikrop saçan ürünlerle doluydu ortalık. Bunuda insanlar yapmadı.

>>> Bazı soğuk iklimli bölgeler sıcak çekiyor veya onun tam tersi.

Bu hep olur, ortalama 100 bin yılda bir.

>>> Afetler arttı.

Afetler artmadı, aksine şu sıra en az olduğu zamanlardan biri. Siz daha afet görmediniz.

>>> Sapıklıklar çoğaldı.

Elbette, müslümanlar çoğaldıkça, sapıklık, rezillikte çoğalacaktır. Sapık ve rezil, uçkur düşkünü aşşağılık bedevinin töresine tapanların çoğalması tabiki sapıklığı ve sapıkları çoğaltacaktır.

Sitelerde Paylaş

>>> İşte görüyoruz,ozon tabakası bilmem kaç açıdan delinmiş.

''Allah iyi becerememiş yani ozon tabakasını. Hep söylerim o beceriksiz budala köpek kulübesi bile yapamaz diye. Bu arada, hatırlatayım da, ozonun delinmesinden insanlar sorumlu değil.''

Sen şimdi ileri gittin :angry: .Sıkışınca siz hep böyle hakaret edersiniz.İnsan olda güzel tartışalım.Ey kafir,bir insan bu kadar mı nankör olur ya.İnsanların ettiğini Allah'a nasıl yüklersin.Hakikaten kalbin kararmış senin.Onca duman tüten fabrikalar,arabaların egzozlarından çıkan zehirli dumanlar,Allah'ın meyveleri organik(original) yarattığını,ama insanlar daha çok verim elde etmek için o ürüne ilaç,gen değiştirme ve çeşitli maddeler yaptıklarını da mı Allah yaptı diyeceksin.Ben çok iyi biliyorum ki,sizler bilimden uzak safsatalarınızla insanları marifetli sözcükleriz ile uyutuyorsunuz,tabi imanı zayıf insanları..Bir kaç laf öğrenmişsiniz,bana burda neler diyorsun.

>>> Ürünler kanser saçıyor.

Yukarıda anlattığım gibi

''Evet, kaalübeladan böyle. Kanser saçan, mikrop saçan ürünlerle doluydu ortalık. Bunuda insanlar yapmadı. ''

>>> Bazı soğuk iklimli bölgeler sıcak çekiyor veya onun tam tersi.

Küresel ısınma, insan tarafından atmosfere verilen gazların sera etkisi yaratması sonucunda, dünya atmosferi ve okyanuslarının ortalama sıcaklıklarında belirlenen artıştan dolayı bu ısınmalar söz konusu.Eğer davanda sadıksan bizim gibi bilime,verilere dayanan açıklama yap.Ama nasıl yapacaksın ki,çünkü senin savunduğunun hiç bir akıl ile yürütülecek bir normu yok.

''Bu hep olur, ortalama 100 bin yılda bir.''

>>> Afetler arttı.

Doğal afet doğal bir çevrede varlığını sürdüren toplumların beklenmedik bir anda canlarının, mallarının ya da güvenliklerinin tehlikeye girmesi veya yok olmasıdır. Bunlar çığ, kıyı erozyonu, kuraklık, deprem, sel, sis, don, dolu, toprak kayması, yıldırım, kar, kasırga (tropikal siklon, tayfun), hortum, volkanik patlamalar, tsunami ve rüzgârdır. Ormanların yok edilmesi ve çölleşme gibi kimi çevresel bozulmalar da bir afet nedeni olabilir veya bunların yayılmaları bir afetin ortaya çıkmasına sebep olabilir

''Afetler artmadı , aksine şu sıra en az olduğu zamanlardan biri.Siz daha afet görmediniz.''

>>> Sapıklıklar çoğaldı.

Kendi pisliğinizi bize atmayın!Sizin aklınız kuş beyinliyse (ki o kuşa kurban olun,bile Allah'ını tesbih ve hamd eder) bunda hiç kimsenin suçu ve günahı yoktur.Siz bilinçli bir şekilde fiillerinizi ve icraatlarınızı gerçekleştiriyorsunuz.Ne aklınız almauacak kadar çocuksunuz,ne beyin özürlüsünüz ne de şuursuz bir yaratık.Kendi ettiğiniz pislikleri başkalarına atmayı marifet edinmiş azgın insanlarsınız.O yüzden önce bir kendine bak,sonra insanları yargıla.Bu dünya hayatında Müslümanlardan çok veya şöyle diyelim,mü'inlerden daha çok ızdırabı,acıyı,imtihanı çeken kim?!!! Ama Allah merhametsizliğinden çektirmiyor haşa! En çok değer verdiği kulunu imtihan eder ki,günahlardan kaçınsın iylik edip ecir alsın dolayısıyla cennetinle müşereflendirsin.Tek amaç bu.Siz yarı akıllılar bunu anlayamazsınız.Kalbiniz gerçekten kör olmuş,kulaklarınızda sağır.Hergün akıl etmeden,aynı işi yapan bir hayvandan ne farkın var acaba bir düşündün mü.Yo ben hakaret etmiyorum,keşke o hayvan kadar yaptığı iş kadar senin de bir katkın olsa bu dünyaya.O yüzden kendini sakın haklı çıkartmaya çalışma.Allah'ı inkar eden insanın istediği kadar bilimi olsun,istersen 100 yıl doktora okusun,gerçek evrenin yaratıcısını bulamamış bir insanın insanlara ne hayrı dokunabilir.

''Elbette, müslümanlar çoğaldıkça, sapıklık, rezillikte çoğalacaktır. Sapık ve rezil, uçkur düşkünü aşşağılık bedevinin töresine tapanların çoğalması tabiki sapıklığı ve sapıkları çoğaltacaktır.''

Sitelerde Paylaş

>>> Sen şimdi ileri gittin :angry: .Sıkışınca siz hep böyle hakaret edersiniz.

Deme ya? Yapabiliyorsa, hadi yapsında görelim bir köpek kulübesi.

>>> Onca duman tüten fabrikalar,arabaların egzozlarından çıkan zehirli dumanlar,

Hepsini toplasan, izlanda'daki yanardağlardan bir günde çıkandan fazla etmiyor velakin.

>>> Allah'ın meyveleri organik(original) yarattığını,ama insanlar daha çok verim elde etmek için o ürüne ilaç,gen değiştirme ve çeşitli maddeler yaptıklarını da mı Allah yaptı diyeceksin.

Allah'ın yarattığı hiç bir meyve yok. Meyveler insanların dağdaki taştaki işe yaramaz meyvelerden kendilerinin yarattığı şeyler zaten. Ne sayıkladığını bile bilmiyorsun. Eğer allahın yarattığını söylediğin, vahşi meyveleri yersen, kanser olup gitmen çok sürmezde, kansere kalmadan zehirlenir geberirsin.

>>> Ben çok iyi biliyorum ki,sizler bilimden uzak safsatalarınızla insanları marifetli sözcükleriz ile uyutuyorsunuz,tabi imanı zayıf insanları..Bir kaç laf öğrenmişsiniz,bana burda neler diyorsun.

Sen kim bilim kim? Daha meyvelerin insanların zorladığı evrimle, insanlar tarafından yaratıldığını bilmeyecek kadar uyurgezerin birisin.

Ama senin uyurgezer olmandan öte mesele hala aynı yerde duruyor: Allah iyi becerememiş yani ozon tabakasını. Hep söylerim o beceriksiz budala köpek kulübesi bile yapamaz. Yapabiliyorsa, buyur, hadi yapsında görelim.

>>> Küresel ısınma, insan tarafından atmosfere verilen gazların sera etkisi yaratması sonucunda, dünya atmosferi ve okyanuslarının ortalama sıcaklıklarında belirlenen artıştan dolayı bu ısınmalar söz konusu.Eğer davanda sadıksan bizim gibi bilime,verilere dayanan açıklama yap

Sayıkladın işte gene. Sen hani sanıyorsun ya, dünyanın güneşe mesafes, dünyanın eksen açısı filan mükemmel hesaplanmış. İşte o öyle değil. Güneşin dünyaya mesafesi değişmez, ama güneşin sıcaklığı değişir. Şu anda güneşin ısındığı bir dönemdeyiz. Ve dahası dünyanın eksen açısıda sürekli değişir ve biz gene açımızı kaybediyoruz. İşte bunların bileşimi, küresel ısınmaya neden oluyor. Hiç sera gazı salmasak dahi, su buharının kendisi en muazzam sera gazı olarak, bu akıbete kifayet ediyor. Senin saldığın sera gazları belki biraz hızlandırıyor olayı o kadar.

Peki o dediğin sera gazları nerden geliyor? Petrol ve kömürden mi? Hani allah bunları nimet diye yaratmıştı?

>>> Bu dünya hayatında Müslümanlardan çok veya şöyle diyelim,mü'inlerden daha çok ızdırabı,acıyı,imtihanı çeken kim?!

Salaklık parayla mı? Bedava diye atlamış ve bir bedevi masalı olan muhammedin tomurcuk memeli sübyan hurileri palavrası uğruna bu eziyeti çekiyorsanız, bana ne?

Allah'ı kabul eden insanın istediği kadar bilimi olsun,istersen 100 yıl doktora okusun, bir bedevi pisliğine inanmmış bir insanın insanlara ne hayrı dokunabilir?

>>> gerçek evrenin yaratıcısını bulamamış bir insanın insanlara ne hayrı dokunabilir.

Peki sen buldun mu gerçek evrenin yaratıcısı nı? Şu köpek kulübesi bile yapamayan allah mı diyooosun yoksa? Onun için şöyle böyle diyorlar, bak söylemedi deme. Süper zenci onu kanırtıyormuş, o da evren yumurtluyormuş, süper zenci pompalamadan allaha, allah evren yaratamıyormuş. Bu aynel ve ilmen yakınen ispatlanmış. İtirazın varsa, buyur süper zencinin yokluğunu ispat et.

Ve sen utanmıyormusun, süper zenciye duruveren bir bedevi tanrıcığına tapmaya?

Sitelerde Paylaş

Mücahid kardeşim

Dünyanın hali derken insanlıkla bagdaşmayan ve bunu dini kimlikleriyle yapan kişilerin ahlaksızlıgından bahsedilmiş . Sen gelmişin ozon tabakası , kanserli ürünler felan demişin .

Eğer sen bunu kafirlere yüklersen onlar da sana sakat doğan bebeklerden , tecavüze uğramış cocuklardan , recm edilen kadınlardan , eli kesilen hırsızlardan , kırbaçlanan erkekler ve kadınlardan bahsederler .

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...