Jump to content

Türkiye'de Bedava İşçilik

Recommended Posts

Sizin gibiler yüzünden iki büyük askeri darbe yaşandı.

Sosyal hakların ve kazanımların yitirilmesinin başlangıcı bu darbelerdir!

12 Eylül öncesinde sosyalizme sempati duyan engin yığınlar eğer budalaca bir anlayışla değil; çözüm üretebilecek, gerçekçi ve akılcı bir siyasi mercaya kanalize edilebilselerdi ne boşuna bunca kan dökülürdü ne de bugün gericilik batağında debeleniyor olurduk!

68 gençliği Atatürk'ü ve Atatürkçülüğü hiç anlayamamıştır!

Çıkmaz yollara sapıp hem kendilerini yok etmişler hem de sosyal demokrat potansiyeli yok yere harcayıp tüketmişlerdir.

Bu zavallı ülke sahipsizdir...

Sitelerde Paylaş

30 yaş sonrası komünist,sosyalist pek bulunmaz,çoğu gençlik hevesindedir.

artık onlar para kazanmaya,emeğinin karşılığını almaya başladıkça '' ben niye bunu paylaşayım,niye başka biri benimle eşit olsun '' diyecektir.

Sosyalizm ve Komünizm aşağıda kalmaya mahkumdur.Zaten çoğu Atatürk Cumhuriyeti'ne karşıdır,Faşizan bir sistem olduğunu söyler.

tarihinde KerpetenVahsi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

artık onlar para kazanmaya,emeğinin karşılığını almaya başladıkça '' ben niye bunu paylaşayım,niye başka biri benimle eşit olsun '' diyecektir.

Sosyalizm ve Komünizm aşağıda kalmaya mahkumdur.

Tebrikler genç dostum.

Gerçeği teslim edenlerin alnından öpesim geliyor.

Boşuna imanım demiyorum ben sana.

+ 10

:)

Sitelerde Paylaş

Öküz, birkaç dakika sonra trene tepki verir ama. Sizler tren gelip geçtikten sonra bile tepki vermeyenlerdensiniz.

Sevgiler.

Bravo!

Asıl senin gibi bir komüniste söylenecekleri zerre yüzün kızarmadan sen başkalarına söyleyebiliyorsun ya, helal olsun.

Bunun adı Türkçede kaşarlılıktır, utanmazlıktır.

Komünizm treni geldi de geçti, hatta şarampole yuvarlandı, ama sen ve senin gibiler hala birgün komünizm treninin geleceğinden şüphe duymadan sabırla bekliyorlar ya, inanılır gibi değil.

Bunun adı da Türkçede akıl tutulmasıdır.

Sevgiler.

Birazcık aklın olsa, Türkiye'yi bu hale getirenlerin sosyalist ve komünistlerin olmadığını görürsün. Sosyalist ve komünistler ne zaman iktidara geldi, ne zaman sizleri çıldırtacak gelişmelere neden oldu da, hıncını sosyalistlere yöneltiyorsun.

Sevgiler.

İşte buna şapka çıkarılır, şahsen akılsız MrGuitar'ı ben de kınıyorum!

Beni dinle akılsız MrGuitar, sen hiç mi açıp da komünist SSCB tarihini veya ne bileyim Varşova Paktı üyelerinden tut da komünist Arnavutluk tarihini okumadın spastik?!

Birazcık aklın olsa oraları bu hale getirenlerin sosyalist ve komünistler olmadığını görürsün. Sosyalist ve komünistler ne zaman o ülkelerde iktidara geldi, ne zaman sizleri çıldırtacak gelişmelere neden oldu da hıncını sosyalistlere yöneltiyorsun he?!

Utan utan!

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Sosyalizm ve Komünizm aşağıda kalmaya mahkumdur.Zaten çoğu Atatürk Cumhuriyeti'ne karşıdır,Faşizan bir sistem olduğunu söyler.

Aslında haklısın da şöyle bir sonuca varmak daha doğru.

30 yaşının üstünde komünist olmaya devam eden meczup, gerçek bir meczup değildir.

Bir şeytandır. Komünistlikten çıkar sağlamaktadır.

O çıkar ne mi olabilir.

İşçi sendikalarına musallat olabilir. İşçi sendikalarındakilerle ahbaplık, dostluk kurabilir ve işçilerin aidatlar ile villalara sahip olabilir.

Diğer sendika üyeleri ile birlikte tabii.

Aramızda kötülüğü görmeyenleri biz aptal sanıyoruz.

Onların kötülüğü görmemeleri için bir neden var. yoksa bir insan kendisine kazık atanları bağrına basmaz.

Irza geçenleri iyi kabul etmez. Katillerle sohbet etmez.

Sitelerde Paylaş

İşçi sendikalarına musallat olabilir. İşçi sendikalarındakilerle ahbaplık, dostluk kurabilir ve işçilerin aidatlar ile villalara sahip olabilir.

Diğer sendika üyeleri ile birlikte tabii.

Aramızda kötülüğü görmeyenleri biz aptal sanıyoruz.

Onların kötülüğü görmemeleri için bir neden var. yoksa bir insan kendisine kazık atanları bağrına basmaz.

Irza geçenleri iyi kabul etmez. Katillerle sohbet etmez.

Bir insan ancak bu denli düzeysiz olabilir.

Sevgili hacı sabrımı zorlama. Sana kaç kez kişisel şeyleri konu etmemen üzerinde tavsiyelerde bulundum.

Eğer senin konumunu, benzer bir seviyesizliklerle tartışmaya dahil edersem rezil olursun.

Aklını başına al. Asabımı bozma.

Bre densiz! bir komünist sendikada çalışmayacak da nerde çalışacak? Bir sendikanın görevi nedir? Sendika ne iş yapar? Sendika işçilerin gırtlağına basarak mı onlardan aidat alır? Sendikanın görevi mi sana batıyor, yoksa sendikacıların aldığı ücret mi?

İşçi sınıfını adamdan saymıyor musun? İşçilere hizmet etmeyi mi dedikodu malzemesi yapıyorsun, yoksa alınan ücretleri mi?

Bir doktor olarak aylık kazancım ne olursa makul karşılayacaksın. 30 sene doktorluk yapıp ta bir ev alamayacak mıyım? Boğaz tokluğuna mı çalışsaydım, bir evim bir arabam olmasa mı idi senin gözünde tutarlı komünist olurdum? Sendikacılar da patronların işçilere uygun gördüğü asgari ücretle mi çalışsaydı senin gözünde tutarlı olurdu.

Gittikçe seviyen düşüyor, yerlerde sürünüyorsun. Kendinle beraber mesleğinin saygınlığına da zarar veriyorsun. Kendine gel.

Benim gibi, kötülüğü görmeyenleri aptal sanmanız, kendi aptallığınızdır.

Ben kötülüğü görmekten öte yaşıyorum da. Ama kötülüklere teslim olmuyorum. Kötülüklerle mücadele ediyorum. Kendime kazık atanlarla bir arada yaşamak zorunluluğu var. Çünkü senin gibileri adam etmeden, senin gibileri kazanmadan bu mücadeleden başarı ile çıkılmayacağını biliyorum. Sen kötü değilsin ama kötülerin avukatısın. Kötülerin destekcisisin, kötülerin payandasısın.

Ve katillerle sohbet etmiyorum, seninle sohbet ediyorum. Eğer katilsen söyle onu da bilmiş olalım.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Bir doktor olarak aylık kazancım ne olursa makul karşılayacaksın. 30 sene doktorluk yapıp ta bir ev alamayacak mıyım? Boğaz tokluğuna mı çalışsaydım, bir evim bir arabam olmasa mı idi senin gözünde tutarlı komünist olurdum? Sendikacılar da patronların işçilere uygun gördüğü asgari ücretle mi çalışsaydı senin gözünde tutarlı olurdu.

Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz.

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sorun senin ev alman, villa yaptırman değil sevgili Drekinc....

Zengin biri olmanı candan isterim.

Ve sen zengin sayılırsın zaten.

O serveti kapitalist sistemi kullanarak yaptın.

Ayrıca o seveti komünizme sığınarak da yaptın.

Sen iki dünyanın da iyi ve yararlı taraflarından yararlanmasını biliyorsun..

Ama sürekli olarak birini reddediyor, diğerini göklere çıkarıyorsun..

Benim sende gördüğüm eksiklik bu..

Ben senin servet yapmandan yakınmıyorum.

Ondan yakınan sensin.. Ben değil...

İnandığın gibi yaşamıyorsun. Ve bundan da kendin bahsediyorsun.

Ben senin yaşam standardını asla eleştirmiyorum.

Umarım daha da zengin olursun.

Ama o zenginliği nasıl yaptığını da unutmazsın..

Aslında sen yine de mütevazi bir yaşam sürdürüyorsun.

Hiç bir aşırılığın yok.

Ben de öyle. Hiç bir aşırılığım yoktur.

Ama bütün kazancımı kapitalist sistemi kullanarak yaptığımı her zaman kabul ediyorum.

Senin de yapman gereken o..

Sen bir kapitalistsin ama komünist geçiniyorsun.

Savını savunmak için de olmadık iddialarda bulunuyorsun. Çoğu fanatik.. Ve kabul edilemeyecek kadar sapkın..

Bir katile, bir ırza geçene, bir sapığa kötü diyemeyen bir insan için bu yazdıklarım çok fazla.. Biliyorum.

Seni bu yüzden iki yüzlülükle suçluyorum.

Yüzlerinden birini seç.. Hangisi olursa olsun farketmez.

Ama iki yüzlülükten vazgeçmediğin süre beni karşında bulacaksın.

Sitelerde Paylaş

Merhaba;

Bilgisayar başında ahkam kesmek çok kolay. Bu yazı da o şekilde yazılmış bir yazıdır. Şöyle düşünün. Köyde iş olanağı yok. Fabrika yok. Hizmet yok. Şu yok bu yok. Millette mecburen ne yapacak. Burdan çok şunu demesi siyasilerin, "buraya deniz getircem demesinden daha kolaydır" ama yapması bu şartlarda en iyisi budur. Bence en büyük sorun insanların haline şükretmemesidir. Bu herkes için geçerlidir. Sen busun. Kısa vadede ne uzarsın, ne kılalırsın. Kanun bu. En iyisi bunu kabullen ve hayatını mutlu bir şekilde yaşamaya bak. En mutlu insan bir tabak helal kazançla alınmış çorbayı içen kişidir

Sevgi ve Saygılarımla

tarihinde schillaci tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sevgili hacı

Kapitalist sistemlerde servet edinmek, kapitalistlere özgüdür. Emeği karşılığı ücret alarak geçimini sağlayanların gelirinde hiçbir haksızlık yoktur. Onlar kendi emeklerinin karşılığını aldıkları gibi, kimin hesabına çalışıyorlar ise patronlarına da kazandıran onlardır.

Kapitalistler Üretim araçlarına, ürünlere sahip çıktıkları gibi mevcut düzeni de savunurlar. Düzen kapitalistlerin ve bu düzen içinde yaşayan herkesi kapitalistler sayesinde yaşadığı propagandasını yaparlar. Tıpkı senin gibi. Kapitalistler; iş verendir, aş verendir, üretendir, paylaştırandır, her şeyin sahibidirler. vs vs. Dünyaya kapitalizm hakimse, bütün iyi yönleri ile beraber kötü yönleri önümüzde duruyorsa, iyi yönlerini kabul edip kötüleriyle savaşmaktan başka çıkar yol var mı? Bu bir insan için eksiklik mi? Böyle bir mücadeleyi iki yüzlülük olarak nitelemek, yüzsüzlük olmaz mı? Kazancını, kapitalist sistemi kullanmaya bağlıyorsan, kendi emeğine, bilgine, becerine, hizmetine haksızlık ediyorsun. Kimse senin kara kaşına, kara gözüne bakıp ücret vermiyor. Sen çalışıp emeğinin hakkını alıyorsun. Tabi kazancını, sahibi olduğun üretim aracında işçi çalıştırarak edinmişsen o zaman haklı olabilirsin.

Benim katile, ırz düşmanına, sapığa kötü demememin nedenlerini defalarca açıkladım. Bu insanlara katil, ırz düşmanı, sapık demek ile bunların katilliği, ırz düşmanlığı ve sapıklığı son bulmuyor. Zaten her türlü toplumsal düzen bunlara hak ettiği cezayı veriyor.

Ayrıca hadi diyelim ki ben hata ediyorum. Sen ve senin gibi düşünenler, katilliği, sapıklığı tüm insanlara, insanların doğasına mal ediyorsunuz ya. Üç-beş sapık için tüm insanları karalıyorsunuz ya. Ben bu davranışım ile iki yüzlü oluyorsam, sizin tüm insanlara kara çalan tek yüzünüz çok mu matah, kabul edilebilir ve tutarlı oluyor.

Üç-beş sapık için tüm insanlığı karalayan mantığınızı sevsinler.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

çözümü ben söyleyim : kedi gibi çoğalmaya bir dur densin artık.

Onlar dogal secilim sonucunda hayatta kalma babinda insana karsi ben de variminin yanitidir.Senin ki de dogru,nüfus azalirsa milli gelir de artar.Patronlar ucuz isci de bulamaz vs...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...