Jump to content

Allah Filistinlilere Neden Yardım Etmiyor?

Recommended Posts

Vakit gazetesinden Feyzullah Birışık'ın yazısından alıntı:

Ama çok bağışlayan, esirgeyen Rabbin eğer onları, yaptıklarıyla hemen cezalandıracak olsaydı, onların azabını çabuklaştırırdı. Fakat onlar için va'dedilen bir zaman vardır ki, ondan (kaçıp) sığınacak bir yer bulamayacaklardır (Kehf58)

Yüreğimize su serpen bir ayet İsrailin Gazzeli kardeşlerimize yaptıkları zulme seyirci olmayan bir yaratıcımız var Tamamen Allahın kontrolünde cereyan eden bir savaş söz konusu Allah dileseydi süreyi kısa tutardı Şu an yahudiler hala filistin topraklarında müslümanlara zulmediyorlarsa, bu, kendilerine tanınmış süreden dolayıdır

http://www.habervaktim.com/yazar/10889/gazzeye_saldirilar_hangi_ayetlerin_tecellisi.html

Allah İsrail'e süre vermiş. Savaş tamamen kendisinin kontrolündeymiş. Ama aynı zamanda Allah zulme de seyirci değilmiş.

Yazının geri kalanı da komedi zaten. Ya bu müslümanların azmine hakikaten hayranım. Bu kadar kıvırabildiklerine göre, bin yıl geçse de bitmeyecek bu din sanırım.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 51
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu mantığa ikinci örnekte benden:

Allah neden en yıkıcı depremleri, öldürücü afetleri müslüman ülkelere veriyor?

El Cevap: Müslümanları çoğu namazını kılmıyor, dini vecibelerini yerine getirmiyorda ondan. Allah müslümanları yola getirmek istediği için veriyor bu acıları, gavurlar zaten cehennemlik olduğu için allah onlarla ilgilenmiyor <_<

tarihinde jadı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Heee biz kafirlerede bu dünyada dokanmaz tanrı . Öbür dünyada dokanacak . Birde tanrı için adaletsiz derler . Neresi adaletsiz . Bence gayet adaletli . Bu dünyada cenneti biz yaşıyoruz ( tabi yaşamasını bilenler ) , garibim teistlerse cehennemi yaşıyorlar . Öbür dünyada tam tersi olacak işte . Ama bizim avantajımız var . Biz bu cennetinin nimetlerinin bilincinde olarak aşıyoruz . Teistlerse onlara hakkında bir kaç ipucu verilen cennetlerini , bir çocuğun doğum gününde gelecek hediyeleri bekledikleri gibi bekliyorlar . Neyse biz cennetimize bakalım . sonlu ama olsun . Zaten sonsuz olan sıkıcıdır .

Sitelerde Paylaş

Üçüncü örnek de benden olsun:

Allah, emrini hiç takmayıp Adem'e secde etmediğinde Şeytan'a da süre vermişti. Hem de kıyamete kadar..

Kısacası Allah, süre verenlerin en hayırlısıdır.

(Bunun Türkçesi: Gücüm yetmiyor da, kullara bunu şimdi nasıl bir formülasyonla yutturmalı? En iyisi süre vereyim, delikanlılık bende kalmış olur.)

Sitelerde Paylaş

İki adam yolda giderken uzaktaki yüsekçe bir kayalığın üzerinde büyükçe bir karaltının hareket ettiğini görmüşler.Adamlardan biri kartal bu demiş.Diğer inatçı olan da hayır kartal olamaz,keçidir o demiş.Kartaldı,keçiydi tartışma bu doğrultuda devam ederken karaltı birden kanatlarını açıp uçmaya başlamış.Kartal diyen adam sevinerek,gördün mü? Nasıl da kanatlanıp uçtu.Ben bildim! demiş.Diğer inatçı ve taş kafalı olan adam hiç istifini bozmamış ve "Uçsa da keçi,uçmasa da keçi!" deyip konuyu kapatmış...

İşte bu yobaz tayfası da,uçsa da keçi uçmasa da keçi diyen adam gibidir.Nasıl her yol Romaya çıkıyorsa onların kısır döngüye hapsolmuş beyinlerinde de her yol Kurana çıkar.Kazala İsralin işleri istediği gibi gitmeseydi,tersi bir durum oluşsaydı bu sefer Kurandan başka bir ayet gösterir,işte Allah şöyle helak etti böyle ayaklarını kaydırdı gibisinden anlatımlarla kendilerini tatmin edecekleridi.Şimdi ancak züürt tesellisi yapabiliyorlar.Bu kısır zihniyetle tartışmaya girmenin bir anlamı yoktur,tıpkı hikayedeki adamla olduğu gibi...

tarihinde koltukgenerali tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Tamamen Allah’ın kontrolünde cereyan eden bir savaş söz konusu… Allah dileseydi süreyi kısa tutardı…

madem öyle diğer müslümanlar niye lagaluga yapıyorlar? niye israil-filistin savaşına müdahale ediyolar, niye lanet ediyorlar.. oturup izlesinler, hey büyük allahım ne güzel savaştırıyorsun sen kullarını diye izlesinler.. niye müdahil oluyorlar olaya? allahın yazdığı kadere ters değil mi bu?

hay antoni queen...

tarihinde Faramir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah'ı bırak da, müslümanlar neden ilgisiz kalıyorlar din kardeşlerinin katledilmesine?

Filistin'e yardım da iş işten geçtikten sonra yapılıyor zaten. Tek yapabildikleri İsrail'in katliamlarına seyirci kaldıktan sonra yardım konvoyları ile İsrail'in bombaladığı yerlere yardım götürmek, İsrail'i protesto etmek

Fanatik İslamcılar da, Filistin'e en büyük zararı veriyor; intihar saldırıları düzenliyorlar, İsrail'de misliyle karşılık veriyor...

Sitelerde Paylaş

Bir tane insanoğlu çıkmamışta, ya kardeşim, hadi biz müslümanları kötülüyoruz, inanmıyoruz vs. vs. de bu İsrail'in yaptığı işmidir dememiş.

Müslümanlar neden ilgisiz kalıyormuş...

Tüm dünya ilgisiz kalıyor bu vahşete. Buna biz de siz de dahilsiniz. Çıkmışsınız ahkam kesiyorsunuz.

İnsanlık bu yüzden kalmamış zaten. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın zihniyeti güden ister ateist olsun, ister müslüman, bir gün o yılan tarafından sokulduğunda tek başına kalmaya MAHKUMDUR!

Saygılar

Sitelerde Paylaş

Bir tane insanoğlu çıkmamışta, ya kardeşim, hadi biz müslümanları kötülüyoruz, inanmıyoruz vs. vs. de bu İsrail'in yaptığı işmidir dememiş.

Tartışma konusu İsrail'in yaptığı katliam değil. Kimse de çocuk katillerini savunmuyor. Tanrı ve müslümanlar neden sessiz kalıyor bu duruma? Konu bu.

Müslümanlar neden ilgisiz kalıyormuş...

Tüm dünya ilgisiz kalıyor bu vahşete. Buna biz de siz de dahilsiniz. Çıkmışsınız ahkam kesiyorsunuz.

İnsanlık bu yüzden kalmamış zaten. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın zihniyeti güden ister ateist olsun, ister müslüman, bir gün o yılan tarafından sokulduğunda tek başına kalmaya MAHKUMDUR!

Saygılar

Tamam dünya ortadoğudaki vahşeti sadece izliyor, kabul de, asıl sessiz kalmaması gerekenler(?) daha bir suçlu değil mi sanki? Mesela aynı coğrafyadaki petrol zengini müslüman Arapların neden sesleri çıkmıyor/çıkamıyor dersin?

Allah neden seyirci kalıyor 6 aylık bebeğin ölmesine? Var mı bir cevabın?

tarihinde Nilay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah neden seyirci kalıyor 6 aylık bebeğin ölmesine? Var mı bir cevabın?

Neden Türkiye'de doğduktan 6 ay sonra öyle veya böyle bir şekilde hastalıktan, yanlıştan, doktor hatasından, ailenin hatasından vs. vs. ölen bir bebeğin ardından böyle bir isyan göstermiyorsunuzda, buradaki bir olayda gösteriyorsunuz? Aradaki fark ne?

Bir yetişkine değilde, niye bir bebeğe acıyorsunuz? İkiside can değil mi?

Size bu ahlakı, acıma hissini veren nedir?

Ve müslümanların ne yapmasını bekliyorsunuz. Ellerine silahlarını alıp, İsrail'e savaş açmasını mı?

Eğer bunu yaparlarsa, bu insanlar televizyonlarda size bize el kaideci, militan diye gösterildiğinde, bugün ki gösterilenlerden farklı mı değerlendireceğiz?

Yok onlar el kaideci, militan değiller, haklarını savunmak adına İsrail'e savaş açmış insanlar mı diyeceksiniz?

Müslümanlar, Filistinlilere yapılanlara karşı üzülüyorlar. Ellerinden gelebilecek tek birşey var o da dua etmektir. Etmesi gerekenlerde ediyor zaten. Gayrı takdiri Allah'a aittir.

Saygılar

Sitelerde Paylaş

bu öküzlerin inandığı allah son derece manyak ve aptal..bir aptal ancak kendi gibi aptal bir tanrıya inanır...ahlaksızlar ahlaksız bir allaha inanırlar..beyni olan dürüst insanlar dürüst bir allaha inanırlar..

Farklı Allah yoktur, tek bir Allah vardır.

Gördüğümüz üzere, ateist platformunda, hakaret etmek serbest. Özgürlük adına düşündürücü birşey...

Sitelerde Paylaş

Neden Türkiye'de doğduktan 6 ay sonra öyle veya böyle bir şekilde hastalıktan, yanlıştan, doktor hatasından, ailenin hatasından vs. vs. ölen bir bebeğin ardından böyle bir isyan göstermiyorsunuzda, buradaki bir olayda gösteriyorsunuz? Aradaki fark ne?

Arada herhangi bir fark yok, verdiğin örneklerde sorgulanması gereken dr., aile vs. iken diğerinde Tanrı'dır.

Ve müslümanların ne yapmasını bekliyorsunuz. Ellerine silahlarını alıp, İsrail'e savaş açmasını mı?

Eğer bunu yaparlarsa, bu insanlar televizyonlarda size bize el kaideci, militan diye gösterildiğinde, bugün ki gösterilenlerden farklı mı değerlendireceğiz?

İşte o militanlar, göbeğine, poposuna patlayıcı bağlayıp ortalığı kan gölüne çeviriyor. İsrail de üç misliyle karşılık verince, faturayı yine masum insanlar ödemiş oluyor.

Demek ki, islamcı militanlar da en az İsrail kadar Filistin'e zararlı.

Yok onlar el kaideci, militan değiller, haklarını savunmak adına İsrail'e savaş açmış insanlar mı diyeceksiniz?

Hakkı kim savunulacak? Teröristler mi?

Neden müslümanlar, Kuran'ı olduğu kadar, aklı da Allah'ın vergisi, bir nimeti olarak görmezler ve gelişmiş ülkelerin gerisinde yaşam sürerler? Teknoloji, Bilim en iyi savunma yöntemleri değil midir?

Müslümanlar, Filistinlilere yapılanlara karşı üzülüyorlar. Ellerinden gelebilecek tek birşey var o da dua etmektir. Etmesi gerekenlerde ediyor zaten. Gayrı takdiri Allah'a aittir.

Peki üzülmek hangi derde derman oluyor?

Müslümanların kardeşleri için ettiği dualar ne zaman kabul olacak?

Allah'ın takdiri derken, Allah'ın mahkemesi ne zaman yargılayacak İsraili?

Gerçekten de işiniz Allah'a kalmış, bu teslimiyetçiliğin başka bir açıklaması yoktur herhalde...

Sitelerde Paylaş

Arada herhangi bir fark yok, verdiğin örneklerde sorgulanması gereken dr., aile vs. iken diğerinde Tanrı'dır.

İşte o militanlar, göbeğine, poposuna patlayıcı bağlayıp ortalığı kan gölüne çeviriyor. İsrail de üç misliyle karşılık verince, faturayı yine masum insanlar ödemiş oluyor.

Demek ki, islamcı militanlar da en az İsrail kadar Filistin'e zararlı.

Hakkı kim savunulacak? Teröristler mi?

Neden müslümanlar, Kuran'ı olduğu kadar, aklı da Allah'ın vergisi, bir nimeti olarak görmezler ve gelişmiş ülkelerin gerisinde yaşam sürerler? Teknoloji, Bilim en iyi savunma yöntemleri değil midir?

Peki üzülmek hangi derde derman oluyor?

Müslümanların kardeşleri için ettiği dualar ne zaman kabul olacak?

Allah'ın takdiri derken, Allah'ın mahkemesi ne zaman yargılayacak İsraili?

Gerçekten de işiniz Allah'a kalmış, bu teslimiyetçiliğin başka bir açıklaması yoktur herhalde...

İşte hem niye sessiz kalıyorlar diyip, ardından da onlar İsrail kadar zararlı demeniz gösteriyor ki, çelişkilisiniz. Zaten bir müslüman böyle serzenişler ile hareket etmez.

Teknoloji, bilim değil akıl ve insanlık en iyi savunma yöntemidir. Sabretmek boyun eğmek değil, sabretmek mücadele etmektir.

Neyin ne zaman yargılanacağını Allah bilir. İslam'ın temellerinden birisidir teslimiyet. Nefis teslim olmadan ona hükmedemezsiniz. Hükmedemeyince siz ona teslim olmuş olursunuz ki, nefsine yenik düşenler yani Allah'a inanmayanlarda kendi nefislerine teslim olmuşlardır.

Ayrıca, konuya önyargılı baktığınızın asıl göstergesi ise, neden yardım etmiyor diye sorulan bir konuya, yardım etmediğini nereden biliyorsun diye sormamakta gizlidir.

Yardım etmediğini nereden biliyorsunuz?

Ee insanlar ölüyor, 6 aylık bebekler ölüyor.

Ama burada da ölüyor, hastane köşelerinde, onlara neden isyan etmiyorsunuz peki?

Onlarda sorumlu doktor, aile vs.

Ama herşeyi yaratan Allah'tır zaten. Ölüm vaktinin takdiri Allah'a aittir.

Sözü fazla uzatmadan diyeceğim o ki, Allah'a inanmıyor olabilirsiniz bu kendi özgür seçiminiz. Ama bir konuyu değerlendirir iken etraflıca değerlendirin, yargılar iken etraflıca değerlendirerek yargılayın.

Saygılar

Sitelerde Paylaş

El Cevap: Müslümanları çoğu namazını kılmıyor, dini vecibelerini yerine getirmiyorda ondan. Allah müslümanları yola getirmek istediği için veriyor bu acıları, gavurlar zaten cehennemlik olduğu için allah onlarla ilgilenmiyor <_<

Aferim...

Sitelerde Paylaş

İşte hem niye sessiz kalıyorlar diyip, ardından da onlar İsrail kadar zararlı demeniz gösteriyor ki, çelişkilisiniz. Zaten bir müslüman böyle serzenişler ile hareket etmez.

Teknoloji, bilim değil akıl ve insanlık en iyi savunma yöntemidir. Sabretmek boyun eğmek değil, sabretmek mücadele etmektir.

Neyin ne zaman yargılanacağını Allah bilir. İslam'ın temellerinden birisidir teslimiyet. Nefis teslim olmadan ona hükmedemezsiniz. Hükmedemeyince siz ona teslim olmuş olursunuz ki, nefsine yenik düşenler yani Allah'a inanmayanlarda kendi nefislerine teslim olmuşlardır.

Ayrıca, konuya önyargılı baktığınızın asıl göstergesi ise, neden yardım etmiyor diye sorulan bir konuya, yardım etmediğini nereden biliyorsun diye sormamakta gizlidir.

Yardım etmediğini nereden biliyorsunuz?

Ee insanlar ölüyor, 6 aylık bebekler ölüyor.

Ama burada da ölüyor, hastane köşelerinde, onlara neden isyan etmiyorsunuz peki?

Onlarda sorumlu doktor, aile vs.

Ama herşeyi yaratan Allah'tır zaten. Ölüm vaktinin takdiri Allah'a aittir.

Sözü fazla uzatmadan diyeceğim o ki, Allah'a inanmıyor olabilirsiniz bu kendi özgür seçiminiz. Ama bir konuyu değerlendirir iken etraflıca değerlendirin, yargılar iken etraflıca değerlendirerek yargılayın.

Saygılar

EnvyMe;

Boş konuşuyorsun, söylediklerin incirçekirdeğini doldurmuyor.

Teslimiyetçisiniz diyorum çünkü oturup çalışmak, üretmek, çaba sarfetmek yerine her şeyi Allah'a havale ediyorsunuz, bunun adına teslimiyetçilik diyorsunuz. İşte bu anlayış yüzünden bir arpa boyu yol katedemiyorsunuz ve bu yüzden müslüman ülkelerin başında bomba patlıyor. Tabii ki, kendini teknoloji ile savunacaksın, üç ihlas bir fatiha ile kendini koruyacak halin yok ya!

Söylediklerim anlaşılıyor mu bundan da şüphem var. Ben iş işten geçtikten sonra yardım konvoyları ile Filistin'e gitmek yardım değildir, katliamı seyircisiniz diyorum, sen kalkmış, ''yardım edilmediğini nerden biliyorsun'' diye soruyorsun.

İslam ülkelerinin Filistin karşısındaki çaresizliğini, acizliğini savunma çaban yersiz. Elin kolun bağlı izliyorsun, bu kadar basit.

Sitelerde Paylaş

EnvyMe;

Boş konuşuyorsun, söylediklerin incirçekirdeğini doldurmuyor.

Teslimiyetçisiniz diyorum çünkü oturup çalışmak, üretmek, çaba sarfetmek yerine her şeyi Allah'a havale ediyorsunuz, bunun adına teslimiyetçilik diyorsunuz. İşte bu anlayış yüzünden bir arpa boyu yol katedemiyorsunuz ve bu yüzden müslüman ülkelerin başında bomba patlıyor. Tabii ki, kendini teknoloji ile savunacaksın, üç ihlas bir fatiha ile kendini koruyacak halin yok ya!

Söylediklerim anlaşılıyor mu bundan da şüphem var. Ben iş işten geçtikten sonra yardım konvoyları ile Filistin'e gitmek yardım değildir, katliamı seyircisiniz diyorum, sen kalkmış, ''yardım edilmediğini nerden biliyorsun'' diye soruyorsun.

İslam ülkelerinin Filistin karşısındaki çaresizliğini, acizliğini savunma çaban yersiz. Elin kolun bağlı izliyorsun, bu kadar basit.

Sevgili Nilay,

Dolu veya boş konuşuyor olabilirim, düşüncelerinize saygım sonsuz. Lakin, boş konuştuğumu söylüyorsunuz ama ne söylemek istediğimi anlamamakta ısrar ediyorsunuz.

Bırakın siz, Filistin'i, Arabistan'dakileri, ülkemizi örnek alın, Türkiye üzerinden örnekler verin, misaller gösterin.

Teslimiyetçi olmak demek, çalışmamak üretmemek değil ki. Teslimiyetçilik olmak ayrıdır. Müslümanlarda çalışır, üretir. Ben bir müslümanım ve 15 senedir çalışıyorum, üretiyorum. Allah zaten insanlara çalışmayı, üretmeyi, yararlı olmayı öğütlemiştir.

Katliama seyircisiniz diyorsunuz ama hala aynı şeyi yapıyorsunuz.

Bir kesim sonradan yardım ediyor, o yardım değil diyorsunuz.

Sessiz kalıp dua ediyor, herşeyi Allah'a havale edip sesinizi çıkartmıyorsunuz diyorsunuz.

İsyan edip savaş açıyorlar, ama doğru ama yanlış yöntemlerle, onlar İsrail'den daha fazla zarar veriyorlar diyorsunuz.

Bütün bunları söylemenizden sonra size ne demiştik?

Allah'a inanmadığınız için herşeye bir cevap veriyorsunuz. Oysa geniş düşünmelisiniz, etraflıca düşünmelisiniz. Çözümleri söyleyip, ardından söylediğiniz çözümlerden birini yapanı yine kendiniz yargılıyorsunuz.

İslam ülkelerinin Filistin karşısındaki çaresizliği diye tarafçılık oynarsanız, kendinizi bundan sıyırırsanız gün gelir o tarafın içerisine dahil olursunuz. Bugün dünyada kötülemek için seçilen İslam. Peki bunun nedenini hiç araştırdınız mı?

Bir medya kanalında, birşeyi kötülediklerini izlediğinizde, o medyanın işine geldiği için onu kötülediğini hiç düşünmezmisiniz? Düşünürsünüz. O zaman neden İslam ortada olunca aynı şeyi yapmıyorsunuz?

Bu samimiyetsizliktir. İnsanların samimiyetlerini kaybetmemeleri lazım. Neye inanırsa inansın, bunu her daim içinde yaşatması lazım. Yoksa yukarıda söylediğim gibi, gün gelir bu sizi bulur ve aynı şeyleri size yaşatır.

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Teslimiyetçi olmak demek, çalışmamak üretmemek değil ki. Teslimiyetçilik olmak ayrıdır. Müslümanlarda çalışır, üretir. Ben bir müslümanım ve 15 senedir çalışıyorum, üretiyorum. Allah zaten insanlara çalışmayı, üretmeyi, yararlı olmayı öğütlemiştir.

İyi ya, niye Allah'ın öğütleri tutulmuyor?

Allah çalışın diyor, iyi güzel de sonuç?

Bir önceki iletinizde mevcut durumu -katledilen çocukları sorduğumda- Allah'ın takdiri olarak açıklamadınız mı? Teslimiyet budur işte.

Katliama seyircisiniz diyorsunuz ama hala aynı şeyi yapıyorsunuz.

Bir kesim sonradan yardım ediyor, o yardım değil diyorsunuz.

Sessiz kalıp dua ediyor, herşeyi Allah'a havale edip sesinizi çıkartmıyorsunuz diyorsunuz.

İsyan edip savaş açıyorlar, ama doğru ama yanlış yöntemlerle, onlar İsrail'den daha fazla zarar veriyorlar diyorsunuz.

Bütün bunları söylemenizden sonra size ne demiştik?

Allah'a inanmadığınız için herşeye bir cevap veriyorsunuz. Oysa geniş düşünmelisiniz, etraflıca düşünmelisiniz. Çözümleri söyleyip, ardından söylediğiniz çözümlerden birini yapanı yine kendiniz yargılıyorsunuz.

Benim eleştirdiğim şeylere itiraz etmişsiniz ama çözüm olarak eklediğiniz herhangi bir şey yok, bunu da mantıklı bir açıklamanızın olmaması şekilde yorumluyorum.

İslam ülkelerinin Filistin karşısındaki çaresizliği diye tarafçılık oynarsanız, kendinizi bundan sıyırırsanız gün gelir o tarafın içerisine dahil olursunuz. Bugün dünyada kötülemek için seçilen İslam. Peki bunun nedenini hiç araştırdınız mı?

Sn. EnvyMe, komplo teorileri ilgimi hiç çekmez.

İslam'ın eleştirilmesi mi, mevcut islam anlayışı mı bizleri geriye götürüyor? Bunu bir düşünmek lazım.

İslam neden çağdışı olarak lanse ediliyor? Afganistan, Pakistan gibi medeniyetin yolunun uğramadığı yerlerdeki yaşantıyı gören insanların İslam'ı övmesini mi bekliyordunuz?

Bir gün arkadaşımdan mail almıştım, İsrail ürünlerini kullanmayın başlıklı bir mail. Markaları da sıralamışlar. İsrail'in işin içinDe olmadığı bir ürün neredeyse yok gibi!

Şimdi siz söyleyin; neyi protesto edeceksiniz? Eliniz mahkum tüketiyorsunuz o ürünleri!

Ölenleri seyredin, ardından Filistin'e yardım kampanyaları düzenleyin... Üzücü ama gücünüz bu kadar işte!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...