Jump to content

Allah Filistinlilere Neden Yardım Etmiyor?

Recommended Posts

İyi ya, niye Allah'ın öğütleri tutulmuyor?

Allah çalışın diyor, iyi güzel de sonuç?

Bir önceki iletinizde mevcut durumu -katledilen çocukları sorduğumda- Allah'ın takdiri olarak açıklamadınız mı? Teslimiyet budur işte.

Benim eleştirdiğim şeylere itiraz etmişsiniz ama çözüm olarak eklediğiniz herhangi bir şey yok, bunu da mantıklı bir açıklamanızın olmaması şekilde yorumluyorum.

Sn. EnvyMe, komplo teorileri ilgimi hiç çekmez.

İslam'ın eleştirilmesi mi, mevcut islam anlayışı mı bizleri geriye götürüyor? Bunu bir düşünmek lazım.

İslam neden çağdışı olarak lanse ediliyor? Afganistan, Pakistan gibi medeniyetin yolunun uğramadığı yerlerdeki yaşantıyı gören insanların İslam'ı övmesini mi bekliyordunuz?

Bir gün arkadaşımdan mail almıştım, İsrail ürünlerini kullanmayın başlıklı bir mail. Markaları da sıralamışlar. İsrail'in işin içinDe olmadığı bir ürün neredeyse yok gibi!

Şimdi siz söyleyin; neyi protesto edeceksiniz? Eliniz mahkum tüketiyorsunuz o ürünleri!

Ölenleri seyredin, ardından Filistin'e yardım kampanyaları düzenleyin... Üzücü ama gücünüz bu kadar işte!

Allah'ın öğütlerinin tutulmadığının, çalışın demesinin uygulanmamasının en güzel örneklerinden birisi zaten Filistin'dir. Bir diğeri Irak'tır.

Benim size bir çözüm sunma gibi hakkım yok çünkü sunulan herşeyi müslümanım diye geri çeviriyorsunuz. Bundan ötede söyleyebileceğim tek şey öyle olsundur.

Söylediklerime komplo teorisi diyebilirsiniz. Lakin dediğim gibi, gün gelecek dünyadaki bazı güçler kötülemek için İslam'dan başka birşeyi seçecekler ve o zaman herkes görecek.

Afganistan, Pakistan diyen size, eğer Türkiye'de yaşıyorsanız Türkiye'yi örnek gösterin dedim. Bırakın o ülkeleri, Türkiye'den örnek gösterin, medeniyetin yolunun uğramadığı olarak diye...

Bizim gücümüzün ne kadar olduğunu boşverinde, gün geldiğinde siz zor durumda kaldığınızda müslümanlar size yardım edecek mi etmeyecek mi onu düşünün. Eğer ederse, o zaman sorarsınız size yardım eden müslümana, sizin gücünüz bu kadar mı diye...

Bu konuda size başka söyleyecek birşeyim yok. Dünya'da hiç kimsenin zulüm yolu ile ölmemesi ve herkesin barış içinde yaşaması dileğiyle.

Saygılar

Sitelerde Paylaş
  • İleti 51
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Allah'ın öğütlerinin tutulmadığının, çalışın demesinin uygulanmamasının en güzel örneklerinden birisi zaten Filistin'dir. Bir diğeri Irak'tır.

Benim size bir çözüm sunma gibi hakkım yok çünkü sunulan herşeyi müslümanım diye geri çeviriyorsunuz. Bundan ötede söyleyebileceğim tek şey öyle olsundur.

Söylediklerime komplo teorisi diyebilirsiniz. Lakin dediğim gibi, gün gelecek dünyadaki bazı güçler kötülemek için İslam'dan başka birşeyi seçecekler ve o zaman herkes görecek.

Afganistan, Pakistan diyen size, eğer Türkiye'de yaşıyorsanız Türkiye'yi örnek gösterin dedim. Bırakın o ülkeleri, Türkiye'den örnek gösterin, medeniyetin yolunun uğramadığı olarak diye...

Bizim gücümüzün ne kadar olduğunu boşverinde, gün geldiğinde siz zor durumda kaldığınızda müslümanlar size yardım edecek mi etmeyecek mi onu düşünün. Eğer ederse, o zaman sorarsınız size yardım eden müslümana, sizin gücünüz bu kadar mı diye...

Bu konuda size başka söyleyecek birşeyim yok. Dünya'da hiç kimsenin zulüm yolu ile ölmemesi ve herkesin barış içinde yaşaması dileğiyle.

Saygılar

Sevgili EnvyMe;

Benim sizin müslüman kimliğimizle bir sorunum olamaz. Söyledikleriniz gerçekleri yansıtmadığı için benden karşılık buluyor, müslüman olmanızla ilgisi yok.

Umalım ki, dünyada hiç kimse yardım edilmeliyi beklemek zorunda kalmasın.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

>>> gavurlar zaten cehennemlik olduğu için allah onlarla ilgilenmiyor <<<

jADI

Allah, gavur olsun Müslüman olsun her kulunun perçemeinden tutmuştur..

Bu Kur'an ayeti ile sabittir.

Hadisler ile de sabit, Allah gavurlara süre verir ama asla cezasını iptal etmez.

İnkarcılara Dünya ve Ahirette'de zillet azabı vardır..

-------------

Kur'an'ı defalarca okuduğunu iddia eden ateistler aslında hiç okumamışlar..

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Bu filistin hökümeti gelene kadar Filistine Israil ve Amerika yardim ediyordu,Filistinin basina bu sii yani Iran yanlisi ,taraflisi hökümat gelince ,Irail ve Amerika yardimi kesti,yardima Suriyenin sii hükümeti ve Iran yardima basladi.

Diger Arap ülkeleri Filistine hic yardim etmis deyiller 1967 Arap Israil savasindan sonra.Bu savas zatan Filistin yüzünden yasandi.

Ve Araplar cok büyük kayiplar verdi.

Enbüyük kayiplariysa 80 milyonluh Arap dünyasi Yahudiye 3 icinde kayitsiz sartsiz teslim olmasi oldu.

Bu nedenle Sunni Araplar UZLASMAZLIGI bir siar olarak algilayan Filistinlilere NE HALINIZ VARSA GÖRÜN dediler.

PKK yi besleyip büyüten Filkistinin Elfetih örgütüdür.

Bu nedenle bizimde,onlardan alinacah öcümüz vardir.

Onlar acinacak insanlardan deyillerdir.

Onlari,din adamlari insanliktan cikarmis,suursuz birer ölüm makinasi yapmislardir.

Onlara yardim,insanlik düsmanlarina yardimdir.

Daha gecen günlerde,Filistin devlet baskani Günay kibrisa gittiginde söyle demistir.

TÜRK ORDUSU KIBRISTA ISGALCIDIR.(gazatalar)

Basbahanimizin Filistine gönderdigi yardimlara karsilih olarak,basbahanimizin gulahlari cinlasin.

Filistin basbahaninin o lafina garsilih ben söyle derim.

Hossssst köpek.

It ürür kervan yürür.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Bu mantığa ikinci örnekte benden:

Allah neden en yıkıcı depremleri, öldürücü afetleri müslüman ülkelere veriyor?

El Cevap: Müslümanları çoğu namazını kılmıyor, dini vecibelerini yerine getirmiyorda ondan. Allah müslümanları yola getirmek istediği için veriyor bu acıları, gavurlar zaten cehennemlik olduğu için allah onlarla ilgilenmiyor <_<

Hem bir örnek olsun hem de yukarıda yazılanlara cevap, yani El-cevap

Bu Tanrı eğer namaz vb şeyleri önemsiyor ise; o zaman Muhammet'in mezarını Arap bedevilere karşı iki ay boyunca çekirge yiyerek koruyan Türk askerlerinin hastalıktan açlıktan ölmesine neden karışmamıştır. Neden müdahale etmemiştir. Sizin gözünüzde en büyük ibadeti yapıyorlardı. İngilizlere karşı Muhammet'in mezarını koruyorlardı. Üstelik bugün Filistinde olanlar; dört yüzyıllık Osmanlı idaresinin sona ermesinden kaynaklanıyor ise; o zaman neden güney cephesinde Tanrı yardım etmemiş.

NOT: El cevap diye yazdığınız cahile sorsanız; Çanakkale'de evliyaların çarpıştığı yalanını söyler ama bu sorulara cevap veremezler...

NOT2: Aynı Arap milisler haca giden trenleri yağmalarken; Tanrı herhalde hiç birisini hacını kabul etmediği için ölmelerine izin vermiştir...

tarihinde kitapkurdu82 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ülkemizdeki yiğit müslümanları akın akın, fevç fevç Filistin'e ; Allah adı için, kafir İsrail'e karşı çarpışmaya giderken görsem, helal olsun diyeceğim. Bir dediğiniz bari en azından tuttu diyeceğim.

Mis gibi şehit olmak var ucunda, hem "gelip geçici" olan Dünya'dan bu yaşta göçüp gitmek mesele mi? Cennetlik olacaksınız erkenden. öbür tarafı riske atmadan bu imtihanı salonundan erkenden çıkıp sonsuz ödül yeri Cennet'e direkt kayıt olacaksınız. Söylediğiniz sınav ve sonsuz ödül söylemleriniz açısından bakılınca çok iyi bir fırsat. Eee?

Nerde o kutlu askerler ? Yok tabii :)

Sahi bir Çeçenistan vardı, ne oldu ona? Bosna Hersek vardı, Kosova vardı...

Biri Rusya'nın, diğeri ABD'nin kucağında, mutlu mesut. Güzel işler bunlar. Slogana devam müslüman gençlik.

Sitelerde Paylaş

Ülkemizdeki yiğit müslümanları akın akın, fevç fevç Filistin'e ; Allah adı için, kafir İsrail'e karşı çarpışmaya giderken görsem, helal olsun diyeceğim. Bir dediğiniz bari en azından tuttu diyeceğim.

Mis gibi şehit olmak var ucunda, hem "gelip geçici" olan Dünya'dan bu yaşta göçüp gitmek mesele mi? Cennetlik olacaksınız erkenden. öbür tarafı riske atmadan bu imtihanı salonundan erkenden çıkıp sonsuz ödül yeri Cennet'e direkt kayıt olacaksınız. Söylediğiniz sınav ve sonsuz ödül söylemleriniz açısından bakılınca çok iyi bir fırsat. Eee?

Nerde o kutlu askerler ? Yok tabii :)

Sahi bir Çeçenistan vardı, ne oldu ona? Bosna Hersek vardı, Kosova vardı...

Biri Rusya'nın, diğeri ABD'nin kucağında, mutlu mesut. Güzel işler bunlar. Slogana devam müslüman gençlik.

bir de "kurtuluş savaşı iman gücüyle kazanılmıştır" diye piyasada dolanırlar ki evlere şenlik.

Sitelerde Paylaş

Allaha iman etmeyenin, bu tür bir soru sormamali gerekir, zira kendisi icin zaten allah diye bir gercek yoktur.

Ama burada tipik bir sorumlulugu bir baskasinin üstüne yikma gayretinden baska birsey degil, madem sizlere göre allah yok, o zaman size ragmen niye filistinde zulum var ? filistindeki zulmun bitmesi icin, müslümanlarin peygamberine ve iman ettikleri allaha küfür etmekten baska ne yapiyorsunuz ?

birakin bu tür ucuz edebiyati, madem allah yok, hodri meydan, filistin sizin dayanismanizi bekliyor !

Filistini hal ettikten sonra birde ülkemizdeki 30 milyonluk "azinligin" sorunlarinada bir el ati verinde, bu toplumun vatandaslarin nezninde birazcik olsun, sayginliginz olsun.

Sitelerde Paylaş

filistin bugun allah diye taptığı cehalet yüzünden bu halde. aslında tüm dünyadaki başlıca sorunlar dine aitken çerçeveyi daraltıp, türkiyeye bakarsak, yine bugun bu ülke din yüzünden geri kalmışlığın pençesinde. biz ne yapalım? oturup sorunları çözelim desek, bismillah diye masaya oturacaksınız. nasıl çözelim sorunları?

Sitelerde Paylaş

1800'lerin sonlarına doğru Yahudi'lere kendi vatanlarını parsel parsel satmalarını, aldıkları paraları Yahudi'lerin kurduğu barlarda-pavyonlarda alemlerde yemelerini, bir de üstüne üstlük İngiliz gavurundan aldıkları çil çil altınlara tav olup, din kardeşleri Osmanlı askerlerini gafil yakalayıp pek çoğunu Gazze'den başlayarak, Yafa ve Kudüs'e kadar katletmelerini (hatta baskın yaptıkları hastahanelerde yaralı olanları da) Allah cezalandırıyor olabilir mi?

Sitelerde Paylaş

1800'lerin sonlarına doğru Yahudi'lere kendi vatanlarını parsel parsel satmalarını, aldıkları paraları Yahudi'lerin kurduğu barlarda-pavyonlarda alemlerde yemelerini, bir de üstüne üstlük İngiliz gavurundan aldıkları çil çil altınlara tav olup, din kardeşleri Osmanlı askerlerini gafil yakalayıp pek çoğunu Gazze'den başlayarak, Yafa ve Kudüs'e kadar katletmelerini (hatta baskın yaptıkları hastahanelerde yaralı olanları da) Allah cezalandırıyor olabilir mi?

Ey iman edenler! Eger yoldan cikmisin biri size bir haber getirirse, onun ic yuzunu arastirin, yoksa bilmeden bir millete fenalik edersiniz de sonra ettiginize pisman olursunuz.

Sitelerde Paylaş

Evet dediğin doğrudur..

Hatta bazı araştırmacılar Osmanlıya yani Halifeye ihanet eden kişilerin büyük acılar yaşadıklarını söylediler..

Balkanlar

Ortadoğu

Kırım(Sadece adı kaldı, 2.Viyana Seferinde büyük ihanet içine girmiştim..

Detaylara fazla girmiyorum...

Başta dediğim gibi dediklerin doğrudur ama bunları yapanlar genelde ırçı olduğu için basit bir olayı bile abartıyorlardı..

Yoksa Çanakkale cephesinde bizim saflarda savaşan Arap ve Yahudiler bile vardı...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...