Jump to content

Ne Olsa inanirdiniz?

Recommended Posts

Diyelimki simdi, sizin yasam suresi icerisinde bir din geldi.

Boyle ortalarda dolasan, mucizeler yapan bir adam veya kadin var..

Ne dese inanirdiniz? Ogretileri ne olsa bu dine girerdiniz.

Ben sahsen ortadogu dinlerindeki Tehdit olayina sinir oluyorum. Hem zorlama yok diyorlar hem cehennemle tehdit ediyorlar (..tirsinler)

Benim icin oncelikle tehdit olmamali

Sitelerde Paylaş

mucize gösteren biri olsa örnegin ; elindeki bir asa yı denize dokundurup tüm denizlere,okyanusları kızıl a boyayabilen biri olsa topyekün tüm insanlar( hristiyanı müslümanı ateisti .. diger.. ) o dine inanabilir. Birçok dine mensup elçilerin bu gibi mucizeleri oldugu söyleniyor ancak bu mucizeleri gördüğü halde inanmayan çok insan oldugu söyleniyor, tabi ne kadar dogru bu mucizeler bilemiyoruz... keşke bugünlerde de böyle mucizeler olsaydı.

Sitelerde Paylaş
C3PO inanmak gibi zorunlu bir doğa kanunumu var?!

Yani böyle bir şey varlığını bir şekilde gösterse hemen teslim mi olacaksın?

Yok oyle birsey gorsem (tek basima) psikologa giderim

Baskalariyla beraber gormussem ileri teknolojiye sahip varliklar derim.

Tartismanin olabilmesi icin "farzettim"

Sitelerde Paylaş

La havle ve la kuvvete;

Türk Dil Kurumu sözlüğünde Mucize maddesine baktım.Verilen anlamlardan ilk ikisini aşağıya çıkarıyorum.

1 . Peygamberlerin kendilerine inanmayan insanlara peygamberliklerini ispat etmek amacıyla Allah'ın iznine bağlı olarak gösterdikleri olağanüstü olaylar, hâller, tansık.

Atatürk'ün kurduğu,laik T.C.'nin bir kuruluşunun mucize maddesine verdiği birinci anlam bu.Hiç tarafsız nesnel,objektif bir açıklamaya benziyor mu?

İkinci anlam sanırım daha doğru.Yukarıda verdiğim Birinci anlam onlarıda utandırmış olmalı.

2 . İnsanları hayran bırakan, tabiatüstü sayılan olay.

Yani mucize doğal değilmiş.Doğa üstüymüş.Yani bilimin hiç bir dalına dayanarak varlığı ispatlanamaz.

O halde mucize yoktur.

Yani muhammet ve ondan önceki peygamberlerin gösterdiği söylenen mucizeleri,aslında hiç olmamıştır.

Şeyh uçmaz ,müritleri uçurur.

Benim bu ciddi ve bilimsel açıklamama rağmen siz maytap geçmeye devam edeceksiniz.

Ne diyelim,iyi eğlenceler.

Sitelerde Paylaş

11 karisi ve sayisiz cariyeleri olan, Tanri'nin Arapca konusmayi sevdigini soyleyen, Tanri'nin isknece fantezileri oldugunu soyleyip, bir o kadarda affedici ve merhametli oldugunu soyleyen, olu insan ve hayvanlarla iliskiye girmemizi yasaklayan, Icki yasaktir deyip cennette dolu dolu kadehlerin oldugunu savunan bir adam gelince, o na binlerce insanin inanmaya basladigi an bende inananlardan olurum..

tarihinde Sexy Huri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Diyelimki simdi, sizin yasam suresi icerisinde bir din geldi.

Boyle ortalarda dolasan, mucizeler yapan bir adam veya kadin var..

Ne dese inanirdiniz? Ogretileri ne olsa bu dine girerdiniz.

Ben sahsen ortadogu dinlerindeki Tehdit olayina sinir oluyorum. Hem zorlama yok diyorlar hem cehennemle tehdit ediyorlar (..tirsinler)

Benim icin oncelikle tehdit olmamali

bunu hiç düşünmemiştim ama yaşamak gerek yaşamdan nedesek boş olur

Sitelerde Paylaş

Ashlee Simpson, Yunanistan'da siyasete atılıp ülkenin başbakanı seçilirse, o din için haham/papaz/imam olurdum kesinlike! :P

Neden?

Çünkü:

1. Ashlee Simpson, şarkıcıdır, bildiğim kadarıyla siyasete atılma hevesi yoktur.

2. Ashlee Simpson Amerikan vatandaşıdır, nerden aklına eserde Yunan vatandaşlığına geçip siyasete atılır, hiç bir fikrim yok...

biraz saçmaladığımı hisettim... bu sefer de öyle olsun :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...